پیام خوزستان

آخرين مطالب

چگونه راهپیمایی پرچم صهیونیستها به باد رفت؟ اجتماعي

چگونه راهپیمایی پرچم صهیونیستها به باد رفت؟
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -

پیام خوزستان


به گزارش ایرنا، شهرک نشینان رژیم صهیونیستی از مدتی قبل خود را برای برگزاری راهپیمایی موسوم به "پرچم" آماده کرده و برای حضور گسترده در آن فراخوان داده بودند اما آنچه جهانیان دیروز شاهد آن بودند، حضور کمرنگ شهرک نشیان در این راهپیمایی بود.
این راهپیمایی با حضور کمرنگ شهرک نشینان با وجود تدابیر شدید امنیتی رژیم صهیونیستی برای حفاظت از آنها و بستن نواحی بخش قدیمی شهر اشغالی قدس و تبدیل آن به پادگانی نظامی با حضور بیش از 2 هزار نیرو - در سایه مقاومت اهالی قدس و سایر شهرهای کرانه باختری رود اردن و مقابله آنها با نظامیان صهیونیست- برگزار شد.
جریان ها و گروههای مختلف فلسطینی از پیش از برگزاری این راهپیمایی در فراخوان های مختلف خواهان مقابله گسترده شهروندان فلسطینی در شهر اشغالی قدس و کرانه باختری با آن و حمایت و همبستگی همزمان اهالی نوار غزه و شهروندان فلسطینی ساکن خارج از فلسطین شدند.
از صبح دیروز جوانان فلسطینی در مرز نوار غزه با فلسطین اشغالی دور جدیدی از مبارزه خود با صهیونیست ها را با ارسال بالن های آتش زا به سمت شهرک های صهیونیست نشین اطراف این منطقه آغاز کردند که به اذعان رسانه های صهیونیستی، باعث وقوع دهها آتش سوزی در آنجا شد. در جریان درگیری جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در مرز نوار غزه نیز یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله زخمی شد.
در شهر اشغالی قدس بویژه در اطراف بخش قدیمی این شهر از جمله اطراف "باب العامود" و "باب الساهره" نیز درگیری های شدیدی بین شهروندان فلسطینی و نظامیان صهیونیست روی داد که در جریان آن تعدادی از شهروندان فلسطینی زخمی شدند.
نظامیان رژیم صهیونیستی برای حفاظت از راهپیمایی شهرک نشینان، از ورود شهروندان فلسطینی به بخش قدیمی شهر قدس از طریق باب الساهره جلوگیری کردند.
در پاسخ به فراخوان جریان ها و گروههای مختلف فلسطینی، درگیری هایی نیز بین جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی در اردوگاه "العروب" در شمال شهر الخلیل در کرانه باختری روی داد.
رژیم صهیونیستی برای سرکوب اعتراضات فلسطینی ها و متفرق کردن آنها از یگان های اسب سوار خود در خیابان "صلاح الدین" قدس و ماشین های آب پاش، شلیک گلوله پلاستیکی و گلوله حاوی گازهای اشک آور و سمی استفاده کرد و جلوی رسیدن فلسطینی ها به باب العامود را گرفت.
شهرک "بالرام" در شمال شهر اشغالی قدس نیز شاهد درگیری فلسطینی ها و نظامیان صهیونیست در اعتراض به برگزاری راهپیمایی شهرک نشینان بود که در جریان آن شماری از فلسطینی ها دچار مصدومیت ناشی از شلیک گازهای اشک آور و سمی شدند.
همزمان شماری از شهرک نشینان رژیم صهیونیستی در نزدیک ایست بازرسی "الیاهو" در نزدیک شهر قلقیله در کرانه باختری در درگیری با فلسطینی ها زخمی شدند.

پیام خوزستان

در سایه این تحولات، اردوگاههای فلسطینی لبنان و استان های مختلف نوار غزه نیز شاهد راهپیمایی گسترده در همبستگی با اهالی قدس و کرانه باختری رود اردن و محکومیت اقدامات صهیونیست ها بود.
همزمان با موج درگیری شهروندان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در قدس و کرانه باختری، گروههای مقاومت فلسطین نیز به طور مشترک و در بیانیه های جداگانه به رژیم صهیونیستی درخصوص هرگونه تعرض به قدس و مسجد الاقصی هشدار داده و تاکید کردند که انگشت های آنها روی ماشه است و هرگونه ماجراجویی این رژیم با پاسخ کوبنده مقاومت روبرو خواهد شد.
همین تهدیدها باعث شد تا رژیم صهیونیستی از بیم پاسخ موشکی مقاومت سامانه های "گنبد آهنین" را در نواحی شهر اشغالی قدس مستقر کند.
هشدارهای گروههای مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی و مقاومت مردمی و حضور شهروندان فلسطینی ها در صحنه بویژه در بخش قدیمی شهر قدس که قرار بود راهپیمایی شهرک نشینان در آنجا برگزار شود، خود از دلایلی بود که باعث شد تا این راهپیمایی با حضور کمرنگ شهرک نشینان و نزدیک به پنج هزار نفره آنها با وجود همه تدابیر حفاظتی رژیم صهیونیستی برگزار شود.
مقامات رژیم صهیونیستی که از یک سو موفق به تشکیل یک دولت شکننده در سایه بحران شدید سیاسی و اجتماعی داخلی خود در هفته جاری شدند و از سوی دیگر شاهد ناکامی خود در جنگ افروزی اخیر علیه نوار غزه در سایه دستاوردهای مقاومت فلسطین و اثبات دوباره قدرت بازدارندگی آن بودند، مجبور شدند تا مسیر راهپیمایی شهرک نشینان را تغییر داده تا آنها وارد مسجد الاقصی نشوند و از محله های مسلمانان دور باشند.
آنها که هنوز از شوک حملات موشکی گسترده مقاومت فلسطین در جریان نبرد "شمشیر قدس" و اثبات شکنندگی نظامی و امنیتی خود و موفقیت مقاومت فلسطین در برقراری قواعد جدید درگیری بیرون نیامده اند، به سرعت در پیام های خود به اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین گفتند که خواهان تنش در شهر قدس نیستند.
به نوشته رسانه های رژیم صهیونیستی، مقامات این رژیم در تماس با مصر نیز از مقامات این کشور خواستند تا مقاومت فلسطین را متقاعد کند که پاسخی موشکی به برگزاری راهپیمایی شهرک نشینان در قدس ندهد.
به نوشته یدیعوت آحارنوت، مقامات صهیونیست در پیام خود به مقاومت فلسطین از طریق مصر گفتند که مسیر راهپیمایی شهرک نشینان تغییر کرده است و وارد مسجد الاقصی نخواهند شد و بدنبال تنش آفرینی نیستند.
به عقیده تحلیلگران مسائل فلسطین، هشدار جدی مقاومت فلسطین درخصوص هرگونه تعرض به قدس و مسجد الاقصی، حضور کمرنگ شهرک نشینان در راهپیمایی و مجبور شدن مقامات صهیونیست برای تغییر مسیر آن و عدم ورود به مسجد الاقصی، پیام های غیرمستقیم رژیم صهیونیستی به مقاومت فلسطین از طریق اردن و مصر مبنی بر تمایل به عدم تنش آفرینی همگی نشان از آن دارد که نتایج نبرد اخیر "شمشیر قدس" همچنان جلوی چشم مقامات رژیم صهیونیستی است و قدرت بازدارندگی مقاومت فلسطین توانسته است بار دیگر تاثیر خود را در قدس به اثبات رساند.
این شرایط نشان می دهد که معادلات درحال تغییر است و مقاومت فلسطین توانسته بعد از نبرد "شمشیر قدس"، این شهر را وارد معادلات درگیری کند تا صهیونیست ها پیش از هرگونه اقدامی علیه شهر اشغالی قدس و شهروندان فلسطینی، به عواقب سنگین آن فکر کنند.
پس از آنکه در جریان جنگ 1967 اعراب و اسرائیل شهر قدس بطور کامل به اشغال صهیونیست ها در آمد، گروهی از شهرک نشینان اولین بار در سال 1974 یک راهپیمایی با عنوان "پرچم" را برپا کردند. شهرک‌نشینان تندرو یهودی در جریان این راهپیمایی شعارهایی علیه مسلمانان، عرب‌ها، مقدسات و حتی پیامبر اسلام (ص) سر می‌دهند و در محله‌های اسلامی شهر قدس دست به کارهای تحریک‌آمیز می‌زنند.
برچسب‌ها کرانه باختری مسجدالاقصی نوار غزه جنبش مقاومت اسلامی حماس رژیم صهیونیستی بیت المقدس

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/296417/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سلاح‌های جنگی غیرمجاز در خوزستان جمع‌آوری شود/ حصارکشی ترکیه در مرز با ایران با مشورت رژیم صهیونیستی بوده

وضعیت تالاب هورالعظیم پس از رهاسازی آب/ شلتوک‌هایی که آب را می‌بلعند

نماینده آبادان: آیت‌الله رئیسی از خوزستانی‌ها در دولت آینده استفاده کند

روز تاریک فوتبال خوزستان؛ اخلاق در دربی گم شد!

قبل و بعد از واکسیناسیون کرونا آب زیاد بنوشید

رطوبت بیش از 70درصدی در 8 نقطه خوزستان

گاومیش‌های تلف‌شده از خشکسالی جایگزین می‌شوند

روزانه 5 هزار دز واکسن در غرب اهواز تزریق می‌شود

فوت یکی از کارکنان فوریت‌های پزشکی آبادان بر اثر کرونا

حضور میدانی نماینده ولی فقیه در خوزستان در روستا‌های رامشیر

کارگران شهرداری کوت‌عبدالله: 23 روز است دست از کار کشیده‌ایم

غرق شدن 2 برادر در بخش عقیلی گتوند

رئیس صمت هندیجان: قیمت نان افزایش نیافته است

برق 106 اداره دولتی پرمصرف خوزستان قطع شد

شکست عملیات روانی رسانه‌های معاند در خوزستان

آبرسانی به روستاهای شادگان با 6 تانکر ادامه دارد

مرحله نهایی لیگ برتر جوانان خوزستان آغاز شد

استفاده از ذخایر استراتژیک آب سدهای کرخه و سیمره در شرایط بحرانی

نفت مسجدسلیمان در چه حالتی سقوط می‌کند؟

تداوم وقوع دمای بالای 50 درجه در خوزستان

آتش‌سوزی در ارتفاعات روستای چهارده ایذه

رکورد جدید مراجعه بیماران در غرب اهواز

توزیع مخازن آب شرب در روستاهای دچار تنش آبی هویزه

خشک شدن نخلستان‌های شادگان

سرپرست اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی زنجان: راه نجات اشتغال ، تولید ، صنعت و اقتصاد کشور کارآفرینی است

عملیات اجرایی کارخانه تولید ظروف شیشه‌ای دارویی شستـا در گرمی آغاز شد

مدیرکل بهزیستی گیلان از تحویل سه هزار و ٧٠٠ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی خبر داد

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی:کمک به اقشار پایین دست جامعه شاخصه اصلی نظام جمهوری اسلامی است

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: تداوم صنعت نساجی یزد در گروی داشتن برنامه استراتژیک و مداوم است

نخستین مرکز آموزش مهارت صنایع دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود‌

شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان مریوان با سرمایه گذاری بیش از 1000 میلیون ریال ثبت شد

افتتاح چهار طرح ملی با دستور رئیس جمهور در کیش

ایجاد مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه یکی از اقدامات ماندگار دولت تدبیر و امید

حفظ منابع تجدید پذیر ضرورتی برای نسل آینده کشور

خودکشی مرد تهرانی روی ریل راه‌ آهن

افشای راز رابطه پنهانی زن خیانتکار

جزئیات طرح ترافیک اعلام شد

فکری به حال معطلی سالمندان در صف واکسن کنید

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 4 مرداد 1400

آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی در تهران

آب مشترکان پرمصرف پایتخت قطع می شود

پیش بینی هواشناسی، 4 مرداد 1400

ساعات کار ادارات تا آخر مرداد اعلام شد

چین از ایران نفت وارد نمی‌ کند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 4 مرداد 1400

دستور قضایی ترخیص فوری 1000 تن مرغ صادر شد

اعلام خطر آذری‌ جهرمی درباره طرح اینترنت مجلس

نسخه جدید از کابینه احتمالی ابراهیم رئیسی

روحانی : منصفانه امروز را با 8 سال قبل مقایسه کنید

فرمانده سپاه : حنای آمریکا دیگر در ایران رنگی ندارد