پیام خوزستان

آخرين مطالب

به‌منظور جبران کمبودها؛

شهرستان آبادان به 400 معلم و 5 آموزشگاه نیاز دارد سياسي

شهرستان آبادان به 400 معلم و 5 آموزشگاه نیاز دارد
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - مدیر آموزش‌وپرورش آبادان گفت: به‌منظور جبران کمبودها در سال تحصیلی جدید، شهرستان آبادان به 400 معلم و 5 آموزشگاه نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حبیب‌الله رمضانی عصر امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش که در محل تالار الغدیر فرمانداری ویژه شهرستان آبادان برگزار شد با تأکید بر لزوم تأمین و رفع کمبود نیروی انسانی متخصص، مجرب و فضای آموزشی لازم افزود: در حال حاضر با کمبود 400 معلم در مقاطع مختلف آموزش پرورش آبادان مواجهیم که بیشتر این کمبودها مربوط به مقطع ابتدایی است. برای در اختیار داشتن معلم‌ها به‌صورت تمام‌وقت باید 140 معلم در مقطع راهنمایی، 60 معلم در مقطع متوسطه دوم، 60 معلم در مقطع متوسطه اول و 60 معلم برای هنرستان را جذب کنیم.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه پیش از آغاز سال تحصیلی جذب نیروی معلم از طریق آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش در سراسر کشور انجام می‌شود، چنانچه سهمیه‌ای که به شهرستان آبادان اختصاص می‌یابد، نتوانست کمبودها را جبران کند، مجبوریم میزان اضافه‌کاری نیروهای حق‌التدریسی و رسمی را افزایش دهیم.
به گفته وی، دانش آموزان هنرستانی برای یادگیری مهارت‌های فنی به کارگاه‌های مجهز با امکانات به روز نیاز دارند که برای تأمین آنها به تخصیص اعتبارات خاص نیاز است.
مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان آبادان تصریح کرد: برای سال تحصیلی جدید 63 هزار و 820 دانش‌آموز در 361 آموزشگاه در سطح شهرستان و در مقاطع مختلف تحصیلی علوم مختلف را فرا می‌گیرند.
به گفته رمضانی، تاکنون کار ثبت‌نام 96 درصد از دانش آموزان پایه‌های مختلف تحصیلی در آبادان به پایان رسیده و چهار درصد باقی‌مانده دانش آموزان یا منتظر نتیجه نمرات شهریورماه هستند و یا در مسافرت به سر می‌برند که تا پیش از آغاز سال تحصیلی کار ثبت‌نام آنها نیز به انجام می‌رسد.
وی از چوئبده ، ذوالفقاری، ایستگاه‌های 7 و 12 به عنوان مناطق پرجمعیتی شهرستان نام برد که در آنها به 50 کلاس درس نیاز هست.
رمضانی یادآور شد: متأسفانه در این مناطق به دلیل کمبود آموزشگاه، تمامی مدارس بیشتر از ظرفیت شأن اقدام به ثبت‌نام دانش آموزان می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه 30 درصد از آموزشگاه‌های آبادان نیاز به نوسازی دارند، گفت: در آبادان 37 آموزشگاه با بیش از 50 سال قدمت وجود دارد که برخی از آنها باید تخریب شوند اما به دلیل قرار گرفتن آنها در لیست میراث فرهنگی امکان انجام تغییرات اساسی در آنها وجود ندارد.
وی افزود: در حال حاضر کار نوسازی پنج آموزشگاه در آبادان در دست انجام است که در صورت امکان تکمیل آنها تا پیش از آغاز سال تحصیلی می‌توان بخش زیادی از آموزش‌وپرورش در حوزه کمبود آموزشگاه‌ها را جبران کرد.
مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان آبادان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: پارسال حدود 114 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در آبادان شناسایی شدند که با تلاش مدیران آموزشگاه‌های شهرستان 100 نفرشان مشغول به تحصیل شدند.
رمضانی تصریح کرد: در تلاشیم تا پیش از اتمام شهریورماه و آغاز سال تحصیلی جدید کار شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیلی را به انجام و اتمام برسانیم، پیش‌بینی ما شناسایی 100 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل است.
وی یادآور شد: بر اساس توافق انجام شده با اتحادیه کتاب‌فروشان کار عرضه لوازم‌التحریر با نرخ دولتی به دانش آموزان انجام می‌شود.
وی گفت: سال گذشته با کمک سازمان منطقه آزاد اروند و وزارت آموزش‌وپرورش 6 میلیارد ریال اعتبار برای تسویه بدهی آب و برق آموزشگاه‌های آبادان اختصاص یافت، بدهی آموزشگاه‌ها تا پایان سال 96 به‌طور کامل تسویه شد.
وی افزود: بر اساس قانون الگوی مصرف در مدارس کشور، مقرر شد تا از سال گذشته بهای برق رایگان شود اما این اتفاق مهم در آبادان تاکنون رخ نداده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield