پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاونت امور زنان و خانواده

لوایح دولت برای مقابله با خشونت‌ها و آسیب‌های علیه دختران+ عکس

پیام خوزستان - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، گفت: یکی از موضوعاتی که بسیار مورد توجه دولت دوازدهم است، دختران، حقوق دختران و جایگاه دختران بوده که فقط از زاویه حقوق در سه یا چهار لایحه به موضوع "دختران" پرداخته‌ایم که برخی به قانون تبدیل شده...

توسعه کسب‌وکارهای خانگی؛ عامل مؤثر بهبود وضعیت اقتصاد

پیام خوزستان - نشست رویکرد پایدار به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با هدف اشتراک‌گذاری الگوی موفق جمهوری اسلامی ایران در توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و معرفی دستاورد‌های حاصل از این برنامه جامع برگزار شد.

افزایش بهره مندی زنان کارآفرین از بازارهای فروش مجازی قانونی

پیام خوزستان - نشست تبادل نظر و هماهنگی با پلتفرم های فروش مجازی قانونی کشور (دیجی کالا؛ باسلام) و کارشناسان شرکت های استارت اپی طرف قرارداد با معاونت زنان و خانواده و معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، همچنین شرکت ملی پست ایران برگزار شد.

۳ لایحه مهم دولت برای دختران

پیام خوزستان - معصومه ابتکار: مهم‌ترین برنامه‌های معاونت زنان با همکاری آموزش و پرورش انجام می‌شود/ ۱۲ محور خوب زیستن به صورت کتاب تدوین شد/ دختران روستایی و عشایر بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش بازمی‌گردند

گردش کار لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان  در برابر خشونت طی حدود ۱۰ سال گذشته

پیام خوزستان - روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در پی طرح مطالب خلاف واقع در مناظره نامزدهای ریاست جمهوری، درباره لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت، گردش کار این لایحه را منتشر کرد

پرسش‌های مناظره انتخاباتی در راستای انداختن تقصیرها بر گردن دولت است

پیام خوزستان - معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده نادیده‌انگاری مسایلی که وضعیت کنونی اقتصادی کشور را رقم‌زده منصفانه ندانست و گفت: سناریوی پرسش‌های مناظره‌های انتخاباتی در جهت انداختن همه تقصیرها بر گردن دولت نوشته شده است.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان جهاد کشاورزی هم پیمانان توانمند سازی زنان سرپرست خانوار

پیام خوزستان - معاون بررسی‌های راهبردی معاونت زنان و خانواده: زنان با کمک پیشرانها توانسته اند به بازار فروش محصولات تولیدی خود متصل شده و از طریق بازارچه های فیزیکی یا بازارهای مجازی محصولات خود را به فروش برسانند.

کاندیداها بگویند چند وزیر و استاندار "زن" در کابینه خواهند داشت

پیام خوزستان - معصومه ابتکار: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در شعارهای خود کلی گویی نکنند و وعده کلی ندهند. بگویند چه تعداد وزیر و یا استاندار زن و... در کابینه خود می‌گذارند.

گزارش مشروحی از تلاش های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده برای گسترش خانه های امن

پیام خوزستان - افزایش قابل توجه تعداد خانه¬های امن به یازده خانه امن دولتی، پانزده خانه امن غیر دولتی فعال و شش خانه امن غیر دولتی در شرف تاسیس و نیز افزایش تعداد متقاضیان به تاسیس آن از نشانه های پیشبرد اقدامات این معاونت در سایه همکاری با دیگر دستگاه ها بوده است

ابتکار: اولین سفیر زن را امام خمینی (ره) تعیین کرد

پیام خوزستان - اولین سفیر زن را امام خمینی (ره) تعیین کرد. پس از آن، این موضوع به محاق رفت تا هنگامی که در دولت دکتر روحانی، آقای ظریف پای این موضوع ایستاد و هم‌اکنون پنج سفیر زن موفق در کشور وجود دارد.

امام، زن مسلمان و عنصر زمان و مکان

پیام خوزستان - حضرت امام به عنوان یک رهبر سیاسی، استراتژی خود را مبنی بر ضرورت بهره مندی حکومت از نقش و توان زنان، تعیین کرده و نقاط افتراق و تمایز را با نگرش های واپسگرایانه به روشنی بیان داشتند.

بررسی اقدامات؛ ما چه کرده ایم؟

پیام خوزستان - ابتکار با یادآوری اینکه سهم زنان از مدیریت از پنج به ۲۵ درصد رسیده، گفت: نامزدهای ریاست جمهوری دیگر نمی‌توانند بهانه بیاورندکه زن شایسته برای وزارت، استانداری و غیره نداریم.

زنانی با ملیت ایرانی در اردوگاه الهول سوریه!

پیام خوزستان - هزاران نفر از زنان و فرزندان گروه تروریستی داعش از ملیت های مختلف در اردوگاه الهول در شمال سوریه، زندگی می کنند که در میان آنها چند زن ایرانی نیز هستند.

لایحه معروف به رومینا به مجلس رسید

پیام خوزستان - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اعلام کرد: ‌رییس جمهوری لایحه اصلاح ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی شامل تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند که معروف به لایحه «رومینا» است را برای انجام تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.

مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش، به مناسبت میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، برگزار می کند؛ مسابقه کتابخوانی «بانوی اول» ویژه دانش آموزان دختر دوره متوسطه

پیام خوزستان - از سوی مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش مسابقه کتابخوانی «بانوی اول»، ویژه دختران دوره متوسطه اول و دوم برگزار می شود.

اگر از پرورش زنان «خلّاق»، «توانمند» و «کارساز» غفلت کنیم، از آینده جامعه غفلت کرده ایم / بیشترین سهم در ساختن آینده جامعه، از آنِ «زنان» است

پیام خوزستان - وزیر آموزش و پرورش، در آئین امضای موافقت نامه همکاری بین معاونت امور زنان و خانواده و وزارت آموزش و پرورش، گفت:اگر از پرورش زنان خلّاق، توانمند و کارساز غفلت کنیم، از آینده جامعه غفلت کرده ایم

با انعقاد این موافقت نامه؛ بازگشت ۳۳۰۰ دختر بازمانده از تحصیل به مدرسه

پیام خوزستان - ۳ هزار و ۳۰۰ دختر بازمانده از تحصیل براساس تفاهم‌‌نامه منعقد شده بین وزیر آموزش و پرورش و معاونت امور زنان، به مدرسه باز می‌گردند و ۳۴ هزار مربی، دانش‌آموز و والد مهارت‌های زندگی را می‌آموزند.

تدوین شاخص‌ های عدالت جنسیتی در دولت دوازدهم

پیام خوزستان - «زهرا جواهریان» معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده گفت: تدوین شاخص‌ های عدالت جنسیتی و برگزاری دوره‌ های تاثیرگذار در راستای پیشبرد اهداف سلامت و کیفیت زندگی خانواده‌ ها از اقدام های شاخص معاونت امور زنان و خانواده است.

اقدام برای تشدید مجازات قتل فرزند

پیام خوزستان - معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با ارائه لایحه‌ای به اصلاح ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی مربوط به تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند اقدام کرده است.

کارنامه موفق معاونت امور زنان در توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار

پیام خوزستان - معاونت امور زنان با تحت پوشش قرار دادن حدود ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار در سطح کشور و مهیا کردن زمینه ورود آنان به عرصه اشتغال به ویژه مشاغل خانگی توانست علاوه بر برداشتن گام های بلند در جهت توانمندسازی این زنان ، کارنامه موفقی از خود ارایه دهد.

پلیس اطفال و نوجوانان نقش مهمی در کاهش آسیب ها خواهد داشت

پیام خوزستان - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست نقد و بررسی لایحه پلیس اطفال و نوجوانان گفت: این لایحه پس از فراز و نشیب‌هایی در کمیسیون دولت با اجماع به تصویب رسید و گام مهم دیگری در جهت احقاق حقوق کودکان، برداشته شد.

ایجاد محدودیتهای جدید برای "پدران" در صورت «قتل فرزند»

پیام خوزستان - مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به لایحه "تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند"گفت: مطابق با این لایحه وقتی فرد با علم به عدم امکان قصاص مرتکب قتل شود، به حداکثر مجازات محکوم می‌شود...

انتقال تجربیات ازکارکردهای کمیسیون مقام زن/ لزوم حضور فعال ایران در مجامع وسازمانهای بین المللی

پیام خوزستان - یکی از کارکردهای اصلی عضویت در کمیسیون مقام زن تبادل تجربیات، دستاوردها، شکست‌ها و حتی عدم موفقیت‌ کشورها با یکدیگر برای درس گرفتن، الگو ساختن و اجرا کردن الگوهای موفق است.

برگزاری مسابقه کتابخوانی بانوی اول

پیام خوزستان - به منظور آشنایی مدیران و کارکنان دولت با شخصیت تأثیرگذار حضرت خدیجه(س) و تبیین نقش والای ایشان به عنوان اولین بانوی مسلمان در ترویج فرهنگ اسلامی ، مسابقه آموزشی فرهنگی بانوی اول برگزار می شود.

انتقال تجربیات ازکارکردهای کمیسیون مقام زن/لزوم حضور فعال ایران در مجامع وسازمانهای بین المللی

پیام خوزستان - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری: یکی از کارکردهای اصلی عضویت در کمیسیون مقام زن تبادل تجربیات، دستاوردها، شکست‌ها و حتی عدم موفقیت‌ کشورها با یکدیگر برای درس گرفتن، الگو ساختن و اجرا کردن الگوهای موفق است.

روایت معصومه ابتکار از محدودیت های روحانی

پیام خوزستان - زنان به‌عنوان بخش توانمند و درخور توجه جامعه ما، مطالبات خاص خود را دارند که این مطالبات گاهی با نظرات دولتی مرسوم متفاوت است؛ اما میانه‌روی در این زمینه باعث دسترسی بهتر به نتایجی به نفع زنان می‌‌شود...

اصلاح و ابلاغ آیین نامه اجرایی نحوه تأمین بار مالی افزایش مدت زمان مرخصی زایمان

پیام خوزستان - اصلاح آیین نامه اجرایی نحوه تأمین بار مالی افزایش مدت زمان مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه از سوی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

معصومه ابتکار: مهارت «نه» گفتن باید در محیط خانواده آموزش داده شود

پیام خوزستان - دوازدهمین نشست شورای راهبری طرح گفتگوی ملی خانواده با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و نمایندگان دستگاه های دولتی، غیردولتی و موسسات دانشگاهی به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد.

۲۰درصد زنان سرپرست خانوار از هیچ حمایت بیمه ای برخوردار نیستند/دو بسته دولت برای زنان

پیام خوزستان - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با بیان اینکه نیمی از زنان سرپرست خانوار نیازمند حمایت های خاص دولتی نیستند و توانمندند گفت: اما ۲۰ درصد زنان سرپرست خانوار از هیچ حمایت بیمه ای برخوردار نیستند.

ساير مطالب

سریال ترکی فاطما Fatma یک جنایی پرطرفدار + خلاصه داستان و تصاویر

برترین فیلم های کیانو ریوز + عکس

نشست شعر خوانی کتابداران کشور به میزبانی آبادان برگزار شد

عکس دیدنی کیت بلانشت در سرزمین های مرزی

هفتانه کتاب-143| آزادی بیان در دهه 60

از قهرمان اصغر فرهادی تا فیلم پرستاره وس اندرسون: آخرین اخبار درباره جشنواره کن

سریال جدید محمدحسین مهدویان +15 شد!

مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در اهواز

حمید فرخ نژاد بهترین بازیگر مرد شد/اعلام برگزیدگان جشنواره جهانی فیلم فجر+ عکس

جشنواره "حرف‌آورد" در اهواز برگزار می‌شود

چگونه سخنران حرفه ای شویم؟

ازدواج متین ستوده با علی زندی + بیوگرافی و عکس ها

باران کوثری، رضا کیانیان و محمدرضا شریفی نیا در جشنواره جهانی فیلم فجر + تصاویر

راه‌یابی 2 اثر فیلمساز خوزستانی به جشنواره هندوستان

مسابقه ادبی «دلنوشته‌ای به رهبرم» در شوشتر برگزار می شود

رضایت اولیای دانش آموزان هنگام ثبت نام در اولویت است

توضیحی درباره خبر تخریب یک بنای تاریخی در بهبهان

آیت الله مکارم شیرازی عزادار شد

تکذیب یک خبر منسوب به آیت‌الله علوی گرگانی

جشنواره «سخن و حرف آورد» در اهواز برگزار می‌شود

دستور دولت عربستان به مساجد: صدای بلندگو را کم کنید/ فقط اذان و اقامه پخش شود

ماجرای کتک کاری بهرام افشاری با بازیگر صحنه زنی!

سریال می خواهم زنده بمانم، تحریف تاریخ است؟!

عکس های لو رفته جنیفر لوپز در کنار مارک آنتونی + جزئیات

شرط برگزاری حضوری کلاس‌ ها در مهر ماه

اعتراض بازیگر مشهور به مخالفان ماسک

خوشامدگویی فیاپف به جشنواره جهانی فیلم فجر + عکس

جزئیات مرگ دردناک و تراژیک بازیگر "تارزان"

هوش مسئله‌ای عمیقاً سیاسی است

ادعای جدید کیهان درباره آهنگ های لس آنجلسی داخل ایران!

سیلی نقد مخاطب بر محمدرضا گلزار و رامبد جوان! + عکس

لیلا بلوکات و مجید واشقانی در جدیدترین تصاویر فصل چهارم سریال "از سرنوشت"

دلیل محبوبیت سحر دولتشاهی در این روزها چیست؟

سریال سحر دولتشاهی و حامد بهداد توقیف شد؟! + علت

بهرام افشاری در جمع طرفدارانش در جشنواره جهانی فیلم فجر 1400 + تصاویر

مجید مجیدی، افسانه چهره آزاد و همسرش در جشنواره جهانی فیلم فجر + تصاویر

بررسی وضعیت احداث حوزه علمیه در صیدون

اعتاب مقدس معصومین(ع) مرکز نشر و ترویج معارف ناب اسلام است

اولین عکس بازیگر جدید سریال دودکش 2 در پشت صحنه

از حکایت "شهربانو" تا سفر هوایی به ایران و فیلم مسعود کیمیایی + تصاویر

پرویز پرستویی و "افسانه بناسان، غول چراغ جادو" + تصاویر

لالایی شعر برای خواباندن مرگ

لاله اسکندری و محمود پاک نیت در جشن سربرون + تصاویر

روایت باران کوثری از سخت ترین لحظه زندگی اش + عکس

گلاره عباسی، بهرنگ علوی و سایر هنرمندان در جشنواره جهانی فیلم فجر + تصاویر

دستی به سر و گوش «خروس‌ طلایی» شوشتر

آریا عظیمی نژاد و پسرش در جشنواره جهانی فیلم فجر + عکس و بیوگرافی

طلاق خواننده مشهور ترک با تاجر ایرانی رسمی شد + عکس

چرا سیندرلا، السا و آنا و شخصیت های اصلی کارتون ها مادر ندارند؟

میترا حجار، ستاره اسکندری و حمید فرخ نژاد در جشنواره جهانی فیلم فجر + تصاویر

بغض و گریه در یادبود اشکان منصوری در جشنواره جهانی فجر + تصاویر

مساجد تأثیرگذار استان کردستان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی

افشاگری محمدرضا حیاتی درباره مناظره های انتخاباتی تلویزیون

انتشار فراخوان احداث موزه خصوصی در شهرستان اندیکا

اعلام تاریخ برگزاری مراسم اسکار 2022 + جزئیات مراسم

کیانوش عیاری در آرزوی ساختن فیلم «خر لنگ»

رازی که کیانوش عیاری درباره «سووشون» افشا کرد/ در آرزوی ساختن فیلم «خر لنگ»

آزاده صمدی و سهیلا گلستانی در جشنواره جهانی فیلم فجر + تصاویر

لیندا کیانی، بهرام افشاری، بهناز جعفری و بازیگران در جشنواره جهانی فیلم فجر + تصاویر

کمیته فرهنگ و تمدن از احیای محتوایی شهر جندی شاپور دزفول استقبال کرد

حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) چگونه تقیه می کرد؟

مراسم “با این ستاره‌ها” در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد

جایگاه حمزه (ع) در بیان معصومین

پولدارترین بازیگران تاریخ سینما را بشناسید

برگزاری امتحانات نهایی با چراغ‌های روشن در خوزستان

جلوه هنر انقلابی در آثار خوشنویسان تفرشی

حسین مهری با گریم زنانه + تصاویر

اجرای گروه سرود سماء کانون شهید کاوه نبیری در اراک به مناسبت سوم خرداد

کودکان اوتیسم با نقاشی هایشان دیواری در آبادان را به نام خود کردند

اختتامیه نخستین کنگره بین‌المللی شعر قدس برگزار شد

شکنجه وحشتناک بازیگر "بازی تاج و تخت" و سرنوشتی که قرار بود برایش اتفاق بیفتند!

جدول اجرای رپرتوار تئاتر خیابانی خوزستان منتشر شد

رضا بابک در "مهمانی کارائیب" بهزاد فراهانی + عکس

سوتی تاریخی سعید راد او را سوژه رسانه ها کرد!

پیاده روی اعضای کانون حضرت فاطمه زهرا (س) وردنجان به مناسبت سوم خرداد

برگزبدگان کنگره «شعر مقاومت» معرفی شدند

اختتامیه کنگره بین‌المللی شعر مقاومت در تهران برگزار شد

بداخلاق ترین بازیگران هالیوودی که همه از آن ها فراری اند!

اسماعیل خویی درگذشت + علت فوت

دومین جشنواره داستان صوتی «واگویه‌های جنوب» اجرا می‌شود

خاطره جالب امیر آقایی از پژمان جمشیدی قبل از بازیگر شدنش + عکس

میترا حجار مقابل دوربین "جزیره" + عکس

سریال "احضار" و همه ی حاشیه هایش از آغاز تا پایان

«دژپل» تقدیم به مقاومت و پایداری دزفول

آرشیو ملی ایران منتشر کرد: آلبوم تصاویر آزادسازی خرمشهر

درس‌های قرآنی از ماجرای فتح خرمشهر / آزادسازی خونین‌شهر یادآور یاری خداوند در جنگ بدر

آیت الله بیات زنجانی سکته مغزی کرد

فیلم های حاضر در جشنواره جهانی فجر اعلام شد

استفاده از بلندگوی مساجد در عربستان به اذان و نماز محدود شد

43 درصد جوانان آمریکایی یا خداناباورند یا دغدغه وجود خدا را ندارند

جان لنون: گروه بیتلز از مسیح هم بزرگتر بود!!

از بردلی کوپر تا رامی مالک: بازیگرانی که به اجبار نوازنده شدند!

پیرشدن ناگهانی باران کوثری در ملکه گدایان! + عکس

راه‌یابی 13 نمایش خیابانی به رپرتوار تئاتر خیابانی خوزستان

«رویای بلند» بیدبلند به روایت نقاشی

مهرواره عکاسی و نقاشی «یک شهر خوشحالی» در خرمشهر برگزار می‌شود

مقاومت مردم دزفول حاکی از روح انقلابی این مردم است

شروع مجدد فعالیت‌های تئاتری خوزستان به مناسبت آزادسازی خرمشهر

ایل‌راه‌های باستانی بختیاری در آغاز راه ثبت‌ جهانی

آیا صحبت کردن پشت سر نامزدهای انتخابات، جایز است؟