پیام خوزستان

آخرين مطالب

تازه‌ترین اخبار کوید 19 در ایران|زنگ خطر کرونای انگلیسی در بام ایران / روند ابتلا نگران کننده است / وسایل نقلیه عمومی و مراکز تجاری و اداری عمده کانون تشکیل چرخه ابتلا+ نمودار و نقشه اجتماعي

تازه‌ترین اخبار کوید 19 در ایران|زنگ خطر کرونای انگلیسی در بام ایران / روند ابتلا نگران کننده است / وسایل نقلیه عمومی و مراکز تجاری و اداری عمده کانون تشکیل چرخه ابتلا+ نمودار و نقشه
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - گروه استان‌ها ـ درحالی که آمار تعداد مبتلایان ویروس کرونا به دلیل چرخش نوع انگلیسی آن روبه افزایش است اخبار منتشر شده حکایت از نفوذ این نوع از ویروس جهش یافته با استان‌های همجوار خوزستان دارند و بازهم تاکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی است. - اخبار استانها -
به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، از ابتدای هفته جاری انتشار اخبار افزایش معنادار تعداد مبتلایان به کرونا در استان خوزستان توجه بسیاری از مردم و البته مسئولان را به خود جلب کرد تاجایی که نهایتا بحرانی شدن اوضاع همه‌گیری در این استان پنهاور باعث شد تا رنگ قرمز کرونایی در یازده شهرستان از خوزستان تثبیت شود.
این تغییر رنگ‌بندی کرونایی در خوزستان البته زنگ خطر شیوع گسترده بیماری در سایر استان‌های همجوار را به صدا درآورد و در بررسی‌های اولیه مشخص شد این مشکل به دلیل تردد بیش از حد مسافران از مبداء عراق صورت گرفته و با درنظر گرفتن افزایش آمار ابتلا در این کشور و تردد گسترده مرزی میان دو کشور خوزستان نیز به حالت بحرانی درآمد.
نهایتاً مرزهای غربی کشورمان با عراق به روی مسافران بسته شد اما ویروس انگلیسی در سطح بالایی وارد شده و به دلیل بی توجهی بسیاری از هموطنان در این منطقه دست به دست شده بود و اکنون خبر از گسترش بیماری در استان چهارمحال و بختیاری به‌گوش می‌رسد که دراین صورت باید به سرعت تدابیر ویژه‌ای در زمینه محدودیت‌های جدید مدنظر قرار گیرد.
نکته حائز اهمیت درباره ورود ویروس جهش یافته این است که میزان سرایت ویروس بسیار بالاتر از نوع قبلی بوده و این مهم می‌تواند زنگ خطری برای کادر درمان ایران باشد که اکنون در مقابله با ویروس منحوس یکسال پرکار را پشت‌سرگذاشته‌اند و فرسودگی می‌تواند پاشنه آشیل مدیریت بحران در صورت افزایش سطح همه‌گیری باشد و سیگنال‌های نگران کننده هم با توجه به افزایش معنادار تعدادمبتلایان طبق آمار رسمی وزارت بهداشت کاملا مشهود است.

پیام خوزستان

پیام خوزستان

مردم رعایت نکنند وضعیت بحرانی می‌شود
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد ، بررسی آمار و وضعیت ویروس نوپدید کووید19 در هفته اخیر (27 بهمن‌ماه الی 3 اسفندماه) در استان چهارمحال و بختیاری، نشان از عدم تغییر زیاد آمار بستری‌ها نسبت به دو هفته پیش را دارد، در هفته گذشته تعداد کل بستری‌ها در مراکز درمانی 10 شهرستان استان، 226 نفر بوده است که نسبت به دو هفته پیش که 224 نفر بود، تغییر زیادی نکرده است.
گفتنی است همجواری استان چهارمحال و بختیاری با استان خوزستان که در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد، نگرانی‌ها را مبنی بر سرایت ویروس کرونای انگلیسی به استان افزایش داده است و مردم نگران این موضوع هستند.
البته به گفته مسئولین استان، مبادی ورودی استان نسبت به استان خوزستان کنترل می‌شود و خودروهای فاقد مجوز قانونی حق ورود به استان چهارمحال و بختیاری را ندارند، به گفته رئیس پلیس راه استان، بنا بر تدابیر ستاد کرونای استان یک سری محدودیت‌ها در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌های کوهرنگ و لردگان در جهت جلوگیری از ورود کرونای انگلیسی به استان، صورت گرفته است.
کنترل بیشتر مبادی ورودی استان توسط مسئولین و رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، تنها راه برای عدم سرایت ویروس کرونای انگلیسی و شیوع این ویروس در استان است، اکنون نگرانی‌ها قبل از آنکه در مورد تجمعات و دورهمی‌ها باشد، در مورد مسافرت‌ها است که نیاز است مردم مسافرت‌‌های غیر ضرور خود را کم کنند.

پیام خوزستان

تجمع یعنی کانون بحران
افزایش میزان سرایت ویروس انگلیسی و مصادف شدن آن با کاهش سطح همکاری و مشارکت مردمی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی عاملی بوده تا از ابتدای هفته جاری سیر صعودی مراجعه بیماران به مراکز درمانی و اشغال شدن تخت‌های بیمارستانی نگرانی کاملا مشهودی در میان مسئولان بهداشت و درمان کشور ایجاد کرده باشد.
این نگرانی از سخنان روز گذشته وزیر بهداشت کاملا مشخص و ملموس است که ظاهرا این ویروس منحوس چموش‌تر شده و بی‌تفاوتی به آن مساوی با فاجعه‌ای از نظر بیماری در کشورمان خواهد شد که تنها راهکار مقابل منطقی و مناسب با آن فعلا رعایت پروتکل‌های بهداشتی آنهم به صورت کامل و بدون هرگونه عادی انگاری است.
مسئولان وزارت بهداشت تاکید دارند نوع ویروس جهش یافته به دلیل جهشی که داشته میزان بالای سرایت پذیری را ایجاد کرده که این تغییر در تجمع‌های خانوادگی یا حتی کاری می‌تواند به کانونی برای ابتلا شناخته شده و چرخه همه‌گیری را گسترده تر کند.
ظاهرا آزمایش‌های انجام شده نشان می‌دهد اگر ویروس قبلی در مدت زمان طولانی‌تر که فرد با آن روبرو می‌شد ابتلا ایجاد می‌کرد این نوع ویروس جهش یافته تنها به چند دقیقه زمان نیاز دارد تا یک فرد سالم را مبتلا کرده و این چرخه را برای آلوده کردن دیگران کامل کند و نکته جالب‌تر اینجاست که نه تنها سن آلودگی افراد بسیار پایین امده بلکه بسیاری از مراجعه کنندگان در دوره ابتدایی آلودگی هیچ علائمی نداشته و یکباره با علائم بسیار شدید به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که بعضاً مدیریت بحران در بدن وی غیر ممکن می‌شود.
بنابراین با توجه به اینکه در ایام پایانی سال قرار داریم و جنب‌وجوش‌های پایان سال مثل همیشه در سراسر ایران آغاز شده نگرانی عمده در مراکز خرید، وسایل نقلیه عمومی و البته اداره‌های خدماتی وجود دارد که درصورت بی‌توجهی ویروس منحوس در میان مردم دست به دست شود.
از این رو لازم است با رعایت شیوه نامه بهداشتی توسط همه مردم شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و شست و شوی مداوم دستها و پرهیز از حضور در تجمع‌ها و آیین های عروسی و عزا شرایط توقف روند نگران کننده بیماری نه تنها در استان خوزستان بلکه کل کشور باشیم.
تازه‌ترین وضعیت کووید19 در استان قزوین| افزایش نسبی میزان فوتی‌ها + جدولتازه‌ترین وضعیت شیوع کووید 19 در استان کردستان| آمار مبتلایان روزانه در "سروآباد" صفر شد+جدولتازه‌ترین وضعیت شیوع کووید19 در چهارمحال و بختیاری| خطر پیک جدید کرونا استان را تهدید می‌کند
براساس اطلاعات وزارت بهداشت از ابتدای هفته جاری تعداد 11 شهر شرایط قرمز کرونایی دارند و 52 شهر هم در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند، این درحالی است که 217 شهر براساس شاخص‌ها در وضعیت زرد و نهایتاً 168 شهر هم براساس اطلاعات ثبت‌شده در شرایط آبی کرونایی هستند.
همین آمار نشان می‌دهد که تمامی شهرهای قرمز کرونایی در خوزستان قرار دارند که عبارتند از: آبادان، اهواز، ماهشهر، دزفول، دشت‌آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر و هویزه.
شاخص: در طرح جدید شاخص تعداد بستری‌ها، رنگ‌بندی شهرها را مشخص می‌کند، به این ترتیب که بستری‌های چهار نفر در 100 هزار نفر شهرهای زرد ، شش نفر در 100 هزار نفر شهرهای نارنجی و 10 نفر در 100 هزار نفر، شهرهای قرمز را تعیین می‌کند.

پیام خوزستان

انتهای پیام/ی

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/256579/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

با پایان رای گیری، برگزیدگان دور هشتم زنان کارآفرین برتر مشخص شد

تلاش پرسپولیسی ها برای رفع محرومیت خرید جدید

سنگ گلر سابق سرخ‌ها پیش پای ترابی | کارت بازی هافبک پرسپولیس صادر می‌شود؟

دادگاه هنگ‌کنگ آزادی فعالان حامی دموکراسی را لغو کرد

پرسپولیس پیگیر کارت بازی ترابی

چرا پارکینگ آزادی گران ساخته شد؟

مدیران و فرمانداران کم کار به دادسرا معرفی می شوند

معرفی 10 کانون مساجد برتر خوزستان در طرح ایران قوی

دو تن دیگر از مدافعان سلامت خوزستان بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند

عدم اتخاذ تصمیم ویژه برای نوروز 1400؛ سفرهای نوروزی را برای 1401 بگذارید!/ گردش ویروس جهش یافته در اکثر استان‌ها/ سوای خوزستان، وضعیت چهارمحال و بختیاری هم نگران کننده است/ ورود 450 هزار دوز واکسن جدید

دختر 7ساله هزینه‌های جراحی مغز خود را تأمین کرد

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل نفت آبادان

جنجالی که دستیار جدید فرهاد مجیدی راه انداخت ؛ فراز کمالوند رفتنی شد ؟

آبادان در صدر ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان

انجام تست سریع کرونا در 5 فرودگاه خوزستان

30 زندانی جرائم غیر عمد در استان بوشهر آزاد شدند

پنجره نقل و انتقالات نفت آبادان باز شد

انتظاری بازی با سایپا را از دست داد

تعطیلی بازار شایعه است/ ورود خودرو با پلاک خوزستان به استان ممنوع

سوشا مکانی تایید کرد؛ پنجره نقل و انتقالات نفت آبادان باز شد

آبنمای میدان آزادی پس از 15 سال فعال می‌شود | بهره‌برداری از پلازای خیابان هاشمی

مدیریت برج آزادی برعهده شهرداری نیست/ بهره‌برداری از پلازای خیابان هاشمی

نبرد در 4 استان با کرونای انگلیسی | 11 شهرستان خوزستان قرمز است

بدهی نفت آبادان به مکانی پرداخت شد/ حریف پرسپولیس منتظر صدور مجوز بازی بازیکنان جدید

آخرین برد فولاد در آزادی؛ نکو بازیکن بود!

پاپ خواهد دانست که آمریکایی ها حامی مسیحیان را به شهادت رساندند

پنجره نقل و انتقالاتی صنعت نفت آبادان باز شد

تردد خودروهای با پلاک خوزستان در همدان ممنوع/ تعطیلی غار علیصدر تا اردیبهشت

تردد خودروهای با پلاک خوزستان در استان همدان تا اطلاع ثانوی ممنوع‌ است/تعطیلی غار علیصدر تا پایان اردیبهشت ماه

باشگاه پرسپولیس پیگیر کارت بازی ترابی شد/ سوشا مکانی دست بردار نیست

عکس/ ممنوعیت ورود و خروج خودروها به اهواز

برگزیدگان مسابقه نقاشی کودکان «رنگ خدا» معرفی شدند

کنعانی‌زادگان در نقش گلساز بازی رفت برابر نفت

دانشجویان فعلا اذیت می‌شوند اما سامانه آموزشیار بهتر می‌شود

مشاهده کرونای انگلیسی در لرستان

شکست تیم مقاومت البرز در لیگ برتر فوتسال

درخشان: پرسپولیس باید مهاجم جذب کند

مشاهده دو مورد قطعی کرونای انگلیسی در لرستان / احتمالات آمار از این مقدار بیشتر است / میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در لرستان کمتر از 70 درصداست

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی جنوب غرب استان خوزستان تا 16 اسفند 99

کرونای انگلیسی به لرستان رسید

پنجره نقل‌وانتقالات صنعت نفت باز شد

پرهیز از به تاریخ سپاری تجربه‌های دوران اسارت

ریشه اصلاح سنگین شاخص بورس کجاست؟

پیشروی کانالی دلار در اولین ساعات بازگشایی

پرداخت مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان طی چند روز آینده

خوزستانی‌ها بدون تست کرونا نمی‌توانند از استان خارج شوند/ پیشنهاد حضور وزیر بهداشت در خوزستان

ابتلای دومین شیرخوار ایذه‌ای به کرونا/ افزایش شمار ابتلا در جوانان

اتوبوس های بین شهری خوزستان در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی متوقف می‌شوند

ترکیب احتمالی فولاد خوزستان برابر استقلال

نفت مسجدسلیمان در مقابل سایپا 2 غایب دارد