پیام خوزستان

آخرين مطالب

4 هزار میلیارد ریال اعتبار برای شبکه فاضلاب خرمشهر تخصیص داده شد اجتماعي

4 هزار میلیارد ریال اعتبار برای شبکه فاضلاب خرمشهر تخصیص داده شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - حیدری از تخصیص اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال برای رفع مشکلات شبکه فاضلاب خرمشهر خبر داد و گفت: قراردادی با بانک ملت به عنوان بانک عامل جهت تامین اعتبار این پروژه منعقد شده و آب و فاضلاب استان با سرعت به دنبال جذب این اعتبارات است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «محمد حیدری» شب گذشته در حاشیه نشست شورای توسعه و برنامه ریزی شهرستان خرمشهر که با حضور استاندار خوزستان در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این نشست موارد مهمی از قبیل تصویب اختصاص اعتباری بالغ بر 460 میلیارد ریال از محل ستاد باز آفرینی، اختصاص 180 میلیارد ریال بودجه برای شهرداری که بالغ بر 150 میلیارد ریال آن تخصیص پیدا کرده و همچنین در حوزه فاضلاب و شبکه فاضلاب طبق ماده 56 قانون 4000 میلیارد ریال از طریق فاینانس که تمام مقدمات کار آن به اتمام رسیده اختصاص پیدا کرده است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر، از انعقاد قرارداد با بانک ملت به عنوان بانک عامل جهت تامین اعتبار برای فاضلاب این شهرستان خبر داد و افزود: سازمان آب و فاضلاب استان با سرعت به دنبال جذب این اعتبار است، همچنین در حوزه آب رسانی روستایی ما از چند منبع در واقع اعتباراتی از جمله وزارت نفت 55 هزار میلیارد ریال را پیش بینی و تخصیص داده ایم.
وی با بیان اینکه مقرر شد اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال برای تصفیه خانه خرمشهر در نظر گرفته شود تصریح کرد: در این زمینه اعتبار لازم ابلاغ شده و استاندار نیز در راستای جذب هر چه سریع تر این اعتبارات تاکید داشت تا کارها در مدار اجرا و فعالیت قرار بگیرد.
حیدری به پیگیری مسائل مربوط به شیلات در این نشست اشاره کرد و ادامه داد: علیرغم اینکه سال گذشته اعتبار 10 میلیارد ریالی را به حوزه اختصاص دادیم و مجدد نیز قرار شد که به جهت تکمیل برق پروژه فاز دوم پروژه شهید احمدیان 30 میلیارد ریال نیز بودجه دیگر تامین شود.
وی با اشاره به اجرای طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری در جزیره مینو تاکید کرد: در این زمینه استاندار نشستی را با معاون وزیر جهاد کشاورزی و همین طور رئیس جهاد نصر برگزار کرد که امید می رود هم اصلاحات و هم نواقص این پروژه نیز برطرف شود تا ما بتوانیم 700 هکتار از اراضی جزیره مینو را زیر بار کشاورزی ببریم و تحویل کشاورزان دهیم.
فرماندار ویژه خرمشهر، از اتصال سه کیلومتر شبکه آب رسانی طی مدت سه ماه آینده در بحث شهرداری جزیره مینو توسط سازمان آب و فاضلاب استان خوزستان خبر داد و ابراز کرد: در بحث نوار حفاری نیز که بخشدار مطرح کرد قرار شد سازمان آب و فاضلاب آن را هم انجام دهد.
وی اضافه کرد: بدین ترتیب ما آنچه که در جزیره مینو بود را تعیین تکلیف کردیم و خوشبختانه در شهرستان خرمشهر هم الان پروژه ای نداریم که تعیین تکلیف نشده باشد.
حیدری از تخصیص اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال برای بیمارستان تخصصی مرکز قلب خرمشهر خبر داد و اذعان کرد: اکنون 300 میلیارد ریال آن نیز تامین شده و در شرف بازگشایی پاکات است که ظرف چند روز آینده پیمانکارش هم مشخص و این پروژه آغاز می شود که امیدواریم با تزریق این اعتبار و همین طور نظارت دقیق دانشکده علوم پزشکی آبادان بتوانیم آنجا هم به مرحله بهره برداری برسانیم.
