پیام خوزستان

آخرين مطالب

وزارت نفت

روحانی: ۱۷ فاز پارس جنوبی را در طول ۸ سال افتتاح کردیم

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری ضمن اشاره به اینکه در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی کارهای بی‌نظیری در تاریخ ایران انجام شده است، گفت: ما از ۱۰ فاز در پارس‌جنوبی اکنون به ۲۷ فاز رسیدیم، ۱۷ فاز را در طول این هشت سال افتتاح کردیم، تقریباً فازهای پارس‌جنوبی تمام شده است.

سومین رویداد به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری فردا برگزار می‌شود

پیام خوزستان - پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت، رویداد به‌همرسانی عرضه و تقاضای فناوری اولترافیلتر و غشاهای اسمز معکوس مصرفی پتروشیمی را فردا (یازدهم مردادماه) برگزار می‌کند.

زنجیره فراساحلی ۲۷ فاز پارس جنوبی به بهره‌برداری رسمی رسید

پیام خوزستان - با تکمیل عملیات ساخت، نصب و بهره‌برداری از ۳۷ سکوی گازی، زنجیره‌های دریایی پارس جنوبی شامل تولید از بخش فراساحل ۲۷ فاز پارس جنوبی، با فرمان رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسمی رسیدند.

ضرورت اجرای سند حفظ و نگهداشت تولید پارس جنوبی در سال‌های آینده

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تدوین و ارائه سند حفظ و نگهداشت تولید از میدان مشترک پارس جنوبی خبر داد و تأکید کرد: لازم است در سال‌های آینده این سند با جدیت اجرا شود.

توسعه بخش دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی با سرمایه‌گذاری ۲.۵ میلیارد دلاری

پیام خوزستان - مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی رقم سرمایه‌گذاری در بخش دریایی این فاز را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: به‌زودی نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه این فاز راه‌اندازی می‌شود.

تکمیل بندر سیراف پارس تا خردادماه ۱۴۰۱ مشروط به تأمین منابع مالی

پیام خوزستان - مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک با تشریح روند توسعه مرحله نخست این طرح گفت: انتظار می‌رود با تأمین منابع مالی مورد نیاز، تکمیل اسکله دوم صادرات ال‌پی‌جی و پایانه گوگرد نیز تا پایان امسال محقق و این طرح عظیم اقتصادی تا خردادماه ۱۴۰۱ به‌طور کامل به بهره‌بردار نهایی تحویل شود.

زنگنه: پارس جنوبی تجلی عشق و اراده جوانان ایران است

پیام خوزستان - وزیر نفت پارس جنوبی را تجلی عشق و اراده جوانان ایران دانست و گفت: مهمترین کاری که باید در دولت آینده در پارس جنوبی انجام شود جلوگیری از افت تولید و حفظ و نگهداشت از این میدان است (ریل‌گذاری آن انجام شد) که به ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد.

بهره‌برداری رسمی از بخش فراساحل فاز ۱۴ پارس جنوبی

پیام خوزستان - چهار سکو و دو زنجیره دریایی فاز ۱۴ میدان مشترک گازی پارس جنوبی امروز (یکشنبه، دهم مردادماه) با فرمان حسن روحانی، رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسمی رسید.

آیین نکوداشت سال طلایی صنعت پتروشیمی

پیام خوزستان - شانا _ گروه فیلم: آیین نکوداشت سال طلایی صنعت پتروشیمی و بهره‌برداری از ۱۷ طرح از سبد طرح‌های جهش دوم در یک سال، امروز (یکشنبه، دهم مردادماه) با حضور بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار و از مدیران عامل این طرح‌ها با اهدای لوح و تندیس قدردانی شد.

پروژه‌های مقاوم‌سازی شرکت گاز تهران به کجا رسید؟

پیام خوزستان - مدیرکل اچ‌اس‌ئی و پدافند غیر عامل وزارت نفت و رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران از پیشرفت پروژه مقاوم‌سازی شرکت گاز استان تهران بازدید کردند.

طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در سخت‌ترین شرایط جهانی اجرا شد

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به واگذاری این پروژه در سال ۹۴ با ۱۸ درصد پیشرفت به هلدینگ خلیج فارس اشاره کرد و گفت: تکمیل این پروژه یک حرکت جهشی بود زیرا حتی با سخت‌تر شدن شرایط بین‌المللی نیز انجام شد.

سال طلایی صنعت پتروشیمی تکرار نمی‌شود

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سال ۹۹ را سالی طلایی و کم‌نظیر برای صنعت پتروشیمی ایران دانست و گفت: بهره‌برداری از ۱۷ طرح پتروشیمی و افزایش ۲۵ میلیون تنی ظرفیت صنعت طی یک سال برای این صنعت تکرارپذیر نخواهد بود.

روحانی: برای سلامت مردم و خودکفایی در بنزین پالایشگاهی عظیم افتتاح کردیم

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه در بنزین نه‌تنها خودکفا شدیم، بلکه بنزین را صادر می‌کنیم، گفت:‌ مجبور نیستیم از پتروشیمی بنزین بگیریم که سلامتی همه مردم دچار خطر شود، ما برای سلامت مردم و با هدف خودکفایی، پالایشگاه عظیمی را افتتاح و تکمیل کردیم.

ظرفیت ذخیره‌سازی نفت در جاسک افزایش می‌یابد

پیام خوزستان - مجری مخازن طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌شده برای منطقه مکران، به‌طور حتم در آینده ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۰ میلیون بشکه پاسخگوی نیاز نخواهد بود، به همین دلیل افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی در فازهای دوم و سوم اجتناب‌ناپذیر است.

توضیحات درباره آتش‌سوزی جزئی در اروندان

پیام خوزستان - رئیس روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان گفت: آتش‌سوزی روز شنبه (نهم مردادماه) در منطقه عملیاتی این شرکت مربوط به لاستیک یک دستگاه جرثقیل بوده که به اشتباه در برخی منابع خبری، حریق تلمبه‌خانه غرب کارون اعلام شده است.

ظرفیت انتقال گاز در منطقه آغار و دالان افزایش یافت

پیام خوزستان - ظرفیت انتقال گاز منطقه عملیاتی آغار و دالان با راه‌اندازی خط لوله جدید و اجرای عملیات جداسازی خط لوله انتقال گاز چاه شماره ۱۲ دالان، ۲ میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت.

طرح‌های ملی وزارت نفت در پارس جنوبی به بهره‌برداری رسمی می‌رسند

پیام خوزستان - بخش فراساحل ۲۷ فاز میدان گازی پارس‌جنوبی، مرحله نخست بندر صادراتی «سیراف پارس» و دو زنجیره دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی به‌زودی با دستور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسمی می‌رسند.

نکاتی برای پیشبرد طرح گوره - جاسک با توجه به تغییر دولت

پیام خوزستان - وزیر نفت در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت ملی نفت ضمن تبریک صادرات نفت از سواحل مکران و قدردانی از دست‌اندرکاران این طرح نکاتی را برای ممانعت از معطلی و کندی کار در طرح گوره - جاسک با توجه به تغییر و تحول دولت اعلام کرد.

آغاز عملیات گازرسانی به شهری در نقطه صفر مرزی

پیام خوزستان - طرح گازرسانی به شهر قطور (خوی) در استان آذربایجان غربی که در نقطه صفر مرزی ایران و ترکیه قرار دارد با حضور مسئولان استانی اجرایی می‌شود.

ساخت و به‌کارگیری ۸۴ هزار شاخه لوله در طرح گوره - جاسک

پیام خوزستان - مسئول تامین لوله طرح گوره - جاسک گفت: از گوره در استان بوشهر تا منطقه جاسک در استان هرمزگان (فاصله تهران تا مشهد) یک‌هزار کیلومتر لوله‌گذاری شد که شامل ۸۴ هزار شاخه لوله می‌شود.

نفت میدان خشت از تأسیسات نرگسی صادر می‌شود

پیام خوزستان - امکان انتقال نفت میدان خشت به مبادی صادراتی با اتصال خط لوله ۱۰ اینچ انتقال در حد فاصل ۱۳ کیلومتری به مرکز بهره‌برداری نرگسی گچساران فراهم شد.

به‌کارگیری روش ایمن اجرا در طرح گوره - جاسک

پیام خوزستان - مدیر تلمبه‌خانه شماره ۲ و ۴ طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در عین حال ملی بودن پروژه و نبود امکان تعطیلی آن، روشی با عنوان «ایمن اجرا» در پیش گرفته شدتا افزون بر حفظ ایمنی و سلامت کارگران، اجرای به‌موقع طرح نیز تضمین شود.

گزیده‌های نفتی هفته

پیام خوزستان - بهره‌برداری از ۱۱ ایستگاه اندازه‌گیری و تقویت فشار گاز، رفع نشتی گاز خط لوله هفتم سراسری در کمترین زمان ممکن و افزایش قیمت نفت را می‌توانید در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید

بازیابی سهم ایران در میدان‌های مشترک نفت و گاز در ۸ سال گذشته

پیام خوزستان - ایران در هشت سال گذشته توانست با توسعه میدان‌های مشترک نفت و گاز خود، که در رأس آنها پارس جنوبی و میدان‌های نفتی غرب کارون قرار دارد، برداشت از این میدان‌های را افزایش دهد و از کشورهای همسایه پیشی بگیرد.

قیمت سبد نفتی اوپک اندکی کاهش یافت

پیام خوزستان - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (چهارشنبه، ششم مردادماه) اندکی کاهش یافت.

هند هم به کارزار کاهش قیمت نفت می‌پیوندد

پیام خوزستان - هند در نظر دارد در کنار چین به‌منظور کاهش قیمت نفت به آزادسازی ذخیره‌سازی‌ها راهبردی نفت خام خود متوسل شود.

قیمت سبد نفتی اوپک از ۷۳ دلار گذشت

پیام خوزستان - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (سه‌شنبه، پنجم مردادماه) از ۷۳ دلار گذشت.

یارانه اجرای خط اختصاصی گاز به واحدهای تولیدی و صنعتی گلستان اعطا می‌شود

پیام خوزستان - مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان اعلام کرد که این شرکت همسو با عمل به مسئولیت اجتماعی و طبق مصوبه شورای اقتصاد، یارانه اجرای خط اختصاصی گاز را به واحدهای تولیدی و صنعتی استان اعطا می‌کند.

حمایت از تولید داخل در طرح گوره - جاسک معنا شد

پیام خوزستان - مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پروژه طرح گوره - جاسک گفت: ضرورت اجرای طرح و رویارویی با تحریم سبب شد بسیاری از تجهیزات مورد نیاز از جمله لوله‌ها و الکتروپمپ‌ها برای نخستین بار از سوی سازندگان و شرکت‌های ایرانی تولید شود و حمایت از تولید داخل در این طرح معنا شود.

ارز مورد نیاز کشور با افزایش تولید فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی تأمین شد

پیام خوزستان - رئیس‌جمهوری گفت: در مقابل تحریم نفت و مبادلات بانکی، توانستیم با افزایش تولید در محصولات پتروشیمی، صنایع معدنی و فرآورده‌های نفت و گاز، ارز مورد نیاز کشور را تأمین کنیم.

تلاش واحد «حراست» برای صیانت از تاسیسات گازی ایران

پیام خوزستان - رئیس حراست شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر نقش این مجموعه در صیانت از تاسیسات گازی کشور، گفت: نگهداری از این تاسیسات وظیفه خطیری است که کارکنان حراست آن را به‌نحو احسن انجام می‌دهند.

ساير مطالب

جزئیات نرخ رسمی 46 ارز؛ قیمت 21 ارز کاهش یافت

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.05.06؛ قیمت دلار ریزش کرد

بورس با نزول هفته را به پایان برد

چه دیواری کوتاه تر از بورس؟!

جنایتی که بانک های خصوصی در اقتصاد ایران کردند، صدام نکرد!

به زودی، گوجه فرنگی 20 هزار تومان می‌ شود!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 6 مرداد 1400

جزییات توزیع خوراک دام در خوزستان

آغاز پرداخت خسارت خشکسالی به دامداران خوزستانی

افتتاح مرکز جوارکارگاهی اتاق بازرگانی اهواز

تاثیر ماینرها، از مصرف بالا تا خسارت به شبکه و بروز خاموشی‌ها

29 میلیارد پاداش برای هیات مدیره 30 بانک و بیمه

واردات 736 هزار تن گندم از بندر امام به کشور

فاصله گرفتن از برنامه مصوب خشکسالی، ریسک‌ها را افزایش می‌دهد

بلاتکلیفی 35000 کارمند بانک «سپه» پس از ادغام

افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه

ورود سکه به کانال 11 میلیون تومان / چرا سکه گران شد؟

بورس 4300 واحد رشد کرد

جزئیات نرخ رسمی 47 ارز/ نرخ رسمی 20 ارز افزایش یافت

یک عرضه اولیه در راه است

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.05.05؛ سکه و دلار گران شد

تلاش برای بورسی شدن مسکن/ روند قیمت‌ها در بازار مسکن تغییر خواهد کرد؟

بورس کاهشی شد

پرداخت تسهیلات صندوق اشتغالزایی برکت از طریق بانک تجارت

منتظر موج جدید خاموشی‌ ها باشید

محدودیت اینترنت چه بلایی بر سر اقتصاد می‌ آورد؟

ماینرهای فراری از چین در راه ایران!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 5 مرداد 1400

عدم همکاری کشاورزان در کشت پاییزه، مشکل آفرین خواهد بود

پرداخت باقی مانده خسارت سیل 98 کشاورزان خوزستانی تا فردا

بازار مرغ به کدام سو می‌رود؟

خسارت تنش آبی به بیش از 10 هزار هکتار از مزارع نیشکر دهخدا

پرش مرغ به سکوی 40 هزار تومان!

از هشدار گرانی برنج خارجی در فصل ممنوعیت واردات تا مرغ 40 هزار تومانی

افزوده شدن یک میلیون و 400 هزار قطعه به ظرفیت مرغداری‌های خوزستان

نگرانی‌ها در زمینه آب در خوزستان هنوز زیاد است

جزئیات نرخ رسمی 46 ارز/ نرخ 24 ارز کاهش یافت

بورس 9400 واحد رشد کرد

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.05.04؛ دلار ریزش کرد

وزارت صمت سیمان را از اتاق شیشه‌ای بورس خارج می‌کند؟

نوسان نرخ ارز/ دلار در بازار آزاد در آستانه کانال ٢5 هزار تومان

روز سبز بورس بعد از تعطیلات پایتخت

چین از ایران نفت وارد نمی‌ کند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 4 مرداد 1400

دستور قضایی ترخیص فوری 1000 تن مرغ صادر شد

در هفته اخیر خاموشی ناشی از کمبود برق در اهواز نداشتیم

چرا قیمت میوه پایین بیا نیست؟

پیشرفت 18 درصدی پروژه گازرسانی به مجتمع بندری امام خمینی(ره)

تمدید مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان سال 97 تا نیمه مرداد

خطر نابودی 500 هکتار از نخیلات خرمشهر به دلیل تنش آبی

برجام امضا نشود، قیمت‌ ها قابل کنترل نخواهد بود

قطعی برق یا مافیا؟ مقصر گرانی سیمان کیست؟

پیش‌بینی قیمت طلا با حذف مالیات

قیمت سکه به 10 میلیون و 670 هزار تومان رسید

قیمت دلار آمریکا به 24 هزار و 59 تومان رسید

قیمت دلار پس از پایان تعطیلات به کدام سمت می‌رود؟

رییس بانک مرکزی: رشد اقتصادی سال گذشته 3.6 درصد بود

برگزاری موفق مجامع بانک تجارت

کدام معاملات طلا از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه معاف هستند؟

کمبود شدید مرغ در بازار خوزستان

معلق شدن ساخت‌وسازها به دلیل افزایش قیمت سیمان و آهن

تلف شدن بیش از 7000 نخل در تنش آبی شادگان

توضیحی در خصوص کلیپ منتشرشده از انتقال آب خوزستان به عراق و کویت

هر کیسه سیمان به بالای 110 هزار تومان رسید

سکه به زیر 10 میلیون تومان می‌رسد؟

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.05.02؛ دلار چه قیمتی پیدا کرد؟

چک های جدید، مالیات را افزایش می دهند؟

یک خبر تازه از بورس

تخم مرغ گران می‌ شود؟

خواب بازار مسکن در 60 درصد محله های تهران

پرداخت وام 100 میلیونی به زنان سرپرست خانوار

حفاری و تکمیل 28 حلقه چاه‌های نفت و گاز در کشور

رکوردشکنی مصرف برق خوزستان در 3 روز پایانی تیر

آبرسانی به 471 روستای دارای تنش آبی خوزستان چقدر طول می‌کشد؟

آبرسانی روستاهای حمیدیه با تانکر و بهبود وضعیت احشام

واردات برنج تا پایان آبان ماه ممنوع شد

اختصاص 15 درصد اعتبارات تنش آبی وزارت نیرو به خوزستان

خوراک دام مناطق دارای تنش آبی خوزستان تامین می‌شود

ادامه روند صعودی بورس ها در جهان

هشدار دامداران درباره کمبود شدید دام

پرونده‌ای برای خوزستان در کمیسیون اصل 90 مجلس تشکیل شد

تامین اعتبار طرح آبرسانی از سد کارون 3 به روستا‌های دهدز

تسلیت سخنگوی ستاد نیروهای مسلح در پی شهادت ضرغام پرست

خوزستان قلب تپنده ایران است/مردم خوزستان از تبعیض رنج می‌کشند

وقفه در بازگشت نرخ دلار به کانال 23 هزار تومان

جزییات واژگونی 6 واگن یک قطار باری در محور جنوب

کاهش قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت

آزادی دارهای قالی از بند توقف تولید/ تار و پود قالی بر دار بی مهری

روغن موتور کمیاب شد

سد سازی؛ بزرگترین متهم خشکی آب‌های خوزستان

فهرست شعب کشیک بانک صادرات ایران در تعطیلات ٦ روزه

دیدار فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی استان اصفهان با مدیرعامل بانک صادرات ایران «محیا» به نصف جهان رسید

سهامداران شرکت «سرمایه‌گذاری خوارزمی» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران 29 تیرماه آنلاین برگزار می‌شود

قانون پایانه‌های فروشگاهی تا پایان سال در کشور اجرایی می‌شود

«هفت‌ گنج» بانک صادرات ایران برندگان خود را شناخت

سهامداران شرکت «صنایع خاک‌چینی ایران» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند

طی ٩ ماه از آغاز فعالیت شعبه مجازی سپهر ارائه خدمات بانکی به 45 هزار نفر در سامانه «شمس» بانک صادرات ایران

تغییر ساعت کاری بانک‌ها از ١٩ تیر

ادغام کارت‌های بانکی و شناسایی بازنشستگان به همت بانک صادرات ایران