پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خبر داد:

توزیع 45 تن شکر دولتی به مناسبت ایام محرم در دزفول سياسي

توزیع 45 تن شکر دولتی به مناسبت ایام محرم در دزفول
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول - سرپرست فرمانداری ویژه دزفول از توزیع 30 تن شکر با نرخ دولتی بین عزاداران حسینی در این شهرستان از جمله هیئات مذهبی به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حیدری پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی دولت در ادامه روند توزیع اقلام مصرفی با قیمت مناسب، اقدام به توزیع شکر با نرخ دولتی کرده است.
وی افزود: در این راستا 45 تن شکر دولتی با نرخ هر کیلو سه هزار و 350 تومان به شهرستان دزفول اختصاص یافته که از این میزان 30 تن در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان قرار گرفته که باید بین هیئت‌های مذهبی، تکایا، مساجد، انجمن‌های مردم نهاد و مؤسسات خیریه که برای تأمین اقلام مصرفی نذورات خود به این سازمان مراجعه می‌نمایند توزیع شود.
سرپرست فرمانداری دزفول تصریح کرد: همچنین واحدهای نظامی و انتظامی، شهرداری‌های 9 گانه شهرستان که در دو روز تاسوعا و عاشورای حسینی اقدام به توزیع نذری در بین عزاداران می‌کنند و همچنین افرادی که در ایام محرم مراسم روضه خانگی دارند نیز می‌توانند با مراجعه به سازمان تبلیغات از این 30 تن شکر دولتی بهره مند شوند.
حیدری با اشاره به هماهنگی سازمان تبلیغات و ضرورت تهیه لیست دقیق از نحوه توزیع این میزان شکر، گفت: در این بین نیز بر اساس پیش بینی بخشداران سهم بخش مرکزی سه تن و بخش‌های سردشت، چغامیش و شهیون نیز هرکدام یک تن خواهد بود که باز هم عامل توزیع این شکرها سازمان تبلیغات خواهد بود که تعاونی‌های دهیاران این بخش‌ها باید با قید فوریت با مراجعه به این سازمان نسبت به تحویل سهمیه اختصاصی اقدام کنند تا با نظارت بخشداران این شکرها بین هیئت‌ها، مواکب و اشخاصی که روضه خانگی دارند توزیع شود.
وی با بیان اینکه این شکرها باید تا امشب توزیع شوند، افزود: 15 تن باقیمانده از این 45 تن نیز با همکاری بسیج اصناف و بسیج ادارات بین عموم مردم توزیع خواهد شد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه با بیان اینکه در ایام محرم با توجه به تعدد روضه‌ها و نذورات، مشکل و محدودیتی از نظر توزیع شکر، مرغ و گوشت در شهرستان دزفول وجود ندارد، عنوان کرد: هیئت‌های مذهبی همچنین می‌توانند برای خرید گوشت و مرغ به سردخانه غدیر واقع در جاده سنجر جنب پل پنجم مراجعه کنند، نرخ فروش این سردخانه آزاد است اما به منظور مساعدت به هیئت‌های مذهبی و به مناسبت این ایام هر کیلو گوشت منجمد برزیلی 48 هزار و 800 تومان و هر کیلو مرغ نیز 12 هزار و 800 تومان از سوی این سردخانه به فروش خواهد رسید.
حیدری با بیان اینکه سردخانه مذکور تا پایان امشب به صورت یکسره باز است و هیئت‌های مذهبی می‌توانند برای خرید گوشت و مرغ مورد نیاز در هر ساعتی تا پایان شب مراجعه کنند، گفت: قیمت فروش این سردخانه از قیمت بازار مناسب‌تر است بنابراین هیئت‌های مذهبی می‌توانند برای نذورات و برنامه‌های خود با مراجعه به این سردخانه نسبت به تأمین گوشت و مرغ مورد نیاز اقدام کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield