پیام خوزستان

آخرين مطالب

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان خبر داد:

کشف 2 قطعه پرنده نایاب و دستگیری فرد قاچاقچی در آبادان سياسي

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از کشف دو قطعه پرنده نایاب و دستگیری فرد قاچاقچی خبر داد.

سرهنگ سید محسن تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با اشراف اطلاعاتی مأموران آگاهی این فرماندهی و همکاری نیروهای مقاومت بسیج آبادان، فردی که قصد داشت این پرندگان را به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق و در آن کشور به فروش برساند، شناسایی و دستگیر شد.
وی با بیان اینکه پرندگان مکشوفه از گونه بالابان هستند، افزود: این گونه از پرندگان از بزرگترین انواع شاهین و محبوبترین پرندگان شکاری نزد بازداران است که متأسفانه در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند.
فرمانده انتظامی شهرستان آبادان ارزش ریالی پرندگان کشف شده را قریب به 3 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: کشورهای همسایه همچون دبی و کویت از مهم‌ترین مقاصد سفر اجباری انواع پرنده‌های شکاری، آوازه خوان و زینتی است که علاقه مندی برخی از سرمایه داران حاشیه خلیج فارس به بازی با پرنده‌های ایرانی هر روز قیمت آنها را بالاتر برده و همین امر سبب ترغیب بیشتر سودجویان برای قاچاق این گونه از پرندگان شده است.
سرهنگ تقی زاده با بیان اینکه در این باره علیه فرد قاچاقچی پرونده تشکیل شده از تحویل آن به مقام قضائی خبر داد و افزود: تکلیف پرندگان مکشوفه از طریق حکم قضائی و هماهنگی با مسئولان محیط زیست مشخص می‌شود.
وی بر برخورد جدی و قاطعانه نیروی انتظامی با قاچاقچیانی که قصد قاچاق پرندگان زینتی و کمیاب به کشورهای همجوار را دارند تاکید کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield