پیام خوزستان

آخرين مطالب

مسجدسلیمان می‌تواند قطب گردشگری صنعتی ایران شود وزارت نفت

مسجدسلیمان می‌تواند قطب گردشگری صنعتی ایران شود
  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران گفت: مسجدسلیمان با بهره‌گیری از موهبت داشتن اماکن و تاسیسات نفتی می‌تواند به قطب گردشگری صنعتی کشور بدل شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، فرخ علیخانی با سفر به زادگاه نفت و حضور در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجد سلیمان، در جریان فعالیت‌های تولید نفت و گاز، پروژه‌های اجرایی و همچنین اقدام‌های این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی قرار گرفت.
وی با مطلوب توصیف کردن فعالیت‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: با توجه به قدمت تولید نفت از مخازن این شرکت، خوشبختانه در زمینه تولید، براساس برنامه ابلاغی حرکت می‌کند و عزمی راسخ برای چرخش چرخ اقتصاد کشور دارد.
علیخانی در بازدید از تاسیسات قدیمی صنعت نفت در این شهر اظهار کرد: مسجدسلیمان می‌تواند جاذبه و قطب گردشگری صنعتی کشور شود و برای این کار ضرورت دارد پروژه پارک موزه صنعت نفت هرچه سریع‌تر به سرانجام برسد.
قباد ناصری، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان نیز ضمن ارائه گزارشی از تولید نفت و گاز در این شرکت بر سختی تولید ناشی از گستردگی حوزه جغرافیایی و پراکندگی و قدمت مخازن اشاره کرد.
وی با اشاره به وضع دو پروژه حیاتی احداث تاسیسات تزریق گاز در میدان‌های لب سفید و هفتکل و نقش آنها در افزایش ضریب بازیافت مخزن اظهار کرد: این دو پروژه که پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد دارند، برای تکمیل کار منتظر تامین اعتبار باقی‌مانده هستند.
ناصری با تاکید برحفظ تولید ایمن و پایدار، احداث خطوط لوله جایگزین را مصداق این کار عنوان کرد و گفت: خط لوله 12 اینچ انتقال نفت واحد بهره‌برداری لب سفید ابتدا با حفظ فاصله و حریم ایمن احداث شد، اما به علت توسعه شهری و رعایت نشدن حریم، اکنون در محدوده مسکونی شهر قرار گرفته و ضمن ایجاد مانع در بررسی و پایش وضع خط لوله به علت ساخت و سازهای شهری، ایمنی خط لوله و محدوده مسکونی حریم خط طول مسیر را متاثر کرده که لازم است برای احداث خط لوله جایگزین خارج از محدوده شهری اقدام شود.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به کمبود امکانات رفاهی مناسب در سطح شهر مسجدسلیمان اشاره و بیان کرد: کمبود امکانات رفاهی، درمانی و آموزشی موجب شده امکان جذب و نگهداشت نیروی انسانی به پایین ترین سطح خود برسد که باید در این مورد راه‌حل‌هایی اندیشیده شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield