پیام خوزستان

آخرين مطالب

روزقدس نماد وحدت مسلمانان است/حمایت از مظلومین و مقابله با ظالمان اجتماعي

روزقدس نماد وحدت مسلمانان است/حمایت از مظلومین و مقابله با ظالمان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -

پیام خوزستان


خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط حضرت امام خمینی (ره) به نام روز جهانی قدس نامگذاری شده است و هر ساله در این روز مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان، حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به جهانیان اعلام می‌کنند.
روز جهانی قدس در سال جاری تفاوت‌هایی با سال‌های گذشته دارد و کرونا باعث شده تا مراسم این روز به صورت حضوری و تجمعی برگزار نشود ولی مردم به هر شکلی انزجار خود از رژیم ظالم و کودک‌کش اسرائیل و حامیان آنها را اعلام کرده‌اند.
علمای اهل سنت استان بوشهر همواره در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ایستادگی در مقابل زورگویان و ظالمان عالم پیشتاز بوده و امسال هم این حمایت خود را به صورت صریح اعلام کردند.
فلسطین از مهمترین قضایای امت اسلامی است
امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: روز قدس روز بسیار مهمی برای مسلمانان است و در این روز شاهد همبستگی و اتحاد مسلمانان در حمایت از قدس و آرمان فلسطین هستیم.
شیخ اسماعیل بازدار اضافه کرد: وقتی امام راحل (ره) با درایت تمام، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس معرفی کرد، به این معناست که قضیه فلسطین و اقصی از مهمترین قضایای امت اسلامی است.
وی بیان کرد: روز قدس به این معناست که مسلمانان در معنوی‌ترین لحظات، جایگاه و قضیه اقصی و فلسطین و قدس شریف را هرگز فراموش نمی‌کنند.

پیام خوزستان

امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر با اشاره به انتخاب آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس تاکید کرد: رمضان هم ماه مبارکی است و هم دهه آخر آن مزین به لیله القدر است و هم در روز جمعه که زمان اقامه و برپایی فریضه عبادی و سیاسی است.
وی افزود: آنچه که مهم است در این لحظات معنوی، نباید ملت مظلوم فلسطین و قبله اول مسلمین را از یاد ببریم. در محراب عبادات و مناجاتمان برای نصرت و پیروزی آنان و از بین رفتن اسرائیل جنایتکار و آمریکای ستمکار دعا کنیم.
فتنه صهیونیسم در همه جنگ‌ها نهفته است
امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ نیز گفت: در دنیا هر چه و در هر کجا، درگیری و جنگ است فتنه اسرائیل و صهیونیسم در آن نهفته است. عدم آرامش و صلح جهانی، وجود این ناپاکان عالم است. فلسطین یک آرمان است. فلسطین یک باور و عقیده غصب شده توسط اسرائیل غاصب است.
شیخ احمدرضا کنعانی افزود: دفاع از حق وظیفه هر مسلمان در جای جای عالم هستی است. روز قدس به معنای فریاد بر غاصبان این سرزمین و فریاد بر یک حقیقت به یغما رفته است.
وی تصریح کرد: دفاع از فلسطین و مبارزه با صهیونیسم یک وظیفه همگانی است. هر انسان آزاده فارغ از هر گرایش مذهبی می‌بایست با این فریاد جهانی همراه شود.
کنعانی خاطر نشان کرد: دفاع از قدس یعنی مقاومت و بیداری امت آزاده؛ امتی که قبله آغازین خود را به یاد دارد و برای به دست آوردن آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.
وی افزود: ما برادران و خواهران هموطن، هم صدا با تمام مردم آزادی خواه عالم، ندای آزادی قدس از دست خبیثان عالم را فریاد می زنیم.
روز قدس، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است
امام جمعه اهل سنت شهر سیراف گفت: روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز قدس به معنای روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت‌هایی است که در زیر فشارِ ظلمِ استکبار بودند. روزی که همه ملت‌های جهان به صدا درآمدند.
شیخ حسین افروز ادامه داد: روز قدس، روزی است که باید به همه ابرقدرت‌ها هشدار داد که باید دست خود را از روی مستضعفین بردارید و سر جای خود بنشینید. امام امت در اولین رمضان پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، طی پیامی آخرین هفته ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند.

