پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه:

اجرای 12 طرح تولیدی جدید در نیشکر هفت‌تپه/فقط یک ماه حقوق معوقه داریم اقتصادي

اجرای 12 طرح تولیدی جدید در نیشکر هفت‌تپه/فقط یک ماه حقوق معوقه داریم
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با اشاره به اعتراض های کارگری در این شرکت و خسارت های مالی وارده گفت: توقف فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مدت بیش از 2 ماه موجب توقف تولید و بهره برداری در این شرکت شد و خسارت مالی زیادی به شرکت وارد کرد.

امید اسدبیگی امروز 22 آذرماه در جمع خبرنگاران با ابراز خوشحالی از بازگشت به کار کارگران و آغاز مجدد فعالیت در این شرکت بزرگ تولید شکر و دیگر محصولات کشاورزی اظهارکرد: با بازگشت به کار کارگران، کار آماده سازی (اورهال) خط تولید در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه آغاز شده و پیش بینی می شود ظرف مدت 10 روز آینده با از سرگیری برداشت نیشکر از مزارع، تولید شکر در این شرکت از سر گرفته شود.
اسد بیگی با اشاره به افزایش 2 هزار و 503 هکتار به سطح زیر کشت مزارع نیشکر این شرکت در سال زراعی جاری گفت: با تلاش و تعامل خوب کارگران این شرکت در بخش های مختلف، حیات و مرحله جدیدی در این شرکت آغاز شده است و چشم انداز روشنی برای شرکت ترسیم شده است.
پرداخت 180 میلیارد ریال حقوق ماهانه
به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه با اشاره به پرداخت 180 میلیارد ریال حقوق ماهیانه در این شرکت گفت: تلاش مجموعه مدیریت این شرکت پرداخت به روز حقوق کارگران است و شرکت در حال حاضر تنها یک ماه حقوق عقب افتاده دارد که تلاش می شود تا قبل از پایان آذرماه به کارکنان پرداخت شود.
اسدبیگی کارگران را بزرگترین سرمایه این شرکت دانست و گفت: از مجموعه کارکنان این شرکت در بخش های مختلف انتظار می رود در راستای ادامه فعالیت و تولید طوری عمل کنند که مجموعه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه دچار اعتصاب، تعطیلی و توقف تولید نشود.
وی با تشریح وضعیت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پیش از واگذاری به بخش خصوصی گفت: این شرکت پنج سال پیش در وضعیتی به بخش خصوصی واگذار شد که بیش از پنج هزار میلیارد ریال ضرر انباشته شده داشت و علاوه بر ضرر دهی سالیانه 750 میلیارد ریال، هفت ماه حقوق عقب افتاده داشت که اکنون با تلاش صورت گرفته و تعامل خوب کارگران تاخیر در پرداخت حقوق به یک ماه کاهش یافته است ضمن اینکه حق سنوات یک هزار نفر از کارکنان بازنشسته این شرکت نیز پرداخت شد.
اجرای 12 طرح تولیدی جدید در هفت تپه
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه به تشریح برنامه های در دست اجرا در این شرکت در راستای افزایش تولید، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان پرداخت و گفت: علاوه بر احداث کارخانه تولید ام دی اف با ظرفیت سالانه 300 هزار متر مکعب با 90 درصد پیشرفت اجرایی، خط تولید الکل صنعتی با ظرفیت تولید روزانه 10 هزار لیتر و قابل افزایش تا 35 هزار لیتر در روز وارد مدار شده و مرحله پیش راه اندازی را طی می کند، ضمن اینکه تجهیزات کارخانه تولید شیرخشک با ظرفیت تولید 30 تن در روز نیز در حال انتقال به شرکت است.
اسدبیگی از کارخانه تولید فرمالین، زغال صنعتی و نئوپان با ظرفیت 100 هزار مترمکعب و خط تولید رب گوجه فرنگی به عنوان دیگر طرح های در دست اجرا و راه اندازی در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نام برد و گفت: ایجاد 250 هکتار تاکستان از واریته های جدید، باغ لیمو، اختصاص 600 هکتار زمین به کشت اکالیپتوس، ایجاد 100 هکتار گلخانه و کشت یک هزار هکتار چغندرقند دیگر برنامه های اجرا شده در راستای رونق اشتغال و تولید در هفت تپه هستند که تحقق آنها علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی جدید برای منطقه، رونق اقتصادی منطقه را نیز به دنبال خواهد داشت .
وی بیان داشت: این طرح ها با هدف رونق تولید و اشتغال در هفت تپه برنامه ریزی شده اند. ضمن اینکه صادرات تولیدات آنها به دیگر کشورها نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان دارد که البته لازمه تحقق آنها تعامل و همکاری خوب جامعه کارگری این شرکت است چرا که اجرای این طرح ها گامی در راستای تامین منافع کارگران این شرکت است.
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در هفت تپه
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه همچنین به اختصاص 300 هکتار از اراضی هفت تپه به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای جذب سرمایه گذار خارجی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی لازم در این رابطه انجام شده و مجوزهای لازم برای منطقه ویژه اقتصادی هفت تپه اخذ شده است.
هدفگذاری تولید 100 هزار تن شکر در هفت تپه
اسدبیگی در ادامه سطح زیر کشت فعلی نیشکر در این شرکت را 6 هزار و 500 هکتار بیان کرد و گفت: با از سرگیری برداشت نیشکر در این شرکت ظرف 10 روز آینده پیش بینی می شود امسال حدود 30 هزار تن شکر تولید شود.
وی افزود: با توجه به افزایش سطح زیر کشت نیشکر در هفت تپه به 9 هزار هکتار برای سال آینده، تولید 70 هزار تن شکر در این شرکت در سال زراعی آینده پیش بینی شده است ضمن اینکه برای چشم انداز پنجساله این شرکت تولید 100 هزار تن شکر سفید در هفت تپه برنامه ریزی شده است.
قدردانی از تعامل خوب قوه قضاییه با واحدهای تولیدی
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه همچنین از تعامل خوب حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی ،رییس قوه قضائیه با بخش تولید قدردانی کرد و گفت: پشتیبانی و تعامل خوب رییس قوه قضاییه با بخش تولید خصوصا شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه موجب شده تا واحدهای تولیدی از جمله این شرکت که با مشکل مواجه هستند با چشم انداز روشن به فعالیت ادامه دهند.
اسدبیگی افزود: پشتیبانی ریاست قوه قضاییه از بخش تولید موجب شده تا از تعطیلی برخی واحدهای تولیدی از جمله شرکت نیشکر هفت تپه که دارای مشکل مالی و بدهی هستند جلوگیری شود. با تدبیر قوه قضاییه از بیکاری هزاران کارگر شاغل در واحدهای تولیدی سراسر کشور جلوگیری شد که جای تقدیر دارد.
به گزارش ایسنا، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با وسعت 24 هزار هکتار و سطح زیر کشت سالانه بیش از 12 هزار هکتار نیشکر و دیگر محصولات کشاورزی و چندین کارخانه یکی از بزرگترین مجتمع های تولیدی استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارد.
علاوه بر پنج هزار نفر نیروی کار شاغل در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، بیش از 15 هزار نفر نیروی کار به صورت غیر مستقیم از فعالیت این شرکت متاثر است.
کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد. این شرکت در 15کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دزفول؛ پیشتاز در جذب اعتبارات طرح‌های اشتغال پایدار روستایی

افزایش بی‌ سر و صدای قیمت شکلات

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/28

تمامی محورهای مواصلاتی خوزستان باز و تردد برقرار است

شرکت‌های مشکل‌دار برای دریافت تسهیلات به بانک رفاه معرفی می‌شوند

احتمال رد لایحه حذف 4 صفر از پول ملی در مجلس

شرکت ملی نفت ایران 71 میلیارد ریال به مناطق سیل‌زده حمیدیه کمک کرد

پست و خط برق آنزان ایذه افتتاح شد

بیش از سه‌هزار و 400 کشاورز خوزستانی خسارت سیل می‌گیرند

ارزان‌ ترین منطقه تهران برای خرید مسکن

وام خرید خانه‌ های 25 سال به بالا چقدر است؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/25

عیدی کارگران را به آخر سال موکول نکنید!

ظرفیت تولید نفت میدان یاران شمالی افزایش می‌یابد

بالغ بر 7 هزار نفر از روستائیان خوزستان آموزش مهارتی دیده‌اند

تامین 60میلیارد ریال اعتبار برای سرویس دانش‌آموزان مناطق محروم خوزستان

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/24

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/24

قیمت خودروهای داخلی 98/10/24

محور رامهرمز- اهواز بازگشایی شد

پیگیر نهایی شدن اجرای طرح توسعه منطقه ویژه هستیم

ظرفیت تولید پتروشیمی تا سال 1400 به 100 میلیون تن می‌رسد

ساختارهای موجود در کشور کارآفرینی را سرکوب می‌کند

بومی‌سازی تعداد قابل توجهی از کاتالیست‌ها در صنعت پتروشیمی

سودآوری سالانه 13 میلیون دلاری با تغییر کاتالیست‌ها

فاز دوم طرح پتروشیمی تخت جمشید در ماهشهر به بهره‌برداری رسید

برداشت پرتقال و لیموشیرین از باغ‌های ایذه آغاز شد

افتتاح چند پروژه صنعتی در ماهشهر با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

کشاورزان دزفول برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات شبانه آبیاری کنند

فعالیت حوضچه پرورش ماهی شیوند متوقف شد

ورود دیوان محاسبات به سپرده‌های خارج از خزانه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/23

قیمت خودروهای داخلی 98/10/23

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/23

ظرفیت تولید سالانه 80 هزار تن کمپوست از پسماند نیشکر

واریز مرحله اول سود فروش سوخت به حساب مرزنشینان خوزستان

آخرین وضعیت ایمن‌سازی جاده‌های حادثه‌خیز خوزستان

مسدود شدن باند برگشت جاده رامهرمز - اهواز به دلیل رانش زمین

قیمت خودروهای داخلی 98/10/22

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/22

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/22

مراکز خرید گندم و کلزا در خوزستان به 151 مرکز افزایش می‌یابد

پلمب 298 وسیله بازی غیراستاندارد در خوزستان

توزیع جو و سبوس گندم یارانه‌ای بین دامداران اندیکا

191 میلیاردریال مقره‌شوی برای خطوط برق خوزستان خریداری شد

قیمت خودروهای داخلی 98/10/21

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/21

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/21

چهار واحد صنعتی منطقه آزاد اروند به چرخه تولید بازگشت

تلاش برای رفع تعرض مالیاتی 700 میلیارد ریالی از صادرکنندگان