پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون سیاسی فرمانداری آبادان:

عشایرعرب عنصر اصلی و قوام بخش وفاق و اتحاد ملی هستند سياسي

عشایرعرب عنصر اصلی و قوام بخش وفاق و اتحاد ملی هستند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان – معاون سیاسی فرمانداری آبادان گفت: عشایر عرب، قوام بخش وفاق، اتحاد و وحدت ملی هستند و هر جا لازم بوده وفاق ملی را نیز حفظ کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، بیژن ربیعی عصر امروز در جلسه هم اندیشی اعضای کمیته امور عشایر ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال بر عهده سپاه نهاده شده است، افزود: عشایر عرب ما در حفظ تمامیت ارضی به تمام معنا، از زمان عثمانی‌ها، انگلیسی‌ها، در زمان پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و اکنون نیز در جنگ تحریم اقتصادی نقشی بی بدیل ، بسیار مهم و ارزشمند داشته و این نقش بسیار قابل تقدیر است.
وی اظهار کرد: نظام استکباری پس از پیروزی انقلاب به منظور براندازی نظام درگیری‌های مستقیمی را در قالب حزب بعث با ما آغاز کرد اما همه دیدیم که در طول جنگ تحمیلی هشت ساله کاری از پیش نبردند و در شبیه خون فرهنگی نیز ناموفق بودند، لذا به اعمال تحریم‌ها متوسل شدند اما باز هم چاره ساز نشد.
معاون سیاسی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان تصریح کرد: دستیابی ما به فن آوریهای نوین و دستاوردهای علمی ارزشمند سبب شد تا دشمنان باز هم مقابل ما بایستند اما باز هم چاره سازشان نشد، خوشبختانه با تدبیر و آگاهی رهبری نقش‌های دشمنان یکی پس از دیگری نقش برآب شده است.
ربیعی یادآور شد: اگر چه نظام استکباری فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها علیه ما را به 100 درصد رساندند اما ملت ما به ویژه عشایر عرب غیور منطقه مرزی خوزستان با تلاششان سبب استقامت و ایستادگی شدند، عشایر منطقه به رغم وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی باز هم پای نظامشان ایستادند و همچنان از آن حمایت می‌کنند.
وی گفت: اروپاییان با همدستی یکدیگر در تلاش برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی هستند اما عشایر به حفظ نظام و پایداری آن کمک شایانی کردند و توانستیم تحریم‌ها را نیز دور بزنیم، عشایر عرب منطقه در مبارزه اقتصادی با غربی‌ها از هیچ کاری فروگذار نکردند.
وی از تشویق بانوان برای ورود به عرصه اقتصادی به عنوان یکی از اقدامات اثرگذار سران عشایر نام برد و افزود: سران عشایر به عنوان سرآمدهای قبایل در بحث کارآفرینی و اشتغال می‌توانند برای جوانان کمک ساز شوند تا در عرصه مواجهه با تحریم‌ها بتوانیم کارها را از پیش ببریم و تحریم‌ها را دور بزنیم، در بحث توانمندسازی جوانان در روستاهای دور افتاده نقش سران عشایر بی بدیل است که بایستی به طور جدی ورود و کمک کنند.
وی با بیان اینکه معتقدیم که اگر امنیت مرزهای ما برقرار باشد چرخه اقتصادی کارخانه‌های ما نیز می چرخد ، اظهار کرد: امنیت ما با امنیت سرمایه گذار و اقتصاد گره خورده و لذا در این عرصه ما قدردان فعالیت عشایر در بحث تأمین و پایداری امنیت در مرزها و منطقه هستیم، هر چقدر جمعیت در منطقه ماندگار باشد این امنیت پایدارتر خواهد بود و این موضوع به خوبی از سوی عشایر انجام شده است.
معاون سیاسی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان در بخشی از سخنان خود با اشاره به تصمیم دولت برای کمک به مرزنشینان تصریح کرد: کسانی که مرزها دارای کارت الکترونیکی هستند به آنان کمک می‌شود لذا از طریق دهیاری‌ها بایستی کار دنبال و پیگیری شود، مرزنشینانی که عضو تعاونی‌ها هستند به منظور توانمند سازیشان از لحاظ اقتصادی دولت کمک‌هایی را پیش بینی کرده که بایستی در این باره اقدام و کارها دنبال شود.
ربیعی، ضمن تاکید بر نقش عشایر و شیوخ در افزایش سطح مشارکت مدنی و اجتماعی جامعه عشایری تحت پوششان یادآور شد: تکیه گاه ما در بخش عشایری شیوخ هستند که در موارد مختف نقشی اثرگذار و بی بدیل است.
وی با اشاره بر در پیش داشتن انتخابات گفت: دشمنان در تلاشند تا با افزایش فشارهای تحمیلی به ویژه در عرصه اقتصادی و معیشتی مردم ضمن کاهش سطح رضایتمندی شأن آنان را از حضور در پای صندوق‌های رأی دلسرد کنند پس به فرمان رهبری و با حضور حداکثری مردم این فکر خام را نقش بر آب می‌کنیم.
وی افزود: هر چقدر مشروعیت سیاسی نظام بالا رود اقتدار، بالندگی و قدرت ما بالاتر می‌رود، شیوخ به عنوان یک مزیت می‌توانند حامل پیام رهبری باشند و در تشویق مردم به حضور در پای صندوق‌های رأی از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield