پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت:

نمایشگاه نفت، فرصت شناسایی شرکای راهبردی است وزارت نفت

نمایشگاه نفت، فرصت شناسایی شرکای راهبردی است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به اینکه این سازمان از پیشگامان توسعه فناوری در صنعت نفت است، نمایشگاه نفت را فرصت مناسبی برای شناسایی شریکان راهبردی عنوان کرد.

به گزارش شانا به نقل از پژوهشگاه صنعت نفت، جعفر توفیقی فعالیت‌های سازمان را همسو با سیاست‌های وزارت نفت دانست و گفت: از دو سال گذشته، وزیر نفت درباره راه‌اندازی پارک علم و فناوری صنعت نفت طرح موضوع کردند که این طرح در تکمیل زنجیره نوآوری اقدام ارزنده‌ای به شمار می‌آید. در همین زمینه پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به زیرساخت‌های خود از نظر نیروی انسانی، آزمایشگاه‌ها و پایلوت‌ها برای تأسیس پارک علم و فناوری پیشگام شد و بر پایه این امکانات پارسال موفق به افتتاح مرکز نوآوری شدیم.
وی افزود: پژوهشگاه صنعت نفت بر این باور است که مرکز نوآوری این مجموعه می‌تواند مقدمه‌ای برای تأسیس پارک فناوری صنعت نفت باشد و انتظار می‌رود وزارت نفت با حمایت‌های خود از این مرکز بتواند سیاست‌های وزیر را سرعت بخشد و به‌زودی شاهد دستاوردهای مرکز نوآوری پژوهشگاه باشیم.
شناسایی استعدادهای برتر با طرح ملی میزبانی
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت به طرح ملی میزبانی از 500 دانشجوی دکترا و کارشناسی ارشد در پژوهشگاه نیز اشاره کرد و گفت: دانشجویان این مقاطع می‌توانند برای انجام پایان‌نامه و رساله‌های خود به این مجموعه مراجعه کنند و از امکانات آزمایشگاهی و پایلوتی و راهنمایی و مشاوره پژوهشگران برجسته پژوهشگاه بهره‌مند شوند و این نشان از درهای باز پژوهشگاه به روی همه پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.
توفیقی با بیان اینکه تصمیم بر آن است که این جریان دانشجویی را به کسب‌وکارهای مرکز نوآوری پژوهشگاه اتصال دهیم، تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌های مناسب از چرخه دانش تا تجاری‌سازی از اهدافی است که در دستور کار این مجموعه قرار گرفته و این به آن معناست که با ورود دانشجویان تحصیلات تکمیلی و با در اختیار قرار دادن موضوعات راهبردی صنعت نفت و رصد دانشجویان می‌توانیم استعدادهای برتر را شناسایی کنیم.
وی ادامه داد: با شناسایی نخبگان، امیدواریم دانشجویان بتوانند تجارت‌های مهمی را در توسعه فناوری و نوآوری برای صنعت نفت ایجاد کنند و این موضوع زمینه مناسبی برای فرصت‌های کارآفرینی و اشتغال برای دانشجویان فراهم می‌کند و یقین داریم با انجام طرح‌های موردنیاز صنعت نفت، ظرفیت‌های بسیار زیادی ایجاد خواهد شد و به دنبال آن، این صنعت به سمت صنعت دانش‌بنیان حرکت خواهد کرد.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت طراحی و راه‌اندازی اکوسیستم نوآوری را از سیاست‌های کشورهای پیشرفته در حوزه صنعت و اقتصاد دانست و اظهار کرد: این کشورها با تجمع فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، کارآفرینان و استعدادهای برتر و همچنین برنامه‌ریزی برای شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک و متوسط توانسته‌اند تحول عظیمی در اقتصاد کشورهای پیشرفته ایجاد کنند.
جهش تولید مستلزم برخورداری از توانمندی‌های فناورانه است
توفیقی تصریح کرد: در پژوهشگاه صنعت نفت تولید به معنای توسعه فناوری و تولید دانش و فناوری جدید است، از این رو پژوهشگاه قادر است از سال‌های گذشته نیازهای بسیار راهبردی صنعت نفت را با دانش و فناوری برطرف سازد و در غیاب شرکت‌های بزرگ خارجی، جایگزین بسیار توانمندی برای این شرکت‌های صاحب فناوری خارجی شود.
وی با تأکید بر اینکه سرعت بخشیدن به فعالیت‌های دانشی و فناورانه موردنیاز صنعت در جهش تولید بسیار حائز اهمیت است، گفت: جهش تولید مستلزم برخورداری از توانمندی‌های فناورانه است که پژوهشگاه صنعت نفت از بازیگران اصلی برای جهش تولید در صنعت نفت به‌ شمار می‌آید و این رسالت مهم با همکاری شبکه‌های دانشگاهی، مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان انجام‌پذیر است.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ادامه داد: پژوهشگاه با شبکه گسترده‌ای از همکاران خود در بخش علم و دانش و بازار همکاری دارد و این مجموعه نقش بسیار مهمی در تحقق شعار جهش تولید بر عهده دارد و اطمینان دارم این سازمان از پیشگامان توسعه فناوری در صنعت نفت و صنایع وابسته در کشور خواهد بود.
اقدام‌های پژوهشگاه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی
توفیقی با بیان اینکه این سازمان به دنبال سیاست‌های وزارت نفت مبنی بر انجام مسئولیت‌های اجتماعی نقش‌های متعددی را ایفا می‌کند، تصریح کرد: در پژوهشگاه صنعت نفت به دنبال آن هستیم که این مجموعه را به‌عنوان پژوهشگاه سبز معرفی کنیم و در این زمینه اقدام‌هایی مانند کاهش مصرف آب و انرژی، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه فضای سبز را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و از سوی دیگر در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی، پژوهشگاه در حوزه تصفیه آب و پساب‌های صنعتی، رفع آلودگی از خاک‌های آلوده به مواد نفتی و آب‌های زیرزمینی اقدامهای مؤثری انجام داده است.
وی توسعه دانش فنی فناوری میکرو سی‌اچ‌پی را از دیگر اقدام‌های این سازمان در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی دانست و گفت: این تکنولوژی اخیراً در پژوهشگاه توسعه‌ یافته است و با حضور وزیر نفت نیز رونمایی شد و هم‌اکنون برای تجاری‌سازی تولید هم‌زمان برق و حرارت با راندمان بالای 90 درصد با بخش خصوصی در حال همکاری هستیم که این موضوع در جهت حفظ محیط‌زیست، کاهش مصرف انرژی و کاهش آلاینده‌های هوا اثربخش خواهد بود.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت تأکید کرد: پژوهشگاه صنعت نفت صرفاً به وظایف سازمانی خود بسنده نمی‌کند و تمامی خدمات خود را به‌گونه‌ای جهت‌گیری می‌کند که برای منافع مردم، صنعت و کشور باشد.
نمایشگاه نفت تهران فرصتی برای شناسایی شرکای راهبردی
توفیقی بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت تهران را رویداد بزرگی دانست و گفت: همانند سنوات قبل در این نمایشگاه حضور پررنگی خواهیم داشت و این فرصت مغتنمی است تا دستاوردهای ارزشمند پژوهشگران این مجموعه را در این آوردگاه به منصه ظهور برسانیم.
وی ضمن قدردانی از همه پژوهشگران و کارکنان این مجموعه که سبب انجام پروژه‌های کلیدی این سازمان شده‌اند، گفت: از همه مدیران و کارشناسان صنعت دعوت می‌کنیم از غرفه پژوهشگاه بازدید کنند و بر همین اساس، در این ایام گزارشی از پروژه‌های بزرگی که در این سازمان برای بخش‌های راهبردی صنعت انجام داده‌ایم به نمایش خواهیم گذاشت.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت تصریح کرد: نمایشگاه همواره بستری را برای مذاکرات با کارفرمایان صنعتی، دولتی و خصوصی فراهم می‌کند و این موضوع در بسیاری از مواقع به امضای تفاهم‌نامه و قرارداد نیز منجر شده است و از سوی دیگر این مکان، فرصت مغتنمی است که توانمندی‌های پژوهشگاه را به‌خوبی معرفی کنیم و همکاران و شریکان راهبردی خود را بشناسیم.

لینک کوتاه:
https://www.khozestan-online.ir/Fa/News/242196/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

غرس نهال ایثار؛ هر شهید، یک درخت در یادواره 17 هزار زن شهید و جانباز

لیگ برتر فوتبال - دیدار تیم‌های استقلال و فولاد

پالایش نفت آبادان با دبل حسن زاده در پادگان نیروی زمینی سکو زد

فعالیت 10 درصدی کارکنان ادارات غیر ضروری خوزستان تا پایان سال

کاشت نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در بهبهان

دستگیری 2 سارق حرفه‌ای در ماهشهر

مقصر اصلی ناکامی پرسپولیس در آبادان ؛ یحیی گل محمدی فاش کرد + سند

مقابل نایب قهرمان آسیا مساوی کردیم

تساوی بدون گل استقلال و فولاد در پایان نیمه اول

پروتکل‌هابرای‌سفرهای‌خوزستان‌جواب‌داد

گزارش زنده؛ تا پایان نیمه اول| استقلال صفر - فولاد خوزستان صفر

برگزاری دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت بە میزبانی استان کردستان

کاهش کارکنان حاضر در ادارات به 10 درصد

پورموسوی: به مردم آبادان بابت داشتن بازیکنان متعصب تبریک می‌گویم/ عملکرد ما بازی پرسپولیس را تحت تاثیر قرار داد

شهردار منتخب اهواز فاقد صلاحیت قانونی است

پورموسوی: نه اعتصاب می‌کنیم نه کودتا!

کسب یک امتیاز برای هر دو تیم عادلانه بود

حاکمیت جوی آرام بر آسمان خوزستان

199 فوتی کرونا در خوزستان در یک هفته

محرومیت دانشگر از دیدار با ماشین سازی

عملکرد قابل قبول داوران در بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان

ترمز بدموقع پورموسوی جلوی پای یحیی گل محمدی

(تصاویر) بازداشت سارقان منزل در شهرک آزادی

شیب تند بستری‌های کرونا در خوزستان / پایین‌ترین میزان رعایت پروتکل‌ها در 3 استان

جدیدترین قیمت سکه و طلا در بازار

پرسپولیس حتی برای یک بار هم از خط دفاعی نفت عبور نکرد

به تیمم تبریک می گویم/بازیکنان اگر هوشیارتر عمل می‌کردند می‌توانستیم چند گل به سایپا بزنیم

گیرکردن حلقه انگشتری در انگشت دختر خردسال خرمشهری

صنعت نفت آبادان 0 - پرسپولیس 0

حاشیه دیدار استقلال - فولاد| خوش‌وبش استقلالی‌های سابق/ مجیدی سوژه عکاسان شد، حضور تعدادی از هواداران روی سکوها

نرم افزار ریسک من مقاومت فرد در برابر کرونا را مشخص می‌کند

تعطیلی گسترده در خوزستان؛ 90 درصد کارکنان ادارات استان دورکاری می‌روند

صنعت نفت آبادان 0 - پرسپولیس 0/ نوار بردهای متوالی قرمزها قطع شد

گزارش زنده| استقلال تهران 0 فولاد خوزستان 0

صادقی: نفت مسجدسلیمان خیلی بسته بازی کرد

شهردار جدید اهواز به مناطق محروم اولویت دهد

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی توسط پلیس آبادان

دلایل توقف پرسپولیس برابر صنعت نفت

پورموسوی: پرسپولیس نتوانست موقعیتی خلق کند

آمار بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان هر 9 روز 2 برابر می‌شود/ 56 درصد بیماران کرونایی استان ویروس جهش یافته انگلیسی بوده است

پروتکل‌ها برای سفرهای خوزستان جواب داد

تست کرونای برخی کارکنان اداره های شادگان مثبت شد/ادامه روند نمونه گیری رایگان و سریع از سازمان ها و بانک ها

قیمت سکه 16اسفند 1399 به 10 میلیون و 340 هزار تومان رسید

نشانه ها و درمان نشخوار ذهنی

میزان افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال آینده مشخص شد

حداقل حقوق کارکنان دولت در سال 1400 مبلغ 3.5 میلیون تومان تعیین شد

ایلان ماسک یک شبکه اجتماعی برای تسلا راه‌اندازی کرد

کالاهای رسوب شده در گمرکات تعیین تکلیف می شود

شاکرمی عنوان کرد؛ اقدامات دولت برای حمایت از کارگران در 7 سال گذشته

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد : اصلاح آیین نامه انجمن های صنفی و کانون های مربوطه در هیئت دولت