پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزارت نفت

تصفیه‌خانه پساب صنعتی بهداشتی دماوند انرژی عسلویه به بهره‌برداری رسید

پیام خوزستان - مرحله نخست تصفیه‌خانه و پساب صنعتی بهداشتی شرکت دماوند انرژی عسلویه با ظرفیت ۱۳۰مترمکعب در ساعت و با روش تصفیه فیزیکی-شیمیایی و بیولوژیک به بهره‌برداری رسید.

به‌کارگیری نیروهای بومی؛ نقطه قوت طرح گوره - جاسک

پیام خوزستان - یکی از فعالان بخش خصوصی در طرح گوره - جاسک گفت: احساس مسئولیت و استفاده از نیروهای بومی یکی از دلایل موفقیت این طرح است، شمار زیادی از نیروهای شرکت در اجرای این طرح بومیان منطقه بودند و در طول این پروژه تلاش کردیم اهالی ساکن منطقه نیز از این پروژه منفعت ببرند.

رفع نشتی گاز خط لوله هفتم سراسری بدون قطعی در سیستان و بلوچستان

پیام خوزستان - مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز از رفع نشتی گاز خط لوله هفتم سراسری خبر داد و گفت: تعمیرات اضطراری این خط لوله بدون قطعی جریان گاز نیروگاه‌های برق استان سیستان و بلوچستان در کمترین زمان ممکن انجام شد.

گشایش یک جایگاه عرضه جدید سوخت در منطقه سبزوار

پیام خوزستان - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار گفت: به‌منظور سوخت‌رسانی مطلوب به شهروندان، جایگاه اختصاصی مرداویج در کیلومتر ۵ جاده سبزوار به شهر روداب به بهره‌برداری رسید.

طرح گوره - جاسک با حداقل کاغذبازی‌ها اجرا شد

پیام خوزستان - مدیر پروژه تلمبه‌خانه شماره ۵ طرح انتقال نفت گوره - جاسک گفت: به حداقل رساندن کاغذبازی‌های اداری با هدف سرعت‌بخشی به فعالیت‌های اجرایی، از نقاط مثبت این طرح ملی بود.

جهش ۲۹۷ درصدی سودآوری «شگویا» در بهار ۱۴۰۰

پیام خوزستان - انتشار گزارش سه ماهه کدال «شگویا»، نشان می‌دهد سودآوری شرکت پتروشیمی تندگویان در سه ماه نخست امسال ۲۹۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

پایان بارگیری نخستین محموله نفت صادراتی در جاسک

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اعلام پایان بارگیری نخستین محموله نفت صادراتی ایران در پایانه جاسک، گفت: این شرکت آمادگی کامل برای بارگیری دومین محموله را دارد.

رکورد زمانی اجرای طرح گوره - جاسک کم‌نظیر است

پیام خوزستان - یکی از فعالان بخش خصوصی در طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک با اشاره به سهم بیش از ۹۰ درصدی ساخت داخل در اجرای این طرح ملی، گفت: به یاد ندارم طرحی با این عظمت در دو سال یا کمتر از آن به بهره‌برداری رسیده باشد.

تکمیل فرآیند یکپارچه‌سازی پایش سامانه اعلام حریق در منطقه ۴ عملیات انتقال گاز

پیام خوزستان - مدیر منطقه ۴ عملیات انتقال گاز گفت: با اجرای پروژه یکپارچه‌سازی پایش سامانه اعلام حریق در مراکز بهره‌برداری و ایستگاه‌های تقویت فشار گاز، گامی مؤثر برای بهبود و ارتقای ایمنی در این منطقه برداشته شد.

روحانی: بدون درآمد نفت و قحطی کشور را اداره کردیم

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه برای رفع مشکلات مردم از آنچه در توان دولت بوده است کوتاهی نکردیم، گفت: در شرایط سخت جنگ اقتصادی و کرونا، بدون درآمد نفت، بدون قحطی و بدون کوپنی شدن کالاها، کشور را اداره کردیم.

طرح گوره - جاسک شرکت‌های زیان‌ده داخلی را به سود رساند

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت لوله‌سازی اهواز می‌گوید: به‌واسطه اجرای طرح گوره- جاسک، بعضی از شرکت‌های داخلی مانند لوله‌سازی اهواز و فولاد اکسین خوزستان پس از چند سال زیان‌دهی، به سوددهی رسیدند و در این شرایط اقتصادی که بسیاری از شرکت‌ها در رکود بودند، فعالان عرصه فولاد به‌ویژه ورق‌سازان و لوله‌سازان، رکوردهای مطلوبی ثبت کردند.

متنوع‌سازی مبادی صادرات نفت؛ فرصت احیای زیرساخت‌ها در خارک

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: اجرای طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک و ایجاد پایانه صادراتی جاسک، فرصت مغتنمی برای احیای زیرساخت‌ها در پایانه نفتی خارک به شمار می‌رود.

به‌کارگیری ظرفیت‌ خالی کارخانه‌ها در طرح گوره - جاسک

پیام خوزستان - یکی از فعالان بخش خصوصی در طرح گوره-جاسک اظهار کرد: لوله‌سازان، پمپ‌سازان، تولیدکنندگان شیرآلات و بخش‌هایی دیگر که تا پیش از این طرح، گاه تنها با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کردند، به‌واسطه این طرح ملی نزدیک به ۱۰۰ درصد ظرفیت خود را به‌کار گرفتند.

بهره‌مندی بیش از ۲ هزار مصرف‌کننده جدید از گاز در استان مرکزی

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: با اجرای بیش از ۳۰ کیلومتر شبکه‌گذاری جدید در استان در سه ماه نخست امسال، حدود ۲ هزار و ۶۰۰ مصرف‌کننده از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

تغییر نقشه تجاری ایران در حوزه انرژی

پیام خوزستان - یکی از فعالان بخش خصوصی در طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک معتقد است این طرح، نقشه تجاری ایران را در حوزه انرژی تغییر می‌دهد.

پازل صادرات پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در ماهشهر تکمیل می‌شود

پیام خوزستان - پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس با پایان عملیات ساختمان و نصب پروژه عظیم تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی محصولات صادراتی در اسکله مجیدیه بندر ماهشهر، وارد مرحله پیش‌راه‌اندازی شد.

طرح گوره-جاسک، فناوری ساخت پمپ‌های صنعتی را ارتقا داد

پیام خوزستان - مؤسس شرکت پمپ‌های صنعتی ایران اظهار کرد: طرح گوره - جاسک در ارتقای فناوری ساخت پمپ‌های صنعتی کشور مؤثر بود و اعتماد شرکت ملی نفت به سازندگان داخلی، تاثیری بسزا در توسعه صنایع داخلی داشته است.

پایان تعمیرات اساسی فاز ۲ جمع‌آوری مرکزی خانگیران

پیام خوزستان - تعمیرات اساسی تأسیسات فاز ۲ جمع‌آوری مرکزی در منطقه عملیاتی خانگیران طی ۱۸ روز و با برقراری جریان گاز ترش با خط G به سمت واحد ۵ پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد تکمیل شد

ساخت خط لوله گوره - جاسک در سایه استانداردهای سخت‌گیرانه نفت

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: پیشنهادهای فنی و تخصصی سختگیرانه مجموعه بازرسی فنی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) سبب شد کیفیت محصول تولیدی ما نسبت به نمونه‌های خارجی به مراتب بالاتر برود.

ساخت خط لوله گوره - جاسک در سایه استانداردهای سختگیرانه نفت

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: پیشنهادهای فنی و تخصصی سختگیرانه مجموعه بازرسی فنی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) سبب شد کیفیت محصول تولیدی ما نسبت به نمونه‌های خارجی به مراتب بالاتر برود.

گزیده‌های نفتی هفته

پیام خوزستان - آغاز صادرات نفت از دریای عمان و ثبت ۳۱ تیرماه به‌عنوان یک روز تاریخی در صنعت نفت ایران، توافق اوپک پلاس در نوزدهمین نشست و پیش‌بینی درآمد ۲۰ میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۰ را می‌توانید در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید.

اشتغالزایی طرح گوره - جاسک برای نیروهای بومی

پیام خوزستان - نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه خط لوله انتقال نفت به سواحل مکران بر مبنای تخصص نیروهای بومی و در شرایط تحریمی اجرایی شده است و قطعا آورده خوبی به دنبال خواهد داشت.

اشتغال‌زایی طرح گوره - جاسک برای نیروهای بومی

پیام خوزستان - نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه خط لوله انتقال نفت به سواحل مکران بر مبنای تخصص نیروهای بومی و در شرایط تحریمی اجرایی شده است و قطعاً آورده خوبی به دنبال خواهد داشت.

باور/ بخش دوم

پیام خوزستان - «باور»؛ مستندی از مهمترین رویدادهای طرح عظیم خط لوله گوره-جاسک

باور/ بخش نخست

پیام خوزستان - «باور»؛ مستندی از مهمترین رویدادهای طرح عظیم خط لوله گوره-جاسک

کارکنان پتروشیمی‌های ماهشهر واکسینه می‌شوند

پیام خوزستان - کارکنان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با استقرار پایگاه واکسیناسیون کرونا در این منطقه، برای دریافت واکسن نیاز به مراجعه به شهر ندارند.

صادرات نفت ایران از اتکا به تک پایانه خارک خارج شد

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری گفت: طرح ۲ میلیارد دلاری گوره - جاسک اهمیت بالایی در صنعت نفت دارد، ما توانستیم از اتکا به تک اسکله‌ای که تنها پایانه نفتی خارک بود خارج شویم.

فولاد اکسین با طرح انتقال نفت گوره به جاسک احیا شد

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از ریسک‌پذیری وزارت نفت در اعتماد به سازندگان داخلی برای ساخت خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک قدردانی کرد و گفت: ساخت این خط لوله، شرایطی را برای مجموعه فولاد اکسین خوزستان فراهم کرد تا این مجموعه بتواند به ماهیت اصلی خود یعنی ارتباط بین زنجیره نفت و گاز و فولاد بازگردد.

اعتماد حداکثری به صنعت داخلی در طرح گوره - جاسک

پیام خوزستان - مدیر پروژه یکی از شرکت‌های مشاور طرح گوره - جاسک، بزرگ‌ترین دستاورد این طرح را اعتماد به صنعت داخلی دانست و گفت: این اعتماد به داخل، دغدغه‌ها را از صنعت کشور گرفت و اطمینان را جایگزین کرد.

راهبردی‌ترین، ایرانی‌ترین و سریع‌ترین مگاپروژه صنعت نفت عملیاتی شد

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت متن با تاکید بر نقش ۹۵ درصدی سهم شرکت‌های داخلی در تکمیل طرح گوره- جاسک گفت: راهبردی‌ترین، ایرانی‌ترین و سریع‌ترین مگاپروژه صنعت نفت در در دوران حدود دوساله رویارویی با بی‌رحمانه‌ترین جنگ اقتصادی اجرا شده است.

نقش کلیدی پایانه جاسک در آینده تجارت انرژی ایران

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تأکید بر نقش کلیدی پایانه جاسک در آینده تجارت انرژی کشور گفت: نخستین عملیات بارگیری نفت از دریای عمان در تاریخ صنعت نفت ایران امروز انجام می‌شود.

ساير مطالب

انتظار بی‌پایان خوزستان برای‌ آب

خاله ای به بزرگی آرزوی کودکان سرطانی + فیلم

سفری برای یافتن حلقه مفقوده؛ «مطالعه، پیش بینی، برنامه ریزی» گمشده های سازمان آب و برق خوزستان

با بزرگ‌ ترین امپراطوری‌ های تاریخ آشنا شوید

پاسخ عطاءالله مهاجرانی به یک ادعا درباره کینه امام از صدام/ خلخالی گفت من یک روز آزمون را اعدام می کنم

جدال داغ زیباکلام و مسعود ده نمکی درباره یک فرمان مرگبار بر فراز خلیج فارس/ سقوط ایرباس جنایت بود یا اشتباه؟

در چنین روزی بر دنیا چه گذشت؟/ از افشای کودتای نوژه تا تاسیس اتحادیه آفریقا

18 تیر، غائله‌ای که با تبرئه تمام شد!

تصویر یکی از خیابان‌های تهران در سال 1319/ عکس

محسن رضایى به خاطر فرزندش، حال بدى دارد/ اخوی محمد براى شرکت در دادگاه کرباسچی مشورت کرد

ارباب کیخسرو؛ خدمات بی‌انتهای یک زرتشتی به ایران

ابطحی: واقعه «18 تیر» سال ٧٨ عمدا به فراموشی سپرده می‌شود

کودکان کار و آرزو‌هایی که در دوردست‌ها چشمک می‌زنند/ نردبان رسیدن به آرزو‌ها بلندتر می‌شود؟

به حالتهای احساسی فرزندتان هنگام استفاده از تلفن همراه دقت کنید

خطر وقوع اپیدمی اضطراب در کشور

داوطلبان کنکور، به قضاوت دیگران اهمیت ندهید!

رودخانه کرخه نور با آب زنده شد

سند تاریخی فوتبال ایران که به 84 سال پیش بر می‌گردد/ عکس

سرنوشت فرمانده مفقود شده سپاه پاسداران/ میرزایی‌نیکو: رفیقدوست در قبال یک آمریکایی گروگان گرفته شده به سمت گرفتن اسلحه می‌رود نه آزادی احمد و سایر گروگان‌های ما

وحشت کودکان از بازی با یکدیگر در دوره همه‌گیری

سند تاریخی فوتبال ایران که به 84 سال پیش بر می گردد/ عکس

روزهای تلخ هورالعظیم

چرا نباید تلفظ‌های اشتباه دیگران را دائماً اصلاح کنیم؟

دهه‌هشتادی‌ها را تمام‌رخ ببینیم

بی‌آبی در جوار دکل‌های نفتی هورالعظیم

نخستین فرمانده جنگ‌های نامنظم ایران کیست؟ | از دانشگاه برکلی آمریکا و جمع معروف‌ترین دانشمندان جهان تا تشکیل اولین گروه‌های پاسداران انقلاب

عطش آب در هورالعظیم

مشیرالدوله ماهی 300 هزار تومان مقرری می‌خواهد

تأثیر سوانح و حوادث بر روی "روان" انسان

تاثیر سوانح و حوادث بر روی "روان" انسان

رفتم سر بندِ گلستان مشهد، این بند از موقوفات حضرت است

سندنامه شماره 10؛ متمم قانون اساسی مشروطه با امضای محمدعلی‌شاه

ناصرالدین‌شاه احترامی خارج از حد معمول به کمال‌الملک می‌گذاشت

راهکارهایی برای مدیریت استرس بعد از امتحان

ماجرای پیشگوی مشهدی و نمونه های مشابه در تاریخ/ دو رمّالی که به قدرت رسیدند/ از نفرین راسپوتین تا ایرانی که به دست یک پیشگو افتاد

چگونه فرزندانی مسئول پرورش دهیم

وبینار تخصصی سمفونی سرفه‌ها 3 برگزار می شود

مانده پای آبله از راه دراز/ سردشت و زخم‌هایی که خوب نمی‌شود!

سردشت شهری هنوز با پیشوند شیمیایی

زخم‌های سردشت و 34 سال هم‌نشینی با تاول و خردل

تهدید همسر آیت الله بهشتی از سوی بنی صدر/ شهید بهشتی روز شهادت به همسرش چه گفت؟

شهید بهشتی؛ متفکری برای تمام اعصار

آیا شهید بهشتی همسر آلمانی داشت؟/ ویدئو

راهکارهای غلبه بر استرس امتحان

سایه روشن یک «جنایت جنگی»

روزی که نفس‌ها آتش گرفت

اجاره آناناس برای مهمانی؟!

مصائب ناگفته مجردها در ایام کرونا

آتش در خرمن خوزستان/ وقتی عوامل طبیعی و انسانی دست در دست هم می‌دهند

باورهای مذهبی چه تاثیری در پیشگیری از اعتیاد دارند؟

چگونه مقاومت تبریزی‌ها، مشروطه را نجات داد؟

دسترسی راحت به تبلیغات مواد مخدر در سایه گسترش تکنولوژی و کاهش سن اعتیاد

مظاهر شرافت

چمران فراتر از زمان و مکان، جغرافیا و ملیت و قومیت بود

می‌ترسم در نتیجه‌ اقدامات روس‌ها و ایرانی‌های هم‌دست‌شان، انگلیس در ایران حق آب و گل پیدا کند

می‌ترسم نتیجه‌ اقدامات روس‌ها و ایرانی‌های هم‌دستان آن‌ها، انگلیس در ایران حق آب و گل پیدا کند

اولتیماتوم 7 ماده‌ای دختران تهرانی به پسرها در 48 سال پیش

رعیت را چه به فریاد حق طلبی! رعیت غلط می‌کند ما را نخواهد

کدام شغل موجب ابتلا به آلزایمر می‌شود؟

از یاسوج تا اهواز؛ چند دلیل برای برچیدن بساط انتخابات الکترونیکی تا اطلاع ثانوی!

شیوع افسردگی در کشورهای اروپایی

عهدی که دکتر چمران شکست/ امام گفت: پایتان را دراز کنید

مهدی‌اف آذربایجانی از وحشی‌گری روس‌ها چیزهای حیرت‌انگیز می‌گفت

نادرشاه افشار؛ ناپلئون ایران را چقدر می‌شناسیم؟

تاثیر رفتار والدین بر آینده تحصیلی فرزندان

یک عارفانه ناآرام

زندگی صادق خلخالی از زبان خودش‌

توییت عصبی و انتخاباتی مجری تلویزیون

در مقابل پرخاشگری نوجوانان سکوت کنید/ رابطه صمیمانه به معنای درد دل کردن با نوجوان نیست

علایم افسردگی در زنان

به یاد 2 شهید اهل معرفت | یادداشت شهردار تهران درباره دکتر شریعتی و شهید چمران

از خشکسالی تا آوای زندگی در گندمزار‌های خوزستان/ برداشت خوشه‌های زرین از دل مزارع پربار

چطور ‌‌‌برای خودمان دوست خوبی باشیم؟

پنج زبان عشق / چند راه کمتر شنیده شده برای ابراز علاقه در زندگی مشترک را بخوانید

ما مرد میدانیم

یادداشت‌های محمدعلی فروغی، چهارشنبه 26 خرداد 1299؛ روزنامه‌های فرانسه دروغ بزرگی [راجع به ایران] گفته‌اند

اختراعات جالبی که به مسلمانان نسبت داده می‌شود

مروری بر تاریخ انتخابات؛ از قاجار تا امروز / اولین انتخابات مدرن در ایران چگونه برگزار شد؟

چرا راز‌های خانوادگی افشا می‌شود؟

مخترعانی که پیش‌مرگ شدند!

فعالیت‌های سریع و فوری برای تقویت روحیه

تکذیب توافق نظام روانشناسی با بهزیستی برای صدور مجوز مراکز مشاوره

شمارش معکوس برای انتخابات؛ نوبت مردم/ شکاف در جبهه اصلاحات/ مقاومت در برابر کناره‌گیری

اختلال شخصیت ضد اجتماعی و قتل های سریالی

"زیبایی" و "احساساتی بودن" را ویژگی بارز دختران ندانیم/ کلیشه‌های غلط جنسیتی را اصلاح کنیم

رنج مضاعف "مردان" در مهلکه کرونا

سفرنامه ناصرالدین‌شاه به خراسان، پنج‌شنبه 23 خرداد 1246؛ شکارهای خراسان زُمُختِ بدگِلِ بدترکیب است

جملات ویرانگر در زندگی مشترک

آیا خشونت‌های خانوادگی اخیر، صرفاً دلایل روانی دارد؟

علائم افسردگی در مردان

تجویز «گاز خنده» برای 300 میلیون افسرده؟ / «نیتروز اکسید» برای رفع افسردگی مؤثر است اما...

تنور گرمای جنوب و مشقت زیست در این دیار/ خوزستان، گرما و شرجی

فشار ثانویه به هتل‌های خالی

تشخیص افسردگی از روی صدا

ماجرای اولین مناظره تلویزیونی تاریخ و تغییر سرنوشت انتخابات

5 ویژگی دختران شاد و موفق/ چطور می‌توانیم دختران شادتری داشته باشیم؟

شناسایی علائم اضطراب در کودکان

تب‌وتاب تبلیغات از شوراها تا ریاست جمهوری

اولین همبرگر دنیا را چه کسی درست کرد؟

تأثیر فاکتورهای غذایی بر سلامت روان زنان