پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرپرست فرمانداری آبادان:

وفور مشکلات در شهر برخوردار آبادان پذیرفتنی نیست گفتگو

وفور مشکلات در شهر برخوردار آبادان پذیرفتنی نیست
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان – سرپرست فرمانداری آبادان گفت: وفور مشکلات در شهر برخوردار آبادان که حتی مشابه آن را در شهرهای کوچک استان هم نمی توان یافت، پذیرفتنی نیست.
 سید زین العابدین موسوی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آبادان که در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: به عنوان نماینده عالی دولت در مورد بسیاری از مواردی که در بخشهای مختلف شهری در قالب مشکلات وجود دارد، نگاه مثبتی ندارم، آبادان به عنوان یکی از شهرهای برخوردار استان خوزستان است که وفور و تنوع مشکلاتی که در حوزه های مختلف اش وجود دارد در شهرهای کوچک استان دیده نمی شود.
وی با تاکید بر اینکه جلسات بدون خروجی ما را قانع نمی کند، افزود: افراد و دستگاه هایی که مشکلات و مسائل شهری به آنان مرتبط است و کوتاهی می کنند، مورد مواخذه قرار می گیرند.
موسوی، انجام و رفع مشکلات و مسائل شهری را با همکاری، همدلی و همراهی دستگاه های مختلف قابل انجام دانست و تصریح کرد: باید تمامی مسائل به طور کارشناسی شده دنبال و راهکارهای عملی رفع آنها ارائه و انجام شود.
سرپرست فرمانداری آبادان یادآور شد: برای رفع آن دسته از مشکلاتی که در سطح شهرستان قابل انجام نیست مراتب پس از اطلاع به فرمانداری از طریق ما در سطح استان و کشور دنبال می شود تا بتوانیم آنها را به حداقل برسانیم.
موسوی با ابراز ناخرسندی و گلایه شدید از آمار ارائه شده مرکز بهداشت از نمونه گیری های میکروبی انجام شده از آب آشامیدنی روستایی از ابتدای سال جاری تا پانزدهم آذرماه جاری که نشان از نامطلوب بودن 70 درصدی آب شرب در مناطق روستایی دارد، گفت: اینکه در حوزه آب روستایی آبادان کارگران 11 ماه حقوق نگرفته اند، به آب کلر زده نمی شود، آب کیفیت لازم را ندارد، مسئولان آن سر کار نیستند و هروقت تمایل داشتند در جلسات حضور پیدا می کنندو می روند و مسائلی از این دست نشان از آن دارد که خبرهایی در اداره آبفار وجود دارد.
وی با درخواست از مسئولان مرکز بهداشت آبادان مبنی بر اینکه به طور روزانه گزارشی از نمونه گیری کلرسنجی ها به فرمانداری ارائه شود، خطاب به مدیران شهری حاضر در جلسه افزود: رفع مسائل مردم به دست ما سپرده شده اما دیده می شود که برخی مدیران در این باره کوتاهی می کنند، لذا مدیرانی که امکان انجام وظایفشان را ندارند، خودشان کنار بروند.
تکلیف منطقه آزاد اروند در نظافت منطقه تانک فارم
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات زیست محیطی ناشی از منطقه رها شده تانک فارم اظهار کرد: اواخر سال 1395 سند این زمین تحویل منطقه آزاد اروند شد که قرار بود به منطقه مرفه جدیدی تبدیل شود و در این باره نیز از چند شرکت بین المللی نیز دعوت شد اما به هر حال چه این کار انجام شود یا خیر، منطقه آزاد اروند موظف شده تا ظرف مدت سه ماه نسبت به تخلیه زباله و نخاله های موجود در منطقه تانک فارم اقدام کند ضمن آنکه کار دیوارکشی و حراست از آن را برای جلوگیری از تخلیه و انباشت مجدد زباله و نخاله را نیز به انجام برساند.
موسوی با فاجعه بار خواند وضعیت مناطق مختلف شهری به جز روستاها پس از هر بار بارندگی به خصوص مناطقی همچون ذوالفقاری، شهرک دریا، فیه، شطیط، امیرآباد، سلیچ ها تصریح کرد: اگر چه شاید موضوع آبگرفتگی معابر در بسیاری از شهرهای کشور رخ می دهد اما آنچه که در آبادان آزار دهنده است وجود آب های راکد سیاه رنگ و لجنی است که در کانال های روباز وجود دارد، که نشانده آن است که برای تمیز کردن آنها کار درست و اساسی انجام نمی شود.
سرپرست فرمانداری آبادان گفت: برای رفع مشکلات شهری آبادان و برون رفت آن از وضعیت کنونی نیاز به فکرهای فوق العاده در مسائل مختلف داریم که نوشتن «سند توسعه و نوسازی شبکه فاضلاب شهری» از آن جمله است، در مورد آب های سطحی اگر چه آبفا وظیفه ای ندارد اما بارها به کمک آمده است، اینکه رفع تمام مشکلات شهری را روی سر شهردار آوار کنیم آن هم با توجه به بدهی انباشت از گذشته، حقوق معوقه کارگران، عدم پرداخت بدهی دستگاه های مختلف اجرایی و به ویژه شرکت هایی همچون پالایشگاه و فاز 2 و غیره کار درست و عملی نیست ضمن آنکه مردم انتظار دارند در کنار رسیدگی به انبوه مشکلات شهری دو یا سه پروژه جدید نیز در شهر انجام شود.
موسوی با بیان اینکه برای پاکیزه کردن کانال های روباز شهری نیاز به همکاری شهرداری و برخی دستگاه های دیگر از جمله آبفا و پالایشگاه داریم، افزود: این کار باید ظرف مدت یک هفته توسط دستگاه های یاد شده به انجام برسد، دیگر وقت آن است که از شعار دادن خارج شده و اقدامات عملی انجام دهیم.
آبادان هنوز نیاز به توجه خاص مسئولان ملی دارد
وی اظهار کرد: آبادان هنوز دورانی را طی می کند که نیاز به توجه خاص مسئولان در رده های ملی دارد، خوشبختانه نظر مسئولان به قضیه فاضلاب سه هزار میلیاردی آبادان جلب شده تا آبادان از شرایط فعلی خود در موضوع فاضلاب خارج شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کار لایروبی انهاری که 30 سال به انجام نرسیده آغاز شده، تصریح کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات مبتلابه آبادان در سطح استان قابل رفع نیست لذا نهادهای غیر دولتی نیز باید به کمک بیایند، در هفته آینده سه گروه برای بازدید از بخش های مختلف منطقه به آبادان می آیند.
وی با اشاره به اینکه شهر سالم باید بر روی سیستم سالم ایجاد شود، یادآور شد: اگر همه بودجه ای که در تمام دولت ها وارد این منطقه شد به شکل درستی هزینه می شد امروز با مشکلات کمتری در شهر مواجه بودیم، ای کاش در زمان بازسازی به جای ساخت خانه ها، ابتدا زیرساخت هایی همچون آب و فاضلاب و غیره را می ساختند بعد سایر موارد را به انجام می رساندند.
سرپرست فرمانداری آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشنهاد ارائه شده مبنی بر فعال سازی گروه پاکبانان آبادان با همراهی مدیران دستگاه های مختلف گفت: تلاش کنیم تا با همکاری یکدیگر در امر جمع آوری زباله در سطح شهر به شهرداری کمک کنیم، به دلیل فراوانی زباله هایی که در شهر پراکنده اند، باید همگی دست در دست یکدیگر داده و با انجام کاری روتین و هفتگی به این مسئله کمک کنیم.
موسوی افزود: در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بر تشکیل ادارات کل تاکید شد و در زمان حاضر نیز انجام این مسئله از طریق مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند در سطح وزیران در حال پیگیری جهت انجام است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با پیگیری و انجام به موقع اقداماتی که در قالب مصوبات در جلسه مطرح شد، بتوانیم برای کاهش مشکلات شهری گام برداریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نصب اسکله اهواز باعث تحول در قایقرانی کشور است

آمار کشته‌های حوادث رانندگی درون شهری خوزستان افزایش یافت

فضای سبز با آب اهواز شوره می‌زند

آلودگی ناشی از صنعت در اهواز، آزاردهنده است

بارندگی 24.3 میلیمتری در حسینیه اندیمشک

کشف 5 کیلوگرم حشیش در اهواز

بازیکنی که ظرفیت نیم فصل درخشش را نداشت

پرونده تعمیرات منازل آسیب‌دیده از سیل در شهرستان دشت آزادگان بسته شد

10 داوطلب نمایندگی مجلس در بهبهان تایید صلاحیت شدند

تداوم استقرار توده هوای سرد و مه در خوزستان

درآمدزایی باشگاه‌های بدون مجوز، تخلف و غیرقانونی است

500 بسته حمایتی بین کودکان نیازمند آبادانی توزیع شد

حفاری بدون هماهنگی با مخابرات، ارتباط شهرستان ایذه را قطع کرد

رگبار و رعد و برق در خوزستان پیش‌بینی می شود

اعلام حمایت شهروندان آبادان و خرمشهر از حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکایی

سرسرای گیت بوستان اهواز پلمب شد

آخرین وضعیت شکاف باقی مانده در دایک مرزی هورالعظیم

بلوار «سلامت» شوشتر به نام سردار شهید قاسم سلیمانی تغییر یافت

آماده‌باش دستگاه‌های امدادی درمراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی

فرماندار آبادان علیه شهرداری طرح شکایت کرد

برخی مدیران در توزیع اعتبارات نقاط‌حاشیه تنگ‌نظر هستند

پیش‌بینی رگبار برای خوزستان

بازگشت فروزان سلیمانی به تیم فوتبال بانوان آویسا خوزستان

سردار باقرزاده:جستجوی پیکر مطهر شهدا در عراق ادامه دارد

دستگیری کلاهبردار فروش خودروهای مصادره‌ای

پرداخت حقوق مطالبه کارگران شهرداری‌کوت‌عبدالله

درخشش خوزستانی‌ها در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

لزوم استفاده مدارس فوتبال از مربیان آشنا به استعدادیابی

90 درصد پروژه‌های محورهای آسیب دیده ناشی از سیل تعیین تکلیف شدند

بارندگی هفت میلیارد ریال به شبکه فاضلاب خرمشهر خسارت زد

کمی اعتبار وفرسودگی مهمترین علل کندی اصلاح شبکه فاضلاب آبادان است

تداوم سایه سنگین مه بر خوزستان

تلاش برای حل مشکل آبگرفتگی مناطق بحرانی خرمشهر

خوزستان غرق در مه غلیظ صبحگاهی

10 گروه مشغول تخلیه آب از خیابان‌های آبادان هستند

بدون حمایت مسئولان خوزستان به جام باشگاه‌های جهان می‌رویم

پیگیری قضایی کشاورزان عامل تخریب اراضی منطقه حفاظت شده میشداغ

2 مدرسه با اعتباری بالغ بر 39 میلیارد در خوزستان افتتاح شد

تماشای بازی نفت آبادان – ماشین‌سازی رایگان شد

زن میان‌سال آبادانی محبوس در آتش نجات یافت

ابتکار: القای ناکارآمدی انتخابات خطرناک است

مه صبحگاهی خوزستان را فرا گرفت

کشف 4300 لیتر روغن تاریخ مصرف گذشته در هویزه

سگ‌آزار تبعید شد

بامدژ از مناطق آسیب پذیر اهواز در مواقع سیلاب است

خوزستان مه‌آلود، در محاصره آلودگی

پرندگان مهاجر میهمان هورالعظیم شدند

کوهنورد کرمانشاهی در ارتفاعات اندیکا پیدا شد

خط لوله انتقال بنزین یورو چهار آبادان - اهواز به نقطه پایداررسید

امیدوارم مشکلات مالی باعث نابودی نفت آبادان نشود