پیام خوزستان

آخرين مطالب

دستمزد محمدرضا گلزار نجومی نیست، انفجار اتمی ست! فرهنگي

دستمزد محمدرضا گلزار نجومی نیست، انفجار اتمی ست!
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - پوریا ذوالفقاری منتقد سینما چندی پیش در اینستاگرام خود اعلام کرده که محمدرضا گلزار برای اجرای برنامه «هفت خان» که از پلتفرم نماوا پخش می‌شود دستمزد 18 میلیاردی دریافت کرده است
محمدرضا گلزار؛ حتی اگر میلیاردی هم نگیرید، دیگر محبوب نیستید...
پوریا ذوالفقاری منتقد سینما چندی پیش در اینستاگرام خود اعلام کرده که محمدرضا گلزار برای اجرای برنامه «هفت خان» که از پلتفرم نماوا پخش می‌شود دستمزد 18 میلیاردی دریافت کرده است.این ادعا واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت. پیش از این هم اعتراضات و انتقادات زیادی از سوی اهالی سینما و تلویزیون نسبت به دستمزد‌های نامتعارف در شبکه نمایش خانگی صورت گرفته بود. مسأله‌ی ورود پول‌های کثیف و پولشویی در صنعت تصویر ایران نیز در همین موارد مطرح شد.
بیشتر بدانید : 18 میلیارد تومان دستمزد برای رضا گلزار در "هفت خوان"/ شایعه یا واقعیت؟
گران‌ ترین مجری پربیننده‌ ترین برنامهٔ دنیا کیست؟ اگر به ایران می آمد دستمزدش به 18 میلیارد تومان می رسید؟
ذوالفقاری نوشته است:
«از لحظه‌ای که شنیده ام، به مردم ایستاده در صف مرغ و زندانی شده در خانه و اسیر شده در فقر و نومیدی فکر می‌کنم. به آن‌ها که از نداری به کشتن خود می‌اندیشند و می‌پرسم از خودم که چند تایشان شب‌ها با دیدن این برنامه خستگی و اندوه از تن می‌تکانند؟ اصلا چندتای شان می‌دانند چنین برنامه‌ای وجود دارد؟
از لحظه‌ای که شنیده ام به منوچهر نوذری می‌اندیشم که برخلاف مجری این برنامه هم توان اجرا و بیان گرمی داشت و هم دانشی بیش از نیاز یک مجری با سواد حتی و هم حاضرجواب و به اصطلاح سرضرب گو بود، اما آنقدر نیندوخت از این حرفه که آخر عمری وقتی تصمیم به خطر کردن و سرمایه گذاری در ساختمان سازی می‌گیرد، در همان گام اول کم نیاورد و کارش به زندان نکشد و از فرط غصه سکته نکند پشت میله ها. شنیده ام هجده میلیارد تومان! هفت خان را چند نفر دیده اند؟ شنیده‌ها می‌گوید کم بازدیدترین تولید پلتفرم هاست... نه برای مردم تماشا دارد و نه برای تولیدکننده بازدید. اما برای مجری اش در این زمستان اقتصادی و در کوران توصیهٔ مردم به مقاومت و صبر، هجده میلیاردتومان دستمزد داشته که همان اول هم پرداخت شده که مبادا این چکیده‌ترین ماست تاریخ هنر سرگرمی ما برنجد و لطف نکند به مردم و ننشیند جلوی دوربین و مفتون مان نکند با هنرنمایی اش!
چه می‌گذرد در این پلتفرم ها؟ واقعا هیچ رسانه و هیچ متولی و هیچ نهادی نیست که بپرسد قرارداد‌ها چرا منتشر نمی‌شوند و ارقام چرا اعلام نمی‌شوند و آمار بازدید‌ها چرا به رازی مکتوم بدل شده است؟ بپرسد اینجا بناست محصول فرهنگی تولید شود یا باز سفره‌ای پهن شده برای جمعی ده دوازده نفره که معلوم نیست پشت پرده چه کرده و با که بسته اند که باید هر روز پروارتر شوند با پول این ملت؟ هجده میلیاردتومان؟ گران‌ترین مجری پربیننده‌ترین برنامهٔ دنیا کیست؟ اگر به ایران می‌آمد و دستمزد و خرج اقامتش به ریال پرداخت می‌شد، باز به هجده میلیاردتومان می‌رسید؟ انصافا در پلتفرم‌ها چه خبر است؟ و در رسانه‌ها چه خبر است که صدا ازشان در نمی‌آید؟»
دستمزد 18 میلیارد تومانی گلزار / مگر سوپر لیگ اروپاست!؟
کاوه معین فر در عصرایران نوشت:
واقعا پرسش این است که یک برنامه مسابقه محور ارائه شده در یک پلتفرم، چه درآمدی می‌تواند داشته باشد که فقط دستمزد مجری آن 18 میلیارد تومان است؟ آیا مسابقه «هفت خان» مانند همان "برنده باش" تلویزیون است که به دلیل شک و شبه در شیوه‌هایی درآمدزایی آن پخشش متوقف شد؟ پلتفرم‌های ارائه ویدیو یا وی. او. دی‌ها عمده درآمدشان از 3 منبع اصلی است: ترافیک اینترنت، تبلیغات و تعداد کاربران. باید دید شکل درآمد زایی این مسابقه از این 3 منبع چگونه است؟مسابقه «هفت خان» در 100 قسمت برای پخش اختصاصی از یک پلتفرم طراحی شده و انتشار آن از یکشنبه 8 فروردین آغاز شده است. در این مسابقه شرکت‌کنندگان در حوزه اطلاعات عمومی با یکدیگر رقابت می‌کنند. طنز ماجرا در آن است که جایزه برنده نهایی مسابقه 100 میلیون تومان است یعنی تقریبا 0.5 درصد دستمزد مجری!
واقعا در تولیداتی از این دست چه می‌گذرد که با هیچ متر و معیاری نمی‌توان آن‌ها را درک و هضم کرد؟ آیا سفره‌ای پهن است و عده‌ای محدود در حال تغذیه هستند یا بحث های، چون پول شویی و ... در جریان است که بعد‌ها در قالب انواع و اقسام مفاسد اقتصادی یا ... از آن‌ها رونمایی خواهد شد؟ نکته‌ای که به ذهن می‌رسد این است که یا ما در این کشور زندگی نمی‌کنیم یا این اخبار متعلق به این کشور نیست و یا اینکه آن‌ها زندگی می‌کنند و ما ... نمی‌دانم واقعا؟! شاید هم مناسبات اقتصادی و واحد پول و ... 2 گانه است برای مردم یک چیز دیگر است و برای این افراد غیر از آن است .‌ ای کاش پلتفرم‌ها آمار بیننده‌ها و درآمد حاصل از تولید چنین برنامه‌هایی را اطلاع رسانی می‌کردند تا با شفافیت این شبهات از بین می‌رفت.
بخشی از مردم در غم نان و معاش کرونا می‌گیرند، در به در دنبال این هستند که یک قلم از مواد اصلی مصرفی زندگیشان را ارزانتر بخرند، ولی از یک طرف دیگر خبر‌هایی اینچنینی می‌رسد! این ارقام دیگر دستمزد نجومی هم نیست دستمزد اتمی است. یا انفجار اتمی است. از سلطان دستمزد هم چند مرحله بالاتر است. به قول جوانان امروزی: «اصلا این در یه لیگ دیگه‌ س». اصلا شاید در سوپر لیگ اروپا هستند؟! پرسش این است، چند درصد از مردم چنین مسابقه‌ای را می‌بینند و یا با دیدن آن جان خسته شان آرامش می‌گیرد؟ چند درصد از مردم از چنین برنامه‌ای اصلا خبر دارند؟
حاصل فرهنگی مسابقه "هفت خان" چیست که ارزش این هزینه گزاف را دارد؟
قرن نو در این باره نوشت:
درست در زمانه‌ای که سینما در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و بسیاری از پروژه‌های فرهنگی و هنری به دلیل کمبود و کسری بودجه متوقف یا کند شده، در‌های رحمت پلتفرم‌ها به روی سلبریتی‌ها گشوده می‌شود و دستمزد‌های میلیاردی از راه می‌رسند بدون اینکه هیچ گونه نظارت و نقدی بر این ساز و کار صورت گیرد.
پرسش این است که حاصل فرهنگی تولید برنامه‌هایی مانند مسابقه "هفت خان" با این هزینه‌های گزاف که یک فقره دستمزد مجری اش 18 میلیارد تومان است چیست که ارزش هزینه کردن داشته باشد. چه محصول فرهنگی و هنری اثربخشی تولید می‌شود که پای آن هزینه هنگفتی پرداخت می‌شود! خروجی و حاصل اجتماعی و فرهنگی برنامه‌ای مثل «هفت خان» چیست که دستمزد مجری اش بیش از دستمزد بازیگری است که 18 سال سابقه کار دارد! تولید سرگرمی با هزینه‌های سر به فلک کشیده به کجا می‌رسد؟!
واکنش گلزار به شایعه دستمزد 18 میلیارد تومانی اش
همچنین محمدرضاگلزار در واکنش به این خبر در پستی اینستاگرامی نوشت: «باید سکوت کنی و به جای قانع کردنِ آدم‌ها، استوار و مصمم، مسیرِ هدف هایت را دنبال کنی، بگذار تصور کنند نمی‌توانی، که شدنی نیست و داری بیهوده تلاش می‌کنی! تو محدود به زمان و مکان و نظر‌ها “نیستی”، و برای مسیری که سختی اش را به جان خریده‌ای، توضیحی به هیچکس بدهکار … که پیروزی را فقط با عمل نشان می‌دهند نه با کلام …بگذار آدم‌ها در دنیای محالات خودشان بمانند و زیر لب، آیه‌های رکود بخوانند، تو راه خودت را برو …مادامی که به مقصد رسیدی؛ خودشان مفهومِ توانستن را به چشم می‌بینند؛ و می‌پذیرند باور‌هایی فراتر از باورِ آن‌ها هست که به اهدافی فراتر از اهداف آن‌ها می‌رسد؛ و یاد می‌گیرند که بعد از این، هیچکس را از دریچه‌ی توان و اعتقادات خودشان قضاوت نکنند. جسورانه بایست و فاتح قله‌های محال باش …فراموش نکن؛ دنیا به آدم‌های بلند پرواز و اتفاقات تازه نیاز دارد!»
بیشتر بدانید : سکوت معنادار رضا گلزار به شایعه دستمزد 18 میلیاردی اش + عکس
بیشتر بدانید : دستمزد رضا گلزار برای اجرای مسابقه "برنده باش" فاش شد! + عکس
بیشتر بدانید : دستمزد گلزار برای هر قسمت «برنده باش» چقدر است؟ 50 میلیون؟
بیشتر بدانید : چرا محمدرضا گلزار 1 میلیارد تومان دستمزد می گیرد؟
منبع: bartarinha.ir

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/278168/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

امام جمعه گناوه: روز قدس نماد مبارزه فراگیر علیه استکبار است

تجمع و دورهمی در باغ ویلا‌ها و باغات کماکان ممنوع است

هشتگ« قدس نزدیک‌تر است» در صدر هشتگ‌های توئیتر در عراق

موازنه قدرت در فلسطین و منطقه به نفع مقاومت است

استاندار تهران در پیام روز قدس: ملت ایران پیشقدم مسیر مقاومت است

روز قدس بدون راهپیمایی در خرمشهر سپری می شود

وزش باد در آبادان و خرمشهر

آمریکا آزادی یک میلیارد دلار از دارایی ایران را بررسی می‌ کند

داعش؛ توطئه استکبار جهانی برای فراموشی مسئله اشغال قدس بود

روز قدس، نماد روشنی از حق طلبی و آزادی خواهی مظلومان در برابر دشمنان است

ایران محور نهضت اسلامی جدید است/ سردار قاآنی؛ حامی جدی گروه‌های مقاومت فلسطین

خطیب‌زاده: واشنگتن باید بداند که گفت وگوهای وین برای دور جدیدی از مذاکره نیست

سینمای جهان اسلام | وابستگی کشورهای اسلامی مانع تولید فیلم‌هایی با موضوع آزادی قدس است

