پیام خوزستان

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

یمن|اهمیت راهبردی نبرد مأرب همانند نبرد آزادی حلب/ استفاده حداکثری انگلیس و آمریکا از تروریست‌ها اجتماعي

یمن|اهمیت راهبردی نبرد مأرب همانند نبرد آزادی حلب/ استفاده حداکثری انگلیس و آمریکا از تروریست‌ها
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - جنگ در جبهه مأرب در حالی با پیشروی ‌ای برق آسای نیروهای صنعا ادامه دارد که با واگذاری پرونده یمن از سوی آمریکایی‌ها به انگلیسی‌ها آنها همه گروه‌های تروریستی اعم از داعش و القاعده را برای ممانعت از شکست روی آورده‌اند. - اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه المسیره در گزارشی به تحرکات انگلیس در جمع کردن همه تروریست‌ها برای جنگ در مأرب پرداخته و آورده است: جنگ در مأرب سبب شده است تا انگلیس و آمریکا همه ابزارهای خود را به خدمت بگیرند و مهره‌های خود را به حرکت دربیاورند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
حضور داعش در جبهه مأرب و انجام حمله نظامی در جنوب غرب این شهر برای همه ناظران امور که روابط میان حزب الاصلاح، القاعده و داعش را دنبال می‌کنند، غافلگیر کننده بود؛ زیرا مأرب طی سالیان گذشته موطن القاعده و الاصلاح بوده است و میان القاعده و داعش نه تنها در یمن بلکه در جزیره العرب و کشورهایی که این دو گروه تروریستی در آن هستند، درگیری وجود دارد به طوری که هر یک دیگری را کافر می‌شمارد و خونش را مباح می‌داند.

پیام خوزستان

در جریان عملیات نظامی که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای پاکسازی «البیضاء» از داعش و القاعده انجام دادند هر کدام از این دو گروه تروریستی برای خود می‌جنگیدند و اختلافات و کشمکش آنها این اجازه را نمی‌داد که اقدام مشترک انجام دهند و در کنار یکدیگر بجنگند.
در درگیری‌های البیضاء، داعش به القاعده در برابر حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و افراد القاعده که از مقابل نیروهای صنعا می‌گریختند و به داعش پناه می‌بردند، داعش به این شرط آنها را قبول می‌کرد که از افکار القاعده توبه کنند و با «ابومحمد العدنی» سرکرده داعش در این منطقه بیعت کنند؛ امری که بسیاری از اعضای القاعده زیر بار آن نرفتند و ترجیح دادند که بمیرند تا شرط داعش را بپذیرند.
المسیره در ادامه گزارش خود می‌نویسد: تاسیس داعش در یمن به سال 2015 بر می‌گردد پس از سقوط جنوب به دست ائتلاف سعودی رخ داد.
با اینکه دو گروه القاعده و داعش وهابی و تکفیری هستند و از شیخ نشینان خلیج فارس پول و کمک مالی می‌گیرند و مورد حمایت سرویس های جاسوسی غربی به ویژه انگلیس و نیز آمریکا هستند؛ اما در سوریه، لیبی و عراق مشکلات اعتقادی با یکدیگر دارند. در یمن هم رقابت شدیدی میان این دو گروه برای گرفتن پول و اجرای ماموریت‌های محوله وجود دارد.
در یمن یک گزارش اطلاعاتی فاش کرد که حملات پهپادهای آمریکا در فاصله میان 2016 تا 2018 به القاعده به سرکرده هایی بوده است که با حضور داعش مخالف بوده و با آنها درگیر شده بودند. سرکرده هایی که حضور داعش در یمن را تهدیدی برای نفوذ القاعده می‌دانستند.
المسیره گزارش داد: داعش امارتی برای خود در «البیضاء» ایجاد کرد اما طی پنج سال گذشته در معرض فروپاشی به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن قرار گرفته است.
طبق اسناد کشف شده در مواضع داعش، اسناد و نشریاتی یافت شده است هر یک از این دو گروه تروریستی یعنی القاعده و داعش یکدیگر را کافر شمرده و خون همدیگر را مباح شمرده و چنگ انداختن براموال دیگری را مجاز می‌داند.
اینکه داعش حاضر به حضور در جبهه مأرب در کنار القاعده شده است در حالی که در نبرد سرنوشت ساز «البیضاء» این کار را نکرده بود گواهی بر اهمیت نبرد مأرب است که همه خطوط قرمز باید کنار گذاشته شود و دیگر اینجا داعش، الاصلاح و القاعده مفهومی ندارد.

پیام خوزستان

المسیره می نویسد: داعشی‌ها در دولت دموکراتها در دوره «باراک اوباما» ایجاد شده است، مجددا با روی کار آمدن «جو بایدن» به عراق بازگشته است. سخن گفتن از صلح شعاری از سوی دولت‌های دموکرات آمریکاست که به دنبال فریب قربانی قبل از ذبح آن است.
اینکه داعش شرط اعلام حضور رسمی در مأرب را مطرح کرده است آنگونه که منابع اطلاعاتی فاش کرده‌اند، نشان از مخمصه و تنگنایی دارد که سرکرده های حزب الاصلاح و القاعده در مأرب بدان گرفتار شده‌اند.
این شرطی زبونانه برای حزب الاصلاح و القاعده با توجه به اسناد تاریخی درگیری میان طرفین محسوب می‌شود؛ زیرا مأرب منطقه‌ای ممنوعه برای داعش بود و قبلا به محض اینکه داعشی‌ها در مأرب مشاهده می‌شدند یا به دنبال قاچاق سلاح و دارو بودند، به دست القاعده کشته می‌شدند واین را اسنادی که در «البیضاء» در سال 2020 یافت شد، تایید می‌کند.
روی آوردن حزب الاصلاح و القاعده به دشمن سرسخت یعنی داعش گواهی بر وضع نظامی سختی دارد که در مأرب به آن گرفتار شده‌اند.
از سوی دیگر سازش میان دو دشمن سرسخت یعنی القاعده و داعش ثمره واگذاری پرونده مأرب به انگلیسی‌هایی است که مهارت بالایی در جمع اضداد در زمان لازم دارند.
تحرکات «مایکل ارنون» سفیر انگلیس در گفتگو با الجزیره و ضجه بین المللی از جمله ورود شورای امنیت به عرصه و درخواست توقف جنگ در مأرب، اهمیت مأرب برای غربی ها را نشان می‌دهد.
این نشان می‌دهد که موضوع فراتر از یمن است زیرا از دست رفتن مأرب، زلزله‌ای برای ائتلاف آمریکایی در منطقه خواهد بود و رژیم صهیونیستی را در تنگنا قرار خواهد داد به ویژه که صنعا بخشی از محور مقاومت است.

پیام خوزستان

انگلیس در حالی خواستار آتش بس در مأرب می‌شود و دم از اوضاع انسانی آن می‌زند که طی شش سال جنگ یمن به رنج میلیون ها یمنی که تحت محاصره و زیر بمباران‌های روزانه قرار دادند، بی توجه بوده و آنرا نادیده گرفته است.
المسیره گزارش داد: صنعا در راستای بازگردانیدن مأرب به آغوش یمن حرکت می‌کند و به نگرانی و نفاق بین المللی از جمله نگرانی و اشک تمساح سازمان ملل توجهی ندارد.
اوضاع پس از نبرد مأرب نه تنها در یمن بلکه در کل منطقه، مشابه قبل از آن نخواهد بود.
صنعا می‌داند که حزب الاصلاح نفس های آخر خود را در مأرب می کشد و از دست دادن این، اشتباه تاریخی و نظامی خواهد بود. نباید فرصت از دست برود به ویژه که وعده‌های انگلیس و آمریکا درباره صلح در یمن توخالی است و هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها سر حرف خود بمانند.
المسیره در پایان می‌نویسد: ناظران امور نبرد مأرب را از حیث راهبردی با نبرد حلب سوریه مقایسه می‌کنند. پس از آزادسازی مأرب، منطقه با احتمالاتی روبرو خواهد شد و روزهای سختی در برابر ائتلاف شیخ نشینان عرب خلیج فارس و اسرائیل خواهد بود. هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیل در در دریای عمان جز جرقه‌ای جهنم آماده شده برای صهیونیست‌ها و سازشکاران نیست که به حضور آمریکا در منطقه پایان خواهد داد.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/259186/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سعی می‌کنیم امتحانات را در موعد مقرر به پایان برسانیم

اختصاص 480 میلیون تومان به دانش‌آموزان استثنایی نیازمند خوزستان

باقری‌نیا: فولاد شاهکار کرد / باید به نکونام تبریک گفت

میزان مراجعه افراد با علایم کرونا به بیمارستان در دزفول افزایشی است

58 روز خاکی در اهواز در سال گذشته

عملیات فازاول زهکشی ساحل رودخانه جراحی ماهشهر آغاز شد

استاندار خوزستان: دشمنان به دنبال شبهه افکنی در میان جوانان هستند

مهلت یک هفته‌ای استاندار خوزستان برای انجام تعهدات آبفا

اتاق عدالت جنسیتی در کلاب هاوس با حضور معصومه ابتکار

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم معرفی شد

عزیزی خادم: موفقیت نمایندگان ایران درآسیا برای فوتبال ما امتیازآور است

تجهیز شهرداری دارخوین به دو دستگاه ماشین آلات خدمات رسانی

دلخوری هیات مدیره نفت آبادان از باشگاه سایپا

حمل 45 هزار تن کالای اساسی از خوزستان به نقاط مختلف کشور

پمپ آب کوی لور اندیمشک تعویض شد

شرایط ناپایدار جوی در خوزستان تا چهارشنبه

توقیف خودرو حامل ماینرهای غیر مجاز در خرمشهر

خیبر خرم آباد در مصاف با استقلال ملاثانی به برتری رسید

لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز در اهواز

نخستین بانوی شهید مدافع سلامت بستان آباد تشییع شد

کمک بلاعوض به خانواده های آسیب دیده سیل خوزستان

رکورد تاریخی جدید بیت کوین/ رمزارز محبوب از سطح مقاومت 6٣هزار دلار عبور کرد

برخی زحمت های ستاد مقابله با کرونا را به باد ندهند/برای خروج از این وضعیت نگران کننده همه باید تلاش کنیم

ثبت‌نام بیش از 14 هزار نفر در انتخابات شوراهای روستایی خوزستان/بیش از سه میلیون واجد رای در خوزستان

بازداشت 2 خواننده و 2 نوازنده در یک مراسم عزا

دستگیری سارقان تلفن همراه با اعتراف به 12 سرقت در بندرماهشهر

بحران کرونا در 15 شهر قرمز خوزستان / اعمال محدودیت‌های حداکثری

توزیع 3000 بسته معیشتی توسط قرارگاه عمار شیراز بین نیازمندان

سرپرست شرکت فولاد اکسین خوزستان معرفی شد

نهایی شدن ثبت نام 19 هزار و 11 داوطلب انتخابات شوراهای شهر و روستای خوزستان/تایید بیش از 90 درصد نامزدهای شوراهای شهر/پیشنهاد برگزاری الکترونیکی انتخابات در چهار شهر خوزستان

توقیف خودرو حامل ماینر‌های غیرمجاز در خرمشهر

کاندیدای ریاست جمهوری: زیر میز میزنم!

انتقام خیبر خرم آباد از استقلال ملاثانی با سوپر گل رستمی

تشکیل یک کار گروه جهت تسهیل وتسریع ثبت سمن های حوزه جوانان در لرستان / پیگیر تسریع دریافت شناسه ملی سمن های حوزه جوانان استان هستیم / فراخوان اخیر باعث افزایش متقاضیان ثبت سمن شده است

تقدیر وزیر کشور از عملکرد استاندار خوزستان در مدیریت کرونا

ارزش آزادی در اسلام

خودرو حامل ماینرهای غیرمجاز در خرمشهر توقیف شد

بازیگران سریال مهدویان جلوی دوربین/ جواد عزتی و رعنا آزادی ور در «زخم کاری»

فعالیت مخفیانه آرایشگاه‌های زنانه و باشگاه‌های ورزشی اهواز در وضعیت قرمز

چرا هر چه کارون را لایروبی می‌کنند، باز هم ته‌نشین می‌شود؟

چرا تماشای خوردن غذاهای عجیب، جذاب است؟

والدین به تفاوت های ذهنی بچه ها احترام بگذارند

آغاز ماه رمضان برای مسلمانان پکن

قدردانی بسیج رسانه از موضع آیت‌الله علم‌الهدی در ارتباط با برخورد با یک خبرنگار

قیمت دلار در بازار آزاد؛ 24950 تومان

اقدامات انجام شده برای پشتیبانی از تولید و واردات واکسن کرونا بررسی شد

دارایی‌های سهام عدالت استان تهران چراغ خاموش به فروش رفت؟

روش جدید استخراج ارز دیجیتال در ایران را بشناسید

نگاهی به قیمت مهم‌ترین اقلام مصرفی ماه رمضان/ اینفوگرافی

4 واریزی دولت به حساب مردم در ماه رمضان