پیام خوزستان

آخرين مطالب

راز‌هایی برای دوست داشتنی بودن که از آن بی اطلاعید مقالات

راز‌هایی برای دوست داشتنی بودن که از آن بی اطلاعید
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید افراد دوست داشتنی چگونه رفتار می‌کنند؟ مطمئناً با دیدن افراد جدید تنها سوالی که به نظر شما می‌رسد این است که شغل آن‌ها چیست و بعد از آن هیچ حرف دیگری برای گفتن ندارید.
آنقدر با این افراد راحت نیستید که چند ساعتی را با آن‌ها گفت و گویی دوستانه داشته باشید و یا به طور مرتب آن‌ها را ملاقات کنید.
در پنج دقیقه اول که با کسی رو به رو شده اید بسیار سخت است که ارتباط برقرار کنید، معمولاً افرادی که خجالتی هستند به دنبال پیدا کردن راهی میگردند که با دیگران ارتباط برقرار کنند. آن‌ها می‌خواهند به گونه‌ای به نظر برسند که دیگران نیز به آن‌ها جذب شوند.
ما در این مقاله می‌خواهیم راز‌های دوست داشتنی بودن را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم، اگر می‌خواهید از نظر دیگران دوست داشتنی به نظر برسید تا پایان مطلب را مطالعه کنید.

پیام خوزستان


ژست قوی بودن نگیرید
معمولاً افراد عادت دارند که در زمان مواجه شدن با دیگران صاف بایستند و شانه‌های خود را بالا بیاندازند و یا این که با هدف قدم بردارند.
آن‌ها برای جذاب به نظر رسیدن صدای خود را کلفت‌تر می‌کنند؛ باید این موضوع را بدانید که اگر می‌خواهید اعتماد به نفس خود را نشان دهید این کار‌ها به شما کمک می‌کنند؛ اما زیاده روی کردن در این کار نشانه غرور بی جا است، حتی ممکن است سو تفاهم به وجود بیاید که طرف مقابل احساس کند، ملاقات با او بیشتر از خود شخص برای شما اهمیت دارد. مطمئن باشید هیچکس دوست ندارد با افراد مغرور ارتباط برقرار کند.
به این قضیه توجه نکنید که چقدر فرد مهمی هستید؛ قطعا در مقابل افراد مشهور مانند ماهاتما گاندی و نلسون ماندلا زیاد مشهور نیستید، بنابراین بهتر است آداب معاشرت را از آن‌ها یاد بگیرید.
آن‌ها معمولاً صاف و با اقتدار نمی‌ایستادند و در زمان ملاقات‌های خود با دیگران بسیار گرم و صمیمی برخورد می‌کردند. یکی دیگر از ” راز‌های دوست داشتنی بودن ” این است که بتوانید همانند این دو فرد مشهور با دیگران برخورد کنید...
این دو اندیشمند همیشه می‌دانستند که برای ملاقات و به دست آوردن دل دیگران نباید موقعیت خود را به رخ آن‌ها بکشند؛ بنابراین سعی کنید زمانی که با کسی رو به رو می‌شوید راحت برخورد کنید. سعی کنید سر خود را به سمت آن‌ها خم کنید و لبخند بزنید.
لبخند زدن نشانه خوشحالی از دیدن طرف مقابل است، حتما افراد به کسی که آن‌ها را دوست دارد جذب می‌شوند. چنانچه به کسی بفهمانید که از دیدن او خوشحال هستید مطمئناً او نیز واکنشی همانند شما از خود بروز می‌دهد، لبخند زدن باعث کاهش استرس هر دو طرف می‌شود.

پیام خوزستان


از قدرت لمس کردن استفاده کنید
طرف مقابل را لمس کنید! لمس کردن قدرت بسیاری در صمیمی شدن ارتباط دارد. این کار باعث می‌شود که یک رنگی در افراد موج بزنند و طرف مقابل به طور کامل این یکرنگی را احساس کند.
البته باید آرام آرام این کار را انجام دهید. ابتدا شانه و بازوی طرف را لمس کنید، طوری که به نظر عادی باشد. برای دفعه‌های بعد سعی کنید چند قدم قبل از او حرکت کنید و از پشت دست بر شانه آن‌ها بگذارید؛ با این حرکت دفعه بعد از نتیجه این موضوع شگفت زده خواهید شد و خوش و بشی صمیمانه‌تر و واقعی‌تر را تجربه خواهید کرد.
یکی دیگر از ” راز‌های دوست داشتنی بودن ” این است که او را لمس کنید. لمس کردن یکدیگر باعث شکسته شدن سد‌های بین افراد می‌شود، بنابراین با از بین رفتن این سد‌ها اصل دوست داشتن و دوست داشته شدن شکل می‌گیرد.
رفتاری واقعی و صمیمی از خود بروز دهید
با طرف مقابل به گونه‌ای رفتار کنید که او با شما احساس صمیمیت کند، مطمئناً در تمام موارد شما بهترین نیستید! شاید دیگران در بسیاری از زمینه‌ها از شما بهتر باشند، اجازه دهید که این موضوع برای دیگران نیز جا بیفتد.
بسیاری از ملاقات‌هایی که برای اولین بار اتفاق می‌افتد و هر دو طرف سعی می‌کنند که نوعی رقابت با یکدیگر داشته باشند. به هیچ عنوان اجازه ندهید که در شناختن طرف مقابل جا بمانید.
یکی از ” راز‌های دوست داشتنی بودن ” واقعی رفتار کردن است. شما باید طرف مقابل را تحت تاثیر قرار بدهید و یا حتی در مواقع لزوم به شکست و ضعف خود نیز اقرار کنید.
به هیچ عنوان به شما توصیه نمی‌کنیم که تاریک‌ترین بعد روحی خود را به نمایش بگذارید. از بروز کمی صدمه پذیری نهراسید.
برای مثال اگر طرف مقابل توانست منزل خود را عوض کند می‌توانید به او بگویید که این فوق العاده است! من هم قصد این کار را داشتم، اما موفق نشدم شما چگونه این کار را انجام دادید؟! این موضوع نشانه ضعف شما نیست، اما به طرف مقابل احساس خوبی می‌بخشد.
از دیگران چیزی نخواهید
همیشه در دسترس بودن و گوش به زنگ بودن برای خدمت به دیگران رفتار مناسبی نیست. اگر قرار است که از طرف مقابل خود چیزی بخواهید، ابتدا برای او باید کاری انجام دهید.
افرادی که دوست داشتنی هستند معمولاً برای دیگران وقت می‌گذارند و کاری را برای آن‌ها انجام می‌دهند.
افرادی که دوست داشتنی هستند زمان به جا و مناسبی را برای دیگران و خودشان نیز صرف می‌کنند
صحبت‌های خود را با صداقت به پایان برسانید
یکی دیگر از ” راز‌های دوست داشتنی بودن ” این است که با صداقت تمام با دیگران رفتار کنید. شما باید در پایان ملاقات با دیگران حرکتی انجام دهید که طرف مقابل فراموش نکند.
بسیاری از افراد عادت دارند که در زمان خداحافظی تنها با تکان دادن سر می‌گویند که از ملاقات با شما خرسند شدم، این روش یک روش ساده است؛ جالب است بدانید که خیلی سریع هم فراموش می‌شود.
بهتر است برای این که بیشتر در ذهن طرف مقابل بمانید یا با او دست دهید یا دست خود را بر روی شانه او بگذارید و به او بگویید که از دیدن شما خوشحال شدم، از هم صحبتی با شما لذت بردم نکته دیگر این که لبخند زدن را فراموش نکنید و سعی کنید لبخند شما کاملا واقعی باشد.

پیام خوزستان


بپذیرید که دوست داشتنی بودن کار ساده‌ای نیست
مطمئنا افراد خجالتی برای ابراز وجود و دوست داشتنی بودن می‌توانند همین کار‌های ساده که کمی قبل گفتیم را انجام دهند. شاید اگر شما فردی معمولی بودید این رفتار‌ها برای شما بسیار راحت بود؛ اما آدم‌های خجالتی در انجام همین کار‌های ساده نیز به مشکل برمی خورند.
متفاوت بودن، صادق بودن، تعریف و تمجید از دیگران، صدمه پذیر بودن در برابر دیگران نیز به نحو خود سخت است. افراد فکر می‌کنند که چرا باید خود را پایین‌تر از دیگران ببینند.
طبیعی است که در ابتدا احساس خطر کنیم، اما به هیچ عنوان نگران این موضوع نباشید این کار به شما کمک می‌کند که به دیگران حس با ارزش بودن بدهید و خود نیز برای آن‌ها دوست داشتنی شوید.
ما در این مقاله سعی کردیم ” راز دوست داشتنی بودن ” را مورد بررسی قرار دهیم، اگر شما هم نظر، پیشنهاد و یا تجربه ایی درباره این موضوع دارید می‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید. موفق باشید.

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/290418/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حضور برخی از لیدرهای پرسپولیس در ورزشگاه آزادی (عکس)

عامل محرومیت عیسی آل کثیر در استادیوم آزادی (عکس)

ویدئو: چکه کردن سقف ورزشگاه آزادی

حضور خادمان حرم مطهر رضوی و مولودی خانی پیش از آغاز سوپرجام

پاپ فرانسیس برای گشودن گذرگاه‌های انسانی با اسقف‌های میانمار همصدا شد

اجرای طرح شهید سلیمانی ، بهترین راه پیشگیری از بیماری کرونا است

حضور عامل محرومیت مهاجم پرسپولیس در آزادی و خوش‌وبش دوستان قدیمی پیش از آغاز سوپرجام

ضرورت تسریع و شفافیت در شمارش و اعلام نتیجه انتخابات شورای شهر اهواز

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر چوئبده و اروندکنار

قتل 3 فرزند توسط پدر در ایذه به دلیل انتخابات تکذیب می‌شود

توضیحات استاندار برای اعلام نشدن نتایج شورای شهر اهواز

زمان اعلام رسمی اسامی منتخبان شورای اسلامی شهرآبادان

28 خرداد برگ زرین دیگری در کتاب انقلاب برجای گذاشت/هیچکس بر اراده ملت فائق نشد

حجت‌السلام عبدالرضا آقاجری دار فانی را وداع گفت

زمان اعلام رسمی اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر آبادان / اطلاع رسانی از طریق صدا وسیمای مرکز آبادان

السنوار: مردم فلسطین بزودی در مسجد الاقصی نماز می خوانند

داستان یک صندوق / 110

سوپرجام در سکوت آزادی

تجمیع آرای شورای شهر اهواز در مجموعه 13 آبان در حال انجام است

شایعه درگیری نیروهای یگان ویژه بامردم در باغملک استان خوزستان تکذیب شد

السنوار: آزادی شهر قدس نزدیک است

اقدام به خودکشی خانم 30 ساله اهوازی از روی پایه برق

پیام تبریک آیت‌الله شفیعی به رییس‌جمهور منتخب

فرماندار اهواز: انتخابات در برخی از شعب دستی انجام شد، تجمیع آرا زمان‌بر شده

عامل محرومیت آل کثیر روی سکوهای آزادی +عکس

نامه مهم علی مطهری به ابراهیم رئیسی: به وجود دولت سایه پایان دهید /به دنبال رفع تحریم ها و پیوستن به FATF باشید /با عربستان رابطه برقرار کنید

حاشیه دیدار پرسپولیس - تراکتور| استفاده داوران از ایرپاد به‌ جای هدست‌های نمایشی

مجمع نیروهای خط امام: دولت جدید و جریان حامی آن هیچ بهانه ای برای کاهش مشکلات اقتصادی و رفع تحریم‌ها و گسترش آزادی‌های سیاسی و اجتماعی ندارد

حضور عزیزی خادم و مسعود سلطانی فر در ورزشگاه آزادی

حاشیه سوپرجام|وزیر ورزش و عزیزی خادم هم وارد ورزشگاه آزادی شدند

قتل 3 فرزند توسط پدر به دلیل عدم دادن رای به کاندیدای مورد نظر تکذیب شد

نتایج انتخابات شورای اهوازامشب اعلام می‌شود/کسی ادعای پیروزی نکند

تجمیع آرا نیاز به زمان بیشتری دارد/ سرعت را فدای دقت نمی کنیم

انتخابات در 120 شعبه اهواز الکترونیکی بود/دستی ها تجمیع نشده

نفتالی بنت حماس را تهدید کرد

ویدئو | پرسپولیس اولین جام 1400 را بالای سر برد | هلهله آل‌کثیر و سرخ‌ها در آزادی

توییت عصبی و انتخاباتی مجری تلویزیون

در مقابل پرخاشگری نوجوانان سکوت کنید/ رابطه صمیمانه به معنای درد دل کردن با نوجوان نیست

علایم افسردگی در زنان

تفاوت‌های "سید" و "سادات" در فرهنگ عامه / سید طباطبایی چه ویژگی‌هایی دارد؟

بورس 6700 واحد رشد کرد

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.03.30؛ قیمت‌ها دوباره اوج گرفت

صدور چک در دستگاه های دولتی تهران حذف شد

روز پرنوسان در بورس

ارزش سهام عدالت، امروز 30 خرداد 1400

سقوط بازار ارز مجازی/ بیت کوین 1200 دلار ریخت

آتش‌ سوزی یکی از شعب بانک ملی در اصفهان 5 مصدوم داشت

تاکید روحانی برای ارائه گزارش از وضعیت اقتصادی به رئیس جمهور منتخب

9 وعده رئیسی در حوزه اقتصاد/ مرور برنامه‌ها و وعده‌های دولت جدید

قیمت گذاری دستوری لغو شود/ فضای کسب و کار باید بهبود پیدا کند