پیام خوزستان
پایش و نمونه برداری از خروجی تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی و تولیدی دراستان
چهارشنبه 28 آبان 1399 - 12:41:01
پیام خوزستان - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از پایش واحدهای صنعتی وتولیدی و نمونه برداری از خروجی فاضلاب60 واحد صنعتی و تولیدی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی : مهدی مصطفوی با اعلام این خبرگفت : در راستای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و شناسایی منابع آلاینده، مطابق پایش دوره ای از واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی در استان بازدید بعمل آمده و از تعداد 60 واحد صنعتی و تولیدی درشش ماهه نخست سالجاری نمونه برداری پساب و فاضلاب خروجی انجام شده است.
وی اظهار داشت: در راستای اجرایی شدن طرح خود اظهاری، 297مورد گزارش خود اظهاری از واحدهای صنعتی با استفاده از ظرفیت و توان آزمایشگاه های معتمد انجام شده و مورد رسیدگی کارشناسان محیط زیست قرار گرفته است .
مصطفوی ادامه داد: به موجب قوانین و مقررات حفاظت محیط زیست واحدهایی که خروجی آنها بالاتر از حد مجاز استانداردهای محیط زیست باشد، اخطاریه رفع آلایندگی دریافت می نمایند که این واحدها مکلفند ظرف مهلت تعیین شده ، نسبت به رفع آلایندگی اقدام نمایند.در غیر اینصورت ضمن درج نام واحد آلاینده در فهرست صنایع آلاینده، مشمول پرداخت عوارض آلایندگی شده و در راستای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به مراجع قضایی معرفی می شود و همچنین مسئولین مربوطه طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان این که یکی از علت های آلودگی های محیط زیست عدم وجود واحدهای HSE است تاکیدکرد: اگر صنایع در امر رعایت قوانین و ضوابط زیست محیطی پیشرو باشند و در زمینه رفع آلودگی صنعت خود اقدام کنند به مراتب بخش عمده ای از مشکلات زیست محیطی برطرف خواهد شد

http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/220353/پایش-و-نمونه-برداری-از-خروجی-تصفیه-فاضلاب-واحدهای-صنعتی-و-تولیدی-دراستان
بستن   چاپ