وی به دیگر مصوبات این نشست اشاره کرد و گفت: در خصوص پروژه چهار بانده کردن جاده خرمشهر به اهواز، پیش از این پیگیر بودیم که این موضوع نیز به نتیجه رسید و اکنون پیمانکار آن مشخص شده و با 2 هزار میلیارد ریال بودجه اولیه و البته یک برآورد چهار هزار میلیارد ریالی که ما داشتیم، خوشبختانه پیمانکار تجهیز کارگاه کرده، زمین را تحویلش دادیم و امیدواریم ظرف روزهای آینده با حضور استاندار این عملیات را نیز کلنگ زنی کنیم.
فرماندار ویژه خرمشهر با بیان اینکه اکنون پروژه بلاتکلیفی در شهرستان خرمشهر وجود ندارد که صورت مسئله آن نامعلوم باشد خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه استاندار هم به لحاظ بودجه ای بسیار مشرف است و شناخت دقیقی از شیوه های بودجه ریزی و برنامه ریزی دارد قول داده است که در سال 1400 کمک های خوبی به شهرستان ها به ویژه شهرستان ویژه خرمشهر صورت گیرد و ما هم در کمیته برنامه ریزی شهرستان نهایت دقت را به عمل خواهیم آورد تا پروژه هایی که بالای 60 الی 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند به اتمام برسانیم.
وی همچنین با اشاره به بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات پروژه مسکن مهر خرمشهر نیز اشاره کرد و بیان کرد: ما در شورای مسکن این مسئله را تعیین تکلیف کردیم چراکه یک پروژه بسیار مهمی است و سالیان سال است که متقاضیان به دنبال دریافت مسکن های خود هستند اما متاسفانه به دلیل پیچیده گی و حقوقی شدن موضوعات این اتفاق رخ نداده است.
حیدری اذعان کرد: ظرف یکسال گذشته جلسات مکرری در این زمینه داشتیم که خوشبختانه گره های مسکن مهر نیز گشوده شد و اکنون 48 واحد آن با آورده متقاضیان و جمع بندی که توسط اتحادیه تعاونی‌ها انجام داده در مرحله تکمیل است و تلاش و کوشش خوبی انجام و باقی پروژه هم تعیین تکلیف شده یعنی پیمانکاران همه در واقع شناسایی و بدهکاری ها احصا شده و حکم و داور مرزی الطرفین رای را به محکومیت پیمانکاران داده و باید حتماً اداره کل راه و شهرسازی حقوق همه متقاضیان را تعقیب کند.
وی ابراز کرد: با اتحادیه تعاونی ها در واقع وارد یک کار مشترک شدیم، تلاش می کنیم با ظرفیت موجود در شهرستان مسائل و مشکلات مربوط به آب و برق و فاضلاب؛ کارهای نیمه تمامی که در آن منطقه وجود دارد را به اتمام برسانیم.
فرماندار خرمشهر تصریح کرد: دولت فشار آورده و اهتمام دارد تا پروژه مسکن مهر که الان بیش از 532 واحد آن باقی مانده و 190 واحد هم فاقد متقاضی دارد را تعیین تکلیف کنیم؛در یک دامنه بین 65 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، البته پروژه سنگینی است و فشار افکار عمومی هم اقتضا می کند که هر چه سریع تر اداره کل راه و شهرسازی را با همکاری اتحادیه با متقاضیان و همین طور پیمانکارانی که به هر دلیلی محکوم شدند اما بنا به ظرفیت‌های قانونی که می خواهند اعتراضی داشته باشند یا هر موضوع دیگری باید تعیین تکلیف شود و بیش از این نباید پروژه را معطل کنیم چراکه دیگر چیزی از آن باقی نمانده است.
وی با بیان اینکه اعتبار سال 1399 ما بسیار ناچیز بود اما اعتبارات ما از محل شهرستان 550 میلیارد ریال بوده است یاد آور شد: از سایر منابعی که داشتیم بالغ بر 1500 میلیارد ریال در واقع ما تا به الان این مقدار اعتبار را جذب شهرستان کرده ایم که امیدوارم با آن اعتبار چهار هزار میلیارد ریالی و 460 میلیارد ریالی که در واقع الان دیگر مسئله اش حل شده و همین طور پروژه چهار بانده کردن جاده خرمشهر در واقع اعتبارات سنگینی به بدنه شهرستان تزریق شود و ما بتوانیم با استفاده از این اعتبارات یک ظرفیت سازی و اشتغال زایی هم داشته باشیم.
پایان پیام/660

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/278231/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شریعتمداری:روز قدس،نماد مبارزه علیه زورگویی،تجاوز و زیاده خواهی است

ممنوعیت تردد بین استانی از 21 اردیبهشت ماه

کرونای هندی به کارخانه ای در یزد رسید

دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان

مربی تیم گل گهر: امتیاز گرفتن از فولاد در اهواز کار آسانی نیست

مبارزه با رژیم صهیونیستی، مبارزه با استکبار جهانی است

پیروانی: نفت آبادان از بحران خارج می شود

137 روستا در شادگان شرایط تشکیل شورا را دارند

آتش 4 هکتار از مزارع ایذه را خاکستر کرد

طرح آبرسانی به منطقه محروم سرسرباز دزفول آغاز شد

نیازمند توجه به منش و راه و روش سردار سلیمانی هستیم

مربی نفت آبادان: جایگاه قبلی خود را بدست خواهیم آورد

بازگشت چهار عضو فولاد از عربستان پس از 8 روز

خرمگاه: شرایط مهندسی شده تا به آلومینیوم آسیب برسد

مربی آلومینیوم اراک:نیمی از بازیکنان را در اختیار نداریم

حناچی: حاج قاسم سلیمانی عامل وحدت ملی است

گل گهر سبک منحصر به فرد دارد / فولاد در آسیا مستحق صعود بود

گزیده‌های نفتی هفته

سقوط 2 پایه برق در اهواز حین سرقت / تیراندازی سارقان به سمت ماموران برق

قیمت سبد نفتی اوپک 71 سنت کاهش یافت

اسرائیل نه یک کشور، که یک پادگان تروریستی است

سخنان تلویزیونی رهبر انقلاب خطاب به جوانان عرب

قدرت میدان باعث عزت دیپلماسی می شود / روز قدس، خواب آرام صهیونیست ها را گرفته

زوار جنتی: دیپلماسی بدون میدان فایده ندارد/ انزوای اسرائیل از آثار روز قدس

دیپلماسی و مذاکره در پس میدان است/ جواب محکم مقاومت به صهیونیست، پاسخ به غلط اضافی بود که کردند

انقلاب اسلامی ایران، مقاومت را در مسیر درست قرار داد

رهبر انقلاب: اسرائیل نه یک کشور بلکه پایگاه تروریستی علیه ملت‌های مسلمان است

حرکت نزولی و رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده و وقفه نخواهد داشت

پاکستان همصدا با جهان در حمایت از مقاومت فلسطین علیه دشمن صهیونیستی

آزادی قدس نزدیک است/ حضور درانتخابات وظیفه‌ای همگانی است

روز قدس آرمانی مشترک میان امت اسلام و آزادی خواهان جهان است

روز نابودی رژیم صهیونیستی و پیروزی ملت فلسطین نزدیک است

شهید سلیمانی پشتیبان جبهه مقاومت و مردم فلسطین بود

وحدت دنیای اسلام نابودی اسرائیل را رقم می‌زند

فرشاد احمدزاده کرونا گرفت

مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید که ناچار به قبول همه‌پرسی شود

رهبر انقلاب: مبارزه مشروع با رژیم غاصب اسرائیل را ادامه دهید

حکم آزادی دو زندانی با مجوز مقام قضایی صادر شد/ باز کردن پابند الکترونیکی در برنامه

تاکید ارتش بر شعار انتقام خون شهدای قدس و مقاومت

رهبر انقلاب به جوانان عرب: مبارزه مشروع با رژیم غاصب اسرائیل را ادامه دهید

سخنرانی تلویزیونی رهبری به مناسبت روز جهانی قدس؛ رهبر انقلاب: مبارزان فلسطینی همه‌پرسی از همه ساکنان فلسطین را مطالبه کنند

رهبر انقلاب خطاب به جوانان عرب: مبارزه مشروع با رژیم غاصب را تا قبول همه‌پرسی ادامه دهید/ علمای مسلمان و مسیحی عادی‌سازی روابط را حرام اعلام کنند

مقام معظم رهبری مبارزه مشروع با رژیم غاصب را تا قبول همه‌پرسی ادامه دهید

قیمت طلا و سکه در بازار امروز 17 اردیبهشت ماه

مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید تا ناچار به قبول همه‌پرسی شود

چریک‌های نفتی علیه مهاجم آلومینیوم (عکس)

روز قدس روز بسیج کردن ملت های مسلمان و وحدت آزادی خواهان جهان برای آزادی قدس شریف است

متن سخنان مقام معظم رهبری با جوانان عرب به زبان عربی

رژیم صهیونیستی تهدید جدی برای جامعه بشری است

آمادگی تیم پالایش نفت آبادان جهت درخشش در مقابل تیم سایپای تهران