بیانیه بسیج جامعه زنان سپاه حضرت سیدالشهداء علیه السلام استان تهران

نقد باعث رشد جامعه می شود / برای رسیدن به شکوفایی جامعه، پاسخ سوالات رسانه ها را باید داد

دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت و گفتمان مقاومت است/ساماندهی 110 گروه جهای در ساوه

اعلام جزییات مراسم روز جهانی قدس در شهرستان اندیکا

انجام  تست کرونا از ملوانان ورودی به بندر سجافی خوزستان

روز قدس نماد وحدت جهان اسلام در برابر استکبار است

قدس متعلق به همه آزادی‌خواهان است

بهترین راهکار در مورد مسئله فلسطین راهکار پیشنهادی ایران است/ اگر مقاومت نبود همین اندازه هم از جغرافیای فلسطین باقی نمی‌ماند

تقدیر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ماهشهر از جانبازان دفاع مقدس

عزم جزم بانوان فوتسالی آبادان برای درخشش در رقابت های نهایی لیگ برتر

انزجار آزادگان جهان روز به روز از صهیونیست‌ها بیشتر می‌شود/روز قدس فراموش نشدنی است

آزادی قدس شریف، آرمان ملت ایران و همه آزادی‌خواهان جهان است / نمایش همدلی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین با مشارکت مردم در تولید محتوای فضای مجازی

راه مجاهدان جبهه مقاومت تا تحقق وعده الهی درخصوص قدس ادامه خواهد یافت

خانواده شهداء نمونه کاملی از فرهنگ صبر و مقاومت در جامعه هستند

پیام تولیت حرم حضرت معصومه (س) به مناسبت روز قدس

خطیب زاده: آمریکا بداند مذاکرات جدید وین برای چانه زنی نیست

باید درباره روز قدس بانسل جوان گفت‌وگو کرد/لزوم توجه جامعه جهانی به واکسیناسیون مردم فلسطین

توطئه‌ها؛ مسلمانان را از مسئله فلسطین غافل نخواهد کرد/ روز قدس، روز همصدایی با مظلومان و تأکید بر آرمان آزادی

قدس نماد مقاومت است/ شهید سلیمانی جریان مقاومت را نهادینه کرد

تشکیل گروه‌های مقاومت و محدود شدن رژیم صهیونیستی از ثمرات روز قدس است

مسلمانان با اتحاد خود قدرت جهان اسلام را به رخ سلطه گران و صهیونیسم جهانی خواهند کشید

استاندار تهران: ملت شهیدپرور ایران پیشقدم در مسیر مقاومت هستند

بهسازی و روکش آسفالت جاده ورودی و خروجی ایذه

آغاز همایش بین المللی شهیدالقدس در مسجد مقدس جمکران تا دقایقی دیگر

روز قدس شناسنامه جهان اسلام است

اسرائیل برای اولین بار در تاریخ منزوی شده است / آزادسازی قدس؛ هدف هر شلیک مقاومت

سونامی اختلالات روانی پس از کرونا را جدی بگیریم

نرخ طلایی دلار در اقتصاد ایران چند است؟

دستگیری عاملان حادثه تیراندازی در خوزستان

خبرگزاری فرانسه: مذاکره تهران و ریاض ادامه دارد

مهران مدیری باز هم متهم شد!

از بدهی 50 هزار میلیاردی تا ماجرای هولدینگ یاس و رسا تجارت

مناطق باید 5 هزار میلیارد تومان سرمایه جذب کنند

افتخارآفرینی متخصصان نیروگاه رامین با بومی سازی قطعات

پیروزی جبهه مقاومت فلسطینیان، شکست فتنه رژیم صهیونیستی

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: جهاد جانانه مردان میدان لرزه به اندام رژیم جعلی صهیونیست انداخت

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|نجات قدس با امت سازی در فضای مجازی