پیام خوزستان

آخرين مطالب

جزئیات برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در اهواز اجتماعي

جزئیات برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در اهواز
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس اداره تبلیغات اسلامی اهواز برنامه‌های مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی را تشریح کرد.
حجت‌الاسلام محمد پشم‌فروش در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، با اشاره به فعالیت 400 هیات در سطح اهواز اظهار کرد: علاوه بر این تعداد هیات‌های ثبت نشده دیگری وجود دارند که در حال برگزاری مراسم عزاداری‌ در سطح شهر اهواز هستند.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در اهواز اظهار کرد: برای برگزاری هر چه بهتر تاسوعا و عاشورا، جلسات هماهنگی میان بخش‌های پذیرایی هیات‌های عزاداری، هماهنگی بین پلیس راهور و نیروی انتظامی و دستگاه‌های خدماتی و سایر بخش‌ها انجام شده و تمهیدات لازم نیز به کار بسته شده است تا هم مسیر برای عزاداری در تاسوعا و عاشورا هموار باشد و هم مردم با امنیت و سلامت به عزاداری بپردازند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اهواز گفت: مراسم تاسوعا و عاشورا در شش نقطه مرکزی اهواز برگزار خواهد شد. حرکت این دسته‌جات عزاداری در هسته مرکزی شهر در منطقه حصیرآباد، آسیه‌آباد، گلستان، کیانپارس و فاز دو پادادشهر خواهد بود. همچنین مراسم تاسوعا و عاشورا به صورت ویژه در حسینیه اعظم و حسینیه عاشقان ثارالله برگزار می‌شود.
پشم‌فروش ادامه داد: برنامه شام غریبان نیز به صورت تجمعی در حدود 18 نقطه اهواز و در بسیاری از هیات‌ها به صورت محلی برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: در همه مساجد و حسینیه‌ها نماز ظهر عاشورا برگزار خواهد شد اما در کنار حرکت دسته‌جات، نماز ظهر عاشورا در فلکه دوم کیانپارس با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield