پیام خوزستان

آخرين مطالب

وحشتناکترین آزمایش های انسانی تاریخ دنیا! مقالات

وحشتناکترین آزمایش های انسانی تاریخ دنیا!
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - گاهی اوقات آزمایش‌های انجام شده جنبه روانشناسی داشت. شاید باور نکنید، اما در یکی از آزمایش‌ها کودکان بی گناه از لحاظ روانی تحت تاثیر قرار گرفتند به طوری که اثر این آزمایش سرنوشت آن‌ها را نیز تغییر داد.
1- واحد 731
واحد 731 یک آزمایش سری شیمیایی و زیستی بود که توسط ارتش سلطنتی ژاپن در طول جنگ جهانی دوم و بین سال‌های 1937 تا 1945 انجام شد. مسئول انجام این آزمایش غیرانسانی، یکی از فرماندهان بی رحم ژاپنی به نام شیروایشی» بود.
در این آزمایش‌های وحشتناک، قسمتی از بدن زندانی‌های |ژاپنی را قطع می‌کردند و به بخش‌های دیگر بدن پیوند می‌زدند. در روشی دیگر آن‌ها بعضی از اعضای بدن زندانی‌ها را منجمد می‌کردند تا درباره بیماری قانقاریا مطالعه کنند. همچنین زندانی‌ها را به انواع مختلف میکروب‌های بیماری زا آلوده می‌کردند و سپس به آن‌ها واکسن می‌زدند تا تاثیر واکسن را روی بدن انسان مورد مطالعه قرار دهند.
2- مطالعه هیولایی
مطالعه هیولایی نام آزمایشی بود که روی 22 کودک یتیم صورت گرفت. این کودکان یتیم در نوانخانه «داونپورت ایوا»‌ی آمریکا زندگی می‌کردند. سال 1939 محققی به نام «وندل جانسون» از دانشگاه ایوا تص. یم گرفت روی 22 کودک یتیم آزمایش لکنت زبان انجام دهد.
جانسون از یکی از دانشجویان خود به نام «مری تودر» خواست تا این آزمایش را انجام دهد و خود بر روی آن نظارت کرد. کودکان به دو گروه 11 نفری تقسیم شدند. تودر، برای یک گروه از کودکان سخنرانی می‌کرد.
او در این سخنرانی از نحوه صحبت کردن کودکان تمجید می‌کرد و به کودکان می‌گفت که واقعا به خوبی صحبت می‌کنند و در ادای کلمات هیچ مشکلی ندارند. در سخنرانی که تودر برای گروه دیگر انجام می‌داد به بچه‌ها می‌گفت که اصلا درست صحبت نمی‌کنند و بیشتر لغات را اشتباه تلفظ می‌کنند و آن‌ها را مورد سرزنش قرار می‌داد.
در این آزمایش بیشتر بچه‌هایی که انرژی منفی دریافت کرده بودند از نظر روانی نیز دچار مشکل شدند و برخی از آن‌ها در دوران زندگی شان در صحبت کردن با مشکل مواجه شدند. وقتی همکاران جانسون از این آزمایش مطلع شدند نام مطالعه هیولایی را روی آن گذاشتند، زیرا وی برای اثبات نظریه هایش از کودکان یتیم سوء استفاده کرده بود.
از آنجا که جانسون فرد مشهوری بود این آزمایش برای مدت‌ها مخفی نگه داشته شد تا اینکه سال 2001 مسوولان دانشگاه ایوا به طور رسمی از عموم مردم به خاطر اینکه جانسون که زمانی یکی از استادان این دانشگاه بود مطالعه هیولا را انجام داده بود، عذرخواهی کردند.
3- زندان استنفورد
آزمایش زندان استنفورد سال 1971 توسط گروهی از محققان به سرپرستی «فیلیپ زیمباردو» از دانشگاه استنفورد آمریکا صورت گرفت. هزینه مالی این آزمایش را در دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا تامین می‌کرد. در این آزمایش دکتر زیمباردو به همراه گروهش روی زندانی‌ها و زندانبانان دروغین مطالعه کردند تا به تاثیر‌هایی که زندانی بودن و زندانبان بودن روی روان انسان‌ها می‌گذارد پی ببرند.
برای انجام این آزمایش گروهی از دانشجویان رشته روانشناسی که در حال فارغ التحصیل شدن بودند داوطلبانه در نقش زندانی و زندانبان در زندان ساختگی‌ای که در زیر زمین ساختمان دانشکده روانشناسی ساخته بودند مشغول فعالیت شدند.

پیام خوزستان

با آغاز آزمایش، زندانی‌ها و زندانبان‌ها خیلی زود به نقش‌های خود عادت کردند به طوری که شرکت کنندگان در این آزمایش از آنچه که انتظار می‌رفت بیشتر در نقش خود غرق شده بودند تا جایی که گاهی اوقات دانشجویانی که باور کرده بودند زندانی هستند کاملا مثل یک زندانی رفتار می‌کردند.
از طرفی یک سوم از زندانبان‌ها باور کرده بودند از این رو در همان ابتدای آزمایشات مجبور شدند. دو نفر از زندانی‌های داوطلب را از پروژه تحقیقاتی بیرون بگذارند. اعتراضات زیادی نسبت به این آزمایش صورت گرفته بود و، چون عده زیادی از لحاظ روانی درگیر آزمایش زندان استنفورد شده بودند، به زیمباردو اخطار داده شد که آزمایشات او رفتار ضد اجتماعی دارد و از این رو خیلی زود این آزمایش بدون اینکه نتیجه‌ای بدهد به اتمام رسید.
4- آزمایشگاه سمی شوروی سابق
آزمایشگاه شماره 1 و آزمایشگاه شماره 12، از مشهورترین آزمایشگاه‌های سری و مخفی اتحاد جماهیر شوروی سابق بودند. در این آزمایشگاه روی سم‌های مختلف تحقیق می‌کردند. دانشمندان در این آزمایشگاه‌ها انواع مختلف گاز‌های سمی را روی زندانی‌های گولاگ که دشمن مردم نامیده شده بودند، انجام می‌دادند.
هدف از انجام این آزمایش‌ها ساخت یک نوع سم بدون مزه و بی بوی شیمیایی بود که سپاه دشمن نتواند آن را شناسایی کند. وقتی سم‌های گوناگونی ساخته می‌شد روی زندانی‌های بیچاره مورد آزمایش قرار می‌گرفت.
دانشمندان این سم‌ها را که معمولا مایع بود به عنوان دارو هنگام صرف غذا به زندانی‌ها می‌دادند تا آن را بخورند.
آزمایش‌ها ادامه یافت تا اینکه سمی به نام «سی 2» ساته شد. به گفته شاهدان مصرف سم ظاهر قربانیان را از نظر فیزیکی تغییر می‌داد. آن‌ها به سرعت خمیده و ضعیف می‌شدند و در عرض 15 دقیقه جان می‌باختند، از این رو افراد مختلف با ظواهر گوناگون به آزمایشگاه انتقال داده می‌شدندتا تاثیر این سم روی هر فرد به طور جداگانه مورد مطالعه قرار گیرد.
5- مطالعه تاسکیگی
این آزمایش یکی از فجیع‌ترین آزمایشات غیراخلاقی در طول تاریخ بود، زیرا در آن به افرادی که دچار سیفلیس می‌شدند آگاهی‌های لازم درباره بیماری شان داده نمی‌شد و به دروغ به آن‌ها می‌گفتند که دچار بیماری خونی هستند. دانشمندان به افراد مبتلا به سیفلیس اعلام می‌کردند که اگر برای درمان به کلینیک‌های خاصی که در نظر گرفته شده بروند نه تنها به رایگان می‌توانند درمان شوند بلکه غذای رایگان هم در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و بیمه عمر هم خواهند داشت.

پیام خوزستان

سال 1932 وقتی مطالعه روی بیماری سیفلیس آغاز شد روش‌هایی که برای درمان مورد استفاده قرار می‌گرفت سمی و خطرناک شناخته شد و بنابراین دانشمندان به دنبال یافتن راهی بودند که بتوانند بیماران مبتلا به سیفلیس را بدون استفاده از روش‌های سمی و خطرناک نجات دهند؛ بنابراین انجام آزمایش‌ها روی تعداد زیادی از این بیماران شروع شد. تا پایان سال 1972 که آزمایشات پایان یافت، 100 نفر از مردان به دلیل انجام آزمایش‌های گوناگون روی آن‌ها جان باختند و این در حالی بود که 19 نوزاد مبتلا به سیفلیس موروثی نیز طی انجام این آزمایش‌ها متولد شدند.
6- آزمایشگاه کره شمالی
گزارش‌های زیادی از آزمایش‌های غیراخلاقی که در کره شمالی روی انسان‌ها انجام شده به ثبت رسیده است. به ادعای یکی از زنان زندانی کره شمالی، در یکی از این آزمایش‌ها 50 زن زندانی که از لحاظ جسمانی سالم بودند انتخاب شدند. این زن‌ها به اجبار می‌بایست کاهوی سمی می‌خوردند. به محض اینکه زندانی‌های بیچاره کوهو را خوردند دچار تهوع خون آلود شدند و بعد از 20 دقیقه جان خود را از دست دادند.
خوردن اجباری کاهو‌های سمی، برای آزمایش عملکرد نوعی سم بود که کره ای‌ها آن را اختراع کرده بودند. به گفته «کیوون هیوک» - سرپرست زندان – در کمپ شماره 22 در زندان‌های کره شمالی، آزمایشگاه‌های وجود داشت که مجهز به گاز‌های سمی بودند، گاز‌هایی که منجر به خفگی می‌شد. در این آزمایشگاه‌ها نیز زندانیان زیادی تحت آزمایش قرار می‌گرفتند که تعداد زیادی از آن‌ها جان باختند.
7- پروژ امکولترا
امکولترا نام رمزی بود که «سی آی ای» - دفتر تحقیقات علمی آمریکا – روی برنامه سری تحقیقاتی کنترل ذهن گذاشته بود. سی آی ای، این آزمایش را اوایل دهه 1950 آغاز کرد و تا اواخر دهه 1960 ادامه داشت.
در این آزمایش، از مواد مخدر گوناگونیاستفاده شد تا حالت‌های ذهنی افراد، تحت کنترل پزشکان درآید و آن‌ها بتوانند عملکرد‌های گوناگون مغز را شناسایی کنند. در این آزمایش، به عده‌ای از کارمندان سی آی ای، نظامی ها، پزشکان و بسیاری از افراد دیگر قرص‌های روانگردان داده شدتا عکس العمل آن‌ها مورد مطالعه قرار گیرد.

پیام خوزستان

این قرص‌ها در حالی به افراد داده می‌شد که هیچ هشداری درباره استفاده از آن‌ها به مصرف کنندگان داده نمی‌شد. سی آی‌ای برای انجام این آزمایش عده‌ای از مرد‌ها را انتخاب کرد که خجالتی بودند.
در این آزمایش بعد از اینکه به مرد‌ها قرص روانگردان می‌دادند آن‌ها می‌بایست وارد منطقه‌هایی می‌شدندکه دوربین‌های مدار بسته برای مطالعه آن‌ها کار گذاشته شده بود. این آزمایش غیرانسانی همچنان ادامه داشت تا اینکه سال 1973 ریچارد هلمز مدیر سی آی ای، دستور داد تا پروژه آزمایشی به طور کامل منحل شود و همه مدارک موجود در رابطه با این آزمایش را از بین ببرند تا تحقیق درباره آن غیرممکن باشد.
8- پروژه ¼
پروژه ¼ مطالعات پزشکی بود که آمریکایی‌ها روی ساکنان جزیره «مارشال» در اقیانوس آرام انجام دادند. ساکنان این جزیره در اول مارس 1954 تحت اولین آزمایش اتمی قرار گرفتند تا پزشکان با مطالعه روی افراد این جزیره به تاثیر قرار گرفتن در معرض رادیواکتیویته پی ببرند. این آزمایش تاثیرات بسیار وحشتناک و مخربی روی مردم داشت که تا سالیان سال دیده می‌شد.
در اولین دهه بعد از انفجار رادیواکتیو، زنان جزیره نوزادان مرده به دنیا می‌آوردند که البته رفته رفته رو به بهبودی رفتند و وضعیت عادی پیدا کردند، اما اختلال‌های رشدی در کودکان شدت گرفت و تا سالیان سال تاثیر رادیواکتیو روی کودکان غیرقابل انکار بود. بسیاری از کودکان جزیره دچار سرطان تیروئید شدند و تا سال 1974 یک سوم از کودکان دچار نئوپلاسم یعنی رشد غیرطبیعی بافت‌های بدن شدند.

پیام خوزستان

9- آزمایشات نازی‌ها
در طول جنگ جهانی دوم رژیم نازی آزمایش‌های غیرانسانی گوناگونی را روی زندانیان انجام می‌دادند. در اردوگاه مخوف «آشویتس» دکتر ادوارد ویرس روی زندانی‌های زخمی آزمایش‌های گوناگونی انجام می‌داد تا بتواند با استفاده از نتیجه آزمایش‌های صورت گرفته روی سربازان زخمی دشمن، روش‌هایی برای درمان بعضی از زخم‌ها پیدا کند.
همچنین روی دوقلو‌های همسان و غیرهمسان آزمایشات زیادی صورت می‌گرفت تا بلکه دانشمندان آلمانی بفهمند که آیا بدن انسان به طور غیرطبیعی قابل دستکاری است یا خیر. دکتر جوزف مینگل سرپرست همه این آزمایشات بود و نزدیک به 1500 دوقلو و 200 نفر تحت آزمایش‌های وحشیانه او قرار گرفتند.

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/257462/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مقاومت بیش از هر زمان دیگری نیاز ملی لبنان است

قطعی مکرر آب در منطقه چال آب زای بخش سوسن

چند نماد بورسی در آستانه بازگشایی

آغاز مرحله هشتم اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در خانه کشتی شهید هادی

آسمانی صاف و آفتابی در آبادان و خرمشهر

فرار راننده خودروی لاکچری از صحنه مرگ پاکبان بیچاره / در خرمشهر بازداشت شد

بساط دستفروشانی که کرونا را هدیه می‌دهند + فیلم

از حل مشکل آب روستا‌های خوزستان تا انتقال شبانه لوله‌های آب

بازرسی از فروشگاه های ملزومات وتجهیزات پزشکی در آبادان

زهره حمیدی: تلویزیون خیلی از بیننده‌هایش را از دست داده

روند افزایشی بستری بیماران کرونایی در جنوب غرب خوزستان

اعمال جریمه برای پارک خودرو در حاشیه بوستان‌های دزفول

آغاز اردوی المپیکی تیم ملی کشتی فرنگی

مقاومت یک نیاز ملی برای مهار تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه لبنان

صندوق وام خانگی 900 زن و مرد را بیچاره کرده / در ماهشهر فاش شد

نیاز 5 میلیارد تومانی برای آزادی همه زندانیان غیرعمد سیستان و بلوچستان/ حبس به دلیل مهریه بیشترین آمار را دارد

بحران افزایش بیماران در خوزستان بعد از عید فطر / دست التماس ما به سمت مردم است

شیب تند بیماران کرونایی در دزفول / چالش جدی کمبود اکسیژن

اردوی یک هفته‌ای محتشم تبریز در اهواز

اقامه نماز آیت الله فلاحتی بر پیکر «سردار محمد حق بین»

آغاز پیش ثبت نام مدارس شاهد از خرداد ماه

پیام تسلیت نمایندگان گیلان در مجلس خبرگان رهبری

آغاز کوچ بهاره عشایر لالی به مناطق ییلاقی

پیام تسلیت سردار «بهمن کارگر» در پی گذشت سردار «محمد علی حق بین»

ناسالم بودن هوای اهواز برای گروه‌های حساس

وحشت از کرونا در اردوی شاگردان نکونام

بیش از 113 کیلو تریاک در شهرستان نایین کشف شد

آیا فصل ها با خود افسردگی می‌آورند؟

بورس 5300 واحد افت کرد

فاصله طبقاتی در دولت روحانی همچنان رکورد می‌شکند

عرضه نانو پوشش‌های گالوانیزه برای افزایش مقاومت فولاد در برابر خوردگی

استفاده از لیزر برای اتصال هواپیماها به اینترنت

نقش فناوری نانو در تشخیص زودهنگام سرطان‌ها

هوای صبح امروز اهواز ناسالم است

کمبود اکسیژن در بیمارستان بزرگ دزفول

قطعی مکرر آب در منطقه چال‌آب‎‌زای بخش سوسن ایذه

گلایه کارگران اپراتور آبفای اهواز از پرداخت نشدن حقوق‌‌ها

بحران افزایش بیماران در خوزستان بعد از عید فطر

دامپروران خوزستانی در مرز ورشکستگی

خودروهای پارک‌شده در حاشیه بوستان‌های دزفول جریمه می‌شوند

عیادت مدیرکل امور استان های وزارت کار از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان در بیمارستان

نشست ستاد گرامیداشت هفته کار و کارگر خراسان شمالی برگزار شد

«خرس» شرور در کرمان به دام پلیس افتاد + عکس

توضیح در رابطه با فوت دو پاکبان در مشهد

روحانی: اجازه ندادیم قحطی کالا در کشور رخ بدهد

آخرین اخبار از وضعیت میرحسین موسوی و رهنورد

سلبریتی های بی اخلاق و بی ادبی که تحملشان کار سختی ست!

وزنه سنگین کرونا و کاهش پالایش نفت هند به بازار نفت

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود

2 بوکسور خوزستانی در ترکیب تیم‌ملی اعزامی به تاشکند