پیام خوزستان
بارش برف و باران در 15 استان کشور
دوشنبه 11 اسفند 1399 - 21:34:01
پیام خوزستان - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در برخی از مناطق کشور طی امروز و فردا (11 و 12 اسفند) خبر داد و گفت: طی روز پنجشنبه (14 اسفند) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود.
وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده
صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (11 اسفند) در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، لرستان و شمال استان‌های بوشهر و فارس، جزایر شمال خلیج فارس، جنوب اصفهان، یزد، کرمانشاه، همدان، مرکزی، خراسان رضوی و شمال کرمان بارش باران همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شدت بارش در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان خواهد بود، گفت: از ظهر امروز (11 اسفند) با نفوذ جریانات سرد شمالی و عبور جریانات تراز میانی، کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر و بارش در استان‌های گیلان، اردبیل، غرب مازندران، نیمه شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی رخ می‌دهد.
به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا (12 اسفند) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی و استان‌های همدان، مرکزی، لرستان و اصفهان بارش پراکنده دور از انتظار نیست.
ضیاییان با بیان اینکه طی روز چهارشنبه (13 اسفند) نیز در ارتفاعات شمال غرب و شمال شرق بارش پراکنده رخ می‌دهد، گفت: طی روز پنجشنبه (14 اسفند) با ورود سامانه بارشی جدید به کشور در مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان‌های ساحلی خزر، شمال فارس، جنوب اصفهان و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین و البرز بارش خواهیم داشت و خلیج فارس نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: طی روز جمعه(15 اسفند) این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده در کل نوار شمالی کشور خواهد بود و از بعد ازظهر این روز در دامنه‌های جنوبی البرز و نوار شرقی وزش باد شدید رخ می‌دهد و خلیج فارس نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (12 اسفند) نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد و با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (13 اسفند) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
منبع: isna.ir

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/259230/بارش-برف-و-باران-در-15-استان-کشور
بستن   چاپ