پیام خوزستان

آخرين مطالب

باید درباره روز قدس بانسل جوان گفت‌وگو کرد/لزوم توجه جامعه جهانی به واکسیناسیون مردم فلسطین سياسي

باید درباره روز قدس بانسل جوان گفت‌وگو کرد/لزوم توجه جامعه جهانی به واکسیناسیون مردم فلسطین
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -

پیام خوزستان


آفتاب‌‌نیوز :
معصومه ابتکار، ضمن گرامی داشت روز قدس اظهار کرد: در شرایط پاندمی کووید 19 باید در فضای مجازی و صفحاتی که قابلیت گفت‌وگو را دارد درباره روز قدس با نسل جوان صحبت و تبیین کرد که مساله قدس نمی‌تواند غیر مرتبط با زندگی هیچ انسانی باشد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با بیان اینکه در شرایط فعلی با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات جوانان خود را شهروند جهانی می‌دانند، ادامه داد: ما باید درباره این واقعیت‌ها با نسل جوان گفت‌وگو کنیم.
یکی از ملاک‌های شهروند جهانی بودن پایبندی به آرمانها و اصولی متعالی نظیر آزادی است که برای تمام بشریت در هر کجای عالم صدق می‌کند.
اگر بخواهیم شهروند جهانی باشیم نباید نسبت به اتفاقات دنیا بی‌تفاوت باشیم
وی افزود: باید با نسل جوان گفت‌وگو کرد که اگر بخواهیم شهروند جهانی باشیم نمی‌توانیم نسبت به اتفاقات دنیا بی‌تفاوت باشیم چراکه مباحث پیرامون فلسطین و قدس آرمانهای فراگیر تمام بشریت در تمام دوران است. بنابراین درباره روز قدس نه به شکل کلیشه‌ای و یک طرفه باید با جوان گفت‌وگو کرد.
ابتکار همچنین "گفت‌وگوی بین نسلی" را یکی از محورهای راهبردی کار معاونت امور زنان و خانواده دانست و گفت: اگر نسل‌ها نتوانند با یکدیگر گفت‌وگو کنند و نتوانیم مهارت‌های ارتباطی را در خانواده ایرانی تقویت کنیم؛ ممکن است مسائل به شکاف، پرخاشگری و خشونت درون خانواده منتهی شود. ما "گفت‌وگو" را راهبردی می‌دانیم و از این رو این معاونت طرح گفتگوی ملی خانواده، گفتگوی بین نسلی و راه اندازی پادکست‌ "رادیو نسل" را اجرا و دنبال می‌کند.
ظلم آشکار و بازی در حق ملت فلسطین
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری "دفاع از مظلوم" و "حقانیت مردم فلسطین" در برابر "ظلم آشکار" به آنها را عامل پایداری و استمرار روز قدس دانست و تصریح کرد: از جمله مباحثی که در سازمان ملل مطرح بود زندگی کردن حدود شش میلیون فلسطینی در اردوگاه‌ها است و نادیده گرفتن این موضوع چه ظلم بزرگی است. حتی در مجامع بین المللی مطرح می‌شد که اصلا چه سرزمینی برای فلسطین باقی مانده؟. اصطلاحی را مطرح می‌کردند که این سرزمین همانند پنیر سوراخ شده و جایی برای فلسطین وجود ندارد. این مساله نشان می‌دهد هیچ اراده جدی برای ارائه راه حل به دو کشور وجود ندارد و اینها فقط ظلم آشکار و بازی در حق ملتی است که باید تمام هویت، هستی و سرزمین خود را واگذار کند تا کشور دیگری موجودیت یابد.
تنها اهرم جریان مقاومت عدم به رسمیت شناختن اسرائیل است
ابتکار با اشاره به نقش کشورهای مسلمان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین، گفت: فشارهای دولت ترامپ در سالهای اخیر بر روی کشورهای منطقه در به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر و ارتباط با آن اتفاق بسیار ناگواری است و نشان می‌دهد روشنگری کافی نسبت به واقعیت سیاسی منطقه وجود ندارد چراکه اگر قرار بود راه حلی برای این مساله پیدا شود می‌توانستند تدابیر جدی‌تری را دنبال کنند. در این بین تنها اهرم مردم فلسطین و جریان مقاومت در برابر اشغالگری، عدم به رسمیت شناختن اسرائیل است.
وی تصریح کرد: بسیار در مجامع بین المللی با این سوال روبرو شدم که ایران چرا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد؟. این عدم به رسمیت شناختن اسرائیل برای فلسطین و کشورهای مسلمان از این جهت اهمیت دارد که تنها اهرم موثر در زنده نگه داشتن جریان مقاومت همین است. این درحالی است که متاسفانه برخی کشورها منافع خاص خود را در نظر می‌گیرند که بسیار برای فلسطین و کشورهای دوستدار فلسطین مساله ناگواری بوده است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری معتقد است که بسیاری از دولت‌ها در برابر این اشغالگری مقاومت کردند و این اتفاق ننگین و واقعه تلخ را نپذیرفتند. این مساله نشان دهنده این است که آنطور که ادعا می‌شد این طرح رژیم اشغالگر موثر نیست و کماکان بحث مقاومت جدی است.
جامعه جهانی باید نسبت به واکسیناسیون مردم فلسطین واکنش نشان دهد
ابتکار با اشاره به تحت فشار بودن مردم فلسطین در شرایط پاندمی کووید 19 و واکسیناسیون، ادامه داد: وقتی رژیم اشغالگر آمار واکسیناسیون خود را به عنوان دستاوردی بزرگ مطرح می‌کند به این واقعیت تلخ و ناگوار اشاره ندارد که مردم فلسطین از واکسیناسیون محروم‌اند و تبعیض این رژیم مساله دردناکی است. جامعه جهانی باید نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد چراکه ملت فلسطین به عنوان حقوق اولیه انسانی باید به بهداشت و سلامت دسترسی داشته باشند.
به گفته ابتکار، آنچه در صلح جهانی حائز اهمیت است "صلح پایدار" و "صلح عادلانه" است. صلح با شمشیر و سرنیزه محقق نمی‌شود و زمانی صلح به مفهوم واقعی خود می‌رسد که عدالت برقرار شود و توافقی پایدار و عادلانه شکل گیرد.
وی با بیان اینکه فلسطین تبدیل به نمادی از سوء مدیریت جهانی شده است، تصریح کرد: شاهد آن هستیم که سازمان‌های بین المللی که ادعای مدیریت صلح و امنیت را در دنیا را دارند چقدر در این موضوع ناتوان و ناموفق بوده‌اند و صداها و فریادهای مقابل ظلم‌های انجام شده را نمی‌شنوند. این مساله کمکی به صلح و امنیت در دنیا نخواهد کرد. صلح و امنیت زمانی برقرار می‌شود که حقوق تمام انسان‌ها در آن دیده شود و کشورهای متجاوز پایبند به قانون شوند که متاسفانه دنیای امروز اینگونه نیست.
متاسفانه قُلدری در بسیاری از جاهای دنیا حرف خود را می‌زند
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری تصریح کرد: علیرغم تمام شعارها و آرمانهای متعالی که در زمینه صلح، عدالت، توسعه پایدار و امنیت مطرح می‌شود؛ کماکان می‌بینیم که زور و سرنیزه و قُلدری در بسیاری از جاهای دنیا حرف خود را می‌زند و تنها ایستادگی و مقاومت ملت‌ها ممکن است این فشارها را بشکند. نمونه‌ آن کشور خودمان است که با ایستادگی مردم در برابر تحریم‌های ظالمانه و فشار حداکثری و جنگ اقتصادی به گفته رئیس جمهوری توانستیم تحریم‌ها را بشکنیم. در چنین شرایط تحریم‌های ظالمانه و جنگ روانی و اقتصادی که پاندمی کووید 19 نیز با آن همراه شد مردم ایستادگی کردند و همین امر منجر به شکست تحریم‌ها شد.
ابتکار در پایان گفت: مذاکره و گفت‌وگو برای صلح هنگامی معنا پیدا می‌کند که طرفین در یک موقعیت برابر قرار گیرند و قدرت مذاکره و استیفای حق خود را داشته باشند. متاسفانه آنچه تا کنون دیدیم، نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین در تمام جوانب، یک طرفه و بسیار ظالمانه بوده است.
منبع: خبرگزاری ایسنا

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/284756/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تقدیر فرمانده انتظامی خوزستان از عوامل ایجاد امنیت در انتخابات

پیام تبریک زهره الهیان به آیت‌الله رئیسی

دشمنان در مقابل عزت و عظمت ملت ایران شکست خوردند

دبیر کل حزب الله پیروزی ابراهیم رییسی در انتخابات را تبریک گفت/ مقاومت شما را پشتوانه خود می‌بیند

فیروزی: نباید اشتباه کنیم / از ماجرای اسکوچیچ بی‌اطلاع هستم

به استقلال برمی‌گردم

وحدت گره‌گشای مشکلات امت است

اعضای شوراهای اسلامی مناطق شهری صالح آباد مشخص شدند

جوی پایدار و آرام در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر

آگاهی دامداران شوش از نحوه انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام

انتخابات در امنیت و سلامت کامل برگزار شد

پیام جدید به بازار دلار

فهرست منتخبین مردم در شورای شهر شوشتر اعلام شد

حضور مسئولان دزفول بر بالین مصدومان سقوط بالگرد صندوق انتخابات

راه‌یافتگان به شورای شهر کوت‌عبدالله مشخص شدند

اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر ماهشهر معرفی شدند

منتخبان شورای شهر چمران بندرماهشهر مشخص شدند

واکنش دانشگاه شوشتر نسبت به انتشار عکس استفاده از لاشه حیوانات

واکنش آمریکا به برگزاری انتخابات در ایران

از سلنا گومز تا آنجلینا جولی: سلبریتی هایی که بدون پدر بزرگ شدند

آغاز همدلی شهروندان با اجرای ابر پروژه باغ راه حضرت فاطمه (س)

فروش آنلاین؛ پاشنه آشیل عملکرد شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار در کرونا

پیام تبریک وزیر نفت به رئیس‌جمهوری منتخب کشور

اصلاح 32 محمل فساد در شهرداری تهران

وزش باد و گرد و خاک در استان‌های خوزستان، ایلام و اصفهان

به یاد 2 شهید اهل معرفت | یادداشت شهردار تهران درباره دکتر شریعتی و شهید چمران

جوان شوشتری فرشته نجات شد

حال مصدومان بالگرد حادثه دیده در دزفول مساعد است

یک شهر خوزستان دوباره قرمز شد

اسامی منتخبان شورای شهر اندیمشک

9 عضو شورای شهر خرمشهر مشخص شدند

تبلیغات Reels اینستاگرام برای تمام کاربران جهان فعال شد

ظریف: با غرب درباره برجام به توافق می‌ رسیم

از خشکسالی تا آوای زندگی در گندمزار‌های خوزستان/ برداشت خوشه‌های زرین از دل مزارع پربار

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر خرمشهر

اسرار قتل زن میانسال در هاله‌ ای از ابهام

اولین اظهارات رئیسی بعد از رئیس‌ جمهور شدن

اعضای منتخب شورای شهر باغملک مشخص شدند

اعضای شورای شهر ایذه معرفی شدند

تولد امام رضا(ع) هیئت کجا برویم؟

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان خوزستان

پیام تبریک حماس در پی برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست‌جمهوری ایران

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر مسجدسلیمان

کرونا و تهدید 130 میلیون فرصت شغلی در جهان

تاب‌آوری چیست و شهرها چگونه به آن دست می‌یابند؟

سه بانوی کارآفرین خراسان رضوی در مراسم کشوری رتبه برتر را کسب کردند

واقعیت‌های تلخ از فرار دختران از خانه

ضرورت‌های تدوین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت چه بوده است؟

رییس جمهور باید برای همه سلایق باشد؛ آنهایی که به او و رقبایش رای دادند و حتی آنان که رای ندادند

نتایج انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان اندیمشک اعلام شد