پیام خوزستان

آخرين مطالب

معمای واکسن کرونای شهردار اهواز اجتماعي

معمای واکسن کرونای شهردار اهواز
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - داستان واکسن زدن شهردار اهواز همچنان با ابهاماتی همراه است ،ابراهیم نوشادی شهردار اهواز در حالی با اتهام سوءاستفاده از سهمیه پاکبان‌ها و غسال‌ها مواجه است که رییس شورای این شهر مدعی است شهردار اهواز در زمینه تزریق واکسن کرونا تخلفی مرتکب نشده است.

به گزارش ایرنا کمتر از یک هفته از علنی شدن، موضوع تزریق واکسن کرونا به شهرداران اهواز و آبادان از سهمیه‌بندی اعلام شده، جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، دستور برکناری «مدیرانی که بدون نوبت واکسن زده‌اند» را صادر کرده است.
در حالیکه ماجرای واکسن زدن شهردار آبادان و تعدادی از مدیران این شهرداری با تایید دانشگاه علوم پزشکی آبادان، موجی از اعتراضات را به دنبال داشت ، موضوع واکسن زدن شهردار اهواز معمایی شده که برای روشن شدن آن کمیسیون تحقیق و نظارت شورای شهر اهواز وارد عمل شده است.
ابراهیم نوشادی شهردار جدید اهواز که حدود یک ماه پیش با برکناری شاعری، شهردار سابق اهواز ، منصوب شده و چند روز پیش مراسم معارفه‌اش با حضور استاندار و فرماندار و امام جمعه برگزار شد، اکنون با اتهام سوءاستفاده از سهمیه پاکبان‌ها و غسال‌ها مواجه است.
با این حال رییس شورای شهر اهواز درباره ماجرای واکسن زدن شهردار، به ایرنا گفت: شهردار اهواز در زمینه تزریق واکسن کرونا هیچ قصوری ندارد و تخلفی مرتکب نشده است.
عبدالزهرا سنواتی افزود: کمیسیون تحقیق و نظارت شورا جلسه محرمانه‌ای برای بررسی جزییات مساله تزریق واکسن کرونا به شهردار اهواز تشکیل می دهد و اعضای شورا در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کنند.
وی درباره ماجرای تزریق واکسن به شهردار اهواز، توضیح داد: طبق توضیحات شهردار، حدود 20 روز پیش، یکی از تیم‌های واکسیناسیون مرکز بهداشت به دفترکار شهردار اهواز مراجعه کرده و از وی می‌خواهند که برای ترغیب پاکبانان و پرسنل شهرداری، واکسن بزند، شهردار از آنها درباره قانونی بودن دریافت واکسن سوال می‌کند و آنها پاسخ می‌دهند که منعی وجود ندارد و شهردار می‌تواند واکسن تزریق کند، بر همین اساس شهردار می‌گوید که از واکسیناسیون وی فیلمبرداری شود تا بقیه ببینند و مطمئن شوند مشکلی وجود ندارد.
سنواتی با بیان اینکه اطلاعی ندارم تیم واکسیناسیون چه کسانی بوده و از کدام مرکز بهداشت (شرق یا غرب اهواز ) اعزام شده‌اند، افزود: برخی از کارکنان آرامستان و پاکبان‌ها اعتراض کرده بودند حالا که می‌خواهند واکسن را آزمایش کنند چرا مسئولان واکسن نمی‌زنند، به همین دلیل شهردار برای ترغیب معترضان با تایید تیم بهداشتی، واکسن می‌زند، کما اینکه 2 نفر از دریافت کنندگان واکسن به کرونا مبتلا شده و معترض شده‌اند.
وی تاکید کرد: تا جایی که اطلاع دارم، به جز شهردار هیچکدام از مدیران شهرداری اهواز، واکسن دریافت نکرده‌اند، در حالیکه اگر قصدی داشت، خود و مدیران نورچشمی واکسن دریافت می‌کردند.
سنواتی اضافه کرد: ما خود را در اولویت دریافت واکسن نمی‌دانیم، اگر چه تعدادی از اعضای شورا بیماری زمینه‌ای دارند، اما تا زمان اعلام نوبت از سوی وزارت بهداشت، واکسن نمی‌زنیم.
وی همچنین درباره نامه درخواست یکی از اعضای شورا برای برکناری شهردار اهواز، گفت: ما نمی‌توانیم بدون تحقیق کاری کنیم که برای شهر تبعات داشته باشد، شهر ملتهب است و نباید فضا را ملتهب‌تر کنیم.
سنواتی ادامه داد: افرادی که به ماجرای واکسن زدن شهردار دامن می‌زنند، همان کسانی هستند که از ابتدا مخالف انتصاب او بودند، از اعضای شورای شهر فقط لطفعلی‌زاده که از مخالفان اولیه شهردار است به این ماجرا دامن زده است و درخواست برکناری شهردار را داشته در حالیکه این عضو می‌تواند اعتراض کند و تذکر بدهد اما تصمیم‌گیرنده نهایی نیست.
وی افزود: موسی‌زاده دیگر عضو شورای شهر درخواست شفاف‌سازی و بررسی موضوع را مطرح کرده، وی و خواسته وی عزل شهردار نبوده است.
سنواتی تاکید کرد: ما نماینده مردم هستیم و اگر ببینیم شهردار تخلف کرده آن را اعلام می‌کنیم زیرا با کسی تعارف نداریم، همانطور که با شهردار قبلی تعارف نداشتیم.
شفاف‌سازی کنید
حجت‌الاسلام موسی‌پور عضو شورای شهر اهواز دیروز با اشاره به توضیحات رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «متولیان بهداشت شرق اهواز به همین صراحت باید جزییات ماجرای واکسن زدن شهردار اهواز را توضیح دهند و روشن کنند چگونه ممکن است در دفتر شهردار اهواز، آقای نوشادی با یک پاکبان اشتباه گرفته شود؟ در حالیکه واکسیناسیون پاکبانان و غسالان در بهشت آباد انجام شده است!»
وی از درخواست خود به رییس شورای شهر اهواز برای تشکیل کمیسیون تحقیق و تفحص خبر داده و خواستار اعلام اسامی مسئولانی که از این سهمیه استفاده کرده‌اند، شده است.
شهردار اهواز در لیست پاکبانان و غسالان نیست
رییس مرکز بهداشت شرق اهواز همچنین در گفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه لیست واکسیناسیون اهواز به چهار نهاد نظارتی ارسال شده است، اظهار داشت: شهردار اهواز، به ضرس قاطع، از سهمیه غسال‌ها و پاکبان‌ها واکسن دریافت نکرده است.
امراله مردانی افزود: تاکنون 30 هزار دوز واکسن کرونا در اهواز تزریق شده و روند بررسی نام دریافت کنندگان واکسن با توجه به مشغله بسیار کارکنان مرکز بهداشت و همزمانی با اجرای طرح واکسیناسیون، زمان‌بر است، اما طبق بررسی‌ها نام شهردار اهواز در میان پاکبان‌ها و غسال‌هایی که واکسن دریافت کرده‌اند، نبوده است.
وی اضافه کرد: اطلاعات تزریق واکسن مراکز بهداشت شرق و غرب هماهنگ شده و لیست‌ها توسط این مرکز در حال بررسی است، بازبینی نام دریافت کنندگان واکسن تا یک روز دیگر ادامه دارد که با اتمام بررسی‌ها، نظر نهایی خود را به صورت رسمی و شفاف اعلام می‌کنیم.
به گفته وی، روزانه 2 هزار تا سه هزار دوز واکسن توزیع می‌شود که همه اطلاعات دریافت کنندگان و حتی پوکه‌های این واکسن‌ها را هم نگهداری می‌کنیم، بنابراین این مساله چیزی نیست که بتوان آن را مخفی کرد.
مردانی ادامه داد: 2 هفته پیش نیز فلسفی‌زاده یکی از اعضای شورای شهر اهواز به مرکز بهداشت شرق مراجعه کرده و درخواست لیست واکسیناسیون را داشته، البته به دلیل منع قانونی نتوانستیم لیست‌ها را تحویل دهیم اما درخواست وی را درباره بررسی نام شهردار و پنج شش نفر دیگر در میان سهمیه واکسن پاکبان‌ها و غسال‌ها انجام دادیم که نام هیچکدام از این افراد جزو لیست سهمیه‌ها نبود.
وی همچنین گفت: اعضای تیم‌های واکسیناسیون تاکنون حضور در دفتر شهردار اهواز برای واکسیناسیون را رد کرده‌اند اما هنوز در حال بررسی این موضوع هستیم.
رییس مرکز بهداشت شرق اهواز در ادامه، اعتراض کارکنان آرامستان اهواز را در روز نخست واکسیناسیون تایید کرد و گفت: در روز افتتاحیه شاهد مقاومت برخی از افراد بودیم و بعضی از آنها می‌گفتند مگر ما موش آزمایشگاهی هستیم و چرا مسئولان واکسن تزریق نمی‌کنند، تعدادی از آنها نیز حاضر به تزریق نشدند و رفتند.
وی افزود: در حال حاضر از 600 دوز سهمیه‌ای که برای پاکبان‌ها در نظر گرفته شده بود، 400 دوز دریافت شده و 200 دوز به دلیل عدم تمایل آنها تزریق نشده است.
مردانی همچنین درباره ابتلای 2 نفر از کارکنان شهرداری به کرونا بعد از دریافت واکسن نیز توضیح داد: تزریق واکسن کرونا شامل 2 مرحله است و افرادی که دوز اول را دریافت می‌کنند، تا زمانی که دوز دوم را دریافت نکرده‌اند احتمال ابتلای آنها به کرونا وجود دارد، البته باید توجه داشت که هیچ واکسنی ایمنی صد درصد ایجاد نمی‌کند.
برچسب‌ها
ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اسحاق جهانگیری شورای اسلامی شهر اهواز خوزستان شهرداری اهواز اهواز
پروندهٔ خبری
مدیریت استانی کرونا کرونا و تداوم شرایط قرمز در خوزستان کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/277312/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

با پایان رای گیری، برگزیدگان دور نهم زنان کارآفرین برتر مشخص شد

پیوستن یک مداح دیگر به پویش آزادی زندانیان

«حماس» به وعده خود در زمینه حملات موشکی عمل کرد

مقاومت فلسطین خطاب به صهیونیست‌ها: بین مرگ و فرار انتخاب کنید

نشست خبری مهدی چمران آغاز شد

پتروشیمی آبادان موضوع متواری شدن معاون بازرگانی این شرکت را تکذیب کرد

محرومیت‌زدایی در محور مقاومت آغاز شد

معادله جدیدی را به دشمن صهیونیستی تحمیل خواهیم کرد

جلوگیری از فعالیت 335 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در خوزستان

برگزاری پنجمین دوره مسابقات مینی‌گلف یادبود فتح خرمشهر

تل‌ آویو زیر ضربات سنگین حملات موشکی مقاومت + فیلم

نرخ سکه و طلا افزایشی شد؛ سکه 10 میلیون و 350 هزار تومان

واردات برخی واکسن‌های کرونا به ایران با وجود توقف مصرف آن در کشورهای دیگر!/ ادامه مقاومت در استفاده از طب ایرانی در درمان کرونا

فراخوان برگزاری راهپیمایی در یمن برای همبستگی با ملت فلسطین

فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس است

از خشونت نظامیان صهیونیست علیه مردم غزه تا تولد نخستین فیل در ایران

کفه قدرت کاملا به سود مقاومت فلسطین است/ نتانیاهو مجبور است به آتش‌بس تن دهد

حمله به رسانه‌ها؛ نقض آشکار حقوق بین الملل

چمران: هنوز به هیچ لیستی برای شورای شهر تهران نرسیده‌ایم

رجزخوانی نیرو‌های مقاومت برای صهیونیست‌ها در پنجمین روز عملیات شمشیر قدس

بررسی توانایی‌های مقاومت در دور جدید درگیری با اشغالگران/ حماس چگونه ابتکار عمل را به دست گرفت؟

چمران: با نزدیک شدن به انتخابات، میزان مشارکت بالا می‌رود

تیم فوتبال 90 ارومیه برای حفظ سهمیه فوتبال آذربایجان تلاش می‌کند

جمع آوری زکات فطریه برای بیماران سرطانی دزفول

رایزنی مهم سردار قاآنی با زیاد نخاله درباره حوادث در سرزمین های اشغالی

23 عنوان کتاب در سالروز آزادسازی خرمشهر در استان فارس رونمایی می‌شود

چمران: به لیستی برای شورای شهر تهران نرسیده‌ایم

روز آزادی سرزمین‌های اشغالی بسیار نزدیک شده است/ حساس‌ترین مناطق اسرائیل در تیررس گروه‌های مقاومت قرار دارد

از شروع طوفانی با رمز علی‌ابن‌ابیطالب تاآب‌وجاروی مسجدجامع خرمشهر

مهر باطل بر گفتمان سازش

گفتگوی مهم سردار قاآنی با زیاد نَخاله

پل ایستگاه 7 در آبادان مسدود شد

ماینرهای غیرمجاز در خوزستان از کار افتادند

آزادی بیش از 2 هزار و 200 زندانی در سال گذشته با تلاش شعب حل اختلاف اصفهان/ ایجاد مصالحه در 122 پرونده مربوطه به فعالان اقتصادی و بانک

لغو 40 پرواز به فرودگاه بن‌گوریون به خاطر حملات موشکی مقاومت

فوران فاضلاب در یک خیابان خرمشهر + فیلم

تکذیب متواری شدن معاون بازرگانی شرکت پتروشیمی آبادان

چمران: مشکلی بین شورای ائتلاف و وحدت در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد

رژیم صهیونیستی شر اعظم و لکه ننگ کارنامه مستکبران جهان است/ رهبران منطقه به یاری نیروهای مقاومت بشتابند

اذعان روزنامه صهیونیستی به پیروزی مقاومت فلسطین

قیمت طلا و سکه در 26 اردیبهشت/ سکه 10 میلیون و 350 هزار تومان

مهریه 200هزار تومانی همسر شهید!

آمادگی کامل آموزش و پرورش خوزستان برای برگزاری امتحانات حضوری

سیدهادی خامنه ای: اصلاح‌طلبان همواره به گونه‌ای از مقاومت دفاع کرده‌اند که تقابلی با منافع ملی نداشته باشد/ شعار «نه غزه، نه لبنان» نسبتی با آرمان‌های اصلاح‌طلبانه ندارد

تغییرات در مختصات میدان نبرد و نگرانی‌های صهیونیست‌ها

آخرین خبرها از لیست شورای شهر تهران

" میدل ایست مانیتور: آیا اسرائیل زودتر از پیش بینی رهبر ایران محو می شود؟

اکثر برنامه های بزرگداشت فتح خرمشهر در بستر فضای مجازی اجرا شود

8 راه رسیدن به شادمانی در روزگار کرونایی

تست شخصیت شناسی؛ شخصیتی که مردم از شما می‌شناسند و شخصیت واقعی خودتان