پیام خوزستان

آخرين مطالب

استاندار خوزستان خبر داد:

اعطای 12.8 میلیارد دلار تسهیلات ارزی به خوزستان سياسي

اعطای 12.8 میلیارد دلار تسهیلات ارزی به خوزستان
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - استاندار خوزستان گفت: بیشترین منابع ارزی صندوق توسعه ارزی به خوزستان اعطا و 12.8 میلیارد دلار تسهیلات ارزی در حوزه های مختلف پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامرضا شریعتی ظهر امروز سه شنبه در جلسه تجلیل از برگزیدگان نمایشگاه هفته دولت و کارآفرینی با تسلیت ایام محرم و شهادت امام حسین ( ع) اظهار کرد: امسال سال رونق تولید است و به همین علت باید توجه به تولید مد نظر قرار بگیرد.
وی افزود: یکی از موارد تولید، حوزه گردشگری و صنایع دستی است و توانایی‌ها و ظرفیت‌های خوبی در استان در این زمینه وجود دارد.
استاندار خوزستان و رئیس شورای سیاست گذاری هفته بزرگداشت دولت در استان تصریح کرد: معاون هماهنگی امور اقتصادی باید از این حوزه حمایت و برای این امر تلاش کند.
شریعتی با بیان اینکه در کشاورزی رتبه اول هستیم، یادآور شد: در حوزه زراعی اما در بحث باغات رتبه بیستم هستیم و باید تلاش کنیم در حوزه باغی با توجه به شرایط استان رتبه استان را در زمینه تولید محصولات باغی بهتر کنیم.
وی اضافه کرد: در این مسیر می‌توانیم امنیت غذایی و افزایش تولید را داشته باشیم و اگر سرمایه گذاری قابل ملاحظه‌ای شود در حوزه کشاورزی می‌توانیم غذای همه کشور را تأمین کنیم.
استاندار خوزستان بیان کرد: با افزایش سرمایه‌گذاری می‌توانیم سهم خوزستان را در تأمین امنیت غذایی مردم کشورمان افزایش دهیم.
شریعتی خبر داد: امسال پالایشگاه گاز بیدبلند دو افتتاح می‌شود که اعتبار آن 3.2 میلیارد دلار است.
وی گفت: امسال با با وجود سیلاب خرید و تولید گندم رشد و 16 درصد افزایش تولید و خرید داشتیم.
استاندار خوزستان با بیان اینکه در سیلاب امسال 400 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان از بین رفت، یادآور شد: امسال 17 درصد خرید گندم در کل کشور توسط خوزستان صورت گرفت.
شریعتی ادامه داد: در تولید کلزا نسبت به سال گذشته 60 درصد رشد داشتیم: امسال در تولید نیشکر کشت 21 هزار هکتاری در برنامه است که در کشور سابقه نداشته و تاکنون 10 هزار هکتار آن کشت شده و حتی دیروز به تنهایی 400 هکتار برای جبران خسارت سیلاب کشت شد.
وی گفت: سال گذشته 950 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت کردیم و بیشترین منابع ارزی صندوق توسعه ارزی به خوزستان اعطا و 12.8 میلیارد دلار تسهیلات ارزی در حوزه‌های مختلف پرداخت شده است.
استاندار خوزستان افزود: 37 هزار میلیارد تومان دستگاه طرح‌های در حال احداث در سامانه پایش طرح‌های سرمایه گذاری استان ثبت شده است.
شریعتی گفت: این سرمایه گذاری ها بسیار خوب است اما منافع آن ملی است و تولید ناخالص کشور را بالا می‌برد اما به شرطی که در همزمان در راستای ترمیم و نوسازی و بازسازی زیرساخت‌های استان عمل شود.
وی ادامه داد: باید کارهایی انجام شود که منفعت آن بیشتر برای استان باشد و مشکلات زیرساختی استان را حل کند.
استاندار خوزستان با اشاره به دستور لغو محدودیت و ممنوعیت کشت و الگوی کشت به دلیل سیلاب و کافی بودن منابع آبی استان یادآور شد: امسال شرایط استان به گونه‌ای بود که کشت تابستانه را داشتیم هرچند مخالفت‌هایی هم شد اما اشتغال ایجاد می‌کند.
شریعتی در پایان یادآور شد: وقتی گفتیم الگوی کشت و محدودیت کشت نداریم امیدوار شدند به طوری که حتی فرصت تکمیل پرونده خسارت‌های سیل را نداشتند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield