پیام خوزستان

آخرين مطالب

ضربه امنیتی مهلک به تل‌آویو/تحمیل «معادله وحشت» به صهیونیست‌ها اجتماعي

ضربه امنیتی مهلک به تل‌آویو/تحمیل «معادله وحشت» به صهیونیست‌ها
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- رامین حسین آبادیان: عصر روز چهارشنبه بود که خبر انفجار در کارخانه موشکی «تومر» وابسته به رژیم صهیونیستی رسانه ای شد. بامداد روز پنجشنبه نیز رسانه‌های صهیونیستی از اصابت یک موشک به نزدیکی تأسیسات اتمی «دیمونا» خبر دادند. در همین ارتباط، «آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به انفجار در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونا واکنش نشان داد و به ناکامی پدافند هوایی تل آویو در رهگیری موشک شلیک اذعان کرد.
این سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی عنوان کرد: تحقیقات اولیه در خصوص حادثه شلیک موشک زمین به هوا به اسرائیل بیانگر این است که رهگیری موشک صورت نگرفته است. از سوی دیگر، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز ضمن اعتراف به ناکارآمدی سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی، گفت: «در خصوص شکست عملیات رهگیری موشکی این سامانه تحقیق خواهد کرد». وی افزود: «برای رهگیری موشک تلاش صورت گرفت اما با شکست مواجه شد. ما درباره این حادثه تحقیق خواهیم کرد».
رژیم صهیونیستی در حالی به ناکامی خود در رهگیری موشک شلیک شده به دیمونا اذعان می‌کند که مدعی است که از جدیدترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاعی ساخت آمریکا موسوم به گنبد آهنین برخوردار است رژیم صهیونیستی در حالی به طور رسمی به ناکامی خود در رهگیری موشک شلیک شده به دیمونا اذعان می‌کند که این رژیم مدعی است که از جدیدترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاعی ساخت آمریکا موسوم به گنبد آهنین برخوردار است. اصابت موشک شلیک شده توسط مقاومت به نزدیکی تأسیسات حساس و راهبردی دیمونا بیش از هرچیزی ناکارآمدی سقف پوشالی صهیونیستها یعنی سامانه گنبد آهنین را نمایان ساخت.
رژیم صهیونیستی در طول سالیان متمادی تبلیغات بسیاری بر روی غیر قابل خدشه و نفوذ بودن سامانه گنبد آهنین انجام داده است؛ به طوری که سران تل آویو آن را کارآمدترین پوشش ضد موشک در جهان نامیدند.
با این حال، پس از وقوع سلسله جنگ های متعدد رژیم صهیونیستی با مقاومت به ویژه در فلسطین و لبنان، ناکارآمدی سامانه مذکور بیش از هر زمان دیگری نمایان شد و اکنون نیز این ناکارآمدی با اصابت موشک به نزدیکی دیمونا به اوج خود رسیده است.

پیام خوزستان

واقعیت این است که شلیک موشک به تأسیسات اتمی رژیم صهیونیستی بدون اینکه این رژیم قادر به رهگیری آن باشد موجب شد تا معادلات نبرد و قواعد درگیری دستخوش تغییر و تحولات فراوانی شوند. درهمین ارتباط، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب می نویسد: «به نظر می‌رسد که صبر راهبردی به پایان رسیده است. افزون بر این ثابت شد که قدرت گنبد آهنین چیزی جز یک دروغ بزرگ نیست».
مقاومت با شلیک موشک به سمت یکی از راهبردی ترین تأسیسات رژیم صهیونیستی این پیام مهم را به صهیونیستها مخابره کرد که اهداف حساس آن در تیررس قرار دارند و در صورت ارتکاب هرگونه حماقت از سوی تل آویو، این اهداف و تأسیسات هدف قرار خواهند گرفت.
از همین روی، می توان به سلسله تحولات اخیر از جمله انفجار در کارخانه موشک «تومر» و نیز شلیک موشک به تأسیسات دیمونا به عنوان یک هجوم نظامی بازدارنده نگاه کرد؛ هجومی که قطعاً موجب خواهد شد تا صهیونیستها در هرگونه حماقت احتمالی آتی خود علیه مقاومت تجدیدنظر کنند. اکنون مقامات تل آویو به خوبی دریافته اند که قدرت موشکی مقاومت بسیار بیش از آن چیزی است که آنها ارزیابی می کردند.‌ پس از حمله به تأسیسات دیمونا مقامات تل آویو به خوبی دریافته‌اند که قدرت موشکی مقاومت بسیار بیش از آن چیزی است که آنها ارزیابی می کردند.
بر همین اساس، پر واضح است که مقاومت با حمله موشکی به تأسیسات دیمونا توانست قواعد درگیری را تغییر داده و معادله بازدارندگی جدیدی را به رژیم صهیونیستی تحمیل کند. اما این همه دستاوردی که مقاومت از رهگذر حمله موشکی به تأسیسات دیمونا محقق کرد، نیست.
در همین ارتباط باید گفت که در پی حمله موشکی اخیر به تأسیسات دیمونا و نیز وقوع انفجار در کارخانه موشکی رژیم صهیونیستی، مقاومت توانست معادله ای را که صهیونیستها سالهاست برای تحقق آن تلاش می کنند، به خودِ آنها تحمیل کند و آن، «معادله وحشت» است. مقامات رژیم صهیونیستی همواره تصور می کردند که تنها خود قادر به تحمیل معادله وحشت به مقاومت در منطقه هستند اما رویدادهای چند روز اخیر ثابت کرد که مقاومت در جدیدترین دستاورد خود توانسته است معادله مذکور را به صهیونیستها تحمیل کند.

پیام خوزستان

مقامات اسرائیلی اکنون دیگر موجودیت خود را در مواجهه با تهدیدی بزرگ می بینند. علت این مسأله هم آن است که صهیونیستها موجودیت خود را در گرو حفظ صهیونیستهایی می بینند که آنها را طی سالیان متمادی از سراسر جهان به اراضی اشغالی فلسطین منتقل کرده اند. مهاجران یهودی کسانی هستند که صهیونیستها به آنها وعده یک زندگی سرشار از امنیت و آرامش را داده اند. اکنون این امنیت و آرامش از شهرک نشینان صهیونیست به عنوان بزرگترین پشتوانه موجودیتی اسرائیل سلب شده است.
پس از حمله به دیمونا رژیم صهیونیستی خود را در برابر یک تهدید موجودیتی بزرگ می‌بیند بر اساس آنچه که گفته شد، کاملاً بدیهی است که در چنین شرایطی، رژیم صهیونیستی خود را در برابر یک تهدید موجودیتی بزرگ می یابد؛ تهدیدی که البته بی ارتباط با سیاست های خصمانه چند سال اخیر «بنیامین نتانیاهو» علیه مقاومت هم نیست. در سایه این افزایش ناامنی، باید گفت که در نتیجه سیاستهای مقامات رژیم صهیونیستی، تضادهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در اراضی اشغالی نیز رفته رفته آشکار می شوند و صهیونیستها را بیش از پیش با بحران مواجه خواهند ساخت.
پس از حمله موشکی اخیر به تأسیسات راهبردی دیمونا مشخص شد که آسیب پذیری رژیم صهیونیستی تنها به حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی محدود نمی شود و دیگر حوزه ها نظیر نظامی و امنیتی را در بر می گیرد. اگر شهرک های صهیونیست نشین مختلف در اراضی اشغالی به صحنه اعتراضات گسترده به اوضاع اقتصادی در این اراضی تبدیل شده بودند، امروز شهرک نشینان به ضعف و آسیب پذیر بودن این رژیم در برابر ضربات امنیتی نیز معترض هستند.
کد خبر 5195908 رامین حسین آبادیان

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/278279/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کمک به رژیم صهیونیستی خیانت به خدا و رسول خدا و امت اسلامی است

تشکل‌ها و شخصیت‌های عراقی: مقاومت تنها راه آزادی فلسطین است

ترنم اشتغال در واحد‌های تولیدی احیاء شده/ آغاز فعالیت مجدد مجتمع گلخانه مومن آباد

