پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاونت امور زنان و خانواده

لوایح دولت برای مقابله با خشونت‌ها و آسیب‌های علیه دختران+ عکس

پیام خوزستان - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، گفت: یکی از موضوعاتی که بسیار مورد توجه دولت دوازدهم است، دختران، حقوق دختران و جایگاه دختران بوده که فقط از زاویه حقوق در سه یا چهار لایحه به موضوع "دختران" پرداخته‌ایم که برخی به قانون تبدیل شده...

توسعه کسب‌وکارهای خانگی؛ عامل مؤثر بهبود وضعیت اقتصاد

پیام خوزستان - نشست رویکرد پایدار به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با هدف اشتراک‌گذاری الگوی موفق جمهوری اسلامی ایران در توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و معرفی دستاورد‌های حاصل از این برنامه جامع برگزار شد.

افزایش بهره مندی زنان کارآفرین از بازارهای فروش مجازی قانونی

پیام خوزستان - نشست تبادل نظر و هماهنگی با پلتفرم های فروش مجازی قانونی کشور (دیجی کالا؛ باسلام) و کارشناسان شرکت های استارت اپی طرف قرارداد با معاونت زنان و خانواده و معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، همچنین شرکت ملی پست ایران برگزار شد.

۳ لایحه مهم دولت برای دختران

پیام خوزستان - معصومه ابتکار: مهم‌ترین برنامه‌های معاونت زنان با همکاری آموزش و پرورش انجام می‌شود/ ۱۲ محور خوب زیستن به صورت کتاب تدوین شد/ دختران روستایی و عشایر بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش بازمی‌گردند

گردش کار لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان  در برابر خشونت طی حدود ۱۰ سال گذشته

پیام خوزستان - روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در پی طرح مطالب خلاف واقع در مناظره نامزدهای ریاست جمهوری، درباره لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت، گردش کار این لایحه را منتشر کرد

پرسش‌های مناظره انتخاباتی در راستای انداختن تقصیرها بر گردن دولت است

پیام خوزستان - معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده نادیده‌انگاری مسایلی که وضعیت کنونی اقتصادی کشور را رقم‌زده منصفانه ندانست و گفت: سناریوی پرسش‌های مناظره‌های انتخاباتی در جهت انداختن همه تقصیرها بر گردن دولت نوشته شده است.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان جهاد کشاورزی هم پیمانان توانمند سازی زنان سرپرست خانوار

پیام خوزستان - معاون بررسی‌های راهبردی معاونت زنان و خانواده: زنان با کمک پیشرانها توانسته اند به بازار فروش محصولات تولیدی خود متصل شده و از طریق بازارچه های فیزیکی یا بازارهای مجازی محصولات خود را به فروش برسانند.

کاندیداها بگویند چند وزیر و استاندار "زن" در کابینه خواهند داشت

پیام خوزستان - معصومه ابتکار: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در شعارهای خود کلی گویی نکنند و وعده کلی ندهند. بگویند چه تعداد وزیر و یا استاندار زن و... در کابینه خود می‌گذارند.

گزارش مشروحی از تلاش های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده برای گسترش خانه های امن

پیام خوزستان - افزایش قابل توجه تعداد خانه¬های امن به یازده خانه امن دولتی، پانزده خانه امن غیر دولتی فعال و شش خانه امن غیر دولتی در شرف تاسیس و نیز افزایش تعداد متقاضیان به تاسیس آن از نشانه های پیشبرد اقدامات این معاونت در سایه همکاری با دیگر دستگاه ها بوده است

ابتکار: اولین سفیر زن را امام خمینی (ره) تعیین کرد

پیام خوزستان - اولین سفیر زن را امام خمینی (ره) تعیین کرد. پس از آن، این موضوع به محاق رفت تا هنگامی که در دولت دکتر روحانی، آقای ظریف پای این موضوع ایستاد و هم‌اکنون پنج سفیر زن موفق در کشور وجود دارد.

امام، زن مسلمان و عنصر زمان و مکان

پیام خوزستان - حضرت امام به عنوان یک رهبر سیاسی، استراتژی خود را مبنی بر ضرورت بهره مندی حکومت از نقش و توان زنان، تعیین کرده و نقاط افتراق و تمایز را با نگرش های واپسگرایانه به روشنی بیان داشتند.

بررسی اقدامات؛ ما چه کرده ایم؟

پیام خوزستان - ابتکار با یادآوری اینکه سهم زنان از مدیریت از پنج به ۲۵ درصد رسیده، گفت: نامزدهای ریاست جمهوری دیگر نمی‌توانند بهانه بیاورندکه زن شایسته برای وزارت، استانداری و غیره نداریم.

زنانی با ملیت ایرانی در اردوگاه الهول سوریه!

پیام خوزستان - هزاران نفر از زنان و فرزندان گروه تروریستی داعش از ملیت های مختلف در اردوگاه الهول در شمال سوریه، زندگی می کنند که در میان آنها چند زن ایرانی نیز هستند.

لایحه معروف به رومینا به مجلس رسید

پیام خوزستان - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اعلام کرد: ‌رییس جمهوری لایحه اصلاح ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی شامل تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند که معروف به لایحه «رومینا» است را برای انجام تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.

مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش، به مناسبت میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، برگزار می کند؛ مسابقه کتابخوانی «بانوی اول» ویژه دانش آموزان دختر دوره متوسطه

پیام خوزستان - از سوی مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش مسابقه کتابخوانی «بانوی اول»، ویژه دختران دوره متوسطه اول و دوم برگزار می شود.

اگر از پرورش زنان «خلّاق»، «توانمند» و «کارساز» غفلت کنیم، از آینده جامعه غفلت کرده ایم / بیشترین سهم در ساختن آینده جامعه، از آنِ «زنان» است

پیام خوزستان - وزیر آموزش و پرورش، در آئین امضای موافقت نامه همکاری بین معاونت امور زنان و خانواده و وزارت آموزش و پرورش، گفت:اگر از پرورش زنان خلّاق، توانمند و کارساز غفلت کنیم، از آینده جامعه غفلت کرده ایم

با انعقاد این موافقت نامه؛ بازگشت ۳۳۰۰ دختر بازمانده از تحصیل به مدرسه

پیام خوزستان - ۳ هزار و ۳۰۰ دختر بازمانده از تحصیل براساس تفاهم‌‌نامه منعقد شده بین وزیر آموزش و پرورش و معاونت امور زنان، به مدرسه باز می‌گردند و ۳۴ هزار مربی، دانش‌آموز و والد مهارت‌های زندگی را می‌آموزند.

تدوین شاخص‌ های عدالت جنسیتی در دولت دوازدهم

پیام خوزستان - «زهرا جواهریان» معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده گفت: تدوین شاخص‌ های عدالت جنسیتی و برگزاری دوره‌ های تاثیرگذار در راستای پیشبرد اهداف سلامت و کیفیت زندگی خانواده‌ ها از اقدام های شاخص معاونت امور زنان و خانواده است.

اقدام برای تشدید مجازات قتل فرزند

پیام خوزستان - معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با ارائه لایحه‌ای به اصلاح ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی مربوط به تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند اقدام کرده است.

کارنامه موفق معاونت امور زنان در توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار

پیام خوزستان - معاونت امور زنان با تحت پوشش قرار دادن حدود ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار در سطح کشور و مهیا کردن زمینه ورود آنان به عرصه اشتغال به ویژه مشاغل خانگی توانست علاوه بر برداشتن گام های بلند در جهت توانمندسازی این زنان ، کارنامه موفقی از خود ارایه دهد.

پلیس اطفال و نوجوانان نقش مهمی در کاهش آسیب ها خواهد داشت

پیام خوزستان - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست نقد و بررسی لایحه پلیس اطفال و نوجوانان گفت: این لایحه پس از فراز و نشیب‌هایی در کمیسیون دولت با اجماع به تصویب رسید و گام مهم دیگری در جهت احقاق حقوق کودکان، برداشته شد.

ایجاد محدودیتهای جدید برای "پدران" در صورت «قتل فرزند»

پیام خوزستان - مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به لایحه "تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند"گفت: مطابق با این لایحه وقتی فرد با علم به عدم امکان قصاص مرتکب قتل شود، به حداکثر مجازات محکوم می‌شود...

انتقال تجربیات ازکارکردهای کمیسیون مقام زن/ لزوم حضور فعال ایران در مجامع وسازمانهای بین المللی

پیام خوزستان - یکی از کارکردهای اصلی عضویت در کمیسیون مقام زن تبادل تجربیات، دستاوردها، شکست‌ها و حتی عدم موفقیت‌ کشورها با یکدیگر برای درس گرفتن، الگو ساختن و اجرا کردن الگوهای موفق است.

برگزاری مسابقه کتابخوانی بانوی اول

پیام خوزستان - به منظور آشنایی مدیران و کارکنان دولت با شخصیت تأثیرگذار حضرت خدیجه(س) و تبیین نقش والای ایشان به عنوان اولین بانوی مسلمان در ترویج فرهنگ اسلامی ، مسابقه آموزشی فرهنگی بانوی اول برگزار می شود.

انتقال تجربیات ازکارکردهای کمیسیون مقام زن/لزوم حضور فعال ایران در مجامع وسازمانهای بین المللی

پیام خوزستان - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری: یکی از کارکردهای اصلی عضویت در کمیسیون مقام زن تبادل تجربیات، دستاوردها، شکست‌ها و حتی عدم موفقیت‌ کشورها با یکدیگر برای درس گرفتن، الگو ساختن و اجرا کردن الگوهای موفق است.

روایت معصومه ابتکار از محدودیت های روحانی

پیام خوزستان - زنان به‌عنوان بخش توانمند و درخور توجه جامعه ما، مطالبات خاص خود را دارند که این مطالبات گاهی با نظرات دولتی مرسوم متفاوت است؛ اما میانه‌روی در این زمینه باعث دسترسی بهتر به نتایجی به نفع زنان می‌‌شود...

اصلاح و ابلاغ آیین نامه اجرایی نحوه تأمین بار مالی افزایش مدت زمان مرخصی زایمان

پیام خوزستان - اصلاح آیین نامه اجرایی نحوه تأمین بار مالی افزایش مدت زمان مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه از سوی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

معصومه ابتکار: مهارت «نه» گفتن باید در محیط خانواده آموزش داده شود

پیام خوزستان - دوازدهمین نشست شورای راهبری طرح گفتگوی ملی خانواده با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و نمایندگان دستگاه های دولتی، غیردولتی و موسسات دانشگاهی به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد.

۲۰درصد زنان سرپرست خانوار از هیچ حمایت بیمه ای برخوردار نیستند/دو بسته دولت برای زنان

پیام خوزستان - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با بیان اینکه نیمی از زنان سرپرست خانوار نیازمند حمایت های خاص دولتی نیستند و توانمندند گفت: اما ۲۰ درصد زنان سرپرست خانوار از هیچ حمایت بیمه ای برخوردار نیستند.

ساير مطالب

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 23 خرداد 1400

300 کانتینر میوه در مرز آذربایجان در بهمن فاسد شد

وام اجاره 70 میلیون تومان شد

خوزستان محدودیتی در پروازهای هیچ کدام از شهرهای کشور ندارد

جلوگیری از خروج خدمه خارجی از کشتی‌ها در بنادر خوزستان

بانک پارسیان در مسیر ساختن ایرانی آباد/ پشتیبانی از تولید و اشتغالزایی در مناطق محروم، اولویت این بانک

موجودی انبارهای گندم خوزستان تا سال آینده کافی است

بررسی مشکلات سرمایه‌گذاران خوزستانی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

مرحله پنجم اقدام ملی مسکن تا 25 خرداد امسال ادامه دارد

چگونه مالیات بر عایدی سرمایه به افزایش قدرت خرید مسکن کمک می کند؟

موضع جنجالی همتی درباره بازار سهام / رئیس‌جمهور آینده، ترکیب شورای عالی بورس را تغییر دهد / ویدئو

کدام شهرهای خوزستان شامل مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن‌اند؟

بورس هفته را با چراغ قرمز آغاز کرد

ارزش سهام عدالت، امروز 22خرداد 1400

محصولات شوینده 50 درصد گران شد

بانک مرکزی : هزینه محموله سینوفارم واریز شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 22 خرداد 1400

10 روز برای پرداخت مالیات سکه فرصت دارید

تمدید خودکار قرارداد اجاره نشین ها برای یک سال

واردات برق از جمهوری آذربایجان آغاز شد

خوزستانی‌ها این هفته "کولرهای اضافی" را خاموش کنند

توضیح معاون استاندار درباره آخرین وضعیت شرکت لوله‌سازی خوزستان

قیمت سکه 22 خرداد 1400 به 10 میلیون و 460 هزار تومان رسید

عرضه و کشتار غیرمجاز دام در برخی از مناطق شهر اهواز

قیمت سکه و طلا کاهشی شد؛ سکه 10 میلیون و 470 هزار تومان شد

بیت‌ کوین در دو گانه خرید یا فروش

ماجرای اعتراض کشاورزان کرخه به قطعی آب

بورس 1100 واحد افت کرد

16 میلیون دلار حق عضویت ایران در سازمان ملل پرداخت شد

جزئیات نرخ رسمی 46 ارز؛ قیمت 22 ارز کاهش یافت

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.03.22، ریزش قیمت دلار و سکه

افزایش قیمت تن ماهی به 85 درصد رسید

ماجرای تخلف 30 میلیارد تومانی در بهزیستی تهران

هر یک سانتیگراد افزایش دما، چقدر مصرف برق را بالا می‌برد؟

واردات خودروهای 2021، بازار مدل‌ پایین‌ها را می‌شکند؟

اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی نزولی شد/ جدایی سکه امامی از دلار

وام سهام عدالت چقدر است؟

بازار مرغ خوزستان به ثبات نسبی رسیده است

ایران واکسن جدید خرید

فولاد اندیمشک بر روی ریل راه‌آهن قرار می‌گیرد

ارزهای وارد شده به کشور قابل رویت می‌شوند

احتمال ثبت رکورد مصرف برق در پی افزایش گرما

فروش لوازم خانگی دست دوم عراقی در ایران؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 خرداد 1400

کارخانه فولاد زاگرس اندیمشک با سرمایه‌گذاری 90 میلیون یورویی در دست احداث است

حقوق اردیبهشت کارکنان دولت از «تنخواه بانک مرکزی» پرداخت شد

عقب نشینی اندک دلار در اولین روز هفته/ حواله دلار چقدر قیمت خورد؟

قیمت خرید سکه از سوی صرافان اعلام شد

نرخ های نجومی در بازار سیاه مجوز‌های کسب‌ و کار

فرماندار: پیگیر رفع موانع تولید شرکت لوله‌سازی ماهشهر هستیم

خسارت کرونا به بیش از یک چهارم فعالان صنایع‌دستی در خرمشهر

موشکافی رشد 250 درصدی درآمد سازمان بورس از بازار سرمایه

تاجگردون به دلیل دریافت حقوق نجومی از بیمه سرمد برکنار شد

اظهارات جنجالی دژپسند درباره همتی در آستانه انتخابات

بیش از 73 هزار میلیارد اسکناس و سکه در دست مردم است

دستگیری ابربدهکار بانکی توسط اطلاعات سپاه

پرورش ماهیان گرمابی تحت تاثیر کم‌آبی امسال خوزستان

بیت‌ کوین، پول رسمی السالوادور شد

ارائه خدمات متفاوت هدف گذاری 1400 در بانک ایران زمین

معامله 154 میلیون دلار در سامانه نیما

رییس سازمان بورس: الزام قانونی برای انتشار صورت‌های مالی بورس نداریم

صرفه جویی نکنید ، هفته آینده برق قطع می شود

تن ماهی گران تر می شود

رتبه دوم خوزستان در جذب اعتبارات نفت و گاز و پتروشیمی کشور

چهار سناریو از آینده بورس / چه مسیرهایی پیش روی بازار سهام قرار دارد؟

3476 هزار میلیارد تومان کجاست؟

سیگنال دولتی به قیمت دلار

بورس 5900 واحد افت کرد

حذف قیمت گذاری دستوری چه تأثیری بر معاملات بورس می گذارد

تغییر ناچیز نرخ سکه و طلا؛ سکه 10 میلیون و 740 هزار تومان شد

دلار و یورو در صرافی ملی چند؟

سال 97 دو بانک خصوصی به اندازه کل بودجه، نقدینگی خلق کردند

بورس قرمزپوش شد

ارزش سهام عدالت، امروز 19 خرداد 1400

نظر رئیسی درباره قیمت خودرو

پیشنهاد افزایش 60 درصدی قیمت بلیت قطار

آغاز ثبت نام جدید طرح ملی مسکن از امروز

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 19 خرداد 1400

بهبود 30 مگاواتی نیروگاه افق ماهشهر در تولید برق جنوب شرق خوزستان

جلوگیری از قطع برق 3 هزار خانوار خوزستانی با جمع‌آوری ماینرها

افزایش 5 برابری حجم پهنای باند اینترنت در خوزستان

مرغ در بازار، نرخ مشخصی ندارد

افزایش بی‌ سابقه قیمت کولر در آستانه تابستان

برداشت گندم از مزارع خرمشهر

بورس ٩٢٠٠ واحد رشد کرد

سکه به بالای مرز حساس برگشت/ نوسان‌گیری مناظراتی در بازار دلار

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.03.18؛ بازار ریزشی شد

تغییرات جدید در قانون چک/ در صورت مفقودی چک بانکی چه باید کرد؟

افزایش 27 درصدی بدهی دولت به بانک ها

نرخ جدید دلار اعلام شد

روز پرنوسان برای بورس

پیش‌بینی یک کارشناس از وضعیت بازار سرمایه پس از انتخابات

جزئیات عرضه اولیه فردا

ارزش سهام عدالت، امروز 18 خرداد 1400

استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس درج می‌شوند

رهاسازی بچه‌ماهی‌ها در تالاب بین‌المللی شادگان

عرضه مستقیم قند دولتی ویژه تنظیم بازار در اندیکا

تشریح جزئیات مرحله جدید ثبت نام مسکن ملی

جزئیات افزایش 134 درصدی قیمت مرغ

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 18 خرداد 1400