پیام خوزستان
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خبر داد
آغاز تزریق 696 دوز واکسن به جانبازان و والدین شهدای خوزستانی
يکشنبه 10 اسفند 1399 - 13:54:09
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان با اشاره به اختصاص 696 دوز واکسن کووید 19 به جانبازان خوزستانی، گفت: واکسیناسیون از روز گذشته (شنبه) آغاز شده و جانبازان نخاعی در اولویت دریافت واکسن هستند و پس از آن جانبازان شیمیایی شدید، جانبازان نابینا، جانبازان چند عضو قطع و والدین دو شهید به بالا در این مرحله واکسن دریافت می‌کنند.

عبدالرضا فرجیان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نحوه توزیع واکسن کووید 19 بین جانبازان اظهار کرد: در پیگیری‌های انجام شده توسط بنیاد شهید کشور و حوزه معاونت بهداشت و درمان بنیاد، ایثارگرانی که کاندیدای تزریق واکسن کووید 19 در مرحله اول بودند، شناسایی شدند.
وی با اشاره به اولویت بندی در تزریق واکسن به جانبازان، بیان کرد: جانبازان نخاعی در اولویت دریافت واکسن هستند و پس از آن جانبازان شیمیایی شدید، جانبازان نابینا، جانبازان چند عضو قطع و والدین دو شهید به بالاتر در این مرحله واکسن دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه فهرست اسامی این افراد از سطح کشور جمع‌آوری شده و بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به وزارت بهداشت اعلام کرده است، افزود: روز گذشته به ما اعلام شد که سهم استان خوزستان 696 دوز واکسن کووید 19 است و این تعداد به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال شده‌اند.
فرجیان با بیان اینکه در این مرحله که مرحله اول تزریق واکسن به جانبازان است، 550 دوز به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اختصاص داده شد، ادامه داد: همچنین 50 دوز به دانشگاه علوم پزشکی دزفول، 20 دوز به دانشکده علوم پزشکی بهبهان، 20 دوز به دانشکده علوم پزشکی شوشتر و 56 دوز به دانشگاه علوم پزشکی آبادان اختصاص یافت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: واکسیناسیون از روز گذشته (نهم اسفند) آغاز شده است و اینکه تزریق در چند مرحله صورت می‌گیرد، بستگی به تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا دارد.
انتهای پیام

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/258587/آغاز-تزریق-696-دوز-واکسن-به-جانبازان-و-والدین-شهدای-خوزستانی
بستن   چاپ