پیام خوزستان

آخرين مطالب

تشکل‌ها و شخصیت‌های عراقی: مقاومت تنها راه آزادی فلسطین است اجتماعي

تشکل‌ها و شخصیت‌های عراقی: مقاومت تنها راه آزادی فلسطین است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -

پیام خوزستان


به گزارش ایرنا، تشکل ها، احزاب و شخصیت های عراق به مناسبت روز جهانی قدس همچنین با اعلام پشتیبانی از موضع آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی دینی کشور در دیدار اخیرش با پاپ واتیکان رهبر کاتولیک های جهان مبنی بر رفع ظلم از ملت تحت اشغال و مخالفت با عادی سازی با رژیم صهیونیستی هم حمایت کردند.
نماینده ولی فقیه در عراق پیشاپیش سایر علماء و فضلا همبستگی خود را با مردم فلسطین اعلام و تاکید کرد که «دشمن صهیونیستی نماد ظلم، ستم و پیمان شکنی است.
»
آیت الله سید مجتبی حسینی در بیانیه ای با اعلام حمایت از مواضع حضرت آیت الله العظمی سید علی سیستانی مرجع عالی دینی عراق در حمایت از ملت مظلوم فلسطین گفت: به شدت تلاش هایی را که برای عادی سازی با این رژیم غاصب صهیونیستی انجام می شود، محکوم می کنیم.
وی با اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین افزود: بر خط مشی مقاومت برای مخالفت با سلطه گری آمریکایی ها و صهیونیست ها تاکید کرده و آن را تنها راه آزادی کامل فلسطین می دانیم.
الفتح عراق: با مردم فلسطین در جنگ سرنوشت ساز همراه هستیم
گروه سیاسی - پارلمانی الفتح به رهبری «هادی العامری» که در مجلس و دولت عراق کرسی هایی دارد؛ در بیانیه ای به مناسبت روز قدس تاکید کرد که در کنار مردم فلسطین در جنگ سرنوشت سازش و دفاع از مرزها و پشتیبانی از جنبش فلسطینی ایستاده است.
این گروه سیاسی – پارلمانی عراق افزوده است که از حقوق مردم فلسطین برای بازگشت به سرزمین خود به عنوان میراث و هویت این ملت و برپایی دولت فلسطین بر تمامی خاک و آبش حمایت می کند.
الفتح که مجموعه ای از گروه های جهادی در آن عضویت دارند گفته است که خواهان شکل گیری یک طرح عربی - اسلامی - انسانی برای آزادی فلسطین و اعتراف به حقوق این ملت است.
در بیانیه الفتح آمده است که در جریان دیدار آیت الله سیستانی با پاپ واتیکان، مرجعیت عالی دینی عراق نشان داد مخالف طرح عادی سازی با رژیم غاصب صهیونیستی است و از حقوق ملت مظلوم فلسطین دفاع می کند.
به نوشته بیانیه، این موضع مرجعیت عالی دینی عراق پیامی است که انعکاس دهنده عمق مواضع دینی، اخلاقی و تاریخی عراق است.
سیدعمار حکیم: با عزیزانمان در فلسطین همراه هستیم
«سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی به مناسبت روز جهانی قدس نوشت که این روز یادآور مظلومیت فلسطین و درد و رنج ملت عزیر این کشور است.
دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی عراق در بیانیه ای به نقل از حکیم افزود که روز قدس ریشه در وجدان های زنده و بیدار دوانده است.
وی ادامه داد که این روز فرصتی برای تجدید عهد با مساله نخست مسلمانان و اعراب است.
رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که مساله قدس و زمین‌های غارت شده‌اش تنها به ملت فلسطین مربوط نمی‌شود بلکه مساله مسلمانان، اعراب و همه ملت‌های آزاده جهان است.
حکیم ادامه داد که در کوران حوادث، باز هم مساله قدس در جان‌ها و دل‌ها زنده و تپنده است، قدس است که ما را متحد نگه می‌دارد و اولویت‌های ما را تعیین می‌کند.
رهبر جریان حکمت ملی افزود که روز جهانی قدس پیامی است که مسوولیت توقف طرح‌های مصادره و غارت سرزمین‌های فلسطینی را به جامعه جهانی یادآور می‌شود.
وی گفت: عهد ما با عزیزانمان در فلسطین آن است که در مسیر پیروزی همراه شان خواهیم ماند و از این اصل مشروع کوتاه نخواهیم آمد.
کتائب سید الشهداء: هرگز از قدس کوتاه نمی آییم
دبیرکل گروه جهادی «کتائب سید الشهداء عراق» نیز در توئیتی گفته است: روز قدس روز انسانیت است و هرکس از قدس کوتاه بیاید از انسانیت اش صرف نظر کرده است.
«ابوآلاء الولائی» افزوده است که روز قدس روز حقانیت است به این معنا که هرکس از قدس بگذرد، از حق به نفع باطل کوتاه آمده است.
وی ادامه داده است که ما روز قدس را گرامی می داریم زیرا به انسانیت ایمان داریم و به خوبی ارزش میهن را می دانیم و می فهمیم که قطب نمای دین به کجا نشانه گرفته است.
الولائی توئیت خود را با هشتگ «#القدس_اقرب» به پایان رسانده است.
جنبش النجباء: زوال رژیم صهیونیستی، وعده الهی است
جنبش اسلامی «النجباء» به رهبری «شیخ اکرم الکعبی» نیز در بیانیه ای تاکید کرد که زوال رژیم غاصب صهیونیستی یک وعده الهی است.
این گروه جهادی عراق افزوده است که این یک وعده حق است و به زودی همه ما شاهد زوال رژیم غاصب صهیونیستی خواهیم بود.
در بیانیه آمده است: هرگز از رویارویی با سلطه گری و اشغال آمریکایی ها خسته نمی شویم زیرا آمریکا می خواهد میدان جنگ را از رویارویی با رژیم غاصب صهیونیستی دور نگه دارد.
النجباء با بی اثر خواندن عادی سازی برخی حکام عربی که از آنها به «کوتوله» یاد کرده گفته است که ملت های مسلمان هرگز موضع شان در برابر رژیم صهیونیستی تغییر نکرده است.
در همین راستا گروه مقاومت کتائب حزب الله عراق نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد که آمریکا جز زبان زور نمی فهمد و ملت عراق بخش مهمی از رویارویی با رژیم اشغالگر و غاصب اسراییل خواهد بود.
شیخ خالد الملاء: مسئله قدس، قضیه عقیدتی است
شیخ خالد الملاء رهبر جماعت علمای اهل سنت عراق نیز در اظهاراتی به مناسبت روز جهانی قدس گفت که مسئله قدس شریف قضیه یک ملت تحت اشغال نیست بلکه با عقاید دینی ما ارتباط دارد.
وی وضعیت قدس شریف را مانند مکه مکرمه و مدینه منوره دانست و گفت: همان طور که همه مسلمانان در قبال مکه مکرمه و مدینه منوره مسوول هستند و این مسوولیت خاص رژیم سعودی نیست، در خصوص قدس شریف نیز همین وضعیت حاکم است.
این روحانی برجسته اهل سنت عراق افزود که قدس شریف اولین قبله مسلمانان و سومین حرم مقدس اسلام و محل معراج رسول خدا (ص) است.
وی خواهان وحدت همه مسلمانان و مسیحیان برای مقابله با رژیم صهیونیستی شد و گفت که قدس شریف از اماکن مقدس مسیحیان نیز به شمار می رود و باید تلاش کرد تا یک تجمع جهانی در برابر ظلم و ستم و اشغالگری رژیم صهیونیستی شکل بگیرد.
رهبر جنبش عهد الله: رژیم صهیونیستی در ضعیف ترین شرایط است
«سید هاشم الحیدری» رهبر جنبش سیاسی – فرهنگی «عهد الله» نیز به همین مناسبت در بیانیه تصویری گفت که قدس قضیه مرکزی جهان اسلام در وقت حاضر است.
وی اضافه کرد که این قضیه مورد اهتمام استکبار آمریکایی و اروپایی ها قرار گرفته زیرا به آینده رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان رژیم ساخته و پرداخته آنها ارتباط دارد.
الحیدری تاکید کرد که همه روایات دینی از جمله قرآن و همچنین تحولات سیاسی و اجتماعی و بین المللی نشان می دهند که آزادی قدس شریف روز به روز نزدیکتر شده و در مقابل رژیم صهیونیستی در سراشیبی زوال افتاده است.
وی ادامه داد که امروز محور مقاومت در سراسر جهان اسلام از حیث آمادگی، روحیه، قدرت نظامی و حمایت مردمی در بهترین شرایط خود است و در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی در بدترین و ضعیف ترین شرایط قرار دارد.
وی تاکید کرد که همه این تحولات و اوضاع باعث شده که احساس کنیم که از هر زمان دیگر به قدس شریف نزدیک شده ایم.
رهبر جنبش عهد الله در همین راستا از حمایت جمهوری اسلامی و امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی که باعث ماندگاری قضیه فلسطین شده و همچنین مواضع آیت الله خامنه ای به عنوان ادامه دهنده راه ایشان تقدیر کرد.
واکنش تشکل ها، احزاب و شخصیت های عراقی به مناسبت روز جهانی قدس در قالب بیانیه و انتشار در شبکه های اجتماعی و رسانه ها همچنان ادامه دارد.
برچسب‌ها سید عمار حکیم ایرنا مکه مدینه ایالات متحده آمریکا امام خمینی عراق بغداد آیت الله سیستانی انقلاب اسلامی ایران هادی العامری اسرائیل قدس جنبش النجباء رژیم صهیونیستی روز جهانی قدس فلسطین

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/284937/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تقدیر فرمانده انتظامی خوزستان از عوامل ایجاد امنیت در انتخابات

پیام تبریک زهره الهیان به آیت‌الله رئیسی

دشمنان در مقابل عزت و عظمت ملت ایران شکست خوردند

دبیر کل حزب الله پیروزی ابراهیم رییسی در انتخابات را تبریک گفت/ مقاومت شما را پشتوانه خود می‌بیند

فیروزی: نباید اشتباه کنیم / از ماجرای اسکوچیچ بی‌اطلاع هستم

به استقلال برمی‌گردم

وحدت گره‌گشای مشکلات امت است

اعضای شوراهای اسلامی مناطق شهری صالح آباد مشخص شدند

جوی پایدار و آرام در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر

آگاهی دامداران شوش از نحوه انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام

انتخابات در امنیت و سلامت کامل برگزار شد

پیام جدید به بازار دلار

فهرست منتخبین مردم در شورای شهر شوشتر اعلام شد

حضور مسئولان دزفول بر بالین مصدومان سقوط بالگرد صندوق انتخابات

راه‌یافتگان به شورای شهر کوت‌عبدالله مشخص شدند

اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر ماهشهر معرفی شدند

منتخبان شورای شهر چمران بندرماهشهر مشخص شدند

واکنش دانشگاه شوشتر نسبت به انتشار عکس استفاده از لاشه حیوانات

واکنش آمریکا به برگزاری انتخابات در ایران

از سلنا گومز تا آنجلینا جولی: سلبریتی هایی که بدون پدر بزرگ شدند

آغاز همدلی شهروندان با اجرای ابر پروژه باغ راه حضرت فاطمه (س)

فروش آنلاین؛ پاشنه آشیل عملکرد شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار در کرونا

پیام تبریک وزیر نفت به رئیس‌جمهوری منتخب کشور

اصلاح 32 محمل فساد در شهرداری تهران

وزش باد و گرد و خاک در استان‌های خوزستان، ایلام و اصفهان

به یاد 2 شهید اهل معرفت | یادداشت شهردار تهران درباره دکتر شریعتی و شهید چمران

جوان شوشتری فرشته نجات شد

حال مصدومان بالگرد حادثه دیده در دزفول مساعد است

یک شهر خوزستان دوباره قرمز شد

اسامی منتخبان شورای شهر اندیمشک

9 عضو شورای شهر خرمشهر مشخص شدند

تبلیغات Reels اینستاگرام برای تمام کاربران جهان فعال شد

ظریف: با غرب درباره برجام به توافق می‌ رسیم

از خشکسالی تا آوای زندگی در گندمزار‌های خوزستان/ برداشت خوشه‌های زرین از دل مزارع پربار

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر خرمشهر

اسرار قتل زن میانسال در هاله‌ ای از ابهام

اولین اظهارات رئیسی بعد از رئیس‌ جمهور شدن

اعضای منتخب شورای شهر باغملک مشخص شدند

اعضای شورای شهر ایذه معرفی شدند

تولد امام رضا(ع) هیئت کجا برویم؟

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان خوزستان

پیام تبریک حماس در پی برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست‌جمهوری ایران

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر مسجدسلیمان

کرونا و تهدید 130 میلیون فرصت شغلی در جهان

تاب‌آوری چیست و شهرها چگونه به آن دست می‌یابند؟

سه بانوی کارآفرین خراسان رضوی در مراسم کشوری رتبه برتر را کسب کردند

واقعیت‌های تلخ از فرار دختران از خانه

ضرورت‌های تدوین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت چه بوده است؟

رییس جمهور باید برای همه سلایق باشد؛ آنهایی که به او و رقبایش رای دادند و حتی آنان که رای ندادند

نتایج انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان اندیمشک اعلام شد