پیام خوزستان

آخرين مطالب

500 هیات عزادار حسینی در شهرستان شوشتر فعالیت دارند فرهنگي

500 هیات عزادار حسینی در شهرستان شوشتر فعالیت دارند
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شوشتر گفت: 500 هیات عزادار حسینی در شهرستان شوشتر فعالیت دارند که از این تعداد 295 هیات در سامانه طوبی به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام عسکر مهدوی کیا  بیان کرد:دارالمومنین شوشتر یکی از شهرهای پیشگام استان خوزستان در مناسبت های مذهبی به ویژه ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان است.
وی افزود: 250 مُبلِّغ و مُبلغه از ابتدای ماه محرم به نقاط مختلف شهری و روستایی این شهرستان اعزام شده و مشغول فعالیت هستند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شوشترادامه داد: محرم در شوشتر شور و حال خاصی دارد و با برافراشتن پرچم متبرک به عتبات عالیات در شب اول محرم،آیین ها و سنت های عزاداری شروع می شود.
وی گفت:هیات ها و دسته های عزاداری شوشتر روز هفتم محرم را به سمت مرقد علامه شیخ محمدتقی شوشتری"ره"،روز هشتم مقام عباس"ع"،روز نهم بقعه براءبن مالک و روز عاشورا نیز به سمت بقعه متبرک امام زاده عبدا... حرکت می کنند وبه عزاداری می پردازند.
وی ادامه داد: آیین نمادین سه روزه شهدای دشت کربلا نیز هرساله 12 محرم با حرکت هیات های عزاداری به سمت بقعه متبرکه امامزاده عبدا... برگزار می شود.
قدیمی ترین حسینیه تاریخی خوزستان به نام شیخ جعفر شوشتری "ره" در شهرستان شوشتر قرار دارد.
آیین برافراشتن پرچم متبرک به عتبات عالیات در شب اول محرم در شهرستان شوشتر به ثبت ملی رسیده است.
7159/ 6037


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield