پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون پارک علم و فناوری خوزستان:

نبود صندوق خطرپذیری در خوزستان کسب و کارهای نو را فراری داده است سياسي

نبود صندوق خطرپذیری در خوزستان کسب و کارهای نو را فراری داده است
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - معاون نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان گفت: صندوق خطرپذیری در خوزستان وجود ندارد و این امر باعث مهاجرت کسب و کارهای نو به تهران شده است.
 جمشید افشانی  در عصرانه فناوری در پارک علم و فناوری خوزستان اظهار کرد: این رویدادها بخشی از اکوسیستمی است که باید شکل بگیرد و ما در پارک علم و فناوری از استارت آپ ها حمایت می‌کنیم.
وی افزود: ما نمی‌توانیم نسخه استارت آپ را برای هرجا بپیچیم و اینکه استارت آپ که در اهواز موفق شده نمی‌تواند در تهران هم موفق شود.
معاون نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به مؤلفه‌های استارت آپ یادآور شد: اکوسیستم استارت آپی چند مؤلفه دارد که در این بستر دانشگاه یک بخش است که به معنای آموزش، شرایط و قابلیت‌های استان یک شرط است.
افشانی تصریح کرد: استارت آپ ها حول محور فناوری و تکرارپذیر و مقیاس پذیر هستند، یعنی سطح اجرای آن غنا متفاوت است.
وی افزود: در خوزستان در هر حوزه‌ای بخواهید ایده و استارت آپ در همه زمینه‌ها از جمله کشاورزی، صنعت، بنادر، دریا و رودخانه وجود دارد.
معاون نوآوری علم و فناوری خوزستان بیان کرد: صندوق خطرپذیری در خوزستان ندارد و این باعث مهاجرت کسب و کارهای نو به تهران شده است.
افشانی با بیان اینکه تجارتی که پول در آن نباشد سرگرمی است و شرایط کنونی جای ریسک ندارد، افزود: منابع مالی برای شکل گیری اکوسیستم مهم است و ما 18 مرکز رشد در خوزستان داریم که کار راه اندازی کسب و کارهای نو را تسهیل می‌کنند.
وی با اشاره به هدف از راه اندازی خانه استارت آپ اهواز در پارک علم و فناوری خوزستان یادآور شد: هدف از راه اندازی خانه استارت آپ از بین بردن ریسک کار برای کسب و کارهای نو است.
معاون نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان بیان کرد: در بحث منتور در خوزستان مشکل داریم و آماده برگزاری رویدادهای استارت آپ در خوزستان هستیم و از آنها حمایت می‌کنیم.
به گفته افشانی، وام گرفتن استارت آپ اشتباه و سم است و باید سرمایه جذب کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield