پیام خوزستان

آخرين مطالب

پیروزی جبهه مقاومت فلسطینیان، شکست فتنه رژیم صهیونیستی

پیروزی جبهه مقاومت فلسطینیان، شکست فتنه رژیم صهیونیستی
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -

پیام خوزستان


سرزمین اشغالی فلسطین سال هاست که درگیر ظلم و نژادپرستی رژیم صهیونیستی بوده است، مقوله ای که روز به روز قربانیان بیشتری می‌گیرد و این در حالی است که بسیاری از کشورها در برابر این اقدام های ددمنشانه و شرایط اسفناک سکوت کرده اند و هیچ گونه اقدامی انجام نمی‌دهند. 
تقویت وحدت و همگرایی میان مسلمانان از جمله دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی به شمار می رود که با عملکرد جهانی امام خمینی(ره) به ثمر نشست که اوج این اتحاد و همدلی را می توان در مساله فلسطین مشاهده کرد.
در اندیشه بنیانگذار جمهوری اسلامی، رژیم صهیونیستی، مقوله ای ضد اسلام و مسلمانان بود. به همین علت با نامگذاری روز قدس و برجسته ساختن این مهم، سبب وحدت مسلمانان جهان در برابر خطر بزرگی به نام رژیم صهیونیستی شد. مساله فلسطین برای امام خمینی(ره) از اهمیت والایی برخوردار بود، چنانچه ایشان در سخنانی در 1358 خورشیدی، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را «روز قدس» نام نهادند و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را به عنوان تکلیفی اسلامی به همه مسلمانان از فرقه‏ ها، ملیت ‏ها و زبان‏ های گوناگون تاکید کردند و اعلام داشتند که حمایت از رژیم اسراییل، خیانت به اسلام است.
مسلمانان ایران و جهان هیچ گاه جنایت، تجاوز، کشتارهای جمعی و آوارگی های مردم مظلوم فلسطین را فراموش نمی کنند و در روز جهانی قدس همبستگی خود را با حمایت از آنان به همگان نشان می دهند و همه ساله با راهپیمایی های عظیم مسلمانان بیرق مقاومت و فلسطین در سرتاسر جهان برافراشته می‌شود و از سوی آزادگان جهان در سطح دنیا بزرگ داشته می‌شود، این روز باعث شده تا قضیه قدس و فلسطین زنده نگاه داشته شود. اما در 2 سال اخیر با توجه به شیوع بیماری کرونا کارهای میدانی کمتر شده و برنامه‌ها بیشتر در فضای مجازی ارایه می شود. امسال نیز انسجام خوبی میان کشورهای برگزار کننده وجود دارد و شعار و هشتگ یکسان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی با عنوان « آزادی قدس نزدیک است » طراحی شده و به طور هماهنگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پیام خوزستان

پژوهشگر گروه اطلاع رسانی ایرنا به مناسبت روز جهانی قدس به گفت وگو با «جاسم مُشرفیان» پژوهشگر و کارشناس برجسته تحولات منطقه و فلسطین پرداخت.
روز قدس نمایشی از انسجام اسلام
جاسم مُشرفیان، با بیان این موضوع که روز قدس نماد انسجام میان تمام مسلمانان جهان است، گفت: اگر انقلاب اسلامی ایران، پیام بزرگ امام خمینی(ره) و اعلام روز قدس توسط ایشان نبود؛ وضعیت رژیم صهیونیستی نیز به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد زیرا که بسیاری از دولت‌های عربی و اسلامی به جهتی پیش می‌رفتند که بخواهند رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسند. اتخاذ مواضع شفاف امام راحل در مورد رژیم صهیونیستی و اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس روزی که تمام ملت‌های مسلمان منویات قلبی خود را در انزجار از رژیم صهیونیستی و پشتیبانی از آرمان‌های مردم فلسطین اعلام می‌کنند. امام (ره) با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس مساله فلسطین را به عنوان دغدغه بزرگ دنیای اسلام در تمامی زمان‌ها و برای همه ملت‌های اسلامی قرار داد. روز قدس به عنوان روز حمایت ملت‌های مسلمان از آرمان‌های فلسطین همواره تا از میان رفتن رژیم صهیونیستی و تشکیل حکومت مردمی فلسطین در سرزمین‌های اشغالی باقی خواهد ماند.
وجود رژیم صهیونیستی تهدید مشترک دنیای اسلام
این پژوهشگر مسایل منطقه امت اسلام را دارای نقطه نظرات مشترک و فرصت‌ها و تهدیدهای مشترک دانست و بیان داشت:‌ وجود رژیم صهیونیستی یکی از تهدیدهای مشترک دنیای اسلام است که باید توسط امت اسلامی و با ایجاد نوعی انسجام و پیوستگی در میان امت‌ها هر چه زودتر برطرف شود زیرا کوتاه آمدن در برابر این رژیم به نفع هیچ کشوری نخواهد بود. راهپیمایی روز قدس نشان دهنده اقتدار و عزم ملت‌های مسلمان برای ادامه راه امام راحل و آرمان آزادسازی قدس شریف است که در 2 سال اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت نمادین و مجازی برگزار می شود. قدس خط مقدم رویارویی اسلام با صهیونیسم بین‌الملل است و مسلمانان حمایت از مردم فلسطین را براساس آموزه‌های دینی وظیفه خود می‌دانند. در شرایط کنونی ملت فلسطین بیش از هر چیز به حمایت‌های معنوی و پایداری در مواضع ملت‌های مسلمان نیازمند هستند و این پایداری نه تنها در سرنوشت فلسطین بلکه در وقایع آینده منطقه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
عموم کشورهای جهان امروز مخالفت خود با تجاوزات صهیونیست و اقدامات این رژیم را با راهپیمایی و حضور در صحنه به ویژه در روز جهانی قدس نشان می‌دهند. تسری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس به تمام کشورها و مراکز دنیا می‌توانست یک زمان واحد برای گرامیداشت روز قدس باشد.
اقدامات اساسی و امنیتی زیادی که از طرف رژیم صهیونیستی و کشورهای حامی آن‌ها برای روز قدس تدارک دیده می‌شود، نشان دهنده این است که آن‌ها نیز این روز را یک حرکت جهانی می‌دانند. مردم فلسطین از قبل مبارزاتی داشته‌اند و این مبارزات باعث شد تا رژیم صهیونیسیتی دیگر قادر نباشد که فلسطینیان را در دنیا پراکنده نگه دارد و بنابراین ناگزیر شد که بخشی از نوار غزه و بخش‌های کوچکی را تحت سلطه خود در آورد.
در حال حاضر حمایت و پشتیبانی جهانی از مردم فلسطینی باعث شد که نگاه همه آزادی خواهان جهان و مخالفان حق‌کشی و مظلوم‌کشی به همان یک نقطه کوچکی باشد که این رژیم از آن خود کرده است. امام راحل راه ترقی مسلمانان و تنها راه مبارزه با زورگویان و افرادی را که در برابر اسلام و مظلومان جهان می‌ایستند، وحدت میان آنها می‌دانست.
روز قدس روز رهایی از دست استعمارگران
مشرفیان روز قدس را روز رهایی از دست استعمارگران دانست و گفت: اگر روزی قدس آزاد شود باز هم روز قدس ادامه پیدا خواهد کرد و جزو اعیاد مسلمانان خواهد شد. در واقع تا اسلامیت و ماه رمضان وجود دارد، روز قدس به پا خواهد بود. هم‌اکنون روز قدس روز اتحاد، انسجام، برادری و فریاد مسلمانان و مومنان بر سر دشمنان اسلام و لبیک گفتن به خدا و قرآن است. شرکت و حضور مردم در راهپیمایی این روز تقویت کننده قدرت مستضعفان جهان و بیداری ملل دنیا و حرکت مردم مستضعف به ویژه در کشورهای خاورمیانه برای مقابله با زورگویان است. باید این فریادها در روز قدس به گونه‌ای باشد تا دولت‌هایی که می‌خواهند با زبان زور با مردم جهان صحبت کنند، به راحتی اجازه این کار را به خود ندهند.
مردم فلسطین تعیین کننده سرنوشت خود
این کارشناس مسایل فلسطین با اظهار اینکه مردم فلسطین خود باید سرنوشت زندگی و کشورشان را تعیین کنند، مطرح کرد:‌ مسلمانان و به طور کل جهان اسلام خواستار برچیده شدن این رژیم هستند تا دستش از مسلمانان فلسطین و لبنان کوتاه شود و مردم در این کشورها آزاد بوده و در سرنوشت خود سهیم باشند. مردم فلسطین باید سرنوشت خود را تعیین کنند و باید این جایگاهی که خاستگاه و زادگاه پیامبران بزرگ الهی است به دست موحدان و مسلمانان باشد و رژیم اشغالگر قدس از میان برداشته شود. مردم فلسطین مظلوم بوده و به طور مرتب از طرف رژیم صهیونیستی و پشتیبانی آمریکا از این رژیم تاکنون صدمات زیادی متوجه آن‌ها می‌شود اما حرف مردم و آزادیخواهان و مبارزان فلسطین در دنیا انعکاس دارد و مسلمانان فلسطین به عنوان مبارزترین و مقاوم‌ترین مردم دنیا شناخته می‌شوند. نگاه جهان اسلام به فلسطین در تحقق انسجام اسلامی بسیار تاثیرگذار است و باید تلاش شود که جهان اسلام متحد شده و با انسجام و نظم، علیه رژیم جنایتکار اسراییل متحد باشند.
رژیم صهیونیستی با اشغال سرزمین اجدادی مردم فلسطین، برای توسعه‌ این تجاوز خود همه ساله تعداد زیادی از مردم بی‌گناه فلسطینی را به شهادت می‌رساند که با توجه به این ابتکار عمل امام راحل و با توجه به شرایط روز دنیا شاهد اتحاد و همبستگی میان مسلمانان به ویژه مردم فلسطین و کشورهای حاشیه‌ آن هستیم. در حال حاضر دنیا به این جمع‌بندی رسیده که ابزار و تسلیحات به روز علیه یک ملت به پا خاسته کارساز نبوده و مسلمانان نیز باید این شرایط را تا آزادسازی فلسطین و در راستای آزادزیستی مردم این سرزمین حفظ و بر تقویت آن بیفزایند. فلسطین در فشار همه‌جانبه این رژیم جنایتکار قرار دارد و باید نگاه اسلام این باشد که اختلاف سلیقه‌ها میان قومیت‌های حاضر در فلسطین را به سمت وحدت و همبستگی سوق دهند و کمک کرد تا همه مردم فلسطین به آرزوی دیرینه‌ خود که همانا آزادسازی فلسطین و قدس شریف از چنگال صهیونیست است، برسند.
انقلاب اسلامی جان تازه ای به فلسطین دمید
مشرفیان در پایان با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد تا مسلمانان جهان متحد شوند و با پیروی از آرمان های انقلاب ایران به مبارزه با مستکبران برخیزند، گفت:‌ اعلام روز قدس از طرف امام (ره) آغاز یک تهاجم جدی معنوی، سیاسی و عبادی علیه رژیم غاصب صهیونیستی است که باعث شده در ماه مبارک رمضان توجه همه مسلمانان به مساله اشغال قدس شریف معطوف شود. پیروزی انقلاب عاملی شد که جان تازه‌ای به فلسطین داده شود. ملت فلسطین متوجه شد که تنها حرکت اسلامی ناب، باعث پیروزی آن ها خواهد شد که در این خصوص از آرمان‌های ملت ایران بهره برد. امروز هر مسلمان با هر مذهبی نسبت به مساله فلسطین آزادی و مظلومیت ملت فلسطین و غاصب بودن رژیم صهیونیستی اتفاق نظر دارند و این خود یک انسجام فکری است.
وی در ادامه گفت: محدودیت کرونا نباید موجب ‌شود تا روز قدس به فراموشی سپرده شود. مردم امسال مانند سال قبل از شرکت از راهپیمایی محروم هستند، گرچه تمامی امکانات در سراسر کشور برای برگزاری راهپیمایی گسترده توسط مسوولان امر مهیا شده است اما به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا امکان حرکت میدانی وجود ندارد. البته ناگفته نماند که قرار است این حرکت عظیم از بستر رسانه ها و فضای مجازی در داخل و خارج کشور برای گرامیداشت روز قدس انجام شود.
برچسب‌ها انقلاب اسلامی ایران ماه رمضان خاورمیانه امام خمینی جمهوری اسلامی رژیم صهیونیستی روز جهانی قدس فلسطین پروندهٔ خبری روز جهانی قدس در1400

