پیام خوزستان
وضعیت خوزستان ویژه شد/
سه شنبه 12 اسفند 1399 - 23:43:18
پیام خوزستان - به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از امروز وضعیت خوزستان را از این حیث ویژه اعلام کرده‌ایم که همه دستگاه‌های عضو باید همه امکانات و ظرفیت‌ها را به استان خوزستان سرازیر کرده تا کمک کنند خوزستان دچار هیچ مشکلی در زمینه تجهیزات مورد نیاز نباشد.
عبدالرضا رحمانی فضلی عصر سه شنبه در حاشیه نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گزارشی از مصوبات قبلی قرارگاه و ستاد ارائه شد که تا امروز در انجام مصوبات و اجرای آنها هم در ستاد ملی و هم در قرارگاه کاملاً به روز هستیم.
وی با قدردانی از تلاش‌های اعضای قرارگاه ادامه داد: در جلسه امروز گزارشی از روند بیماری در کل کشور ارائه شد که جز خوزستان در بقیه استان‌های کشور، روند ثابت کاهشی را داریم و این نشان از زحمات و تلاش وزارت بهداشت و در استان ها استانداران و فرمانداران و به ویژه مردم به دلیل رعایت، مشارکت و همکاری دارد. هر چقدر سپاسگزار مردم باشیم باز هم نمی‌توانیم زحمات تلاش ها و همکاری‌های آنان را جبران کنیم.
وزیر کشور با برشماری برخی مشکلات مردم در سال گذشته و سالجاری گفت: در سال 98 مسائل سیل و مشکلات ناشی از آن را شاهد بودیم و در سال 99 درگیر مسائل کرونا شدیم. از ابتداء سال 99 تا امروز به مدت یکسال مردم درگیر مسائل کرونا هستند که خوشبختانه هم پروتکل ها و هم محدودیت ها را رعایت کردند و در مسائل اقتصادی و اجتماعی هم همراه بودند. همراهی مردم کلید موفقیت این مشکل خواهد بود.
رعایت پروتکل‌ها در خوزستان از 25 درصد به 80 درصد رسیده است رحمانی فضلی با اشاره به ارائه گزارشی از وضعیت خوزستان اظهار کرد: به لطف خدا اقدامات مناسب در خوزستان ظرف این 2 هفته انجام شده و رعایت پروتکل‌ها در خوزستان از 25 درصد به 80 درصد رسیده است.
وی افزد: این محدودیت‌ها به شدت اعمال و اجرا می‌شود که این محدودیت ها هم بین شهری و هم بین استانی است. مغازه‌داران، کاسب ها و بخش‌های تولیدی در خوزستان بیشترین همکاری ها را دارند. البته تقاضاهایی از حیث حمایتی برای ارائه فرصت در تقسیط و تسهیل شرایط فضای کسب خود داشته اند که مورد بررسی قرار گرفت.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به بسته بودن کامل مرزها در خوزستان، تصریح کرد: فقط ایرانی‌هایی که به عراق رفتند و قصد بازگشت دارند با شرایط خاص می توانند برگردند. از آنان تست کرونا گرفته می شود که در صورت مثبت بودن به بیمارستان‌ها و قرنطینه هدایت می‌شوند و آنانی که تست شان منفی است به خانه خود می‌روند.
وی تاکید کرد: از همه می‌خواهیم که در این رابطه با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همکاری داشته باشند.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: با بسته شدن مرزها در خوزستان به استان‌های همجوار یعنی ایلام و کرمانشاه و کردستان فشار می‌آید لذا مقرر شد در این استان‌ها محدودیت خاصی اعمال شود و همه محدودیت‌ها در این استان‌ها هم به مرحله اجرا در بیاید.
رحمانی فضلی با بیان اینکه این مساله تا دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت، افزود: باید تلاش کنیم وضعیت خوزستان به حالت عادی در بیاید. البته تا به حال روند رشد شیوع کرونا در خوزستان کاهشی بوده و باید به سمتی برویم تا روند کل بیماری که در آنجا تسری یافته را تغییر دهیم.
وضعیت خوزستان از امروز ویژه است/ همه دستگاه‌ها به خوزستان کمک کنند وی افزود: وزارت بهداشت روزانه 12 هزار و 500 تست و همچنین ردیابی و رهگیری بیماران را به صورت جدی انجام می‌دهد. نیروهای مسلح اعلام آمادگی کرد تا همه امکانات بهداشتی خود را در اختیار دانشگاه‌ها قرار دهد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اعلام ویژه کردن وضعیت خوزستان، اظهار کرد: از امروز وضعیت خوزستان را از این حیث ویژه اعلام کرده‌ایم که همه دستگاه‌های عضو باید همه امکانات و ظرفیت ها را به استان خوزستان سرازیر کرده تا کمک کنند خوزستان دچار هیچ مشکلی در حوزه اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز و تمام تجهیزات مورد نیاز در بیمارستان ها نباشد و حتی دستور داده شد در صورت لازم در ایجاد و احداث بیمارستان ها و آماده کردن آنها اقدام کنیم.
وی ادامه داد: همچنین امروز مصوب شد بسیج با طرح شهید سلیمانی مانور دو هفته‌ای در سراسر کشور داشته باشد و قرار شد اولویت این مانور در خوزستان باشد.
رحمانی فضلی با اشاره به ارتباط مستقیم مسولان با دانشگاه علوم پزشکی و استاندار خوزستان، گفت: در این ارتباط مسائل بررسی شد و امروز تصمیمات خوبی گرفته شد که امیدواریم با توجه به تصمیمات خوب قرارگاه و پیگیری‌ها به زودی شاهد توفیق در خوزستان باشیم.
وزیر کشور با بیان اینکه مدیون مردم خوزستان هستیم و دین ما به آنان با هرگونه اقدامات و فعالیت ها قابل جبران نمی‌شود، گفت: در دو سال گذشته در خوزستان مشکل سیل داشتیم که آثار آن تا 6 ماه در استان باقی بود و همه زمین‌ها و خانه‌ها آسیب دید. در نوروز آن سال مسافرت به خوزستان انجام نشد. سال 99 هم با توجه به وضعیت کرونا مسافرتی به این استان نداشتیم و وضعیت بازار مناسب نبود.
وزیر کشور در پایان ابراز امیدواری کرد که با کمک مردم و همه مسئولان استانی و سطح ملی وضعیت استان خوزستان به زودی به مرحله عادی، مرحله تضمینی و ایمنی لازم برسد

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/259877/وضعیت-خوزستان-ویژه-شد-
بستن   چاپ