پیام خوزستان

آخرين مطالب

درخواست هند از روسیه برای اثرگذاری بر قیمت نفت وزارت نفت

درخواست هند از روسیه برای اثرگذاری بر قیمت نفت
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - هند از روسیه درخواست کرد کاری کند که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) قیمت نفت را به شکلی معقول تعیین کند.

به گزارش شبکه بلومبرگ ، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند اعلام کرد در جریان سفر سه روزه خود به روسیه با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، دیدار کرده است تا درباره همه موضوعات مربوط به همکاری در زمینه نفت و گاز گفت‌وگو کند.
هند که سومین مصرف‌کننده بزرگ نفت در جهان است، پیش از این برای قیمت‌گذاری مسئولانه نفت و گاز به اوپک فشار آورده و اعلام کرده بود نوسان قیمت‌ها ربطی به عوامل بنیادین بازار ندارند و به کشورهای وارکننده نفت آسیب می‌رساند.
روسیه در زمینه کاهش تولید نفت با اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت همکاری می‌کند.
هند حدود 83 درصد از نیاز خود به نفت را از طریق واردات تأمین می‌کند و 85 درصد از نفت وارداتی هند از کشورهای عضو اوپک تأمین می‌شود.
پرادهان همچنین درباره افزایش سرمایه‌گذاری شرکت‌های هندی در میدان‌های نفت و گاز روسیه مذاکره داشت و خواهان سرمایه‌گذاری روسیه در اکتشاف و تولید نفت، پالایش نفت، پتروشیمی و تأسیسات ال‌ان‌جی در هند شد.
وزیر نفت هند گفت: ما این انتظار را مطرح کردیم که روسیه به عنوان عضوی از گروه اوپک و متحدانش می‌تواند در متوازن کردن بازار جهانی نفت در زمینه تضمین عرضه کافی و همچنین تعیین قیمت مسئولانه و معقول، نقشی مهم ایفا کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield