پیام خوزستان

آخرين مطالب

آیت الله عیسی قاسم: رژیم بحرین از مسیر اشتباه خود بازگردد اجتماعي

آیت الله عیسی قاسم: رژیم بحرین از مسیر اشتباه خود بازگردد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین اعلام کرد: حل بحران بحرین این است که رژیم از مسیر اشتباه خود بازگردد و با انجام سریع اصلاحات بنیادین با معارضان جهت ایجاد روندی جدید در قانون اساسی، نهادهای حکومتی و از حیث عملی و اداره حکومت وارد توافق شود.
وی افزود: اگر هدف از پرکردن زندان‌ها از هزاران انسان آزاده این بوده که مسأله از مطالبه‌ی حقوق سیاسی و مدنی و آزادی‌طلبی و کرامت‌خواهی و تجلی اراده‌ی مردم در اداره‌ی حکومت به مسأله‌ی مطالبه‌ی آزادی زندانیان تبدیل شود، فریادهای زندانیان آزاده از داخل زندان‌ها برای مطالبه‌ی حقوق کامل ملّت، برهانی قاطع بر شکست این برنامه است.
ملت کاملاً آگاه است و می‌داند حل بحران کشور تنها با اصلاح پایه و اساس اوضاع و ایجاد ارتباط سیاسی میان مردم و حکومت بر اساس شیوه‌ای جدید و صحیح اتفاق خواهد افتاد.
آیت الله عیسی قاسم تاکید کرد: در بحرین، به وضوح تمام، یک بحران سختِ سیاسی و حقوقی وجود دارد. این بحران از جهت آثار توان‌فرسا و نتایج خطرآفرینش هم بحران ملت به شمار می‌رود و هم بحران دولت؛ چرا که همزمان توان ملت و دولت را می‌فرساید.
وی افزود: مردم بحرین نقشی در آغاز این بحران نداشتند و استمرار آن هم تابعِ اراده‌ی اصلاح از سوی رژیم است. مردم همانطور که در ابتدا چاره ای جز رفع ظلم و بازگرداندن جایگاه خود برایشان نمانده بود اینک نیز حل و چاره ای جز این نمی بیند که حرکت و جنبش را همچنان ادامه دهد تا به آن اصلاحاتی که مشکلات پیش رو را حل می‌کند و ظلم را بر می‌چیند و عدالت را محقّق می نماید، دست پیدا کند.
رهبر شیعیان بحرین اعلام کرد: ادامه و بقای در هر گونه کشمکش هیچ منفعتی برای مردم ندارد (ملت به دنبال توسعه بحران نیست) اما شرط آن این بود که حکومت به وظایف خود در قبال ملت عمل می‌کرد و حقوق سلب‌شده و ازمیان‌رفته‌ی او را باز می‌گرداند.
وی گفت: مردم با وجود خسارت‌های پی‌درپی که دیده اند، گزینه ای ندارند و ناچارند که به حرکت اصلاح‌طلبانه‌ی خود ادامه دهند؛ زیرا گزینه‌ی برتر همین است و نسبت به اوضاع سیاسی و حقوقی ویران‌گرِ موجود در کشور، ضرر و خطر کمتری دارد؛ اوضاعی که در آن نه دین به سلامت می‌ماند و نه دنیا، و هیچ حریّت و کرامتی برای آن‌ها باقی نخواهد ماند.
رهبر شیعیان بحرین در ادامه تاکید کرد: حکومت نیز روزبه‌روز از مردم بیشتر فاصله می‌گیرد و غریبه تر می‌شود. نتیجه‌ی طبیعی چنین چیزی این است که فشار شدیدی بر رژیم وارد شده، جایگاه او هم در داخل و هم در خارج تضعیف می گردد، به شدت به لرزه درآمده، افول عظیمی در وزن و جایگاه سیاسی خود حتی نزد کشورهای دوست که بدان‌ها تکیه می‌کند داشته و به جای این‌که به سیاست سازندگی کشور مشغول باشد اسیر کمربندی امنیتی در برابر ملت خود شود.
وی گفت: اگر رژیم از روحیه‌ی خودخواهی، دست‌درازی به ثروت‌های مردم، قبضه کردن قدرت به طور مطلق، علاقه به بردگی کشیدن مردم و خودبرتربینی افراطی دست بر دارد و جانب اصلاحات را بگیرد و به صورت قانونی و صریح که قابلیت توجیه و تأویل نداشته باشد حقوق ملت را به رسمیت بشناسد و ترکیب سیاسی موجود در هیئت حاکمه بر اساس اراده‌ی ملت نیز آن را ضمانت کند و به صورت عملی و عادلانه در صحنه مشاهده شود، دیگر چیزی وجود نخواهد داشت که رژیم را وادار کند در این تنگناهای مهلک فرو بیفتد.
آیت الله عیسی قاسم اظهار داشت: حل بحران خفه کننده بحرین که می رود به تخریب کامل کشور بینجامد، در این است که رژیم از مسیر اشتباه خود باز گردد که این فضیلتی برای او خواهد بود.؛اما رذیله آن است که بر ادامه همین مسیر فعلی خود اصرار داشته باشد.
وی ادامه داد: ملت نیز چیزی نمی‌بیند که او را قانع کند تا از حرکت خود دست بردارد؛ بلکه برعکس، مواجهه با افزایش سیاست بگیر و ببند و به حاشیه راندن ملت و تحقیر او از سوی حکومت، مردم را وادار می‌کند که به حرکت خود، هر چه‌قدر هم هزینه داشته باشد، ادامه دهند.
آیت الله عیسی قاسم افزود: بنابراین تنها راه‌حلی که به نفع کشور و سلامت و امنیت مردم آن باشد، آنان را بیدار سازد و از نعمت امنیت و آرامش بهره‌مند کند و زندگانی انسانی و باکرامتی را برای آنان فراهم نماید، آن است که رژیم با معارضان جهت ایجاد اوضاع و رندی جدید هم در قانون اساسی، هم نهادهای حکومتی و هم از حیث عملی وارد توافق شود تا از حقوق شهروندان صیانت شود و جایگاه ایشان در اداره‌ی کشورشان را به رسمیت شناخته شود.
وی گفت: راه‌حل آن است که به سرعت اصلاحات در حجمی که مردم را قانع کند انجام پذیرد که این کار، قوت و عزّت و آسایش و امنیت و مصلحت همگان را تأمین خواهد کرد.نکته‌ی دیگر این‌که برهمگان آشکار شده که پُر بودن زندان‌ها از فرزندان غیور میهن که خواستار آزادی و کرامت ملت و حقوق سیاسی و… آن هستند، عملی بیهوده است که حتی به اهداف سیاسی ظالمانه‌ی رژیم نیز سودی نمی‌رساند.
رهبر شیعیان بحرین افزود: اگر هدف از این زندان‌ها خفه کردن ندای آزادی‌خواه و حقوق‌طلبِ ملت بوده باشد، آن‌چه در عمل محقّق شده عکس ان است، این است که این زندان‌ها به نیروی محرّکه‌ی مردم در جنبش تبدیل شده‌اند که احساسات ناب و شرافتمندانه‌ی هر انسانی را بر می‌انگیزند تا برای آزادی و حق حیات و کرامت خویش، بپا خیزد و اگر هدف از آکندن زندان‌ها از هزاران انسان آزاده این بوده است که مسأله از مطالبه‌ی حقوق سیاسی و مدنی و آزادی‌طلبی و کرامت‌خواهی و تجلی اراده‌ی مردم در اداره‌ی حکومت به مسأله‌ی مطالبه‌ی آزادی زندانیان تبدیل شود، فریادهای زندانیان آزاده از داخل زندان‌ها برای مطالبه‌ی حقوق کامل ملّت، برهانی قاطع بر شکست این برنامه است. ملت کاملاً آگاه است و می‌داند حل بحران کشور تنها با اصلاح پایه و اساس اوضاع و ایجاد ارتباط سیاسی میان مردم و حکومت بر اساس شیوه‌ای جدید و صحیح اتفاق خواهد افتاد (آزادی زندانیان اصل حل نیست بلکه در ضمن آن است).
آیت الله عیسی قاسم در پایان خاطرنشان کرد: چنین سخنی، هرچند برای حکومت گران بیاید، اما با نگاهی عاقلانه به نفع همگان خواهد بود. و ای بسا سخن حقّی که بر جان‌های غیرمستعد گران بیاید، اما اگر بپذیرند خیرشان در همان باشد.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/277691/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کمک به رژیم صهیونیستی خیانت به خدا و رسول خدا و امت اسلامی است

تشکل‌ها و شخصیت‌های عراقی: مقاومت تنها راه آزادی فلسطین است

ترنم اشتغال در واحد‌های تولیدی احیاء شده/ آغاز فعالیت مجدد مجتمع گلخانه مومن آباد

پیش بینی وزش باد در مناطق جنوبی و غربی خوزستان

مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و ستم پیام روز قدس است

برنامه ریزی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در استان سمنان

بازگشت صالح حردانی به تمرینات فولاد/ تست احمدزاده مثبت شد

پیروانی: نمی خواهم به مشکلاتی که داشتیم، بپردازم

کرونایی تیم فولاد به ایران بازگشتند

روز جهانی قدس حرکتی همه‌جانبه برای محو رژیم صهیونیستی است

آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت روز جهانی قدس

پیروانی: به تیم‌هایی که در آسیا حرف اول را می‌زنند، یک موقعیت هم ندادیم

پیروانی: بازی مقابل ته جدولی ها به ما کمک می‌کند/ خرمگاه: منصوریان به دلیل بردن پروژکتورها نیامد و به سلطانی فر پیام داد

پویش روز قدس در فضای مجازی؛ تجمع مجازی‌های مشهد برای مرور آرمان‌های آزادی قدس شریف

ترفند‌های مثلث غربی، عبری و عربی ناتوان از ایستادگی در برابر جبهه مقاومت است

همه مسلمانان باید برای آزادی قدس شریف متحد شوند

سردار حسن‌زاده: خصوصیات شهید سلیمانی مبنای راه مبارزان جبهه مقاومت است

همه‌‌پرسی از فلسطینیان، طرحی منطقی و منطبق بر ادبیات روز دنیاست

4 هکتار از مزارع گندم ایذه طعمه حریق شد

پیروانی: روزهای روشن صنعت نفت از فردا فرا می‌رسد

خرمگاه: 28 بازیکن آماده در اختیار داریم

شلیک دزدان به ماموران اداره برق در اهواز / سقوط 2 پایه برق فشار قوی

خصوصیات شهید سلیمانی مبنای راه مبارزان جبهه مقاومت است

شریعتمداری: روز قدس، نماد مبارزه علیه زورگویی، تجاوز و زیاده خواهی است

بیانیه دبیرخانه شورای راهبرد جهانی سادات به مناسبت روز جهانی قدس

مسئله قدس و فلسطین، حقی غیر قابل تغییر است

سردار قاآنی در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی است/ حمایت ایران از جبهه مقاومت؛ مهمترین علل شکست‌های رژیم اشغالگر

روز قدس، میراثی گرانبها و نشانی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی (ره) است

در همایش بین‌المللی شهیدالقدس در قم چه گذشت؟

سخنرانی «سید حسن نصرالله» آغاز شد

بیت‌ المقدس هم مانند خرمشهر آزاد خواهد شد

نماینده مجلس: گسترش گروه‌های مقاومت فلسطینی نتیجه روز قدس است

مسئله قدس و فلسطین، حقی غیر قابل تغییر است/ ایران هیجوقت هم پیمانانش را نفروخته است

بیانات رهبر معظم انقلاب در کانون توجه رسانه‌های فلسطین

سید حسن نصرالله: ایستادگی ملت فلسطین منجر به مشروعیت بخشیدن به تمامی محور مقاومت می‌شود

نصرالله: ایران از مرحله خطر عبور کرده است

تمامی محاسبات اسرائیل در موضوع ایران نقش برآب شد

مربی استقلالی : اتفاقات چند روز اخیر مهندسی شده و برای ضربه به ما بود

نصرالله: روز قدس مسأله‌ای عقیدتی، انسانی و اخلاقی است

عکس/ بالن‌های آتش‌زای گروه‌های مقاومت بلای جان شهرک‌های صهیونیستی

هشدار؛ بعد از کرونا موجی از بیماری‌های روانی در راه است

نحوه برخورد با نوجوان سیگاری

کرونا با آیین‌های مرگ چه کرده است؟

تازه‌ترین اخبار از الزام مشاغل به نصب کارتخوان/ برای ثبت نام اقدام کنید!

تشریح جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

سقوط 2 پایه برق در اهواز حین سرقت/ تیراندازی سارقان به سمت ماموران برق

بازیکن مورد علاقه برانکو کرونا گرفت

کرونا جان 81 بیمار گتوندی را گرفت

تشدید اقدامات بهداشت خوزستان علیه کرونا در آستانه عید فطر

غیبت قطعی یک بازیکن نفت آبادان مقابل آلومینیوم