پیام خوزستان
مدیر کل روابط کار و جبران خدمت در خراسان رضوی تاکید کرد: تکریم کارفرمایان و کارگران و صیانت نیروی کار
يکشنبه 17 اسفند 1399 - 17:45:25
وزارت رفاه
پیام خوزستان - مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: در تنظیم روابط کار و جبران خدمت تکریم کارفرمایان و کارگران،حفظ و صیانت از نیروی کار و نزدیک کردن دیدگاه های طرفین مدنظر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، کوروش یزدان در نشست "کمیسیون مالیات،کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و شورای گفت وگوی دولت با بخش خصوصی" که با حضور حمید رضا پناه مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و جمعی از کارآفرینان،کارفرمایان و مدیران واحد های تولیدی استان برگزار شد، از همراهی و همفکری مدیران بنگاه های اقتصادی استان در شرایط موجود قدردانی کرد.
وی گفت: هدف گذاری و برنامه های بسیار خوبی در تنظیم روابط کار و کارگروه های مشترک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته و از دغدغه های شما به خوبی آگاه هستیم.
یزدان به لزوم برقراری فضای گفت وگو و تفاهم در جامعه کارگری و کارفرمایی اشاره و بر انجام کار کارشناسی در حوزه روابط کار و جبران خدمت و گفت وگوهای مشترک تاکید کرد. وی افزود: نگاه و وظیفه ما سیاست گذاری و تنظیم روابط کار در جامعه کارگری و کارفرمایی است و قطعاً این نتیجه با همدلی و همراهی دولت و بخش خصوصی به دست خواهد آمد و معتقدیم در این گفت وگوها باید به عزت کارگران و کرامت انسانی کارفرمایان توجه شود.
یزدان تصریح کرد: به استناد ماده 157 قانون کار در صورت هرگونه اختلاف فردی بین کارفرما، کارگر یا کارآموز که ناشی از اجرای قانون و سایر مقررات کار باشد باید در ابتدا از طریق سازش مستقیم بین کارفرما و کارگر ، نمایندگان آنها در شورای اسلامی کار یا نماینده کارگر حل و فصل شود و در غیر این صورت در مراجع حل اختلاف قابل طرح و بررسی است.
مدیر کل روابط کار و جبران خدمت ابراز امیدواری کرد: با ایجاد دبیرخانه حکمیت در خراسان رضوی ، مشارکت جامعه کارگری و کارفرمایی ،ارتقاء سطح آگاهی کارگران و حل و فصل اختلافات را شاهد باشیم.
مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر از سخنان خود به سامانه جامع روابط کار اشاره کرد و گفت: اساس کار این سامانه بر شفافیت و سلامت اداری پایه گذاری شده است و قطعاً از بروز فساد در این حوزه جلوگیری خواهد کرد .

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/262171/مدیر-کل-روابط-کار-و-جبران-خدمت-در-خراسان-رضوی-تاکید-کرد---تکریم-کارفرمایان-و-کارگران-و-صیانت-نیروی-کار
بستن   چاپ