پیام خوزستان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

زیستگاه‌های سمنان، مامنی برای گونه‌های در معرض انقراض

پیام خوزستان - استان سمنان با برخورداری از ۱۶ درصد از مناطق حفاظت شده کشور و میزبانی ۳۰ درصد از تنوع گیاهی و جانوری مامنی برای زادآوری و تکثیر نسل‌ گونه‌های ارزشمند مانند یوزپلنگ آسیایی و گورخر ایرانی و رهایی آن ها از خطر انقراض به شمار می‌رود.

کلانتری: کسری بودجه دستگاه‌ها نباید از کیسه محیط‌ زیست جبران شود

پیام خوزستان - در پی تصویب طرح یک فوریتی اختصاص یک درصد از درآمد عوارض آلایندگی‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و حذف سهم صندوق محیط زیست، رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن مخالفت شدید با این طرح گفت: کسری بودجه دستگاه‌ها نباید از کیسه محیط‌زیست جبران شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: اولین هدف احیای دریاچه ارومیه سلامت مردم است

پیام خوزستان - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با مجمع نمایندگان استان های آذربایجان شرقی و غربی گفت: اولین هدف از احیای دریاچه ارومیه، سلامت مردم است.

استفاده از ظرفیت های جوامع محلی برای حفاظت از میانکاله/ رویکرد حفاظت مشارکتی در اولویت این منطقه قرار گیرد

پیام خوزستان - معاون سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: از تمامی ظرفیت های جوامع محلی برای حفاظت از پناهگاه حیات وحش میانکاله با رویکرد حفاظت مشارکتی استفاده شود.

شهرداری ها عوارض آلایندگی را خرج کارکنان خود کرده اند/صدها میلیارد تومان عوارض آلایندگی ها کجا خرج شده است ؟

پیام خوزستان - معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پول صندوق محیط زیست که باید صرف کاهش آلایندگی ها می شد، صرف کارکنان شهرداری ها شده است و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز هیچ نظارتی بر این امر نداشته اند.

تدوین ضوابط دریایی پیش نیاز توسعه پایدار دریایی

پیام خوزستان - معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌ها در پیامی به مناسبت روز جهانی دریانوردی گفت: پیاده سازی کشتیرانی پایدار در نتیجه تقویت سه رکن محیط زیست، جامعه و اقتصاد حاصل می‌شود که پایداری آن به مشارکت ذینفعان مختلف وابسته است.

رفع آلایندگی در گرو تجدیدنظر مجلس درباره یک طرح

پیام خوزستان - درپی تصویب طرح یک فوریتی اختصاص یک درصد از درآمد عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و عدم پرداخت آن به صندوق ملی محیط زیست انتقاداتی به مجلس وارد شده که از جمله آن‌ها انتقاد سازمان محیط زیست به این طرح در جهت توجه کردن و اهمیت دادن بیشتر مجلس به پرداخت حقوق و کمبود بودجه شهرداری‌ها تا سلامت و محیط زیست بود.

از میان ۱۴۲ شهید محیط‌بان، تنها ۴۲ نفر شهادتشان احراز شده است

پیام خوزستان - مسئول امور ایثارگران سازمان محیط زیست گفت: از ۱۴۲ جانباخته درحوزه محیط بانی، ۴۲ نفر شهادتشان احراز شده و ۱۰۰ نفر دیگر بنا به دلایلی یا پرونده‌شان راکد مانده یا مورد تایید قرار نگرفته است.

اهمیت همکاری های فرا بخشی در پیشگیری از بیماری هاری در حیات وحش

پیام خوزستان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با تشریح اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای پیشگیری بیماری هاری در حیات وحش بر اهمیت همکاری های فرا بخشی در پیشگیری این بیماری در حیات وحش تاکید کرد.

تخریب ۴ باب کوخه همزمان با فصل بازگیری در آبادان

پیام خوزستان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: در این عملیات ۴ باب کوخه تخریب و ۲ بهله پرنده شکاری دلیجه و سنقر تالابی و همچنین ۸ قطعه کبوتر قمری رهاسازی شد.

دو واحد صنعتی در فریمان به بهره برداری رسید

پیام خوزستان - با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، رئیس سازمان صمت استان، فرماندار فریمان و جمعی از مسئولان اجرایی این شهرستان، دو واحد صنعتی در شهرک صنعتی کاویان در فریمان به بهره برداری رسید.

حق آبه چهارم تالاب هامون از محل چاه نیمه های زابل وارد تالاب شد

پیام خوزستان - وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: طبق برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده در برنامه احیای تالاب هامون، چهارمین مرحله حق آبه تالاب از محل چاه نیمه های شهرستان زابل واردِ تالاب بین المللی هامون شد.

انتقاد محیط زیست از طرح مجلس برای حذف سهم صندوق محیط زیست از عوارض آلایندگی

پیام خوزستان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از طرح یک فوریتی اختصاص یک درصد از درآمد عوارض آلایندگی‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و عدم پرداخت آن به صندوق ملی محیط زیست گفت: چنین مسئله‌ای نشان می‌دهد که موضوعاتی مانند پرداخت حقوق و کمبود بودجه شهرداری‌ها برای نمایندگان مجلس مهمتر از سلامت و محیط زیست است.

حمایت از طبیعت و ارتقای معیشت جوامع بومی در اولویت صنعت گردشگری قرار گیرد

پیام خوزستان - کیومرث‌کلانتری، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی با بیان اینکه یکی از مهم ترین مصادیق گردشگری پایدار، اکوتوریسم یا طبیعت گردی است، تاکید کرد: اولویت نهادن حمایت از طبیعت بکر ایران و ارتقای معیشت جوامع بومی و محلی، منجر به رونق بیشتر صنعت گردشگری در کشور می شود.

اعضای جدید صندوق ملی محیط زیست منصوب شدند

پیام خوزستان - در حکمی از سوی معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، اعضای جدید موظف و غیر موظف صندوق ملی محیط زیست منصوب شدند.

برگزاری اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان نمین در سالجاری

پیام خوزستان - اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان نمین در سالجاری به ریاست فرماندار نمین و با حضور اعضای کارگروه به منظور رفع مشکلات پسماند شهرستان و بررسی راهکارهای لازم برگزار شد.

بررسی مسائل زیست‌محیطی تالاب جازموریان، دغدغه مسئولان محلی

پیام خوزستان - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلگان گفت: نشست محیط زیست با اعضای شورای شهرستان و اعضای شورای اسلامی شهر گلمورتی در خصوص مسائل زیست‌محیطی تالاب جازموریان انجام شد

۴۰۰ بال فلامینگو مهمان تالاب گاوخونی

پیام خوزستان - سرپرست معاونت پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: فلامینگوها پس از سال‌ها بهار امسال در تالاب گاوخونی جوجه آوری داشتند و در مجموع ۴۰۰ بال فلامینگو در عمق تالاب مشاهده شد.

آغوش باز تالاب میقان به روی پرندگان مهاجر

پیام خوزستان - مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به نزدیک شدن به کوچ پاییزه پرندگان مهاجر، تمهیدات لازم برای آمادگی تالاب میقان اراک به عنوان استراحتگاه میان راهی پیش بینی شده است.

۹۰ غار در استان کردستان شناسایی شده است

پیام خوزستان - معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان از شناسایی ۹۰ غار در این استان خبر داد و گفت: بسیاری از غارهای شناسایی شده نیاز به مطالعه دارند.

دستگاه قضایی استان قزوین حامی محیط زیست در برخورد با متخلفان محیط زیستی

پیام خوزستان - لوح سپاس عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین به خاطر همکاری، تعامل و حمایت قضایی دادگستری استان قزوین از حفاظت محیط زیست تقدیم شد.

فرهنگ سازی برای حفاظت از غارهای استان همچنان حرف اول را می زند/ حمایتهای پژوهشی و تخصیص اعتبار استانی دو راهکار برای توسعه پایدار غارها

پیام خوزستان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به مناسبت روز ملی غار پاک از وضعیت غارهای این استان و راهکار های توسعه اقدامات حفاظتی آنها خبر داد.

غار قلعه کرد استان قزوین سومین زایشگاه دو گونه خفاش بال خمیده کمرنگ و خفاش گوش موشی در ایران

پیام خوزستان - غار قلعه کرد استان قزوین سومین زایشگاه دو گونه خفاش بال خمیده کمرنگ و خفاش گوش موشی در ایران، با تصویب کارگروه غارشناسی استان قزوین، به عنوان اثرطبیعی ملی به سازمان حفاظت محیط زیست کشور جهت طرح در شورای عالی محیط زیست پیشنهاد شد.

عیسی کلانتری: جنوب شرق تهران بهترین گزینه برای انتقال آرادکوه است/ هنوز مدیران کشور به محیط زیست باور جدی ندارند

پیام خوزستان - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بهترین گزینه برای انتقال زباله‌های شهر تهران ۵۰ تا ۶۰ کیلومتری جنوب شرق تهران در میان کویر است که زباله‌های آرادکوه هم باید به آنجا منتقل شده و هم در آنجا تبدیل به انرژی شود.

افتتاح مرکز تحقیقات تکثیر گورخر ایرانی در پارک ملی کویر گرمسار

پیام خوزستان - مرکز تحقیقات، تکثیر و معرفی مجدد گورخر ایرانی سه‌شنبه اول مهر با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در پارک ملی کویر گرمسار استان سمنان افتتاح شد.

درخواست مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم هرگونه تلفات مشکوک و احتمالی حیات وحش را فورا اطلاع دهید

پیام خوزستان - هاشمی : تمهیدات بهداشتی و حفاظتی اندیشیده شده است تاکنون گزارشی از تلفات حیات وحش دراستان نداشته ایم مردم در صورت مشاهده احتمالی فورا گزارش دهند.

معرفی دستگاه های برتر استان تهران در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی/از محیط زیست استان تهران تقدیر شد

پیام خوزستان - بیست و دومین دوره جشنواره شهید رجایی استان تهران، بعد از ظهر امروز با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و جمعی از مدیران استان در محل سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.

غارهای منحصر به فرد و حساس را به عنوان اثر طبیعی و ملی ثبت می کنیم

پیام خوزستان - رضا اقتدار مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطق محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست و دبیرکارگروه ملی غارشناسی در آستانه روز ملی غار پاک با شعار حفاظت از تنوع زیستی غارها گفت:غارهای منحصر به فرد و حساس را به عنوان اثر طبیعی و ملی ثبت می کنیم.

نمایندگان کشاورزان برای کاهش تعارض با حیات وحش در چهارمحال و بختیاری پیش‌قدم شدند

پیام خوزستان - نشست صمیمانه مردمی مدیر کل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری با کشاورزان حاشیه پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد برای کاهش تعارض انسانی با حیات وحش برگزار شد.

لزوم حفاظت از تنوع زیستی غارها

پیام خوزستان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت دوم مهرماه روز غار پاک پیامی صادر کرد.

اولین همایش ملی تنوع زیستی در گام آخر، نتایج داوری اعلام شد

پیام خوزستان - مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی و دبیر علمی اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با اتمام فرآیند داوری مقالات رسیده آماده برگزاری اولین همایش ملی تنوع زیستی هستیم که با توجه به شرایط موجود به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مهار آتش سوزی درمنطقه رزان لشکنار کجور

پیام خوزستان - آتش سوزی که درمنطقه حفاظت شده البرز مرکزی بوقوع پیوست ، با کمک جوامع محلی، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر وقرقبانان منابع طبیعی مهار شد.

ساير مطالب

برنامه مدیریت جامع تالاب گندمان تصویب شد

بودجه 40 میلیون دلاری برای پیشگیری از تولید پسماند

صدور احضاریه برای متخلف قطع کننده 1130 اصله درخت در سیستان و بلوچستان

اقدامات پیشگیری از طاعون نشخوارکنندگان در بوشهر انجام می‌شود

تجلیل از محیط بانان و فعالان محیط زیست شهرستان نیشابور

دستگیری متخلفان شکارو صید در سه شهرمازندران

نیشابور، پایلوت اجرای طرح مشارکت جوامع محلی در حفظ ذخایر ژنتیکی خواهد شد

یک وجب از زمین‌های تحت نظارت محیط‌زیست، بدون مصوبه شورای عالی محیط‌زیست قابل واگذاری نیست

دفن پسماندهای ویژه بیمارستانی در مکان جدید

جاده آبشار یاسوج در روز جهانی پاکسازی زمین از پسماند پاک می شود

مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

تملک  اراضی اثر طبیعی- ملی سرو کهنسال ابرکوه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

ممنوعیت حمل سلاح خارج از فصل شکار

ششمین جلسه نشست هم اندیشی ماهیانه سمن های محیط زیستی همدان در سال

توقیف چهار دستگاه خودرو کشنده سنگین در سیستان و بلوچستان

بچه تمساح مهمان روستای هوت آباد راسک

برنامه شاد برای مربیان و سوادآموزان نهضت در چهارمحال و بختیاری، محیط‌زیستی می‌شود

36 مورد تخلف آلودگی  محیط زیستی در قزوین

شروع گاوبانگی مرال در منطقه فندقلوی نمین

مرکز تحقیقات و آزمایشگاه مرجع محیط زیست در شهرستان نمین احداث می شود

آتش سوزی درمیانکاله مهار شد

به مناسبت روز حفاظت از لایه ازن؛ لایه ازن به اندازه اکسیژن برای انسان اهمیت دارد

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان: قسط اول کمک سازمان ملل در طرح تأمین معیشت جایگزین تالاب هامون پرداخت شد

تولید روزانه 8 هزار تن زباله در تهران/ پسماند بهداشتی مراکز درمانی خرد بی‌خطرسازی نمی‌شود

برگزاری کارگاه آموزشی جمع آوری زباله های دریا با همکاری وزارت محیط زیست ژاپن و گروه بین المللی جی 20

به بهانه روز جهانی حفاظت از لایه ازون / ازون برای زندگی

45 واحد صنعتی در استان قزوین جز فهرست صنایع آلاینده مشمول پرداخت عوارض

مسائل زیست محیطی تعدادی از واحدهای صنعتی در چهارمحال و بختیاری بررسی شد

سه گانه تفکیک ناپذیری به‌نام؛ زندگی، کره زمین و اُزن

ضرورت اقدام مناسب برای مدیریت پسماند های کرونایی

کاهش 47 درصدی وسعت آتش‌سوزی‌های مناطق چهارگانه تهران

خواستم از محیط‌زیست حراست کنم گلوله خوردم/دوربینم جانم را نجات داد

با حضور معاون سازمان محیط زیست مراسم روز جهانی اوزن برگزار می شود

مهار آتش سوزی در منطقه حفاظت کشار

کشف صدو بیست و یک قطعه بهله پرنده شکاری از قاچاقچیان در استان بوشهر

کارگاه آموزشی تولید محتوا با نرم‌افزار Articulate Storyline برگزار شد

پناهگاه حیات وحش زریوار پتانسیل توسعه استان کردستان

ارزیابی زیست محیطی پروژه های توسعه ای پدافند غیرعامل است

تدوین مدیریت استراتژی اطفاء حریق جنگل های استان قزوین

اجرای مدیریت پسماندها در اسکله ها ضروری است

انتقال یک راس آهو به نقاهتگاه اداره کل محیط زیست استان بوشهر

حمایت از محیط بانان، به ویژه جانبازان و خانواده شهدای محیط بان، در اولویت برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست / محیط زیست تمام تلاش خود را برای حمایت از محیط بان هادی پور انجام داده است

محیط بان مجروح استان تهران از بیمارستان ترخیص شد

کسب رتبه برگزیده توسط محیط زیست یزد در جشنواره شهید رجایی

تبدیل تالاب آقگل به پناهگاه حیات وحش در انتظار تصویب در شورای عالی محیط زیست / نصب دریچه هیدرولیکی در تالاب

چشمه هاو آبشخورهای منطقه حفاظت شده الموت شرقی قزوین ضد عفونی شد

آغاز سرشماری حیات‌وحش در چهارمحال و بختیاری

مشاهده یک قلاده پلنگ در منطقه شکار ممنوع بدیل در بهبهان

تلف شدن 24 راس از حیات وحش دماوند/ تشدید اقدامات کنترلی برای پیشگیری از تلفات بیشتر

معرفی رئیس جدید اداره محیط زیست مسجد سلیمان

عشایر کوچ نشین حافظان اصلی محیط زیست هستند

کلانتری در حاشیه عیادت از محیط‌ بان مجروح: هر چه در قانون حمایت از محیط بانان پیش بینی شده، صد در صد اجرا می شود

پنج بیمارستان قزوین به علت بی‌خطر نکردن اصولی پسماندهای عفونی به دادگاه معرفی شدند

حفاظت از محیط زیست استان اردبیل با استفاده از تجهیزات نوین

جلسه هم اندیشی مدیرکل حفاظت محیط زیست باسمن های تالابی استان بوشهر

برگزاری دومین کارگروه حفاظت و مدیریت حیات وحش استان بوشهر

آغاز فصل کوخه نشینی در استان بوشهر

دادستان قزوین به آتش سوزی 800 هکتاری منطقه لات الموت غربی ورود پیدا کرد

رسانه ها نقش بی بدیل در حساس کردن جامعه نسبت به حفظ محیط زیست دارند

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست: رسانه ها نقش بی بدیل در حساس کردن جامعه نسبت به حفظ محیط زیست دارند

هیچ یک از ایستگاه های انتقال پسماند شهرستان بهارستان استاندارد نیست

دوربین چشمی حافظ جان محیط بان استان تهران شد/همه متخلفین دستگیر شدند

انتقاد کارشناس محیط زیست یزد از شوآف سلبریتی‌ها با حیوانات وحشی

اجرای برنامه های احیای دریاچه ارومیه به توسعه کشاورزی مدرن و افزایش درآمد کشاورزان منجر شده است

روابط عمومی با همراهی رسانه ها، بار سنگین برجسته کردن محیط زیست را به دوش می کشد

مجروح شدن محیط‌بان استان تهران در درگیری با شکارچی غیرمجاز

پایش روند بی خطر سازی پسماندهای عفونی بیمارستان های استان اردبیل

آتش سوزی پوشش گیاهی علفی در منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال بخش خورش رستم مهار شد

800 هکتار از جنگهای ارس منطقه حفاظت شده الموت غربی قزوین در آتش سوخت

انعقاد تفاهم نامه همکاری محیط زیست با آموزش و پرورش کرمانشاه

قوه قضاییه از محیط بانان حمایت کنند

9 واحد غیرمجاز تفکیک زباله در شهرری جمع آوری شد

ضرورت تدوین برنامه جامعه مدیریتی برای حفظ تنوع زیستی و توسعه بوم‌گردی

70 درصد فاضلاب تولیدی کلانشهر مشهد تصفیه نمی شود

فیلم منتشر شده در فضای سایبری مبنی بر مشاهده گوزن قرمز در شهرستان پارس آباد ساختگی است

برگزاری وبینار تخصصی اهمیت محیط زیست، تالاب و پسماند در خراسان جنوبی

گاندو؛ محور آموزش‌های جوامع محلی در بلوچستان

برگزاری ششمین جلسه کمیته فنی شورای راهبری پارک ملی گلستان با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست

وضعیت مطلوب خرس آسیایی سیستان و یلوچستان

پیشنهاد سه منطقه جدید حفاظتی در همدان

تاکید دادستان خرم آباد بر لزوم حمایت قاطع از محیط زیست

طرح محیط یار مزرعه درتربت حیدریه اجرا می شود

برگزاری جلسه بررسی راهکارهای پیشگیری و کنترل حریق در پناهگاه حیات وحش میانکاله باحضور معاون محیط زیست طبیعی وتنوع زیستی  سازمان

حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در چادر گاو بانگی در منطقه ییلاق پارک ملی گلستان/ بازدید از خلیج گرگان و طرح های گردشگری

ایجاد پایگاه اطفاء حریق در میانکاله

آیین رونمایی از کتاب حیات وحش بافق به نویسندگی بانویی از استان یزد

پلمب دو واحد آلاینده در غرب و جنوب شرق استان تهران/ شناسایی 18 واحد غیر مجاز تفکیک پسماند در اسلامشهر

احیای دریاچه ارومیه تحقق یکی از بزرگترین وعده‌های دولت تدبیر و امید است

رییس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست اصفهان: صدور سند مالکیت قلعه قمیشلو وجاهت قانونی ندارد

ثبت مشاهده 4 گونه پرنده جدید پرنده در تالاب گندمان

تجهیز پاسگاههای محیط بانی در سیستان و بلوچستان

نشست سه جانبه فرماندهان یگان حفاظت محیط زیست منابع طبیعی و میراث فرهنگی در کهگیلویه و وبویراحمد

هشت بیمارستان در قزوین اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند

دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر

بازدید فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از قله دماوند

راه‌حل‌ها برای نجات تالاب انزلی، متناسب با زیست‌بوم منطقه باشد

محیط بانان استان سیستان و بلوچستان درکنار روستاهای میزبان گاندو

مدیریت پسماند و پساب به‌صورت تجمعی در حوزه تالاب چغاخور اجرایی می‌شود

کلانتری: دولت برای حفظ محیط زیست سرمایه گذاری بسیاری کرده است

شهادت محیط بان هرمزگانی در درگیری با شکارچیان غیر مجاز