پیام خوزستان

امام جمعه اهل سنت شهر سیراف افزود: روز قدس، روزی است که باید تمام مستضعفان را از چنگال استکبار بیرون بیاوریم. روزی است که باید جامعه اسلامی همه اظهار وجود کنند. روز قدس، روز اسلام است. قدس جایگاه بسیار عظیمی دارد.
وی خاطر نشان کرد: روز قدس در حقیقت روز همبستگی مسلمانان است. همه مسلمانان جهان باید برای آزادی قدس تلاش کنند. روز قدس، نماد صف بندی حق در مقابل باطل است. خیلی‌ها تلاش کردند قدس را کمرنگ کنند اما نتوانستند در صورتی که مسلمانان منسجم باشند.
روز جهانی قدس نماد وحدت است
امام جمعه اهل سنت شهر چاه مبارک نیز گفت: جمعه آخر ماه رمضان مبارک هر سال به عنوان روز جهانی قدس شریف نامگذاری شد. هدف از این نامگذاری زنده نگه داشتن مسأله فلسطین و همبستگی با ملت آن و دفاع از آنها و رساندن مظلومیت آنها به تمام مردم جهان و جهت آزادی مسجدالاقصی، اولین قبله مسلمانان و محل معراج رسول الله بود.
شیخ ابراهیم مقدسی افزود: روز قدس، روز همبستگی با ملت فلسطین، روز دفاع از مظلومیت آنها، روز اعلام انزجار از تمام جنایت‌های صهیونیست‌ها و از کسانی که از جنایت‌های آنها دفاع می‌کنند، و در رأس آنها امریکای جهان خوار است.
وی ادامه داد: در این روز مردم مسلمان و آزادی خواه جهان، از هویت و حق ملت فلسطین، در حاکمیت بر سرزمین خود، و حق تعیین سرنوشت و آینده خود و همچنین لزوم بازگشت آوارگان و پناهندگان فلسطینی به کشور خود مطالبه و تأکید می‌کنند.
مقدسی بیان کرد: روز جهانی قدس به نماد وحدت، یکپارچگی و انسجام ملت‌های مسلمان، حول مسأله فلسطین و قدس شریف تبدیل شده است. لذا این روز مبارک را گرامی می‌داریم و همبستگی خود را با ملت فلسطین اعلام می‌داریم.
وی تاکید کرد: با آنچه که در توان داریم از آنها دفاع می‌کنیم و انزجار خود را از جنایت‌های صهیونیست‌ها اعلام می‌داریم و ایمان و یقین داریم که روزی می‌آید و ملت فلسطین بر غاصبان و جنایتکاران پیروز خواهد شد و مسجدالأقصی و تمام سرزمین فلسطین به صاحبان اصلی آن برمی گردد.
شاهد بی اعتنایی حاکمان عرب از رنج ملت فلسطین هستیم
امام جمعه روستای زبار گفت: امسال روز جهانی قدس در مقطع بسیار مهمی از تاریخ قرار دارد. خصوصاً پس از تحولات در خاورمیانه همبستگی بین المللی با ملت فلسطین موجب تقویت روحیه مقاومت در برابر اشغالگران می‌شود.
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی افزود: در وضعیت فعلی همه ما مصمم به حضور پرشور و باشکوه در آئین‌های بزرگداشت روز جهانی قدس هستیم. و معتقدیم که امت اسلامی باید یک کلمه واحده با برادران و خواهران فلسطینی و همزمان موضع مشترکی علیه اسرائیل داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی یک میراث مهمی از خود به جای گذاشتند که آن مسئولیت مشترک مسلمانان جهان در قبال فلسطین و دفاع از آزادی سرزمین‌های اشغالی است.
وی افزود: ما مسلمانان باید به فلسطینیان پیام مشترکی ارسال کنیم. که همه مسلمانان و آزادی خواهان در کنار آنان هستیم. در همین خصوص فرمان امام خمینی (ره) نیز روز جهانی قدس را به بخشی جدایی ناپذیر از ماه مبارک رمضان تبدیل کرد تا مسلمانان از وظیفه خود برای پشتیبانی از مقاومت مردم فلسطین آگاه باشند.
امام جمعه روستای زبار ضمن اشاره به احیای مسئله فلسطین توسط بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) از طریق روز جهانی قدس گفت: برعکس آن، ما امروز شاهد بی اعتنایی حاکمان عرب از رنج و مشکلات ملت فلسطین هستیم.
وی بیان کرد: متأسفانه حاکمان بدون توجه به آرمان و خواسته‌های فلسطین برقراری روابط با رژیم صهیونیستی را آغاز کردند با این حال، آینده مردم فلسطین روشن است و آنان پیروز حتمی جنگ با رژیم اشغالگر قدس هستند.
قدس قبله اول مسلمانان جهان، کانون اتحاد توحیدپرستان است
امام جمعه گوده گفت: قدس قبله اول مسلمانان جهان، کانون اتحاد توحید پرستان است و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نماد استکبارستیزی و مجمع عظیم برائت آزادگان جهان از زورگویی دژخیمان صهیونیستی است.
شیخ حسن بازدار افزود: ضمن محکوم کردن جنایات بی رحمانه صهیونیست‌های اشغالگر و سفاک حامیان رو سیاه آنها، همراهی و همدری خود را تا آزادی قدس شریف در عرصه‌های گوناگون بین المللی با ملت فلسطین اعلام می‌داریم.
وی ادامه داد: با اینکه امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیت‌های ناشی از این بیماری امکان برگزاری مراسم به صورت راهپیمایی مقدور نیست اما همگام با ملت قهرمان ایران نام و یاد فلسطین را در دل زنده نگه داشته و به طرق مختلف از جمله همگی گوش جان می‌سپاریم به بیانات گهر بار رهبر معظم انقلاب که خطاب به مسلمین جهان مصادف با روز قدس از شبکه‌های ملی پخش خواهد شد و همچنین استفاده از ظرفیت فضای مجازی حمایت خود را از آرمان فلسطین و جبهه مقاومت اعلام می‌داریم.
کد خبر 5206329

