پیام خوزستان
بوی مرگ در هندیجان/ کرونا جان یک شهروند را گرفت
سه شنبه 30 دي 1399 - 09:36:39
پیام خوزستان - به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، داوود رئیسی مدیر مرکز بهداشت و درمان هندیجان با تایید خبر جان باختن یک نفر در این شهرستان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس گفت: بی توجهی مردم نسبت به رهایت شیوه نامه‌های بهداشتی سبب ثبت یک مورد فوت پس از چندین ماه آرامش نسبی شد.
او با هشدار نسبت به افزایش ابتلا و مرگ و میر‌های ناشی از ویروس کرونا افزود: در صورتیکه شهروندان به بیخیالی و مقاومت نسبت به رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک ادامه دهند، روز‌های سخت و تلخی پیش رو خواهیم داشت.
رئیسی بیان کرد: شاهد از سرگیری تردد‌های شهری و بین‌شهری در هندیجان هستیم، ضمن اینکه مردم به توصیه‌های بهداشتی و هشدار‌ها درخصوص در خانه ماندن و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه نمی‌کنند. سفر به شهرستان‌های مجاور از جمله آبادان، ماهشهر و بهبهان افزایش یافته و از طرفی شاهد ورود مسافر از سراسر کشور به هندیجان هستیم که همین امر بیماری کووید- 19 را دوباره شعله‌ور کرده است.
بیشتر بخوانید
خطر بازگشت روز‌های سخت کرونایی وجود دارد افزایش ابتلا به کرونا نتیجه سهل انگاری شهروندان است 6 هندیجانی به جمع کرونایی‌ها پیوستند/ زنگ خطر به صدا درآمد مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان اعلام کنترل و کاهش شیوع ویروس را دادن پیامی نادرست به مردم دانست و اظهار داشت: این امر باعث بی توجهی آن‌ها به شیوه نامه‌های بهداشتی می‌شود و اکنون نتیجه حدود چند ماه بی توجهی به رعایت اصول بهداشتی در هندیجان، خیز مجدد کرونا است.
رئیسی ادامه داد: از شهروندان خواهشمندیم بی هیچ وجه بدون ماسک از منزل بیرون نروند، تا اطلاع ثانوی در منزل بمانند و از تردد‌ها و سفر‌های غیر ضروری جدا خوداری کنند، فاصله گذاری فیزیکی را به ویژه در صف‌های نانوانی و در بازار رعایت کرده و از حضور در تجمع‌ها و مراسم‌های ختم و عروسی جدا خوداری نمایند.
او پرهیز از تردد در پارک ها، تفرجگاه ها، مکان‌های شلوغ، قلیان سرا‌ها و رستوران ها، شستن دست‌ها به مدت 20 ثانیه با آب و صابون و یا ضدعفونی با الکل 70 درجه، توجه به توصیه پزشکان و پیام‌های بهداشتی و دریافت اخبار از منابع موثق و تایید شده از دیگر راهکار‌های موثر در مصون ماندن از خطر ابتلا به کرونا ویروس عنوان کرد.
انتهای پیام/گ

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/241092/بوی-مرگ-در-هندیجان--کرونا-جان-یک-شهروند-را-گرفت
بستن   چاپ