پیش بینی وزش باد در مناطق جنوبی و غربی خوزستان

مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و ستم پیام روز قدس است

برنامه ریزی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در استان سمنان

بازگشت صالح حردانی به تمرینات فولاد/ تست احمدزاده مثبت شد

پیروانی: نمی خواهم به مشکلاتی که داشتیم، بپردازم

کرونایی تیم فولاد به ایران بازگشتند

روز جهانی قدس حرکتی همه‌جانبه برای محو رژیم صهیونیستی است

آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت روز جهانی قدس

پیروانی: به تیم‌هایی که در آسیا حرف اول را می‌زنند، یک موقعیت هم ندادیم

پیروانی: بازی مقابل ته جدولی ها به ما کمک می‌کند/ خرمگاه: منصوریان به دلیل بردن پروژکتورها نیامد و به سلطانی فر پیام داد

پویش روز قدس در فضای مجازی؛ تجمع مجازی‌های مشهد برای مرور آرمان‌های آزادی قدس شریف

ترفند‌های مثلث غربی، عبری و عربی ناتوان از ایستادگی در برابر جبهه مقاومت است

همه مسلمانان باید برای آزادی قدس شریف متحد شوند

سردار حسن‌زاده: خصوصیات شهید سلیمانی مبنای راه مبارزان جبهه مقاومت است

همه‌‌پرسی از فلسطینیان، طرحی منطقی و منطبق بر ادبیات روز دنیاست

4 هکتار از مزارع گندم ایذه طعمه حریق شد

پیروانی: روزهای روشن صنعت نفت از فردا فرا می‌رسد

خرمگاه: 28 بازیکن آماده در اختیار داریم

شلیک دزدان به ماموران اداره برق در اهواز / سقوط 2 پایه برق فشار قوی

خصوصیات شهید سلیمانی مبنای راه مبارزان جبهه مقاومت است

شریعتمداری: روز قدس، نماد مبارزه علیه زورگویی، تجاوز و زیاده خواهی است

بیانیه دبیرخانه شورای راهبرد جهانی سادات به مناسبت روز جهانی قدس

مسئله قدس و فلسطین، حقی غیر قابل تغییر است

سردار قاآنی در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی است/ حمایت ایران از جبهه مقاومت؛ مهمترین علل شکست‌های رژیم اشغالگر

روز قدس، میراثی گرانبها و نشانی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی (ره) است

در همایش بین‌المللی شهیدالقدس در قم چه گذشت؟

سخنرانی «سید حسن نصرالله» آغاز شد

بیت‌ المقدس هم مانند خرمشهر آزاد خواهد شد

نماینده مجلس: گسترش گروه‌های مقاومت فلسطینی نتیجه روز قدس است

مسئله قدس و فلسطین، حقی غیر قابل تغییر است/ ایران هیجوقت هم پیمانانش را نفروخته است

بیانات رهبر معظم انقلاب در کانون توجه رسانه‌های فلسطین

سید حسن نصرالله: ایستادگی ملت فلسطین منجر به مشروعیت بخشیدن به تمامی محور مقاومت می‌شود

نصرالله: ایران از مرحله خطر عبور کرده است

تمامی محاسبات اسرائیل در موضوع ایران نقش برآب شد

مربی استقلالی : اتفاقات چند روز اخیر مهندسی شده و برای ضربه به ما بود

نصرالله: روز قدس مسأله‌ای عقیدتی، انسانی و اخلاقی است

عکس/ بالن‌های آتش‌زای گروه‌های مقاومت بلای جان شهرک‌های صهیونیستی

هشدار؛ بعد از کرونا موجی از بیماری‌های روانی در راه است

نحوه برخورد با نوجوان سیگاری

کرونا با آیین‌های مرگ چه کرده است؟

تازه‌ترین اخبار از الزام مشاغل به نصب کارتخوان/ برای ثبت نام اقدام کنید!

تشریح جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

سقوط 2 پایه برق در اهواز حین سرقت/ تیراندازی سارقان به سمت ماموران برق

بازیکن مورد علاقه برانکو کرونا گرفت

کرونا جان 81 بیمار گتوندی را گرفت

تشدید اقدامات بهداشت خوزستان علیه کرونا در آستانه عید فطر

غیبت قطعی یک بازیکن نفت آبادان مقابل آلومینیوم