پیام خوزستان
شهدای گمنام و مدافع حرم حاصل مقاومت و پایداری یک ملت است
سه شنبه 12 اسفند 1399 - 23:43:15
پیام خوزستان - به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میر شریفی ظهر سه شنبه در چهارمین سالگرد تدفین 2 شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی دماوند که در سالن آمفی تئاتر شهید فخری زاده برگزار شد اظهار داشت: نکته حائز اهمیت است در خصوص معرفت و شناختی است که حضرت زینب (س) از توحید، اصل نبوت و ولایت دارد باید مد نظر قرار گیرد.
امام جمعه شهر آبسرد گفت: از نگاه توحیدی آن حضرت در واقعه کربلا می‌توان به این جمله از ایشان بسنده کرد که با تمام تحمل مصیبت و سختی‌ها فرمودند جز زیبایی هیچ چیز دیگری ندیدم.
وی افزود: نکته دیگر حائز اهمیت بصیرت آن حضرت است و در صورتی که بسیاری از اصحاب امام حسین (ع) را تنها گذاشتند، اما ایشان کنار بردار ماندند.
میر شریفی بیان داشت: شجاعت بی نظیر حضرت زینب (س) خصلت دیگری این بزرگوار است و در شجاعت 3 شاخصه نترسیدن، مقابله با نفس عماره و ایستادگی در برابر سختی‌ها وجود دارد که هر 3 شاخصه را آن حضرت بهره‌مند بودند.
امام جمعه آبسرد با بیان اینکه 16 شهید گمنام را در شهرستان دماوند داریم که از این تعداد دو شهید بزرگوار این واحد دانشگاهی را متبرک کرده‌اند عنوان داشت: باید نام و خاطره شهدا در اذهان ما ماندگار باشد که موجب برکت و صیانت حداقل خودمان هستند چرا که شهدا زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند و به نقل از پیامبر اسلام اولین کسی که وارد بهشت می‌شود شهید است.
وی بیان داشت: استقامت بر ملت ایران لازم است و لازمه پایداری این است که از جان و مال خود بگذریم؛ شهدای گمنام و مدافع حرم حاصل مقاومت ملت هستند و سفارش‌های بسیاری برای پایداری صورت گرفته و همواره پیروزی با صبر، مقاومت و پایداری به دست خواهد آمد.
کد خبر 5160483

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/259875/شهدای-گمنام-و-مدافع-حرم-حاصل-مقاومت-و-پایداری-یک-ملت-است
بستن   چاپ