پیام خوزستان

آخرين مطالب

دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت و گفتمان مقاومت است/ساماندهی 110 گروه جهای در ساوه سياسي

دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت و گفتمان مقاومت است/ساماندهی 110 گروه جهای در ساوه
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -

پیام خوزستان


ایسنا/مرکزی فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت: شجره طیبه بسیج، منشاء خدمات بسیاری در نظام اسلامی و در عرصه محرومیت‌زدایی و خدمت صادقانه به آحاد مختلف مردم بویژه محرومین و مستضعفین است.
سرهنگ پاسدار حجت‌الله دستجانی پنجشنبه 16 اردیبهشت ماه در نشستی با خبرنگاران که با هدف تشریح برنامه‌های بسیج سازندگی سپاه و به مناسبت فرا رسیدن 17 اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی در سپاه برگزار شد، اظهار کرد: با ادغام جهادسازندگی یک خلاء در کشور احساس شد ولی با ایجاد بسیج سازندگی به دستور رهبر معظم انقلاب، فرصت جدیدی برای محرومیت زدایی، سازماندهی نیروهای مردمی برای عمران و آبادانی و ایجاد عدالت و پیشرفت بوجود آمد و خدمات گسترده‌ای را در مدت زمان فعالیت بسیج سازندگی در حوزه محرومیت زدایی هستیم.
وی بیان کرد: بسیج سازندگی متولی اصلی و میدان‌دار سازماندهی و هدایت خیل میلیونی جوانان علاقمند به نقش آفرینی در محرومیت زدایی و پیشرفت کشور در قالب گروه های جهادی و مردمی است و به دنبال تحقق شعار عدالت و پیشرفت، امیدآفرینی و طراحی الگوهای عملی برای حرکت عمومی و مشارکت آحاد مردم که همانا عینیت بخشیدن به مردم سالاری دینی است.
او بیان کرد: بسیج سازندگی به دنبال آن است که از اوقات فراغت جوانان به خوبی استفاده کرده و با فراهم کردن عرصه خدمت یک میدان مشق مدیریتی را برای جوانان بسترسازی کند تا بتوان محرومیت‌ها را از نزدیک لمس کرد و با یک کار تیمی و تشکیلاتی مشکلات را برطرف کرد. بسیج سازندگی به دنبال تقویت مشارکت عمومی و نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در بین آحاد مختلف جامعه است.
فرمانده سپاه ساوه در ادامه، ایجاد روحیه خلاقیت و مسئولیت پذیری در جوانان را از الزامات فعالیت بسیج سازندگی دانست و افزود: حضور جوانان در صحنه منجر به ایجاد خلاقیت و ابتکار عمل خواهد شد چرا که جوانان با ایجاد دورهمی‌های معنوی به دنبال تقویت حس اعتماد به نفس و تقویت انگیزه‌های معنوی هستند.
وی تربیت نیروی انسانی ماهر و صرفه جویی در هزینه های اجرایی طرح ها با استفاده از نیروهای جهادی و بسیجی را از مشخصات بسیج سازندگی دانست و افزود: در شهرستان ساوه نیز بسیج سازندگی در چهار حوزه اقتصاد مقاومتی، صندوق‌های قرض الحسنه پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی و گروه های جهادی فعالیت می‌کند.
او تصریح کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهت ایجاد کارگاه های اشتغالزایی اقتصاد مقاومتی، ایجاد کارگاه های صنایع تبدیلی با توجه به ظرفیت عظیمی که در ساوه وجود دارد، کمک به تبدیل شدن به قطب کشاورزی با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات شاخصی نظیر انار ... برای تقویت اشتغالزایی در دستور کار است.
سرهنگ دستجانی در ادامه، به فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه که با هدف کمک به جوانان در حوزه اشتغال و ازدواج صورت می گیرد اشاره کرد و افزود: امسال 32 صندوق قرض الحسنه مردم محور اشتغال‌زا در سطح شهرستان ایجاد می‌شود که برای توانمندسازی و آموزش و نیز کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی توسط اعضای صندوق هدفگذاری شده است.
وی به فعالیت بسیج در حوزه‌های محرومیت زدایی و عمرانی نیز اشاره کرد و گفت: انعقاد تفاهم نامه‌ای با دستگاه های اجرایی شهرستان درخصوص بهسازی معابر، جدول گذاری و ساخت خانه‌های عالم، بهینه سازی قبور شهدا در دست اجراست و ساخت 40 واحد مسکونی برای خانوادهای بی سرپرست و بدسرپرست با مشارکت کمیته امداد و بنیاد مسکن هدفگذاری شده است. همچنین پروژه‌هایی در حوزه آب و کشاورزی از پروژه‌هایی است که هدفگذاری شده است تا با تاکید بر مصرف بهینه آب در این منطقه کم بارش با مشارکت مردم و خیرین نقش آفرینی کنیم.
او به تقویت گفتمان جهادی در بین گروه های جهادی اشاره کرد و گفت: هدف تقویت گفتمان جهادی حل مسائل مردم است که در دو حوزه محله محور و جغرافیا محور دنبال می‌شود و در حوزه عمومی و تخصصی و تقویت گفتمان جهادی در حوزه محله محور و جغرافیا محور 110 گروه جهادی در سطح شهرستان از طریق سامانه اطلس سازماندهی شده‌اند.
فرمانده سپاه ناحیه ساوه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه انتخابات یک فرصت برای انقلاب و نظام است، افزود: مشارکت مردم در این حماسه سیاسی موجب اقتدار نظام می‌شود.
وی بیان کرد: دشمنان به شیوه‌های مختلف به دنبال تاثیر در رای و نظر مردم هستند و با یک جنگ شناختی به دنبال دلسرد کردن مردم هستند و در این جنگ دل ها و اذهان مردم را نشانه گرفته‌اند. این مردم هستند که با مشارکت در تعیین سرنوشت خویش معاندان نظام را در عملی کردن توطئه‌های خود ناکام خواهند گذاشت. مردم باید بر این جریان شناختی و تحریف‌ها غلبه کنند و آنها را کنار بزنند تا با امید به آینده سرنوشت خویش را تعیین کنند و با نه گفتن به استکبار در این جهاد کبیر از این امتحان الهی سرافراز بیرون آیند.
سرهنگ دستجانی با تاکید بر اینکه امروز ایران خیمه اسلام است، افزود: نقش انقلاب به عنوان یک نقش محوری در جهان پذیرفته شده است و دشمن به دنبال از بین بردن این نقش محوری است. امروز نظام اسلامی خط مقدم مبارزه با استکبار بوده و مشوق سایر کشورهاست و این نقش محوری نظام اسلامی برای نظام سلطه بسیار سنگین است.
وی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت به عنوان یکی از عرصه‌های مقاومت در منطقه مقابل استکبار ایستاده است، افزود: هر چقدر ایران قوی باشد نقشه‌های پلید و زیاده خواهی دشمنان بیشتر نقش بر آب خواهد شد و انتخابات موجب قوی شدن نظام اسلامی خواهد شد و حضور حداکثری در انتخابات موجب جلوگیری از عملیاتی شدن توطئه‌های دشمنان خواهد شد.
فرمانده سپاه ساوه همچنین با اشاره به فرا رسیدن روز قدس گفت: نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان ابتکار امام (ره) برای تمرکز بخشیدن به تلاش جبهه اسلام برای اعلام انزجار نسبت به رژیم غاصب صهیونیستی است و باید بدانند که این منطقه متعلق به مردم فلسطین است و باید به دامن مردم مظلوم فلسطین برگردد.
وی با تاکید بر اینکه دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت گفتمان مقاومت و مبارزه با رژیم جعلی اسرائیل مبارزه با استکبار و نظام سلطه است، گفت: نشانه‌ها، شواهد و ‌قرائن بیانگر آزادی قدس شریف بوده و اضمحلال و غروب سیاسی صهیونیست‌ها نزدیک است.
او با اشاره به اینکه به دلیل شرایط کرونایی اجازه حضور فیزیکی در راهپیمایی روز قدس داده نشده است، گفت: قطعا امسال ملت ایران باشکوه‌تر از هر سال این روز را گرامی داشته و با تولید محتوا در فضای مجازی یا با حضور در میعادگاه نماز جمعه حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام خواهند کرد.
به گزارش ایسنا، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساوه نیز گفت: انتشار اخبار امیدآفرین توسط رسانه‌ها موجب دلگرمی و امیدبخشی مردم به نظام اسلامی است.
حجت‌الاسلام مهدی محمدی در ادامه با تاکید بر اینکه سپاه در سازندگی به عنوان بازوی ولایت و نیروی کارآمد در خدمت انقلاب است، افزود: وجود نیروهای با عقیده و معنویت بالا در بین مردم موجب شده که سپاه به یک لشکر الهی تبدیل شود و دشمن را متحیر کرده است.
وی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید در دعوت مردم به حضور حداکثری در انتخابات سهم بیشتری داشته باشند، افزود: دشمن با تمام قدرت و امکانات خصوصا در فضای رسانه به مقدسات و ارزش‌های ما حمله کرده است و رسانه‌ها نقش بی بدیل برای تشویق مردم به حضور حداکثری دارند.
او بیان کرد: دنیا اگر روی ایران حساب باز کرده است به دلیل حضور مردم در صحنه است که نمونه اخیر آن حضور در آیین تشییع سردار شهید سلیمانی بود که تلاش دشمن را با شکست مواجه کرد.
این مقام مسئول در سپاه ساوه اظهار کرد: تحریم‌ها و برخی سوء مدیریت‌ها موجب بروز برخی مشکلات اقتصادی برای مردم شد و دشمن هم از این فضا سوءاستفاده کرده و به دنبال کاهش میزان حضور مردم در انتخابات است و از هر وسیله‌ای برای عملی شدن این توطئه خود استفاده می‌کند اما با هوشیاری و بصیرت مردم این توطئه نیز نقش بر آب خواهد شد. انتخابات پیش رو از اهمیت خاصی برخوردار است و بزرگترین مردم سالاری دینی به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی همچنین گفت: رژیم جعلی اسرائیل در آستانه فروپاشی است و اضمحلال این رژیم منحوس وعده و نصرت الهی بوده و محقق خواهد شد و امیدواریم روزی فرا برسد که سرزمین اشغالی از چنگال این رژیم منحوس خارج شود.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/284771/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تقدیر فرمانده انتظامی خوزستان از عوامل ایجاد امنیت در انتخابات

پیام تبریک زهره الهیان به آیت‌الله رئیسی

دشمنان در مقابل عزت و عظمت ملت ایران شکست خوردند

دبیر کل حزب الله پیروزی ابراهیم رییسی در انتخابات را تبریک گفت/ مقاومت شما را پشتوانه خود می‌بیند

فیروزی: نباید اشتباه کنیم / از ماجرای اسکوچیچ بی‌اطلاع هستم

به استقلال برمی‌گردم

وحدت گره‌گشای مشکلات امت است

اعضای شوراهای اسلامی مناطق شهری صالح آباد مشخص شدند

جوی پایدار و آرام در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر

آگاهی دامداران شوش از نحوه انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام

انتخابات در امنیت و سلامت کامل برگزار شد

پیام جدید به بازار دلار

فهرست منتخبین مردم در شورای شهر شوشتر اعلام شد

حضور مسئولان دزفول بر بالین مصدومان سقوط بالگرد صندوق انتخابات

راه‌یافتگان به شورای شهر کوت‌عبدالله مشخص شدند

اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر ماهشهر معرفی شدند

منتخبان شورای شهر چمران بندرماهشهر مشخص شدند

واکنش دانشگاه شوشتر نسبت به انتشار عکس استفاده از لاشه حیوانات

واکنش آمریکا به برگزاری انتخابات در ایران

از سلنا گومز تا آنجلینا جولی: سلبریتی هایی که بدون پدر بزرگ شدند

آغاز همدلی شهروندان با اجرای ابر پروژه باغ راه حضرت فاطمه (س)

فروش آنلاین؛ پاشنه آشیل عملکرد شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار در کرونا

پیام تبریک وزیر نفت به رئیس‌جمهوری منتخب کشور

اصلاح 32 محمل فساد در شهرداری تهران

وزش باد و گرد و خاک در استان‌های خوزستان، ایلام و اصفهان

به یاد 2 شهید اهل معرفت | یادداشت شهردار تهران درباره دکتر شریعتی و شهید چمران

جوان شوشتری فرشته نجات شد

حال مصدومان بالگرد حادثه دیده در دزفول مساعد است

یک شهر خوزستان دوباره قرمز شد

اسامی منتخبان شورای شهر اندیمشک

9 عضو شورای شهر خرمشهر مشخص شدند

تبلیغات Reels اینستاگرام برای تمام کاربران جهان فعال شد

ظریف: با غرب درباره برجام به توافق می‌ رسیم

از خشکسالی تا آوای زندگی در گندمزار‌های خوزستان/ برداشت خوشه‌های زرین از دل مزارع پربار

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر خرمشهر

اسرار قتل زن میانسال در هاله‌ ای از ابهام

اولین اظهارات رئیسی بعد از رئیس‌ جمهور شدن

اعضای منتخب شورای شهر باغملک مشخص شدند

اعضای شورای شهر ایذه معرفی شدند

تولد امام رضا(ع) هیئت کجا برویم؟

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان خوزستان

پیام تبریک حماس در پی برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست‌جمهوری ایران

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر مسجدسلیمان

کرونا و تهدید 130 میلیون فرصت شغلی در جهان

تاب‌آوری چیست و شهرها چگونه به آن دست می‌یابند؟

سه بانوی کارآفرین خراسان رضوی در مراسم کشوری رتبه برتر را کسب کردند

واقعیت‌های تلخ از فرار دختران از خانه

ضرورت‌های تدوین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت چه بوده است؟

رییس جمهور باید برای همه سلایق باشد؛ آنهایی که به او و رقبایش رای دادند و حتی آنان که رای ندادند

نتایج انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان اندیمشک اعلام شد