پیام خوزستان
در منطقه 10 انجام شد
راه اندازی نخستین مرکز گلماند
يکشنبه 10 اسفند 1399 - 14:27:00
پیام خوزستان - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 10 با اشاره به اجرای طرح کاپ و با تاکید بر ترغیب و تشویق شهروندان در جهت تفکیک پسماند از مبدا از راه اندازی اولین مرکز گلماند در محله بریانک خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 10، رضا شرفی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به تولید روزانه 8 تا 9 هزار تن پسماند در تهران گفت: هزینه های بالای جمع آوری، انتقال و دفن پسماند شهر تهران موضوعی مهم برای مدیریت شهری است که با اجرای طرح هایی همچون طرح کاپ درصدد کاهش پسماند شهر با اولویت تفکیک از مبداء است. 
شرفی میانگین پسماند خشک و تر منطقه را 170 تن در روز عنوان کرد و گفت: میانگین روزانه پسماند خشک منطقه 17 تن است که 5/2 تن آن در غرفه های بازیافت از شهروندان خریداری می شود و امیدواریم با اجرای طرح های ویژه میزان مشارکت شهروندان افزایش یابد و راه اندازی مراکز گلماند و اخذ پسماندهای خشک شهروندان در ازای گل و گیاه می تواند تاثیر بسزایی در این امر داشته باشد.
او در باره راه اندازی اولین مرکز گلماند در سطح منطقه گفت: اولین مرکز گلماند منطقه در محله بریانک با هدف ترغیب شهروندان به تفکیک پسماندهای خانگی از مبداء راه اندازی شد و شهروندان با تفکیک و جمع آوری پسماندهای خشک خود در منزل و تحویل آن به این مرکز می توانند گل و گیاه تحویل بگیرند. 
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در بخشی از سخنان خود گفت: گل و گیاه همواره موجب طراوت و شادابی شهروندان می شود و انتقال آن به منازل و استفاده از آن نیز موجب شادابی خانواده می شود و بر همن اساس این مرکز راه اندازی شد تا با مشارکت شهروندان گام های موثری در تفکیک پسماند از مبدا برداشته شود.
شرفی در ادامه افزود: تا بهار 1400 دو مرکز در نواحی 2 و 3 ، همچنین گلماند سیار برای مجتمع های مسکونی و تجاری سطح منطقه نیز راه اندازی خواهد شد تا شهروندان دیگر نواحی نیز از خدمات این مراکز بهره مند شوند.
مرکز گلماند منطقه 10 در خیابان قزوین، خیابان شهید عرب، بوستان عرب، مقابل بوستان خانواده واقع شده است.

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/258605/راه-اندازی-نخستین-مرکز-گلماند
بستن   چاپ