پیام خوزستان

آخرين مطالب

تجلیل از 3 جانباز و ایثارگر بانک صادرات ایران در همایش ملی اسوه‌های ایثار اقتصادي

تجلیل از 3 جانباز و ایثارگر بانک صادرات ایران در همایش ملی اسوه‌های ایثار
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، در این همایش که با حضور سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید امور ایثارگران، حجت‌الاسلام حسن ثقفی، مشاور وزیرامور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران و جمعی از جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدای بانک‌ها، بیمه‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد و امور دارایی برگزار شد، شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی ایثارگران شاغل در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و تقویت فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت مورد تاکید قرار گرفت. همچنین در این مراسم که با تصاویری از شهدای بانک‌ها و نهادهای مذکور مزین شده بود از مقام شامخ ٧٢ هزار شهید و ایثارگر، خانواده‌های معظم ایثارگران و جانبازان مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی تجلیل شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این همایش نگاه عمیق به جوهره و کنه حوادث تاریخی از جمله دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه نگاه عمیق به تاریخ همواره موجب عبرت بشر بوده گفت: آزادسازی خرمشهر نقطه‌ای برجسته در تاریخ هشت سال دفاع مقدس است. وجود ٧٢ هزار شهید، ایثارگر، جانباز و خانواده‌های معظم شهدا در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برای زندگی ما عبرت است و مرور بنیان حماسه آزادسازی خرمشهر نشان می‌دهد که این پیروزی اهمیت والایی در سرنوشت ما انسان‌ها در ایران، در عالم خلقت و در جهان و جبهه مقاومت داشته است.
سعید اوحدی با بیان اینکه نام واقعی عملیات آزادسازی خرمشهر «الی بیت‌المقدس» بود، افزود: ما همچنان استمرار پیروزی‌های عملیات بیت‌المقدس را در زندگی خودمان و جبهه مقاومت و در جبهه آزادی‌خواهان جهان می‌بینیم.
وی تاکید کرد: هر سال با افتخار در مراسم آزادی خرمشهر حاضر می‌شویم و عملیات آزادسازی خرمشهر ورای تحلیل‌های ظاهری و یک اتفاق تاریخی است.
اوحدی با بیان این پرسش که چرا بعد از آزادسازی خرمشهر جنگ را ادامه دادیم؟ تاکید کرد: اگر عملیات الی بیت‌المقدس را ادامه نمی‌دادیم، امروز باید با ذلت و خواری به دنبال میزهای مذاکره برای حفظ ارزش‌های خودمان می‌بودیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با گرامیداشت ایثارگری‌های سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: فتنه داعش، فتنه‌ای همسو با اهداف صدام افلقی بود و آمده بودند تا اهداف اسراییل را در منطقه دنبال کنند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم با بیان اینکه در آغاز دفاع مقدس، دشمن برای براندازی نظام به طمع افتاده بود، گفت: چهار نسل به هم پیوسته در کنار هم ایستادند و برای خدا قیام کردند و با اطاعت، ارتباط معنوی و تبدیل شدن به امت واحده، آزادسازی خرمشهر را رقم زدند و حماسه بزرگی را آفریدند.
حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری تاکید کرد: اگر امروز می‌خواهیم مشکلات جامعه را حل کنیم، آنهایی می‌توانند موفق شوند که این مسیر را پیموده باشند. هر کس برای کمال مطلق، با دانایی تمام و تشخیص درست و خردمندانه تلاش کند و دنیا برایش کوچک و آخرت برایش بزرگ باشد، می‌تواند با فکر عمیق منشأ آثار بزرگ باشد.
وی تاکید کرد: نباید از کار خیر خسته شویم و هر جا کار خیر کردیم بدانیم که آنجا جایگاه شهادت است.
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران در ابتدای این مراسم با گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر از آن به عنوان فتح‌الفتوح عظیم یاد کرد و گفت: این پیروزی بیانگر تاثیر ایمان راسخ و اخلاص بر اساس ارزش‌های دینی بود که رزمندگان با دست خالی حرکتی بزرک را رقم زدند به نحوی که امام راحل فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد.
حجت‌الاسلام حسن ثقفی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس افزود: این پیام حضرت امام دو پیام داشت. اول اینکه این پیروزی مانع غرور نشود و دوم اینکه درسی برای همه مردم و مسئولین کشور بود که تضمین پیروزی برای همیشه نیاز به اخلاص، ایمان راسخ دارد و لازم است که انسان خود را وقف دین و توحید کند.
وی سخنان مقام معظم رهبری در خصوص زنده نگاهداشتن یاد و خاطره شهدا را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: زنده نگاه‌داشتن یاد و خاطره شهدا نیاز اساسی کشور است و باید از وجود ایثارگران در فکر، فرهنگ و اندیشه و همچنین در ارکان اجرایی کشور استفاده کرد.
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران با بیان اینکه در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی بیش از ٧٥ هزار ایثارگر داریم، از استخدام پنج هزار فرزند شهید در سازمان امور مالیاتی خبر داد و افزود: همه این افراد دارای تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری بوده‌اند. در بخش‌های مختلف وزارت‌خانه نیز برای بهبود فضای کسب و کار، بودجه‌ریزی عملیاتی، اصلاح نظام بانکی و مالیاتی، حسابداری و حسابرسی و... از وجود ایثارگران استفاده شده است.
در این مراسم از حسین هوشت آشتیانی، عبداله بهنامی‌نیا و عبدالرحیم فرخ سهراب سه تن از جانبازان و ایثارگران بانک صادرات ایران و سه تن دیگر از جانبازان دفاع مقدس از سازمان امور مالیاتی و مجموعه وزارت اقتصاد تجلیل شد.
حسین هوشت آشتیانی جانباز شاغل در بانک صادرات ایران که در سال ٦٧ در سه راه حسینی منطقه دارخوین مجروح و به درجه جانبازی نایل شده است، در حاشیه این مراسم با مهم برشمردن توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، خواستار توجه ویژه به ظرفیت‌های ایثارگران شد و افزود: ظرفیت‌ها و استعدادهای علمی فراوانی در این حوزه وجود دارد و ایثارگران با وجود مشکلات و مسایل ویژه‌ای که دارند، با اخلاص و جدیت، تلاش فراوانی در پیشبرد فعالیت‌های بانک صادرات ایران به کار می‌گیرند که توجه بیشتر مدیران را می‌طلبد.
عبداله بهنامی‌نیا دیگر کارمند بانک صادرات ایران نیز در خصوص اهمیت توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و استفاده از توانمندی‌های ایثارگران در بهبود وضعیت اقتصادی کشور گفت: افرادی که در زمان جنگ زحمت کشیده‌اند، اگر در حوزه مدیریت و سایر تخصص‌هایی که مورد نیاز جامعه ماست، به کار گرفته شوند، برای پیشبرد و تحقق اهدافی که به واسطه آنها مردم می‌توانند راحت‌تر زندگی کنند، مثمرثمر خواهند بود.
عبدالرحیم فرخ سهراب، دیگر همکار بانک صادرات ایران نیز با تاکید وجود استعدادها و توانمندی‌های جامعه ایثارگری در مجموعه وزارت اقتصاد، گفت: من علاوه بر حضور در شبکه بانکی کشور، دبیرکل جمعیت آزادگان دفاع مقدس نیز هستم. تلاش داریم تا در آینده با برگزاری همایشی، ظرفیت‌ها و توانمندی ایثارگران شبکه بانکی را برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به نحو بهینه‌ای به کار بگیریم. این تجربه طی ١٠ سال دوران اسارت مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم از آن تجربیات استفاده کنیم. این تجربیات در حوزه فرهنگ مورد استفاده قرار گرفته اما در حوزه اقتصاد هنوز معرفی نشده‌اند.

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/306062/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

آموزش مهارت زندگی سوپاپ اطمینانی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است

حقش نبود رسانه ملی نگاه "حذفی" به معاونت زنان داشته باشد

کارگروه ویژه برای اجرای طرح‌های مهم آبفا در خوزستان تشکیل می‌شود

جهاد اسلامی: در برابر محاصره غزه تماشاچی نخواهیم ماند

خشک شدن نخلستان‌های شادگان خوزستان

سود دهی شرکت های داخلی زیان ده با طرح گوره – جاسک

قرعه‌کشی نیمه‌نهایی جام حذفی/ جدال قلعه‌نویی با استقلال در آزادی/ فولاد میزبان ملوان شد

شکایت باشگاه فولاد از پورموسوی

سعید آذری:‌ معتقدم نباید در مورد مربیان صحبت کنم/ وزیر با وزیر، سفیر با سفیر!

امیر قلعه نویی – فرهاد مجیدی؛ جنگ بزرگ در آزادی برای فینال جام حذفی

جدال فولادخوزستان و ملوان بندر انزلی در ورزشگاه شهدای فولاد

پاسخ سعید آذری نسبت به سخنان پورموسوی؛ این همه حجم حماقت و گستاخی چگونه در مغزهایی کوچک برخی ما انسانها جا گرفته

آشتی پدر و پسر آرامش پیش از توفان بود

کار نکونام - پورموسوی به دادگاه می‌کشد؟

کمک‌های مومنانه 7 میلیارد ریالی ویژه دهه ولایت در جهرم

بیم و امیدهای خوزستانی ها و روایت دولت از حال و آینده هورالعظیم

فیفا میزبانی ایران در استادیوم آزادی را تأیید کرد

برق پاساژ علاءالدین وصل شد

مقدماتی جام جهانی قطر | ایران در استادیوم آزادی از عراق میزبانی می کند؟

سید حسن نصرالله خادم افتخاری جمکران شد

اگر تخریب تالاب‌های خوزستان ادامه یابد، چه می‌شود؟

حمایت تمام قد بازیکنان فولاد از جواد نکونام (عکس)

شکایت رسمی باشگاه فولاد خوزستان از پورموسوی

روز ملی پارالمپیک در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد

آزادی میزبان دیدارهای خانگی ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی2022

اهدای نشان خادم افتخار مسجد جمکران به سیدحسن نصرالله

فولاد پیگیر اتهام‌های پورموسوی به نکونام

قالیباف: بوروکراسی اداری اجازه نداد هزار میلیارد تومان اعتبار رفع مشکلات خوزستان به نتیجه برسد

کامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند

شکایت صنعت نفت آبادان علیه جواد نکونام

پرسپولیس - تراکتور در حضور صدها تماشاگر / فیلم و عکس اختصاصی طرفداری

بازدید رئیس کل دادگستری استان کرمان از ندامتگاه شهرستان زرند

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان برگزار می شود

تشکیل کارگروه ویژه برای تعیین اولویت‌ها و اجرای طرح‌های مهم آبفا در خوزستان

انتصاب استاندار خوزستان به ریاست سازمان استاندارد دهن‌کجی به مردم است

کامرانی‌ فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده است

کامرانی‌فر: میزبانی ایران در مقدماتی جام جهانی قطعی نشده

نماینده مجلس: متأسفانه دولت وظیفه خود را در طول هشت سال گذشته در خوزستان انجام نداده است

قیمت نان در شادگان تغییر نکرده است/با متخلفان برخورد خواهد شد

پدرکشی فجیع در خوزستان / چاقو چاقو کردن پدر بدست پسر سنگدل

نادیده گرفتن حقابه تالاب هورالعظیم زندگی اهالی دشت آزادگان را با چالش روبرو می کند

تغییر ساعت اداری 5 و 6 مرداد ماه جاری در خوزستان

سیدحسن نصرالله خادم افتخاری مسجد جمکران شد

تشکیل کار گروهی برای اجرای طرح‌ های مهم آبفا

خریداری دستگاه اتونالایزر جدید و نصب در آزمایشگاه مرکزی آبادان

پندار اکبری از مشکلات مردم خوزستان میگوید + عکس

90 هزار قطعه طیور خانگی در شادگان علیه بیماری نیوکاسل مایه‌کوبی شد

روزنامه جمهوری اسلامی: مردم راضی نباشند، تمام زرادخانه‌های دنیا را هم داشته باشید نمی‌توانید نظام را حفظ کنید

اتهام و افترای پورموسوی را از طریق کمیته اخلاق و دادگاه کیفری پیگیری می‌کنیم

روایت قالیباف از نظارت میدانی خود در خوزستان