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/284827/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

پیرانشهر و سردشت کمترین واکسیناسیون کرونا را در آذربایجان‌غربی دارند

ادامه واکسیناسیون در خوزستان در گروی واردات واکسن

هشت شعبه سیار رای مناطق سخت‌گذر دزفول را با بالگرد جمع‌آوری می‌کنند

آغاز عملیات تکمیلی بخشی از شبکه فاضلاب مسجدسلیمان

آتش سوزی در نخلستان‌های دهستان منیوحی

آزمون انتصاب مدیران مدارس در رامشیر برگزار می‌شود

بانک‌ها برای رونق تولید با واحدهای تولیدی همکاری کنند

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برگزار می‌شود

گِره شبکه فاضلاب مسجدسلیمان باز می‌شود

برگزاری دوازدهمین مرحلۀ اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در خانۀ کشتی شهید صدرزاده

صادرات الکل مازاد کشور در گرو تصمیم دولت است

کودکان را در خودرو رها نکنید/ افزایش دمای خودرو تا 70 درجه

زمان آغاز تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در المپیک مشخص شد

ساکنان مناطق صعب العبور رای خود را در صندوق‌های سیار می‌اندازند

از آموزش نامزد‌های انتخاباتی تا آزادی شبانه در استان مرکزی

پیش بینی وزش باد شدید برای جنوبی‌ها

برگزاری اردوی تیم کشتی فرنگی نوجوانان در بندرانزلی

اردوی تیم کشتی فرنگی نوجوانان برگزار می‌شود

پیش بینی 1187 شعبه اخذ رأی در استان قزوین

فرنگی‌کاران از 28 خرداد به اردو می‌روند

محمد بنا 15 فرنگی کار را به خط کرد

واکنش حماس به انتصاب نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی

هر گرم طلا 18 عیار 10,747,000 ریال

«بنت» باید به تمام شروط مقاومت در پرونده مبادله اسرا پاسخ دهد

تجویز «گاز خنده» برای 300 میلیون افسرده؟ / «نیتروز اکسید» برای رفع افسردگی مؤثر است اما...

استراتژی جدید در بازار دلار/ یک خبر بازار ارز را تغییر داد

انتقاد شدید کیهان از بانک‌ها / عملکرد ویرانگر بانک‌ها و نقش تماشاچی بانک مرکزی!

هوش مصنوعی، زنده ماندن بیماران مبتلا به کووید-19 را پیش‌بینی می‌کند!

نجات سرنشینان یک موتور لنج‌باری در خلیج فارس

800 نخل مثمر در اروندکنار در آتش سوخت

گورستانی به قدمت تاریخ

ورزش پایتخت به استقبال دهه کرامت می رود

دولت با صادرات الکل مازاد موجود در کشور موافقت کند

از انتخاباتی متفاوت از سال‌های گذشته تا ممنوعیت خرید آرای مردمی در انتخابات شورا

تنور گرمای جنوب و مشقت زیست در این دیار/ خوزستان، گرما و شرجی

97 درصد پروتکل‌های بهداشتی در امتحانات حضوری دزفول رعایت شد

نوسانات قیمتی در بازار خودرو کاهش یافت

روزی می‌ رسد که مردم به دنبال روحانی می‌ گردند

هشت شعبه سیار، رای مناطق سخت‌گذر دزفول را با بالگرد جمع‌آوری می‌کنند

سیاسی‌ ها کنار بنشینند و بگذارند اقتصاد دست ما باشد / حداقل رشد اقتصادی مورد نیاز در کشور 5درصد در سال است

نباید به دشمن اجازه ورود و اقدام دهیم

کیفیت فعالیت سمن ها در لرستان افزایش یافته است / افزایش تعداد سمن های حوزه جوانان بر حل آسیب های اجتماعی موثر است

پرونده پارالمپیکی‌های خوزستان با 8 اعزامی به توکیو بسته شد

هنوز محموله جدید واکسن کرونا وارد خوزستان نشده است

قاضی زاده: سیستان و خوزستان آینده ایران است

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در شوش

محموله جدید واکسن هنوز وارد خوزستان نشده است

اختلال در تامین برق و آب شهرک های صنعتی خوزستان نگران کننده است

تجمع های انتخاباتی در خوزستان افزایش بیماران کرونایی را به دنبال دارد

«برخی داوطلبان ریاست جمهوری علاوه بر پوشش دادن، نقش تخریب دولت را هم بر عهده گرفته اند»