پیام خوزستان

آخرين مطالب

آذری: مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست/یکسری شیطنت‌ها در حال انجام است ورزشي

آذری: مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست/یکسری شیطنت‌ها در حال انجام است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان این‌که مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست، گفت: یکسری شیطنت‌ها در حال انجام است که البته ما این کانال‌ها را شناسایی کرده‌ایم و اگر دست از شیطنت خود برندارند، مجبورم آن‌ها را به مردم خوزستان معرفی کنم تا بدانند چه کسانی اذیت می‌کنند و تمام بدبختی‌ها فولاد طی پنج سال گذشته زیر سر چه کسانی بوده است.
سعید آذری در گفت‌و‌گو با ایسنا – منطقه خوزستان، با بیان این که باشگاه فولاد، یک باشگاه ساختارمند است، اظهارکرد: نقاط قابل بهبودی در این سازمان وجود دارد که باید این نقاط را ارتقا دهیم. من از روزی که آمدم در حال ارزیابی سازمانی هستم و به محض این‌که اطلاعاتم تکیمل شود، مدلی که شامل نقاط قوت، ضعف، تهدیدها و فرصت ها است، تهیه خواهم کرد. فکر می‌کنم این‌ مدل طی 10 یا 12 روز آینده آماده خواهد شد.
*می‌خواهیم طی سه سال یک فولاد قدرتمند بسازیم
وی عنوان کرد: فکر اساسی من این است که یک فولاد قدرتمند را در یک برنامه میان مدت سه سال بسازیم. از آخرین باری که فولاد با آقای فرکی قهرمان شد، مرتب شاهد عدم ثبات روی نیمکت فولاد بوده‌ایم، ضمن این‌‌که بین هواداران اغتشاشاتی نیز وجود داشته است و هواداران از فوتبالی که انجام می‌شده رضایتمندی کاملی نداشتند و البته در این میان نیز عده ای سواستفاده می‌کردند.
*برای داشتن فولاد قدرتمند باید فولاد جدیدی را بسازیم
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: باید با کمک رسانه‌های خوزستان و آن هوادارانی که قلب‌شان برای فولاد می‌تپد و باتوجه به نوع نگاه آقای محمدی مدیر شرکت فولاد خوزستان به سمتی برویم که فولاد را بازسازی کنیم. افتخارات گذشته تمام شده است و اگر نگاه‌مان فقط به پشت سرمان باشد از آن‌چه در آینده اتفاق می‌افتد بی‌خبر هستیم و آسیب می‌بینیم. فولادی که بهترین آکادمی را دارد و قهرمان لیگ ایران شده، به خاطرات پیوسته است و اگر فولاد قدرتمند می‌خواهیم ابتدا باید بتوانیم از تجربیات گذشته به خوبی استفاده کنیم و برنامه‌ریزی جدیدی داشته باشیم، دوم این‌که با ارزیابی و هماهنگی که در سیستم ایجاد می‌کنیم و همچنین کنترل تمام متغیرهایی که قابل کنترل هستند، یک فولاد جدید را بسازیم.
* مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست
وی با اشار به بی‌ثباتی نیمکت فولاد طی چهار پنج ساله گذشته، عنوان کرد: به دلیل تغییرات بسیار روی نیمکت فولاد طی چهار پنج ساله گذشته، چه مربی بومی و چه خارجی احساس امنیت نداشته است و رنج برده‌اند. یکسری عوامل باعث برهم خوردن تمرکز مربی و عدم نتیجه‌گیری تیم می‌شود و ما باید آن عوامل مخل باشگاه و مربی را شناسایی و حذف کنیم. مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست. ما کمی مشکل حاشیه‌ای داریم که باید بتوانیم این مشکلات را کنترل کنیم.
*باید در فولاد محیط آرامی برای مربیان مهیا شود
