پیام خوزستان

آخرين مطالب

انجام بیش از 11 هزار تست کرونا در بهبهان و آغاجاری اجتماعي

انجام بیش از 11 هزار تست کرونا در بهبهان و آغاجاری
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - رییس دانشگاه علوم پزشکی بهبهان از انجام 11 هزار و 398 تست کرونا با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در شهرستان های بهبهان و آغاجاری خبر داد.

به گزارش ایرنا دکتر قدرت اله شاکری نژاد بامداد یکشنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: به واسطه این طرح هشت هزار و 301 تست رپید و سه هزار و 197 تست pcr در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی انجام شد.
وی به خدمات رسانی چهار بیمارستان شهیدزاده، فریده بهبهانی، اشرفی اصفهانی و بیمارستان تامین اجتماعی در بهبهان و آغاجاری به بیماران کرونایی اشاره کرد و افزود: در بیمارستان شهیدزاده تمام خدمات درمانی به بیماران ارائه می شود. بیمارستان فریده بهبهانی به عنوان یک بیمارستان تک تخصصی در حوزه زنان فعالیت می کند همچنین بیمارستان اشرفی اصفهانی در آغاجاری مستقر است که هر سه بیمارستان وابسته به دانشکده علوم پزشکی بهبهان هستند. همچنین بیمارستان شهید مصطفی خمینی بهبهان که وابسته به تامین اجتماعی است، بیماران کرونایی را پذیرش می کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بهبهان گفت: بیمارستان در دست ساخت ولیعصر (عج) بهبهان نیز امیدواریم در ماه‌های ابتدایی 1400 به بهره برداری برسد.
وجود 16 تخت آی سی یو در مراکز درمانی بهبهان و آغاجاری
وی ادامه داد: در اسفند ماه سال 98 همزمان با شیوع بیماری کرونا در کشور، تنها 6 تخت آی سی یو در بیمارستان شهیدزاده وجود داشت همچنین بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان فاقد تخت آی سی یو بود. 
شاکری نژاد گفت: در ابتدای شیوع کرونا مشکلات زیادی را تجربه کردیم اما با پیگیری هایی که انجام شد و با کمک دانشگاه جندی شاپور اهواز و معاونت درمان وزارت بهداشت 10 تخت آی سی یو دیگر به ظرفیت تخت‌های منطقه اضافه شد و در حال حاضر 16 تخت آی سی یو وجود دارد و توانستیم با این تعداد تخت خیز اول و دوم بیماری را سپری کنیم.
صدور مجوز راه اندازی تخت آی سی یو در بیمارستان تامین اجتماعی بهبهان
وی افزود: با پیگیری که انجام شد مجوز راه اندازی تخت آی سی یو در بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان بهبهان اخذ شد و امیدوارم با همکاری خوب معاونت درمان تامین اجتماعی استان هر چه زودتر شاهد راه اندازی بخش آی سی یو بیمارستان تامین اجتماعی بهبهان باشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بهبهان عنوان کرد: در بیمارستان شهیدزاده دستگاه سی تی اسکن بسیار خوبی موجود است اما دستگاه ام آر آی بیمارستان، به صورت خرید خدمت از بخش خصوصی در حال استفاده است و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم. 
وی گفت: با شیوع کرونا در شهرستان، 2 بخش وی آی پی و داخلی بیمارستان شهیدزاده به بیماران کرونایی اختصاص یافت و به تدریج بخش اطفال، داخلی 2 و روانپزشکی برای کرونایی ها در نظر گرفته شد. در واقع پنج بخش از این بیمارستان به ظرفیت 90 تخت در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد.
ظرفیت توسعه تخت های آی سی یو در مراکز درمانی فراهم است
شاکری نژاد افزود: بعد از شروع خیز دوم بیماری، مجبور شدیم یک بخش برای بیماران کرونایی با ظرفیت 20 تخت در بیمارستان تامین اجتماعی راه اندازی کنیم که جا دارد از پرسنل این بیمارستان تشکر کنم. از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان، بالغ بر 100 تخت منحصر به بیماران کرونایی داشتیم و در حال حاضر بخش آی سی یو ما قابلیت اضافه شدن تا 20 تخت را دارد.
وی با بیان اینکه طرح شهید قاسم سلیمانی برای کشور ما بسیار خوب بود گفت: اگر این طرح نبود تعداد فوتی ها و بستری های ما 10 برابر الان بود. این طرح با همکاری و همدلی پرسنل بهداشت و درمان در کشور، بسیج مستضعفان هلال احمر و نیروهای مردمی در حال انجام است که دستاوردهای بسیار خوبی داشته است.
رهگیری 12 هزار نفر در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی
رییس دانشگاه علوم پزشکی بهبهان بیان کرد: طرح شهید قاسم سلیمانی در شهرستان بهبهان از چهارم آذر ماه به صورت آزمایشی شروع شد و فعالیت آن به صورت رسمی از روز هفدهم آذرماه شروع شد. یکی از خصوصیات بسیار خوب این طرح، بیماریابی و رهگیری بیماران کرونایی است و برای این کار تیم‌های نظارتی، مراقبتی و حمایتی تشکیل شد.
وی گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بهبهان، 66 تیم رهگیری در شهرستان های بهبهان و آغاجاری تشکیل شد و بالغ بر 12 هزار نفر در قالب این طرح رهگیری شدند. حدود چهار هزار و 590 تست در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی انجام که 436 مورد یعنی 10 درصد تست ها مثبت بود.
11 هزار و 800 نظارت بر اصناف در بهبهان و آغاجاری انجام شد
شاکری نژاد افزود: 13 تیم مراقبتی در بهبهان و آغاجاری تشکیل شد که تا الان یک هزار و 200 مراقبت در منزل را انجام دادند. همچنین 750 تست توسط تیم های مراقبتی صورت گرفت که 69 مورد آن مثبت بود. 
وی ادامه داد: 24 تیم نظارتی در بهبهان و آغاجاری تشکیل شد که بالغ بر 11 هزار و 800 نظارت بر اصناف انجام و حدود 810 اخطار کتبی و شفاهی و 73 پلمب واحدهای صنفی توسط این تیم ها انجام شد.
متوسط میزان رهگیری افراد در بهبهان به ازای هر نفر مثبت، 11/5 نفر است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بهبهان افزود: متوسط میزان رهگیری افراد در بهبهان به ازای هر نفر مثبت، 11/5 نفر است در حالی که حد نرمال آن در کشور 10 نفر است. با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی خیلی سریع توانستیم خیز دوم بیماری را کاهش دهیم و امیدواریم با استمرار این طرح توسط ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان بتوانیم خیز سوم را نیز کنترل کنیم.
وی تصریح کرد: کرونا یک بیماری رفتاری است و ما باید با آموزش های لازم، سبک زندگی خود را تغییر دهیم. اگر می‌خواهیم این بیماری تحت کنترل قرار گیرد باید نشست های مکرری در این زمینه داشته باشیم که خوشبختانه در شهرستان بهبهان هر هفته نشست ستاد کرونا برگزار می شود.
از صاحبان باغ های بهبهان تعهد گرفته شد
شاکری نژاد در خصوص برگزاری مراسم و تجمع در باغ های اطراف شهر بهبهان گفت: در ستاد کرونا مصوب شد مراسم و تجمع برگزار نشود. فرماندار و دادستان در این زمینه همکاری خوبی داشند و حتی در مواقعی صاحبان باغ‌های شهرستان فراخوانده شده و از آنها تعهد لازم گرفته شد. 
وی افزود: یک سری باغ های شخصی در بهبهان وجود دارد که صاحبان آنها بدون توجه به شرایط کرونا این محل ها را اجاره می دهند به همین دلیل تعداد زیادی از این باغ ها تحت کنترل قرار گرفت. همچنین بنا شد که در روزهای آینده برق این باغها قطع شود.
رعایت 100 درصدی ماسک در ادارات و نهادهای بهبهان و آغاجاری
وی گفت: با توجه به شکننده بودن شرایط، اقدام بسیار خوبی در شهر بهبهان انجام شد و آن نصب اپلیکیشن ماسک در ادارات است. خوشبختانه 100 درصد ادارات و نهادهای خدمتگزار بهبهان و آغاجاری، این اپلیکیشن را نصب کردند و اکنون آماده بهره‌برداری است. 
شاکری نژاد در خصوص مرحله دوم طرح واکسیناسیون گفت: در مرحله اول تزریق واکسن کرونا به تعداد محدودی از پرسنل آی سی یو بیمارستان های بهبهان انجام شد و در مرحله بعد همین روند ادامه دارد.
در حال حاضر 11 شهرستان استان قرمز و هشت شهرستان نارنجی هستند.
برچسب‌ها
آغاجاری تست کرونا بهبهان خوزستان اهواز
پروندهٔ خبری
مدیریت استانی کرونا کرونا و تداوم شرایط قرمز در خوزستان کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/258374/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

1300 بسته غذایی میان نیازمندان در بندر امام توزیع می‌شود

شهروند در بازی خانگی برد می خواهد

نورپردازی برج آزادی به مناسبت هفته سلامت

رقابت سختی با مس رفسنجان داریم/سازمان لیگ دیدارها را همزمان برگزار کند

حیاط خلوت آمریکا و صهیونیست‌ها زیر آتش مقاومت عراق/ روزهای سخت در انتظار خاندان بارزانی+ نقشه میدانی و عکس

اوقات شرعی آبادان و خرمشهر در 2 اردیبهشت ماه 1400+دعای روز نهم ماه رمضان

اوقات شرعی اهواز در 2 اردیبهشت ماه 1400+دعای روز نهم ماه رمضان

رها سازیشاهین گرفتار در اتاق خواب/پایان وحشت ساکنان منزل مسکونی منطقه باهنر

از آب گیری جسد جوان 30 ساله از رودخانه کارون اهواز

برج آزادی تهران در حال ساخت +عکس

سید حسن نصرالله: مقاومت به فرماندهانی مانند سردار حجازی نیاز دارد

دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان

لیگ برتر فوتبال| عزم سپاهان برای پس گرفتن صدر جدول از پرسپولیس

یک باند قاچاق انسان متلاشی و محموله داروی قاچاق کشف شد

حاج قاسم کدام فرمانده را "فاتح خیبر جبهه مقاومت" نامید؟

«شاه در قاب» رفیع افتخار در انتظار انتشار

پاسخ منفی هند به درخواست هیئت آمریکایی برای سفر به این کشور

هفته بیست و یکم لیگ برتر| گل گهر و نفت آبادان؛ نبرد تاکتیکی قلعه نویی و پورموسوی

ملخ‌ها از بصره عراق وارد ایران می‌شوند

آتش سوزی یک کشتی صیادی در خرمشهر

12 زندانی جرائم غیرعمد در گلپایگان چشم انتظار کمک خیرین

هند سفر هیات کمیسیون آزادی مذهب را رد کرد

محمود فکری و مس دوباره به هم رسیدند ؛ سرمربی پیشین استقلال به دنبال انتقام

آغاز اعمال محدودیت‌های شغلی در آبادان

افتتاح 2 پروژه بزرگ در شهرستان اندیمشک طی روزهای آینده

نورپردازی برج آزادی به مناسبت آغاز هفته سلامت

پروژه انتقال آب های سطحی بندر امام به دریا در حال انجام است

شورای تامین شوشتر برای برقراری نظم و امنیت عمومی با تمام توان تلاش می‌کند

تغییر چهره زهره فکور صبور + عکس

آیت الله عیسی قاسم: رژیم بحرین از مسیر اشتباه خود بازگردد

شورای تامین شوشتر برای برقراری نظم و امنیت تلاش می‌کند

نماینده مردم اندیمشک با رئیس بنیاد مستضعفان دیدار کرد

انهدام باند قاچاق انسان توسط سپاه

عکس مدلینگی زهره فکور صبور

هماهنگی ارسال محموله‌های مرغ به خوزستان / اختصاص 1700 میلیارد تومان به توسعه مناطق روستایی

دهلی‌نو هیات آمریکایی را به کشورش راه نداد

دست رد هند به سینه دولت آمریکا

اردن بازداشت 18 تن به اتهام کودتا را تأیید کرد

اولین کاپیتان تاریخ تیم فوتبال پرسپولیس درگذشت

چه بر سر نجات یافتگان چینی کشتی تایتانیک آمد؟

بانک مرکزی: صرافی‌های مجاز، می‌توانند رمزارز استخراج داخلی را بفروشند

صف‌های طولانی مرغ در خوزستان؛‌ باز هم پای دولت در میان است!

نکونام: فوتبال ایران باید به فولاد افتخار کند

زخم تحریم‌ها بر پیکره طرح انتقال آب شمال شرق خوزستان

دستگیری باند قاچاق انسان در اروندرود

شناور صیادی در خرمشهر آتش گرفت

تبلیغات پیش از موعد از مصادیق جرایم انتخاباتی است

تخصیص 1700 میلیارد تومان برای مناطق روستایی و محروم خوزستان

17 هزار میلیارد ریال برای توسعه مناطق روستایی خوزستان درنظرگرفته شد

مزارشهید عبدالمحمد پیش‌بین ازصیدون به گلزارشهدای باغملک جابه‌جاشد