پیام خوزستان
بارش باران در استان‌های خوزستان و لرستان/ روند تدرجی افزایش دمای هوا تا پایان هفته
يکشنبه 10 اسفند 1399 - 08:43:56
پیام خوزستان - به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،از بعد از ظهر امروز به تدریج با ورود سامانه‌ای از جنوب غرب به کشور در استان‌های خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و ایلام ابرناکی و رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی آغاز خواهد شد.
دوشنبه با گسترش و تقویت این سامانه علاوه بر مناطقی فوق استان‌های یزد، اصفهان، فارس، شمال استان کرمان و در اواخر وقت جنوب خراسان رضوی و بخش‌هایی از خراسان جنوبی را فرا می‌گیرد.
همچنین در این روز با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر در سواحل کاهش دما، مواج شدن دریا و بارندگی پیش‌بینی می‌شود و در اواخر روز دوشنبه در شمال غرب کشور نیز بارش‌های پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.
شدت بارندگی در این روز بر روی زاگرس مرکزی شامل شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب فارس خواهد بود.
سه شنبه با گذر موجی از نوار شمالی کشور، برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، شرق و شمال شرق کشور و با احتمال در استان‌های مرکزی، همدان، قم به کرمان بارش خواهند داشت.
چهارشنبه در شمال شرق و برخی از نقاط سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ خواهد داد و از اواخر وقت چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور خواهد شد.
روز‌های پنجشنبه و جمعه این سامانه در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مرکز، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور فعال خواهد بود و شنبه از بعد از ظهر این سامانه از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.
از امروز تا آخر هفته روند افزایش تدریجی دما را در اغلب نقاط کشور غیر از سواحل خزر و شمال غرب خواهیم داشت، این افزایش دما در نیمه شرقی کشور محسوس‌تر بوده و بین 7 تا 10 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
انتهای پیام/

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/258392/بارش-باران-در-استان‌های-خوزستان-و-لرستان--روند-تدرجی-افزایش-دمای-هوا-تا-پایان-هفته
بستن   چاپ