آذری با طرح این سوال که آیا از این همه مربی که به فولاد آمدند و رفتند یعنی هیچ کدام دانش مربیگری نداشتند؟، ادامه داد: باید بتوانیم یک محیط آرام و مساعد را برای مربیان مهیا کنیم تا فولاد به روزهای اوج خود برگرد. این مهم نیز خواسته مدیرعامل شرکت از من هم بود. من به آقای محمدی هم گفتم که تیم نسبتا خوبی داریم، البته همین تیم نیاز به تقویت دارد که فکر می‌کنم در یکی دو پست نیز بازیکنانی را اضافه می‌کنیم که این هم می‌تواند در پیروزی‌های آینده به ما کمک کند.
*موفقیت‌‌های ذوب‌آهن در سایه ثبات به دست آمد
وی با اشاره به روند خوب تیم ذوب آهن نیز گفت: در پنج شش ساله گذشته، ذوب‌آهن برای دو بار قهرمان جام حذفی شد، عنوان قهرمانی سوپر جام ایران را به دست آورد و در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا نیز یکی از باشگاه موفق ایران بوده است. تمام این موفقیت‌ها در سایه ثبات است. صندلی مربیان در ذوب آهن همیشه با مدیریت باشگاه و ایستادگی برابر سختی‌ها با ثبات می‌شد.
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: به مردم خوزستان نیز اطمینان خاطر می‌دهم که با حمایت هواداران و حفظ ثبات، فولاد می‌تواند با یک برنامه تدریجی به روزهای اوج خود برسد. خیلی‌ها انتظار داشتند که ما به سپاهان پنج گل بزنیم، در حالی که باتوجه به تفاوت دو تیم این شدنی نبود.
*یکسری شیطنت‌های هدفمند در حال انجام است
وی با بیان این‌که یکسری شیطنت‌های هدفمند در حال انجام است، افزود: ما این کانال‌ها را شناسایی کرده‌ایم و اگر دست از شیطنت خود برندارند، مجبورم آن‌ها را به مردم خوزستان معرفی کنم تا بدانند چه کسانی اذیت می‌کنند و تمام بدبختی‌ها فولاد طی پنج سال گذشته زیر سر چه کسانی بوده است. مدیریت 17، 16 ساله‌ام در فوتبال، این را به من یاد داده است که صبر و حوصله داشته باشم و به این تحلیل برسم که نتیجه‌گیری در فوتبال حاصل ثبات و تحمل است.
*به نکونام اعتماد صد درصدی دارم
آذری عنوان کرد: به نکونام اعتماد صد درصدی دارم؛ در بازی با سپاهان باوجود این‌که چهار پنج بازیکن اصلی‌مان را به دلیل آسیب‌دیدگی نداشتیم به حریف باج ندادیم و حتی فرصت گلزنی هم داشتیم. این‌که فکر کنیم که باید درتهران، استقلال را می‌زدیم و در خانه هم سپاهان را شکست می‌دادیم، انتظار زیادی است. فوتبال زمین کشاورزی نیست که امروز در آن بکاری و فردا برداشت کنی. فوتبال صبر و حوصله می‌خواهد و در کنار این مهم نیز سازماندهی و کنترل هم وجود دارد.
*مشکل فولاد روی چند صندلی ورزشگاه است
وی درباره اعتراض تعدادی از هواداران پس از تساوی برابر تیم سپاهان نیز گفت: یک نیم‌فصل هم برای ارزیابی یک تیم زود است. هوادار واقعی فولاد هم آن کسانی بودند که تا دقیقه 96 ماندند و تیم را تشوق کردند. آن‌هایی هم که شعار دادند تعداد کمی بودند که شناسایی شدند. به هر حال اگر قرار باشد که فولاد موفق باشد باید این عده حذف شوند. مشکل فولاد روی سکوها نیست زیرا هواداران فوق‌العاده‌ای داریم، مشکل روی چند صندلی است. به هر حال امیدوارم این عده دست از این کار بردارند.
*با یک کوله پشتی به اهواز آمدم
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان بیان کرد: سیستم علاقه‌مند به فوتبال و فعالیت اجتماعی در کارخانه فولاد خوزستان مستقر شده و مدیر شرکت فولاد نیز در گذشته فوتبالیست بوده است، پس مدیر شرکت را با چنین رفتارهایی از فوتبال دل‌زده نکنیم. من با یک کوله پشتی به اهواز آمدم و هر وقت احساس کنم که نمی‌توانم تاثیرگذار باشم کوله پشتی را برداشته و به خانه‌ام می‌رم و به این صورت نیست که خودم را به جایی تحمیل کنم.
*برابر آن چند صندلی که می‌خواهند آشوب به پا کنند، می‌ایستیم
وی ادامه داد:‌ به هر حال اگر فوتبال خوزستان نتواند از پس این چند نفر که حاشیه درست می‌کنند، برآید این موضوع باعث دلزدگی و دلسردی مسوولان فولاد خوزستان خواهد شد و همان بلایی که سر استقلال خوزستان و استقلال اهواز آمد، به وجود می‌آید. مشکلات این تیم‌ها نیز از روی سکوها شروع شد و کنترل نشد و منجر به نابودی دو تیم بزرگ خوزستان شد. اگر این عزیران دنبال این هستند که همین بلا نیز سر فولاد بیاید، باید بگویم ما حاضر نیستیم در این موضوع شریک شویم و کوتاه نمی‌آییم و تا روزی که این‌جا هستیم به اصول‌مون احترام می‌گذاریم و براساس این اصول به هوادار واقعی احترام می‌گذاریم ولی برابر آن چند صندلی که می‌خواهند آشوب به پا کنند هم می‌ایستیم.
*لازم باشد تغییراتی در ساختار اداری باشگاه خواهم داد
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در خصوص این‌که قصد دارد تغییراتی در باشگاه ایجاد کند؟ گفت: اجازه بدهید تحلیل و بررسی‌های نهایی‌ام تمام شود. باید تهدید، فرصت‌ها و نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنم و اگر لازم بود، تغییراتی در ساختار اداری باشگاه خواهم داد. همین کار را هم آقای نکونام در تیم خود انجام می‌دهد.
* فوتبالیست‌های شهاب‌سنگی اسیر سکوها و دلال‌ها می‌شوند
وی درباره این‌که در یکی از مصاحبه‌های روز گذشته عنوان کرده بودید که یکسری آدم پشت نیمکت فولاد جمع شده بودند و می‌خواستند بازیکن خاصی وارد میدان شود، واکنش باشگاه در خصوص این اقدام چیست؟ عنوان کرد:‌ یکسری فوتبالیست‌ها مثل ستاره می‌درخشند ولی یکسری مثل شهاب‌سنگ پرنور ظهور می‌کنند ولی یکباره نابود می‌شوند. فوتبالیست‌هایی که مانند شهاب‌سنگ هستند اسیر دغدغه‌های روی سکوها، دلال ها و بکسری مسایل اجتماعی می‌شوند و عمر فوتبال‌شان مانند شهاب‌سنگ کوتاه است ولی فوتبالیست‌هایی که در قالب ستاره هستند، باهوش بوده و زحمت می‌کشند و چشم‌شان به سکوها نیست و به برخی هواداران هم باج نمی‌دهند که داد و فریاد کنند. جایی که من کار می‌کنم باید اصولی حاکم باشد و براساس این اصول نیز کار می‌کنیم.
*تصمیم‌گیری در مورد ماندن یا رفتن هر بازیکنی با نکونام است/بازیکن باید نان توانمندی‌اش را بخورد
آذری در پاسخ به این سوال که آیا با این بازیکن برخورد می‌شود؟ گفت: تمام اختیارات دست آقای نکونام است. در مورد هیچ کدام از بازیکنان برخورد چکشی نخواهیم داشت، مگر این‌که بخواهد اعتبار باشگاه را زیر سوال ببرد. برنامه ما باید به ویژه برای ورزشکاران جوان، تربیتی باشد. باید این نفرات را آموزش داده و آگاه کنیم که مورد سوء استفاده قرار نگیرند. در کل تصمیم‌گیری در مورد ماندن یا رفتن هر بازیکنی با آقای نکونام است. بازیکنان دارایی‌های سرمایه‌ای هر باشگاهی هستند که باید از آن‌ها مراقبت کنیم. مراقبت فنی توسط نکونام و همکارانش انجام می‌شود و مراقبت اجتماعی هم باید توسط باشگاه انجام شود. باید این بازیکنان آگاه شوند تا نان توانمندی فنی خود را بخورند. آموزش به بازیکنان نیز یکی از اولویت‌های باشگاه است تا آن‌ها مطلع شوند تله‌هایی که سر راه آ‌ن ها گذاشته می‌شود، به جز نابودی فوتبال‌شان چیز دیگری در بر ندارد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

