پیام خوزستان

آخرين مطالب

ثبت 112 هزار نفرساعت آموزش اچ‌اس‌ئی در طرح گوره- جاسک وزارت نفت

ثبت 112 هزار نفرساعت آموزش اچ‌اس‌ئی در طرح گوره- جاسک
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس اچ‌اس‌ئی شرکت متن از ارائه 111 هزار و 943 نفر ساعت آموزش تخصصی اچ‌اس‌ئی با توجه به نیازسنجی‌های از پیش‌تعیین‌شده و توسط شرکت‌های ذیصلاح برون سازمانی و مدرسان مجرب در طرح انتقال نفت گوره- جاسک خبر داد.

کوروش رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار شانا افزود: این آموزش‌ها شامل مسائلی در زمینه‌های رانندگی تدافعی، ایمنی پیش‌راه‌اندازی (PSSR)، پیشگیری و مقابله با کرونا، ارائه کمک‌های اولیه، مدیریت ریسک، پرمیت PTW، ایمنی برق، لیفتینگ و ... بوده است.
وی درباره دیگر اقدام‌های انجام شده از سوی ستاد امور HSE&PD طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک عنوان کرد: بیش از 120 مانور عملیاتی با مسائلی نظیر ریزش ترانشه، عملیات بک‌ولد، حمل بیمار مبتلا به کرونا، وقوع سیل و زلزله، اطفای حریق، مارگزیدگی، شکستگی و تروما و ... برگزار شده است.
رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) ادامه داد: با توجه به همجواری بخش‌های لایو با فعالیت‌های پرخطر باقیمانده از مرحله ساخت و فعالیت‌های تعمیراتی پرخطر، با هماهنگی کامل با گروه بهره‌بردار خطوط لوله و مخابرات ایران و با استفاده از تجربه شرکت‌های معتبر خارجی، سیستم SIMOPS اجرا شد و اقدام‌های لازم در زمینه پیشگیری از بروز شرایط بحرانی و مقابله با تغییرات آب‌وهوایی با توجه به موقعیت توپوگرافی و ارزیابی ریسک مخاطره‌های آب وهوایی منطقه در دستور کار قرار گرفت. در این زمینه می‌توان به فعالیت‌هایی مانند ایجاد سیل‌بند و هدایت آب به مسیر ایمن تخلیه و ایجاد کانال‌های هدایت سیلاب در اطراف ایستگاه‌ها اشاره کرد.
تمهیدهای مقابله با کرونا
رضازاده به ارزیابی ریسک دقیق و جامع از مسیرهای تردد از سوی شرکت‌های ذی‌صلاح و تهیه دستورعمل جامع مقابله و پیشگیری از ویروس کووید-19 و تهیه رویه بازگشت به کار کارکنان نیز به‌عنوان دیگر فعالیت‌ها در حوزه اچ‌اس‌ئی طرح اشاره کرد و افزود: ضدعفونی و گندزدایی روزانه و مستمر اماکن کارگاهی و خوابگاهی، سرویس‌ها، ماشین‌آلات، تجهیزات و اماکن عمومی، تهیه مستمر تجهیزات بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مایع و ژل ضدعفونی‌کننده، اهدای هزاران بسته بهداشتی به مردم محلی با هماهنگی ستاد مدیریت کرونا در زمینه مسئولیت اجتماعی و ایجاد حس دوستی در برابر جوامع محلی، پایش روزانه نفرات، تب‌سنجی و پالس اکسیمتری و انجام آزمایش‌های سریع به محض ورود کارکنان یا بازدیدکنندگان به کارگاه‌ها و تهیه پاسپورت اختصاصی کرونا به‌عنوان مجوز ورود به کارگاه‌ها و انجام دیگر آزمایش‌های هفتگی CBC، CRP-P، ESR به‌ویژه برای نفرات بومی و انجام آزمایش PCR برای افراد مشکوک و علامت‌دار طبق نظر پزشک آن دسته از کارمنان که از مرخصی بازگشته‌اند نیز در این طرح به‌طور مستمر اجرا شده است.
