پیام خوزستان
نیاز 5 میلیارد تومانی برای آزادی همه زندانیان غیرعمد سیستان و بلوچستان/ حبس به دلیل مهریه بیشترین آمار را دارد
چهارشنبه 1 ارديبهشت 1400 - 11:32:36
پیام خوزستان - عبدالحسین سجادی گفت: 28 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های سیستان و بلوچستان حضور دارند که برای آزادی همه آن ها به مبلغ پنج میلیارد تومان نیاز است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالحسین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از سال 90 که ستاد دیه سیستان و بلوچستان به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد تا امروز زمینه آزادی هزار و صد و پانزده زندانی جرائم غیرعمد فراهم شده است.
وی بیان کرد: برای آزادی این افراد 25 میلیارد تومان از محل کمک های مردم که در جشن های گلریزان جمع آوری می شود پرداخت شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: سال گذشته هم 130 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند که مبلغ سه میلیارد و سیصد میلیون تومان از محل کمک های مردمی برای آزادی آن ها پرداخت شده است.
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در حال حاضر تعداد زندانیان به شدت کاهش یافته و 28 نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان حضور دارند که 20 نفر مربوط به مهریه و هشت نفر هم محکومیت های مالی دارند.
سجادی اضافه کرد: این افراد در صورت جمع آوری پنج میلیارد تومان از زندان آزاد می شوند و می توان تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان را به صفر رساند.
این مقام مسئول اظهار کرد: کمک های مردم به شرایط و زمان خاصی وابسته نیست و می توانند در طول سال وجوه خود را واریز کنند.
وی ادامه داد: جشن های گلریزان توسط فرمانداری های سراسر استان با همکاری روسای دادگستری شهرستان ها، ائمه جمعه و جماعات و خیران شکل می گیرد.
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان بیان کرد: این اقدام به صورت مستمر هر سال برگزار می شود، اما به دلیل شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری حضوری آن وجود ندارد.
سجادی اظهار کرد: به صورت غیرحضوری خیران اقدام به کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد می کنند، به رغم این که در مسائل اجتماعی و کاری مشکلات زیادی وجود دارد اما جشن های گلریزان به قوت خود باقی است و خیران هم با وجود مشکلات اقتصادی کمک های خود را پرداخت می کنند.
انتهای پیام/ 

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/277398/نیاز-5-میلیارد-تومانی-برای-آزادی-همه-زندانیان-غیرعمد-سیستان-و-بلوچستان--حبس-به-دلیل-مهریه-بیشترین-آمار-را-دارد
بستن   چاپ