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/284735/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تقدیر فرمانده انتظامی خوزستان از عوامل ایجاد امنیت در انتخابات

پیام تبریک زهره الهیان به آیت‌الله رئیسی

دشمنان در مقابل عزت و عظمت ملت ایران شکست خوردند

دبیر کل حزب الله پیروزی ابراهیم رییسی در انتخابات را تبریک گفت/ مقاومت شما را پشتوانه خود می‌بیند

فیروزی: نباید اشتباه کنیم / از ماجرای اسکوچیچ بی‌اطلاع هستم

به استقلال برمی‌گردم

وحدت گره‌گشای مشکلات امت است

اعضای شوراهای اسلامی مناطق شهری صالح آباد مشخص شدند

جوی پایدار و آرام در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر

آگاهی دامداران شوش از نحوه انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام

انتخابات در امنیت و سلامت کامل برگزار شد

پیام جدید به بازار دلار

فهرست منتخبین مردم در شورای شهر شوشتر اعلام شد

حضور مسئولان دزفول بر بالین مصدومان سقوط بالگرد صندوق انتخابات

راه‌یافتگان به شورای شهر کوت‌عبدالله مشخص شدند

اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر ماهشهر معرفی شدند

منتخبان شورای شهر چمران بندرماهشهر مشخص شدند

واکنش دانشگاه شوشتر نسبت به انتشار عکس استفاده از لاشه حیوانات

واکنش آمریکا به برگزاری انتخابات در ایران

از سلنا گومز تا آنجلینا جولی: سلبریتی هایی که بدون پدر بزرگ شدند

آغاز همدلی شهروندان با اجرای ابر پروژه باغ راه حضرت فاطمه (س)

فروش آنلاین؛ پاشنه آشیل عملکرد شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار در کرونا

پیام تبریک وزیر نفت به رئیس‌جمهوری منتخب کشور

اصلاح 32 محمل فساد در شهرداری تهران

وزش باد و گرد و خاک در استان‌های خوزستان، ایلام و اصفهان

به یاد 2 شهید اهل معرفت | یادداشت شهردار تهران درباره دکتر شریعتی و شهید چمران

جوان شوشتری فرشته نجات شد

حال مصدومان بالگرد حادثه دیده در دزفول مساعد است

یک شهر خوزستان دوباره قرمز شد

اسامی منتخبان شورای شهر اندیمشک

9 عضو شورای شهر خرمشهر مشخص شدند

تبلیغات Reels اینستاگرام برای تمام کاربران جهان فعال شد

ظریف: با غرب درباره برجام به توافق می‌ رسیم

از خشکسالی تا آوای زندگی در گندمزار‌های خوزستان/ برداشت خوشه‌های زرین از دل مزارع پربار

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر خرمشهر

اسرار قتل زن میانسال در هاله‌ ای از ابهام

اولین اظهارات رئیسی بعد از رئیس‌ جمهور شدن

اعضای منتخب شورای شهر باغملک مشخص شدند

اعضای شورای شهر ایذه معرفی شدند

تولد امام رضا(ع) هیئت کجا برویم؟

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان خوزستان

پیام تبریک حماس در پی برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست‌جمهوری ایران

اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر مسجدسلیمان

کرونا و تهدید 130 میلیون فرصت شغلی در جهان

تاب‌آوری چیست و شهرها چگونه به آن دست می‌یابند؟

سه بانوی کارآفرین خراسان رضوی در مراسم کشوری رتبه برتر را کسب کردند

واقعیت‌های تلخ از فرار دختران از خانه

ضرورت‌های تدوین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت چه بوده است؟

رییس جمهور باید برای همه سلایق باشد؛ آنهایی که به او و رقبایش رای دادند و حتی آنان که رای ندادند

نتایج انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان اندیمشک اعلام شد