وی گفت: در این زمینه تعداد خوابگاه‌ها در کمپ‌های اقامتی پیمانکاران نیز به منظور رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و همچنین حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی افزایش یافت و فضاهای مخصوص قرنطینه برای پیشگیری از آلودگی کارگاه‌ها و ماشین ویژه ایزوله به‌منظور حمل و جابه‌جایی بیماران کرونایی در نظر گرفته شد.
رئیس اچ‌اس‌ئی شرکت متن با اشاره به جذب پزشک، به‌کارگیری آمبولانس تیپ A و B، به‌کارگیری افسر اختصاصی کرونا در همه کارگاه‌ها برای تقویت گروه بهداشت و درمان و مدیریت بهتر کنترل ویروس کرونا نیز اشاره و تصریح کرد: هزینه‌های انجام شده به منظور مقابله با کرونا در این طرح ملی با هدف جلوگیری از هرگونه توقف و تاخیر صرف شده است.
رضازاده یادآور شد: با وجود حضور مستمر حدود 10 هزار نفر نیروی انسانی در زمان اوج کار و همجواری با استان‌های قرمز همچون بوشهر و هرمزگان، هیچ کارگاهی به‌دیل شیوع ویروس کرونا تا این تاریخ تعطیل نشده و هیچ مورد فوتی تا این تاریخ در این زمینه گزارش نشده است.
حضور مستمر کارشناسان و سرپرست اچ‌اس‌ئی طرح در عملیات
وی در ادامه به تهیه نرم‌افزار جامع و راهبردی اچ‌اس‌ئی با ماژول‌های کاربردی و خروجی‌های مفید و اختصاص بودجه متناسب در این زمینه اشاره کرد و گفت: همچنین تهیه و پیاده‌سازی ساختار شکست جامع اچ‌اس‌یی در راستای مدیریت بودجه این حوزه برای نخستین بار در طرح‌های شرکت متن عملیاتی و دستورعمل جامع ارزیابی عملکرد پیمانکاران و سیستم امتیازدهی برای شناسایی نقاط قوت و ضعف و بهبود وضع اچ‌اس‌ئی پیمانکاران نیز تهیه شده است.
رئیس اچ‌اس‌ئی شرکت متن با اشاره به تخصیص و پرداخت معادل 60 درصد بودجه مصوب بخش اچ‌اس‌ئی به پیمانکاران و مشاورین پروژه تا این تاریخ، عنوان کرد: پایش‌های خوداظهاری زیست‌محیطی توسط آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست انجام می‌شود و بودجه لازم برای مشاور محیط زیستی پروژه برای اطمینان از انجام تمهیدهای محیط زیستی یادشده در EIA پروژه تخصیص داده شده است.
رضازاده افزود: حضور مستمر کارشناسان و سرپرست اچ‌اس‌ئی طرح در کارهای عملیاتی به صورت هفتگی و مستمر برای اطمینان از عملکرد صحیح و ابلاغ بیش از 200 صورتجلسه کارگاهی و نامه‌نگاری منجر به ایجاد بهبود در زمینه وضع اچ‌اس‌ئی و پدافند غیرعامل پیمانکاران و پیاده‌سازی سیستم تشویق و تنبیه در میان پیمانکاران و مشاوران برای ایجاد حس انگیزه و رقابت در بین ایشان و ایجاد فرهنگسازی از دیگر فعالیت‌های قابل اشاره در این زمینه است.
رضازاده، کارکرد تجمعی طرح را 33 میلیون و 579 هزار و 146 نفر ساعت اعلام کرد و گفت: آمار تجمعی کارکرد کارکنان اچ‌اس‌ئی حدود 616 هزار نفر ساعت بوده و برای 303 نفر نیروی پیمانکار و 51 نفر نیروی مشاور اشتغالزایی انجام شده است.

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/306140/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سلاح‌های جنگی غیرمجاز در خوزستان جمع‌آوری شود/ حصارکشی ترکیه در مرز با ایران با مشورت رژیم صهیونیستی بوده

وضعیت تالاب هورالعظیم پس از رهاسازی آب/ شلتوک‌هایی که آب را می‌بلعند

نماینده آبادان: آیت‌الله رئیسی از خوزستانی‌ها در دولت آینده استفاده کند

روز تاریک فوتبال خوزستان؛ اخلاق در دربی گم شد!

قبل و بعد از واکسیناسیون کرونا آب زیاد بنوشید

رطوبت بیش از 70درصدی در 8 نقطه خوزستان

گاومیش‌های تلف‌شده از خشکسالی جایگزین می‌شوند

روزانه 5 هزار دز واکسن در غرب اهواز تزریق می‌شود

فوت یکی از کارکنان فوریت‌های پزشکی آبادان بر اثر کرونا

حضور میدانی نماینده ولی فقیه در خوزستان در روستا‌های رامشیر

کارگران شهرداری کوت‌عبدالله: 23 روز است دست از کار کشیده‌ایم

غرق شدن 2 برادر در بخش عقیلی گتوند

رئیس صمت هندیجان: قیمت نان افزایش نیافته است

برق 106 اداره دولتی پرمصرف خوزستان قطع شد

شکست عملیات روانی رسانه‌های معاند در خوزستان

آبرسانی به روستاهای شادگان با 6 تانکر ادامه دارد

مرحله نهایی لیگ برتر جوانان خوزستان آغاز شد

استفاده از ذخایر استراتژیک آب سدهای کرخه و سیمره در شرایط بحرانی

نفت مسجدسلیمان در چه حالتی سقوط می‌کند؟

تداوم وقوع دمای بالای 50 درجه در خوزستان

آتش‌سوزی در ارتفاعات روستای چهارده ایذه

رکورد جدید مراجعه بیماران در غرب اهواز

توزیع مخازن آب شرب در روستاهای دچار تنش آبی هویزه

خشک شدن نخلستان‌های شادگان

سرپرست اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی زنجان: راه نجات اشتغال ، تولید ، صنعت و اقتصاد کشور کارآفرینی است

عملیات اجرایی کارخانه تولید ظروف شیشه‌ای دارویی شستـا در گرمی آغاز شد

مدیرکل بهزیستی گیلان از تحویل سه هزار و ٧٠٠ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی خبر داد

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی:کمک به اقشار پایین دست جامعه شاخصه اصلی نظام جمهوری اسلامی است

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: تداوم صنعت نساجی یزد در گروی داشتن برنامه استراتژیک و مداوم است

نخستین مرکز آموزش مهارت صنایع دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود‌

شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان مریوان با سرمایه گذاری بیش از 1000 میلیون ریال ثبت شد

افتتاح چهار طرح ملی با دستور رئیس جمهور در کیش

ایجاد مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه یکی از اقدامات ماندگار دولت تدبیر و امید

حفظ منابع تجدید پذیر ضرورتی برای نسل آینده کشور

خودکشی مرد تهرانی روی ریل راه‌ آهن

افشای راز رابطه پنهانی زن خیانتکار

جزئیات طرح ترافیک اعلام شد

فکری به حال معطلی سالمندان در صف واکسن کنید

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 4 مرداد 1400

آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی در تهران

آب مشترکان پرمصرف پایتخت قطع می شود

پیش بینی هواشناسی، 4 مرداد 1400

ساعات کار ادارات تا آخر مرداد اعلام شد

چین از ایران نفت وارد نمی‌ کند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 4 مرداد 1400

دستور قضایی ترخیص فوری 1000 تن مرغ صادر شد

اعلام خطر آذری‌ جهرمی درباره طرح اینترنت مجلس

نسخه جدید از کابینه احتمالی ابراهیم رئیسی

روحانی : منصفانه امروز را با 8 سال قبل مقایسه کنید

فرمانده سپاه : حنای آمریکا دیگر در ایران رنگی ندارد