پیام خوزستان

آخرين مطالب

برداشت خرما در شادگان آغاز شد اقتصادي

برداشت خرما در شادگان آغاز شد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: برداشت خرما از 13 هزار و 500 هکتار نخلستان‌های شادگان آغاز شد.

خلیل منیعات روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال 50 هزار تن خرما با نرخ توافقی از نخلداران شادگان خریداری و به استان های مختلف کشور و خارج از کشور صادر شود.
وی افزود: البته با توجه به سال آبی خوبی که داشتیم پیش بینی می شد امسال بیش از 100 هزار تن خرما از نخلستان های شادگان برداشت شود ولی جاری شدن سیل در نخلستان های شادگان موجب شد تا نیمی از محصول خرما از بین برود.
مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: قیمت توافقی خرید خرمای رقم استعمران درجه یک هر کیلوگرم 48 هزار ریال و خرمای درجه 2 حدود 15 درصد کمتر از خرمای درجه یک تعیین شده است.
منیعات تصریح کرد: 80 درصد خرمای برداشت شده از نوع استعمران و 20 درصد دیگر انواع دیگر است که از نخلستان های شادگان برداشت می شود.
وی افزود: شهرستان شادگان دارای 13 هزار و 600 هکتار نخلستان با 2 میلیون و 600 هزار اصـــله نخل می باشد که از این سطح 10 هزار هکتار آن بارور و3600 هزار هکتار آن غیر بارور می باشد.
شادگان یکی از مراکز عمده تولید انواع خرما با بیش از 57هزار هکتار اراضی قابل کشت است استعمران، گنطار ، بریم، برحی، اشگر از انواع خرمای تولید در شادگان است.
استان خوزستان جزو سه استان اول در تولید خرمای کشور است که بیشترین سهم تولید خرمای استعمران را به خود اختصاص داده است که ارزش صادراتی بالایی دارد.
7104/6068


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield