پیام خوزستان

آخرين مطالب

پورموسوی: قلبا دوست دارم در نفت بمانم / استخاره نگرفتم! ورزشي

پورموسوی: قلبا دوست دارم در نفت بمانم / استخاره نگرفتم!
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: به جز لیگ یک، سه پیشنهاد لیگ برتری از هفته ششم تا نوزدهم لیگ برتر داشته ام که این پیشنهادات، افتخاری برای مربیان خوزستانی و فوتبال استان است.

سیداکبر پورموسوی در گفت و گو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، اظهارکرد: در تعطیلات اجباری، تمرینات خوبی را پشت سر گذرانده ایم اما واقعیت این است که در این مدت، یک چشم بازیکنانم به حساب هایشان و یک چشم‌شان هم به تمرینات تیم است. بازیکنانم علی رغم این که زمان زیادی در انتظار پول و گرفتن حق و حقوق شان هستند اما هیچ زمانی کم کاری نکرده اند که از آن ها تشکر می کنم. واقعیت این است که باتوجه به این که مبلغ قرارداد بازیکنانم کم است، انتظار داشتند که پول شان را به موقع یا حداقل با تاخیر کم دریافت کنند که متاسفانه به ما قول این هفته و آن هفته را می دهند که بیشتر از این موضوع گله مند بوده و هستیم
در خوزستان مرغ همسایه غاز است
وی درباره این که چرا همیشه هدایت تیم هایی را پذیرفته که با مشکلات مالی فراوان مواجه بوده اند؟ گفت: من همیشه گفته ام در خوزستان "مرغ همسایه غاز است" و هر وقت تیم هایمان به مشکل برخورد کرده اند، گفته اند مربی بومی بیاوریم تا هزینه ها کاهش پیدا کند اما واقعیت این است که وقتی شرایط تیم ها خوب باشد، باشگاه های خوزستانی به مربیان غیربومی توجه دارند. ما در خوزستان مهمان نوازتریم و تلاش می کنیم که شرایط لازم برای مربیان غیربومی فراهم شود. ما هم آنچنان لابی نداریم که به تیم هایی برویم که از نظر مالی و امکاناتی بهترین باشند. به هر حال از آن جا که همیشه سعی کرده ام به فوتبال خوزستان خدمت کنم، تیم های استان را انتخاب می‌کنم.
تعدادی از بازیکنانم بیش از توان‌شان کار می‌کنند
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: وقتی هدایت نفت آبادان را هم پذیرفتم صحبتم با باشگاه این بود که تعامل داشته باشیم و برای همین نیز تا به امروز سعی کردیم، نه علیه کسی جبهه بگیریم، نه اعتصاب کنیم و نه تمرینات را تعطیل کنیم اما از آن طرف گله مندی مان را نسبت به آن هایی که قول حمایت و کمک داده بودند اما کاری نکردند، می کنیم. بزرگترین ضربه ای که ما خوردیم این بود که ابتدای فصل و در نقل و انتقالات زمستانه به خاطر مشکلات مالی آن طور که می خواستیم، نتوانستیم بازیکن جذب کنیم. ما می توانستیم چهار پنج بازیکن دیگر هم جذب کنیم اما این مهم صورت نگرفت و نتوانستیم نقاط ضعف مان را پوشش دهیم و همین نیز به ما آسیب وارد کرد. اما با وجود این نیز از عملکرد بازیکنانم در طول مسابقات رضایت دارم زیرا عده ای از آن ها بیش از توان شان کار می کنند.
عملکرد مربیان خوزستانی از غیربومی‌ها بالاتر است
وی بیان کرد: نفت آبادان حتی در هفته هایی که نتیجه هم نگرفت، در رده های بالایی جدول بود و اکنون هم با یک برد می توانیم در جدول صعود داشته باشیم. اما واقعا در نیم فصل اول جایگاه خوبی داشتیم و مردم هم به دلیل بازی های خوبی که ارائه می دادیم، توقع شان از نفت بالا رفت، در حالی که ابتدای فصل همه می گفتند فقط به صورتی کار شود که نفت در لیگ برتر بماند. واقعا شرایط در نفت سخت بود و کسی به راحتی نفت را برای کار انتخاب نمی کرد. هر مربی‌ای که از بیرون می آید، حداقل 50 تا 60 درصد از مبلغ قرارداد خود را در ابتدا دریافت می کند و حتی مربیانی را هم داشته ایم که تا نیم فصل، قرارداد خود را به صورت کامل دریافت کرده اند ولی ما خوزستانی ها حداقل به این صورت نیستیم و تلاش ما این است که ابتدا بازیکنان مان پول دریافت کنند. من مطمئنم اگر کارنامه مربیان خوزستانی و هزینه هایشان را با کارنامه مربیان غیربومی مقایسه کنند، عملکرد مربیان خوزستانی بالاتر است اما گله من از مسئولان استان این است که چرا پول را به موقع نمی رسانند تا تیم ها از شرایط خوب شان فاصله نگیرند و مربیان استان در سختی کار نکنند؟
دست‌مان خالی است
پورموسوی عنوان کرد: به هر حال باتوجه به این که من نفت آبادان را دوست دارم، علی رغم تمام سختی هایی که متحمل شدیم، پای کار ماندیم، حتی آقای پیروانی دستیارم، پیشنهاد سرمربیگری داشت اما به خاطر تعهدش ماند. فصل بیستم یکی از بهترین فصل ها برای صنعت نفت بود اما متاسفانه آن را از دست دادیم. هر چند انسان با امید زنده است و بازهم می توانیم به رده های بالای جدول برگردیم اما دست مان خالی است. برخی تیم ها بیش از 150 میلیارد تومان هزینه کرده اند اما با این وجود سرمربیان این تیم ها می گویند که قول قهرمانی و سهمیه هم نمی دهیم و در جنگ نابرابر با رقبا هستیم و اگر این تیم ها با این هزینه ها در جنگ نابرابر هستند، ما دیگر چه بگوییم؟ آن هم ما که نمی دانیم فردا قرار است چه اتفاقی برای مان بیافتد و اصلا تمرین برگزار می شود یا نه.
پیشنهاداتم افتخاری برای مربیان خوزستان است
وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود همچنان از گزینه های هدایت تیم سایپا هستید و گفته بودید که استخاره کرده اید و نمی روید؟ گفت: من در آن مصاحبه نگفتم استخاره گرفتم و این طور عنوان شد، وگرنه من استخاره نگرفته بودم و تنها گفته بودم "خیریت در اتفاقات بعدی است". روزی که من کارم را در آبادان شروع کردم خیلی ها مخالف بودند اما خدا کمک کرد و با تلاش تمام مجموعه، نتایج خوبی رقم خورد و همه گفتند پورموسوی مربی خوبی است. بعد هم که مشکلات مالی به وجود آمد و تیم وارد سیر نزولی شد، همه گفتند پورموسوی باید برود و وقتی هم که خواستم بروم گفتند پورموسوی می خواهد تیم را رها کند. در کنار این مسائل، به جز لیگ یک، سه پیشنهاد لیگ برتری از هفته ششم تا نوزدهم لیگ برتر داشته ام که این پیشنهادات افتخاری برای مربیان خوزستانی و فوتبال استان است. این پیشنهادها در همان هفته هایی بوده است که ما بردی نداشتیم اما نحوه کارمان مشخص بود.
عیار نفت در نقل و انتقالات مشخص شد
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در ادامه خاطر نشان کرد: تمام موفقیت ما در ابتدای فصل رقم خورد. آن جایی که با تمام مشکلات و زمان اندک در اختیار، یارگیری خوبی داشتیم و این اقدامات نشان داد که مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه و کادرفنی، عملکرد خوبی داشتند. خیلی ها پول داشتند اما نتوانستند به اندازه صنعت نفت آبادان بازیکن جذب کنند اما واقعا روزهای سختی برای جذب بازیکن داشتیم. به هر حال عیار ما در نقل و انتقالات مشخص شد، جایی که همه پای کار بودند و نشان دادند با پختگی که در آن ها وجود دارد، همگی مرد روزهای بحران هستند. ان شاءالله روزهای سخت فعلی را هم پشت سر می گذاریم. همچنین نفت، هواداران بسیار خوبی دارد که متاسفانه به دلیل شیوع کرونا، در فصل بیستم، 50 درصد از توان مان را نداشتیم، وگرنه شرایط مان متفاوت بود.
قلبا دوست دارم بمانم
وی درباره ادامه همکاری با صنعت نفت باتوجه به قرارداد دو ساله اش با این باشگاه، گفت: من علاقه مندم که کارم را در باشگاه بزرگ صنعت نفت آبادان ادامه دهد. قلبا دوست دارم بمانم و کاری را که شروع کرده ایم، به پایان برسانم.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/277363/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

امام جمعه گناوه: روز قدس نماد مبارزه فراگیر علیه استکبار است

تجمع و دورهمی در باغ ویلا‌ها و باغات کماکان ممنوع است

هشتگ« قدس نزدیک‌تر است» در صدر هشتگ‌های توئیتر در عراق

موازنه قدرت در فلسطین و منطقه به نفع مقاومت است

استاندار تهران در پیام روز قدس: ملت ایران پیشقدم مسیر مقاومت است

روز قدس بدون راهپیمایی در خرمشهر سپری می شود

وزش باد در آبادان و خرمشهر

آمریکا آزادی یک میلیارد دلار از دارایی ایران را بررسی می‌ کند

داعش؛ توطئه استکبار جهانی برای فراموشی مسئله اشغال قدس بود

روز قدس، نماد روشنی از حق طلبی و آزادی خواهی مظلومان در برابر دشمنان است

ایران محور نهضت اسلامی جدید است/ سردار قاآنی؛ حامی جدی گروه‌های مقاومت فلسطین

خطیب‌زاده: واشنگتن باید بداند که گفت وگوهای وین برای دور جدیدی از مذاکره نیست

سینمای جهان اسلام | وابستگی کشورهای اسلامی مانع تولید فیلم‌هایی با موضوع آزادی قدس است

بیانیه بسیج جامعه زنان سپاه حضرت سیدالشهداء علیه السلام استان تهران

نقد باعث رشد جامعه می شود / برای رسیدن به شکوفایی جامعه، پاسخ سوالات رسانه ها را باید داد

دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت و گفتمان مقاومت است/ساماندهی 110 گروه جهای در ساوه

اعلام جزییات مراسم روز جهانی قدس در شهرستان اندیکا

انجام  تست کرونا از ملوانان ورودی به بندر سجافی خوزستان

روز قدس نماد وحدت جهان اسلام در برابر استکبار است

قدس متعلق به همه آزادی‌خواهان است

بهترین راهکار در مورد مسئله فلسطین راهکار پیشنهادی ایران است/ اگر مقاومت نبود همین اندازه هم از جغرافیای فلسطین باقی نمی‌ماند

تقدیر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ماهشهر از جانبازان دفاع مقدس

عزم جزم بانوان فوتسالی آبادان برای درخشش در رقابت های نهایی لیگ برتر

انزجار آزادگان جهان روز به روز از صهیونیست‌ها بیشتر می‌شود/روز قدس فراموش نشدنی است

آزادی قدس شریف، آرمان ملت ایران و همه آزادی‌خواهان جهان است / نمایش همدلی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین با مشارکت مردم در تولید محتوای فضای مجازی

راه مجاهدان جبهه مقاومت تا تحقق وعده الهی درخصوص قدس ادامه خواهد یافت

خانواده شهداء نمونه کاملی از فرهنگ صبر و مقاومت در جامعه هستند

پیام تولیت حرم حضرت معصومه (س) به مناسبت روز قدس

خطیب زاده: آمریکا بداند مذاکرات جدید وین برای چانه زنی نیست

باید درباره روز قدس بانسل جوان گفت‌وگو کرد/لزوم توجه جامعه جهانی به واکسیناسیون مردم فلسطین

توطئه‌ها؛ مسلمانان را از مسئله فلسطین غافل نخواهد کرد/ روز قدس، روز همصدایی با مظلومان و تأکید بر آرمان آزادی

قدس نماد مقاومت است/ شهید سلیمانی جریان مقاومت را نهادینه کرد

تشکیل گروه‌های مقاومت و محدود شدن رژیم صهیونیستی از ثمرات روز قدس است

مسلمانان با اتحاد خود قدرت جهان اسلام را به رخ سلطه گران و صهیونیسم جهانی خواهند کشید

استاندار تهران: ملت شهیدپرور ایران پیشقدم در مسیر مقاومت هستند

بهسازی و روکش آسفالت جاده ورودی و خروجی ایذه

آغاز همایش بین المللی شهیدالقدس در مسجد مقدس جمکران تا دقایقی دیگر

روز قدس شناسنامه جهان اسلام است

اسرائیل برای اولین بار در تاریخ منزوی شده است / آزادسازی قدس؛ هدف هر شلیک مقاومت

سونامی اختلالات روانی پس از کرونا را جدی بگیریم

نرخ طلایی دلار در اقتصاد ایران چند است؟

دستگیری عاملان حادثه تیراندازی در خوزستان

خبرگزاری فرانسه: مذاکره تهران و ریاض ادامه دارد

مهران مدیری باز هم متهم شد!

از بدهی 50 هزار میلیاردی تا ماجرای هولدینگ یاس و رسا تجارت

مناطق باید 5 هزار میلیارد تومان سرمایه جذب کنند

افتخارآفرینی متخصصان نیروگاه رامین با بومی سازی قطعات

پیروزی جبهه مقاومت فلسطینیان، شکست فتنه رژیم صهیونیستی

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: جهاد جانانه مردان میدان لرزه به اندام رژیم جعلی صهیونیست انداخت

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|نجات قدس با امت سازی در فضای مجازی