پیام خوزستان
معاون سازمان محیط زیست از مرکز ملی هماهنگی پایش و آینده پژوهی دریاچه ارومیه بازدید کرد
چهارشنبه 5 آذر 1399 - 22:52:52
پیام خوزستان - معاون محیط زیست دریایی و تالابهای سازمان حفاظت محیط زیست از مرکز ملی هماهنگی پایش و آینده پژوهی دریاچه ارومیه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی،مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت : دکتر لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی و تالابهای سازمان حفاظت محیط ریست با حضور در مرکز ملی هماهنگی پایش و آینده پژوهی دریاچه ارومیه(مهپاد) از آن بازدید و از نزدیک در جریان آخرین روند اجرای پروژه و مشکلات آن قرار گرفت.
مهران نظری گفت: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با هدف بررسی میزان پیشرفت فیزیکی و مراحل احداث مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه از آن بازدید کرد.
وی گفت: بازدید از مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه به منظور بستر سازی مناسب برای افتتاح آن، که ‌طبق برنامه ریزی انجام شده در اوایل بهمن ماه سالجاری توسط دکتر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افتتاح خواهد شد انجام می شود.
وی گفت در این بازدید مجری، مشاور و پیمانکار طرح نیز حضور داشتند که رهنمود های لازم جهت رفع مسائل و مشکلات مرکز از جمله تامین اعتبارات لازم جهت اتمام هر چه سریعتر پروژه توسط معاون محیط زیست دریایی ارائه شد تا عملیات اجرایی هر چه زودتر اتمام و مراحل اولیه افتتاح پروژه آماده شود.
مهران نظری افزود: مرکز مهپاد براساس مصوبه هیئت دولت در ساحل دریاچه ارومیه و در کیلومتر 30 جاده ارومیه با مهاباد و داخل سرمحیط بانی رشکان احداث می شود.
وی افزود: پس از اتمام ساختمان آینده پژوهی دریاچه ارومیه وظایف ستاد احیای دریاچه ارومیه به این مرکز منتقل خواهد شد و راهبری احیا و حفظ دریاچه ارومیه را در حوزه آبریز آن در سه استان آذربایجان غربی، شرقی و کردستان بر عهده خواهد گرفت.
وی گفت: این مرکز زیر نظر مستقیم معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست فعالیت خواهد کرد.

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/223162/معاون-سازمان-محیط-زیست-از-مرکز-ملی-هماهنگی-پایش-و-آینده-پژوهی-دریاچه-ارومیه-بازدید-کرد
بستن   چاپ