"هزار و یک شب"، بهشتی در همین نزدیکی

پیوستن فوتسالیست خوزستانی به لیگ عراق

اهواز، میزبان فرنگی‌کاران کشور در لیگ برتر کشتی

راه‌اندازی هندبال با ویلچر برای اولین‌بار در خوزستان

استارت نفت‌آبادان برای تکرار قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور

کبابی:‌ کشتی خوزستان نیاز به محبت دارد

مساعدت مالی استانداری برای رفع مشکلات باشگاه نفت آبادان

برد فولاد در سه پرونده کمیته استیناف

مسئولیت میزبان نشدن ماهشهر از جام‌جهانی کشتی بر عهده وزارت ورزش و فدراسیون است

مسوولیت عدم میزبانی ماهشهر از جام‌جهانی کشتی بر عهده وزارت ورزش و فدراسیون است

گلمرادی: ‌از طریق وزیر ورزش پیگیر میزبانی ماهشهر از جام جهانی کشتی خواهم بود

نایب‌قهرمانی خوزستان در مسابقات فیزیک کلاسیک کشور

قهرمانی خوزستان در مسابقات کشتی فرنگی کشور

دومین تساوی متوالی استقلال خوزستان در لیگ یک

روز خوب نمایندگان خوزستان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور

شکست آویسا خوزستان در گام نخست لیگ برتر فوتبال بانوان کشور

ذوالنور: گام چهارم برجامی را هم برمی‌داریم

همسر کاووس سیدامامی از ایران رفت

پیوستن رفیعی پور به لیگ فوتسال اندونزی

دبیر: تلاش می کنیم میزبانی جام جهانی فرنگی را از دست ندهیم

تلاش فدراسیون برای رفع موانع میزبانی ماهشهر از جام جهانی کشتی فرنگی

بازگشت تارتار به مسجدسلیمان

رنگرز: الگوی جدیدی برای برگزاری مسابقات قهرمانی کشور طراحی می شود

مانع بر سر میزبانی ماهشهر از جام جهانی فرنگی/ دبیر: مربوط به فدراسیون قبلی است

دبیر: مربوط به فدراسیون قبلی است

پرداخت پول بازیکنان نفت و احتمال بازگشت تارتار به مسجدسلیمان

بی پولی، تمرینات نفت آبادان را تعطیل کرد

لاریجانی، کرسی ناطق را به او بازمی‌گرداند؟

20 درصد از مطالبات بازیکنان نفت واریز شد/تارتار بر می گردد؟

طرحِ تحریم‌های پیشنهادی علیه ترکیه در آمریکا

کاروان دوچرخه سواران اربعین مسیر استهبان - چذابه را رکاب زد

فینالیست‌های مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور مشخص شدند

تارتار فسخ رسمی نداشته است/ پرداخت 20 درصد از قرارداد بازیکنان تا امشب

تارتار با نفت‌مسجدسلیمان فسخ کرد

دانش آموزان نابینا خوزستانی صاحب زمین بازی شدند

حضور بانوی خوزستانی در مسابقات پیست قهرمانی آسیا

تلاش آویسا خوزستان برای حضور موفق در لیگ برتر

منتظر نظر نکونام درباره مهاجم هستم/ صحبت‌های مجیدی را نشنیدم

بوکسورهای ایرانی در قهرمانی آسیا شانس مدال هستند

سه خوزستانی در اردوی تیم‌ملی فوتبال جوانان

ورزشکاران خوزستانی مسیر اهواز تا کربلا را روپایی می‌زنند

جنجال در مجلس؛ قهر یک نماینده بر سر میکروفن

رقابت خوزستانی‌ها در انتخابی تیم‌ملی پرورش‌اندام

نصیریان‌دوست: تارتار به قراردادش پایبند باشد و به مسجدسلیمان برگردد

علت جدایی تارتار؛ مشکلات شخصی یا پیشنهاد وسوسه‌کننده؟

رقابت فرنگی‌کاران کشور از فردا در بندرامام/بنا و رنگرز نظاره‌گر مسابقات

در حال اعزام به مسابقات جهانی هستیم اما هنوز پاداش جاکارتا را نگرفته‌ایم!

خداحافظی تارتار از مسجدسلیمان

در لیگ برتر به دنبال معرفی استعدادهای خوزستانی هستیم/به قهرمانی هم نگاه داریم

فولاد می‌تواند در رده‌های بالایی جدول قرار بگیرد/ آبادان روان بازی می‌کند